Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

plantronics 925 rules them all.....

 

+1!

εχω 1 μερα συμβιωσης μαζι του και εχω κατενθουσιαστει!

επιβεβαιωνω επισης και τον seventh_heaven για το οτι καθεται τελεια στο αυτι!

εξαιρετικη αγορα για οποιον ενδιαφερεται!

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Μ ενημερωσε ο αδερφος μου οτι ηρθε το συστημενο αλλα ειμαι Βεροια...

Τριτη μαλλον... θα παω , εκτος κι αν με καρφωθει και παω τσακ μπαμ αυριο...

που το κοβω...

Link to comment
Share on other sites

πηγα και το πηρα

σιγα μην τ αφηνα...

δεν το δοκιμασα ακομα ... απ αυριο ισως

ωραια συσκευασια στα συν τα μαξιλαρακια και τα πιαστρακια σε διαφορετικο μεγεθος.... το ετοιμασα και το φορτιζω(με ανταπτορα)

βλεποντας και κανοντας

 

edit: γτ δεν μπορω να ταιριαξω και τα 2 κινητα μ.(N82 κ 6500slide) ? ειναι multipoint ή κανω λαθος?

.......

αν οχι πωλειται οπως ειναι επιπλωμενο...

εκλεισα ηδη ενα plantronics 925

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω δώρο ένα bluetooth για SE W880i και δεν ξέρω ποιό από τα παρακάτω SE BT να διαλέξω:

1) PV-702

2) PV-703

3) PV-708

4) PV-715

 

Τα κριτήρια με σειρά προτεραιότητας είναι:

1) Ποιότητα ήχου

2) Να κάθεται καλά στο αυτί και να μην ενοχλεί. Να νοιώθεις άνετα δηλαδή

3) Ελαφρύ

4) Τρόπος και χρόνος φόρτισης

5) Χρόνος ομιλίας και αναμονής

 

Design, stereo, music, extra κλπ, δεν μ'ενδιαφέρουν.

Ποιό από τα παραπάνω 4 προτείνεται ή αν υπάρχει κάτι καλύτερο από άλλη εταιρεία μέχρι 35-40 ευρώ το πολύ.

 

Thanku.:)

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλησπερα σας

 

ανταλλαξα σημερα ενα καλο lg bluetooth που ειχα (νομιζο το hbm730 η κατι τετοιο κυριλατο)

 

με ενα μοτορολα h680...το εχει κανεις?ειμαι γενικα ευχαριστημενος...πολυ ποιοτικο..καθεται τελεια στο αυτι...χωρις να χρειαζεται να το πατας κ εχει δυνατο ακουστικο..το προβλημα ειναι οτι αργει να συνδεθει με το κ850 που διαθετω...το lg το εβρισκε με τη μια...ενω ανοιγει πολυ γρηγορα το μοτορολα (εχει κλιψακι κ δε πατας τιποτα)αργει μαλλον να ερθει σε κατασταση ετοιμη...

 

 

ειναι θεμα του χαντς φρι η του κινητου?

 

το εχει κανεις?γινεται κατι γι αυτο?

 

ευχαριστω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

τι θα προτείνατε για καποιον που μπαινει φανταρος; Κινητο htc touch cruise..

 

Υποθετω οι απαιτησεις ειναι:

Τεραστια αυτονομια (που να ψαχνεις πριζα..)

Να ειναι οσο το δυνατον μικροτερο (στο αφτι υποθετω, για να μη φαινεται κατω απο κρανος ή καπελο)

Να μπορει να παιξει ραδιο/mp3 απο το κινητο για περιπτωσεις βαρεμαρας (αν δε γινεται να βγουν εξω τα καλωδιοτα ακουστικα)

 

Πανω κατω αυτα... Τιμη αδιαφορη.

Αν εχετε και καμια αλλη προταση για απαιτησεις (ή διαφωνετε με τις παραπανω) ας το πειτε και αυτο..

Link to comment
Share on other sites

τι θα προτείνατε για καποιον που μπαινει φανταρος; Κινητο htc touch cruise..

 

Υποθετω οι απαιτησεις ειναι:

Τεραστια αυτονομια (που να ψαχνεις πριζα..)

Να ειναι οσο το δυνατον μικροτερο (στο αφτι υποθετω, για να μη φαινεται κατω απο κρανος ή καπελο)

Να μπορει να παιξει ραδιο/mp3 απο το κινητο για περιπτωσεις βαρεμαρας (αν δε γινεται να βγουν εξω τα καλωδιοτα ακουστικα)

 

Πανω κατω αυτα... Τιμη αδιαφορη.

Αν εχετε και καμια αλλη προταση για απαιτησεις (ή διαφωνετε με τις παραπανω) ας το πειτε και αυτο..

 

1ον απαγορευονται τα κινητα με καμερα διωκονται ποινικα (ειδικα στους νεοσυλλεκτους-ψαραδες) παρε ενα με 30-40 ευρω ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΕΡΑ,(αν θες με ραδιοφωνο...)οταν πας μεταθεση καπου κ χαλαρωσει η κατασταση (που δεν το κοβω) αλλαζεις στο htc...

ΠΡΟΣΟΧΗ μη το παρεις μαζι σου θα στο κρατησουν με το που περασεις την πυλη κι ειναι κριμα(ελεγχος σωματικος κ πραγματων)

2ον αυτονομια αν θες δες το plantronics 925 που εχει και θηκη με επαναφορτιζομαενη μπαταρια...

3ον εγω εχω i-tech voice pro(περιμενω Δευτερα-Τριτη το παραπανω plantronics) συνδεει 2 κινητα και παιζει μουσικη στο ακουστικο...

4ον Καλη θητεια και να σαι ΚΥΡΙΟΣ !!! νομιζω μπορεις να καταλαβεις.... οσοι ειναι σωστοι περναν καλα... και δεν κρεμιουνται ουτε κρεμανε συναδερφους...

Link to comment
Share on other sites

τι θα προτείνατε για καποιον που μπαινει φανταρος; Κινητο htc touch cruise..

 

...

 

Θα σου πρότεινα να μη το πάρεις καν μαζί αυτό το κινητό, πέραν του ότι απαγορεύονται, οι πιθανότητα να το "χάσεις" μέσα σε ένα στρατόπεδο είναι αρκετά υψηλή. Συνδύασε την απώλεια με την απαγόρευση και ότι δε θα μπορείς να βγεις και να πεις ότι 'έχασα" το τάδε κινητό με κάμερα γιατί θα βρεθείς χαμένος γενικά.

 

Για λύσεις επί του θέματος, οι προτάσεις που σου δίνει ο terry39 είναι καλές και ειδικά το i-tech από την πλευρά της αυτονομίας είναι πολύ καλό.

 

Καλή θητεία. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και παλι... Λοιπον, εκανα μια πολυ συγκεκριμενη ερωτηση, τα περι απαγορευσης τα γνωριζω ήδη, δε χρειαζεται να τα επαναλαβετε :)

Εχω ηδη παρει κινητο χωρις καμερα για την εκπαιδευση, μιλουσα αυστηρα για τη μοναδα μετα.. Η οποια μαλλον θα ειναι αρκετα χαλαρα, μιας και δεν θα ειμαι στρατο ξηρας. Επισης για αυτο το λογο η πιθανοτητα να το 'χασω' οπως λεει ο tazio νομιζω ειναι πολυ μειωμενη.

 

Τελος παντων, το θεμα εδω ειναι "bluetooth και στρατος" οχι "κινητο και στρατος" γενικοτερα.. Αυτο θα εκανε ενα ωραιο ξεχωριστο thread btw.

 

Απο εκει και περα, terry39 ευχαριστω για τις προτασεις, θα το ψαξω περισσοτερο για το plantronics, αν και μου φενεται ψιλομεγαλο ρε γμτ.. δηλαδη περισσευει πολυ απο το αφτι.. θα το ξανακοιταξω. Ειπες εχει επαναφορτιζομενη μπαταρια; Το θεμα ειναι να μην χρειαζεται καν φορτιση, για να μη ψαχνω πριζες και φορτιστες.. Δηλαδη με μια φορτιση να κραταει παρα πολλες μερες + να ειναι μικρο.. Αυτες ειναι πανω κατω οι απαιτησεις νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και παλι... Λοιπον, εκανα μια πολυ συγκεκριμενη ερωτηση, τα περι απαγορευσης τα γνωριζω ήδη, δε χρειαζεται να τα επαναλαβετε :)

Εχω ηδη παρει κινητο χωρις καμερα για την εκπαιδευση, μιλουσα αυστηρα για τη μοναδα μετα.. Η οποια μαλλον θα ειναι αρκετα χαλαρα, μιας και δεν θα ειμαι στρατο ξηρας. Επισης για αυτο το λογο η πιθανοτητα να το 'χασω' οπως λεει ο tazio νομιζω ειναι πολυ μειωμενη.

 

Τελος παντων, το θεμα εδω ειναι "bluetooth και στρατος" οχι "κινητο και στρατος" γενικοτερα.. Αυτο θα εκανε ενα ωραιο ξεχωριστο thread btw.

 

Απο εκει και περα, terry39 ευχαριστω για τις προτασεις, θα το ψαξω περισσοτερο για το plantronics, αν και μου φενεται ψιλομεγαλο ρε γμτ.. δηλαδη περισσευει πολυ απο το αφτι.. θα το ξανακοιταξω. Ειπες εχει επαναφορτιζομενη μπαταρια; Το θεμα ειναι να μην χρειαζεται καν φορτιση, για να μη ψαχνω πριζες και φορτιστες.. Δηλαδη με μια φορτιση να κραταει παρα πολλες μερες + να ειναι μικρο.. Αυτες ειναι πανω κατω οι απαιτησεις νομιζω.

 

μειωμενη η πιθανοτητα να το "χασεις" δεν ειναι πουθενα, τα καλοπαιδα ειναι παντου δεν ειναι το γεγονος οτι δεν θα σαι στο ΣΞ αλλα στο ΠΝ η στην ΠΑ το θεμα ειναι το περιβαλλον , αλλα οι ανθρωποι και η "διψα" τους για κατι καλο-ακριβο η για κατι που εχει ο αλλος,γτ να πληρωσει για να τ αποκτισει?....εχω περασει κι απο ΠΝ και απο ΣΞ ...μπορεις να καταλαβεις πως... τελος το off topic

 

on topic τωρα δεν ξερω να σου πω αν ειναι μεγαλο το 925 γτ δεν το παρελαβα ακομα,υπαρχει αρκετος κοσμος εδω μεσα που το εχει... για να φορτισει θελει micro-usb δλδ ειτε απο pc με usb ειτε απο κανονικη πριζα (ετσι ειναι και του voicepro ;) κανε τον κοπο και μπες στο youtube,θα βρεις πολλα αναλογα βιντεακια... ;)

Link to comment
Share on other sites

trv ενώ γενικά θα σου πρότεινα το 925 με κλειστά τα μάτια, το γεγονός ότι θες κάτι μικρό θα με απέτρεπε τελικά. Πιστεύω πως αντικειμενικά δε μπορείς να το χαρακτηρίσεις διακριτικό (για την περίσταση που το θες)... :/

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

γενικα δεν νομιζω να βρεις κατι που να μν φαινεται...

απλα μεινε στην ιδεα οτι πολυ απλα δεν θα φορας bluetooth μη σε πω και κρανος

Link to comment
Share on other sites

Επίτέλους και εγώ παρέλαβα το 925 μου σήμερα. Οι μέχρι τώρα εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές. Αυτό που φοβόμουν περισσότερο, το πώς θα κάθεται, απλά δεν υπάρχει. Το ακουστικό πραγματικά είναι πολύ σταθερό στο αυτί.

Περισσότερες εντυπώσεις όταν συμβιώσω μαζί του για λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να πάρω το bluetooth nokia BH101 (απ το wind club με τους 700 πόντους).

τι λέτε αξίζει σαν συσκευή??

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Επίτέλους και εγώ παρέλαβα το 925 μου σήμερα. Οι μέχρι τώρα εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές. Αυτό που φοβόμουν περισσότερο, το πώς θα κάθεται, απλά δεν υπάρχει. Το ακουστικό πραγματικά είναι πολύ σταθερό στο αυτί.

Περισσότερες εντυπώσεις όταν συμβιώσω μαζί του για λίγο καιρό.

 

κι εγω πηρα το 1ο απτα 2 (και για ενα συναδερφο)

το δικο μου ηρθε μια μερα πιο γρηγορα :lol::p

ωραιο, φορτιζει τωρα θα τ αφησω 3 ωρες που λεει...

εντυπωσεις αργοτερα... παντως φαινεται κορυφαιο και μικρουτσικο .... η θηκη ΟΛΑ τα ευρω ;)

προτεινεται ανεπυφυλακτα....

κορυφη!!!

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να πάρω το bluetooth nokia BH101 (απ το wind club με τους 700 πόντους).

τι λέτε αξίζει σαν συσκευή??

 

προσωπικα θα σ ελεγα να παρεις αυτο σε ροζ αφου απ οτι βλεπω εισαι κοπελιτσα στο ebay απο τον ιδιο που πηρα εγω αν θες να πληρωσεις .... αν οχι καλο φαινεται το ΝΟΚΙΑ

 

pink edition 1

pink edition 2

η μπορεις να μπεις στο youtube και να το δεις live

καλες αγορες και Καλη Ανασταση σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αυτή τη στιγμή όμως δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω κάποιο άλλο bluetooth..:)
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αυτή τη στιγμή όμως δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω κάποιο άλλο bluetooth..:)

 

Τιποτα να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

παιδια με 925 help

πως μπορω να κανω reset το συστημα?

μου ταιριαζει μονο ενα κινητο (6500slide) και κανω τις ενεργειες που λεει για multipoint αλλα δεν μ συνδεει και το αλλο κινητο μ (Ν82)

οπως κι ενα w910 που δοκιμασα....

 

edit: το βρηκαα

Link to comment
Share on other sites

παιδια με 925 help

πως μπορω να κανω reset το συστημα?

μου ταιριαζει μονο ενα κινητο (6500slide) και κανω τις ενεργειες που λεει για multipoint αλλα δεν μ συνδεει και το αλλο κινητο μ (Ν82)

οπως κι ενα w910 που δοκιμασα....

 

edit: το βρηκαα

Πώς το έκανες γιατί κι εγώ έχω κολλήσει και δεν μου συνδέεται με δεύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες γιατί κι εγώ έχω κολλήσει και δεν μου συνδέεται με δεύτερο?

 

πατα συνεχωμενα το μεγαλο κουμπι... 7-10 δευτερα

θα αναβοσβηνει κοκκινο-μπλε

ταιριαξε το με το 1ο κινητο

κλειστο

ξανα πατα συνεχωμενα το μεγαλο κουμπι 7-10 δευτερα να ξανα αναβοσβηνει ταιριαξε το με το 2ο κινητο κλειστο και ενεργοποιησε την λειτουργια multipoint (τα 2 κουμπακια μαζι κανα 2 δευτερα για να αναψει ΔΙΠΛΟ μπλε φως) αν αναψει μια τοτε το απενεργοποιησες , κλεινεις και ξανα τα 2 κουμπια .. θα αναβοσβησει ΔΙΠΛΟ μπλε φως -ενεργοποιηση multipoint-κι εισαι οκ κλεινεις και ανοιγεις

οπου γραφω κλεινεις εννοω να αναψει κοκκινο λαμπακι

αν δεν το καταφερεις πες μου ξανα...

 

προς τους παλιους... πειραζει που το βαζω στη θηκη ? οταν ειναι απενεργοποιημενο εννοω... θα πειραχτει η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

προς τους παλιους... πειραζει που το βαζω στη θηκη ? οταν ειναι απενεργοποιημενο εννοω... θα πειραχτει η μπαταρια?

 

Αν το "καθήσεις" μέχρι κάτω απλά θα φορτίζει τη μπαταρία.

Αν δεν κάνει επαφή απλά θα είναι μέσα στη θήκη χωρίς να φορτίζει η μπαταρία.

Σε καμία από τις 2 περιπτώσεις δεν παθαίνει τίποτα, απλά στην πρώτη φυσικά μειώνεται και η μπαταρία της θήκης.

Link to comment
Share on other sites

Αν το "καθήσεις" μέχρι κάτω απλά θα φορτίζει τη μπαταρία.

Αν δεν κάνει επαφή απλά θα είναι μέσα στη θήκη χωρίς να φορτίζει η μπαταρία.

Σε καμία από τις 2 περιπτώσεις δεν παθαίνει τίποτα, απλά στην πρώτη φυσικά μειώνεται και η μπαταρία της θήκης.

 

ok ευχαριστω...

κορυφαιο ειναι...

αυριο θα το δοκιμασω και καθοδον...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το δοκίμασα στο αυτοκίνητο μπορώ να πω οτί είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η απόδοση του είναι πολύ καλή. Ακόμα και με ανοικτό παράθυρο η συνομιλία είναι αρκετά καλή.

Αυτό που με έχει εκπλήξει βέβαια είναι το πόσο σταθερό και άνετο είναι, παρόλο που είναι in ear.

 

Αξίζει τα € του και με το παραπάνω... :up:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...