Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Τελικά παιδιά το άλλαξα και είναι όλα μια χαρα!!! Τελικά φοβερό το ακουστικό.. και ακούω και μουσικούλα... μονοφωνικά βεβαια :((

 

και από αυτονομία? μου κρατάει 2 μέρες σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά τί γνώμη έχετε για το PLANTRONICS VOYAGER 815 --> http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003888 Απ' ότι βλέπω είναι πιο φθηνό από το 925, λίγο πιο βαρύ αλλά με μεγαλύτερη αυτονομία!

αν το αποφασίσεις πάντως να το πάρεις δίνω το δικό μου ελαφρώς μεταχειρισμένο

 

αγγελία

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το απόγευμα τo Jabra BT530 :D. Οι πρωτες εντυπώσεις :

 

 

 

Ελπίζω όταν το δοκιμάσω σε εξωτερικό περιβάλλον με θόρυβο να έχω τα ίδια αποτελέσματα. ;)

 

Το δοκιμασες ? Η ενταση του ακουστικου πως σου φανηκε?:)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το ακουστικό , εντός και εκτός .

Σχετικό μεν θα μου πείς , αλλά δεν διέκρινα κάτι που να μπορεί να ειπωθεί ώς πρόβλημα .

Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε το σήμα του ακουστικού . Ισχυρότατο .

Πιάνει σε σημεία τα άλλα δεν πιάνουν μέσα στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να τα πουλάνε ξεχωριστα,πάντως είναι ακριβως τα ίδια μαξιλαράκια που έχουν τ'ακουστικα απο τη σειρα walkman των sonyericsson. Κοίτα μηπως έχει καποιος φίλος σου γιατι υπάρχουν και ανταλλακτικα στη συσκευασια. Νομίζω hpm70 είναι το μοντέλο των ακουστικων

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Τα παρήγγειλα ήδη από ebay.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το ακουστικό , εντός και εκτός .

Σχετικό μεν θα μου πείς , αλλά δεν διέκρινα κάτι που να μπορεί να ειπωθεί ώς πρόβλημα .

Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε το σήμα του ακουστικού . Ισχυρότατο .

Πιάνει σε σημεία τα άλλα δεν πιάνουν μέσα στο σπίτι.

 

Eχω ανεβει αθηνα κ εντος των ημερων θα το χτυπησω!:)

Λοιπον ειδα να αναφερουν στο νετ για 2-3 αποσυνδεσεις την ημερα...κ το κακο ειναι οτι δεν εχει κ ηχητικη ειδοποιηση για αυτο....Σου εχει συμβει εσενα?

 

Ειδα στο σαιτ της jabra οτι υπαρχει κ διαθεσιμο firmware για update..to 1-6-0..!!!!:):)

Δυστυχως δεν μπορεσα να βρω καποιο release note για το τι ακριβως διορθωνει....

Παντως θεωρω θετικο οτι αναβαθμιζεται!

Link to comment
Share on other sites

Eχω ανεβει αθηνα κ εντος των ημερων θα το χτυπησω!:)

Λοιπον ειδα να αναφερουν στο νετ για 2-3 αποσυνδεσεις την ημερα...κ το κακο ειναι οτι δεν εχει κ ηχητικη ειδοποιηση για αυτο....Σου εχει συμβει εσενα?

 

Ειδα στο σαιτ της jabra οτι υπαρχει κ διαθεσιμο firmware για update..to 1-6-0..!!!!:):)

Δυστυχως δεν μπορεσα να βρω καποιο release note για το τι ακριβως διορθωνει....

Παντως θεωρω θετικο οτι αναβαθμιζεται!

 

Ουτε το update έχω δει , Ουτε το έχω καταβάσει , Ουτε έχει αποσυνδεθεί ποτέ.

Σκέψου ότι έχω το πολυπαθο , με την σύνδεση Bluetoth , HTC Touch Cruise. :D

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς ακτινοβολίας ισχύει ότι αυτά με το ενσύρματο ακουστικό θεωρούνται πιο 'υγιή' ??

 

Αν οχι, ψάχνω ενα αξιόπιστο handsfree BT, χωρίς πολλα πολλά απλά να ακούγομαι κ να ακούω :) Τι θα προτείνατε? Είχα το πιο απλό της iTech (ενσύρματο) κ ήταν μια χαρά αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τα υπόλοιπα..

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το itech i.voicepro. Εχει καλο ηχο, καλη προσαρμογη στο αυτι, αλλα δεν σε ειδοπειει για τις κλησεις, και δεν μπορω να ακουσω μουσικη, το εχω συνδεσει με ενα palm treo 750.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το itech i.voicepro. Εχει καλο ηχο, καλη προσαρμογη στο αυτι, αλλα δεν σε ειδοπειει για τις κλησεις, και δεν μπορω να ακουσω μουσικη, το εχω συνδεσει με ενα palm treo 750.

 

Μουσική με το i.voicepro και το Ν95 ακούω κανονικά. Επίσης όταν χτυπάει το κινητό το ringtone μεταφέρεται και στο ακουστικό. Πως αλλιώς ήθελες να σε ειδοποιεί? Με βομβιτή όπως το itech vibrator?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ των παρακατω δυο

 

1. http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1116436&x=30&category=69978020&catalog=22

 

2. http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1117998&category=69978020&page=2&x=30&catalog=22

 

Με ενδιαφερει πιο πολυ η αψογη ποιοτητα ηχου και η οθονη, οχι το ραδιοφωνο.

Αν καποιος εχει προσωπικη εμπειρια η ξερει γενικοτερα θα ηθελα την γνωμη του

 

Ευχαριστω

http://www.paok-hellas.gr/logo.jpg

ΟΕΟ ΟΕΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΤΕΟ :shoot: :kill: :rocket:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το i tech ειναι καλυτερο.κυκλοφοπει πολυ,ενω τα αλλα δεν τα ξερει η μανα τους.εχω και εγω το i tech clip v και ειμαι πολυ ικανοποιημενος

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μουσική με το i.voicepro και το Ν95 ακούω κανονικά. Επίσης όταν χτυπάει το κινητό το ringtone μεταφέρεται και στο ακουστικό. Πως αλλιώς ήθελες να σε ειδοποιεί? Με βομβιτή όπως το itech vibrator?

 

Θα ηθελα οπτικη επαφη, πχ να αναβοσβηνει εντονα , ναι ηχος ακουγεται οταν το εχω στο αυτι και δεχομαι κλησεις.

Στο palm δεν εχω καταφερει να ακουω mp3 μεσω του i.voicepro .

Εχω αφαιρεσει το στηριγμα στο αυτι μου φαινεται δυσχρηστο και ογκοδεις συμφωνειται με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα οπτικη επαφη, πχ να αναβοσβηνει εντονα , ναι ηχος ακουγεται οταν το εχω στο αυτι και δεχομαι κλησεις.

Στο palm δεν εχω καταφερει να ακουω mp3 μεσω του i.voicepro .

Εχω αφαιρεσει το στηριγμα στο αυτι μου φαινεται δυσχρηστο και ογκοδεις συμφωνειται με αυτο?

 

Δε νομίζω πως τίθεται θέμα αν συμφωνούμε, αλλά αν σε βολεύει. Πχ εγώ (ίσως έχω περίεργα αυτιά:p) αν βγάλω το στήριγμα το headset δεν στηρίζεται στο αυτί μου και πέφτει. Αν σε εσένα στέκεται κανονικά είναι πολύ πιο βολικό χωρίς το άγκιστρο. Από την άλλη όταν δε μιλάς που το έχεις? Γιατί εγώ στο αυτί μου το έχω όταν μιλάω μόνο (ή καμιά φορά στο αυτοκίνητο). Όταν δε μιλάω το κρεμάω από το άγκιστρο στη μπλούζα μου.

 

θελω να παρω ενα βτ αλλα εχω και καπιες αποριες με την ακτινοβολια.σκευτομαι για βτ της itech και περιπου ως 50 ευρω

 

Δες αυτό

http://www.skroutz.gr/s/649/I-Tech-Clip-II-Mini.html

Βάζεις και δύο κινητά. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και από τα δύο i.tech που έχω.

 

Από θέμα ακτινοβολίας δεν ξέρω τι παίζει...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

παιδες προσοχη μονο στο ebay διοτι λογω αμερικης η ιαπωνιας στελνουν κ τους αντιστοιχους φορτιστες κ οι μπριζες ειναι διαφορετικες...διευκρινηστε το..

 

παντως εγω ειχα χασει το ελληνικο lg hbm 730 και το αγορασα ξανα 5 ευρω με μεταφορικα...

 

τσαμπα//

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδες προσοχη μονο στο ebay διοτι λογω αμερικης η ιαπωνιας στελνουν κ τους αντιστοιχους φορτιστες κ οι μπριζες ειναι διαφορετικες...διευκρινηστε το..

 

παντως εγω ειχα χασει το ελληνικο lg hbm 730 και το αγορασα ξανα 5 ευρω με μεταφορικα...

 

τσαμπα//

Mε έναν adaptor είσαι ok.

Εμένα το plantronics μου ήρθε από UK με ευρωπαϊκό φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? εχω το Samsung WEP185 ειναι συμβατο με το Htc Diamond που εχω? δεν μπορω με τιποτα να το κανω να συνδεθει... Help pls!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω κανει μια δοκιμη και με ενα I-tech σχετικα παλιο ομως (Φυσικα δεν εγινε κατι ουτε με αυτο), ειδα οτι το Samsung εχει προτοκολο bluetooth 1,2 και το Htc προτοκολο 2,0 νομιζω... αυτα τα 2 συνεργαζονται?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και προς τα πισω συμβατοτητα στο bluetooth.

Οταν κανεις αναζητηση συσκευων βρισκει το handsfree σαν ονομα.

Γενικα ανταλαζεις αρχεια με αλλα κινητα μεσω bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα....

Θελω να αγοράσω ενα bluetooth ακουστικο, το οποίο να έχει κόρδονι λαιμού, και να μπορώ να το φορέσω σκετο και σαν ψείρα.

Αν γίνεται να συνδέεται και με 2 συσκευές, να έχει αξιόλογη ακουστική και διαρκεια μπαταρίας.

Ξερω...θα γελατε :lol:

Απλα ρωταω μηπως και υπαρχει καποιο να μου προτεινετε :)

 

 

Ενδιαφερομαι για αυτο http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003914

απλα δεν νομιζω να μπορω να βαλω κορδονι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...