Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Είμαι κάτοχος του DS980 κι εγώ κι έχω να πω πολύ καλά λόγια!

 

Εξαιρετική ποιότητα ήχου, μοναδικές λειτουργίες (εμφάνιση καταλόγου & τελευταίων κλήσεων)... δηλαδή δυνατότητες που ούτε καν φανταζόμουν ότι θα είχε ένα bluetooth headset...

 

Έχει δυστυχώς και μερικές μειονεκτήματα, όπως η έλλειψη clip, ο νέος φορτιστής (το παλιό μου HBH-610 είχε φορτιστή ίδιο με τα παλιά SonyEricsson, το DS980 έχει εντελώς διαφορετικό)... και η σχετικά μικρή αυτονομία... ακούγοντας mp3 128kbps μου κρατάει περίπου 3-4 ώρες... περίμενα μεγαλύτερη αυτονομία στην ακρόαση μουσικής, αφού και αυτός ήταν ο κύριος σκοπός που το αγόρασα... Επίσης, περίμενα κατά την ακρόαση μουσικής να φαίνονται όλες οι πληροφορίες του tag του mp3, και όχι μόνο ο τίτλος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες εγώ πήρα το Plantronics Discovery 925 από ebay. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον ήχο του και οι άλλοι όπως φαίνεται με ακούνε καμπάνα..!!

 

Μια ερώτηση μόνο.. Μπορεί κάποιος να μου πει πως ενεργοποιούμε το multipoint?!?! οεο?!?!

 

καλοριζικο,πολυ ομορφο!ποσο σου στοιχησε;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις το BLUETREK SUGAR ?

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003567

 

Σκεφτομαι να το παρω αλλα δεν ξερω αν συνεργαζεται σωστα με το touch diamond.....

Link to comment
Share on other sites

μεταξύ των itech clip d-radio & se HBH-DS980 πιο έχει καλύτερο ήχο και πιο μεγαλύτερη αυτονομία?

Και τέλος πιο θα συνεργαστεί καλύτερα με το kaiser (αναγνώριση κλήσης κτλ...)?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μικρό Turbo X που το έχει σε προσφορά το Πλαίσιο το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

 

Πολύ μ'αρέσει έτσι μικρό που είναι. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

μεταξύ των itech clip d-radio & se HBH-DS980 πιο έχει καλύτερο ήχο και πιο μεγαλύτερη αυτονομία?

Και τέλος πιο θα συνεργαστεί καλύτερα με το kaiser (αναγνώριση κλήσης κτλ...)?

 

Φυσικά το δεύτερο...;)

Link to comment
Share on other sites

Το se λες ε?

Δεν ξέρω, είμαι σε δίλλημα.

Απο τη μια πιστεύω το se θα συνεργαστεί καλύτερα με το kaiser πιστεύω θα έχει κ καλύτερο ήχο.

Από την άλλη το itech έχει το ράδιο και το clip που στο se λείπει και το θεωρώ μεγάλο μείων...

 

Είναι κανένα από τα 2 multipoint?

Το se πως κρεμιέται? Πως κρατιέται?

Link to comment
Share on other sites

Το se λες ε?

Δεν ξέρω, είμαι σε δίλλημα.

Απο τη μια πιστεύω το se θα συνεργαστεί καλύτερα με το kaiser πιστεύω θα έχει κ καλύτερο ήχο.

Από την άλλη το itech έχει το ράδιο και το clip που στο se λείπει και το θεωρώ μεγάλο μείων...

 

Είναι κανένα από τα 2 multipoint?

Το se πως κρεμιέται? Πως κρατιέται?

 

Κανένα δυστυχώς από τα δυό δεν είναι multipoint.

Το se κρεμιέται από τον λαιμό με ένα ενσωματωμένο λουράκι το οποίο έχει ενσωματομένο και από το οποίο προεξέχουν τα ακουστικά.Προσωπικά το βρίσκω πολύ βολικό:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα.εχω εδω και 1 χρονο το BLUETOOTH H500 συνδεδεμενο με το κινητο μου SE W550i.σημερα μετα απο αρκετη "παλη" μαζι του καταφερε να με νοικησει.τι θελω να πω.την ωρα που παω να το συνδεσω με το τηλ.μου ζηταει κοδικο.παταω τα 0000 αλλα τζιφοσ μετα δοκιμασα 1111,1234,και πολα αλλα, αλλα τοιποτα.μηποσ μπορειτε να με βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι....ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Jawbone 2 αλλά ΟΧΙ από ebay.....(προηγούμενη αγορά ενός Plantronics 665 από πωλητή με 99.8% positive και στο χώρο από το 2001 μου βγήκε φόλα και δεν θέλω να μείνω πάλι πολύ καιρό χωρίς ακουστικό)... υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος....ή και από Ελλάδα....τα λεφτά δεν με απασχολούν....

 

Το FNAC έχει τα απλά Jawbone και σε καλή (σχετικά, δηλ. πιο φτηνά από expansys) τιμή....αλλά δεν ξέρω αν θα φέρει τα 2 σύντομα....... υπάρχει άλλο μαγαζί που να φέρνει τα Jawbone?????

 

Thanks..... ;)

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανένα από τα 2 multipoint?

Κανένα δυστυχώς από τα δυό δεν είναι multipoint.

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι το SE HBH DS980 είναι Multipoint?

 

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hbh-ds980?cc=gr&lc=el

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι....ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Jawbone 2 αλλά ΟΧΙ από ebay.....(προηγούμενη αγορά ενός Plantronics 665 από πωλητή με 99.8% positive και στο χώρο από το 2001 μου βγήκε φόλα και δεν θέλω να μείνω πάλι πολύ καιρό χωρίς ακουστικό)... υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος....ή και από Ελλάδα....τα λεφτά δεν με απασχολούν....

 

Το FNAC έχει τα απλά Jawbone και σε καλή (σχετικά, δηλ. πιο φτηνά από expansys) τιμή....αλλά δεν ξέρω αν θα φέρει τα 2 σύντομα....... υπάρχει άλλο μαγαζί που να φέρνει τα Jawbone?????

 

Thanks..... ;)

Το έχει εδώ http://www.turbosim.gr/oscommerce/ αλλά το έχει 125euro.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Alex...

Τελικά λέω να περιμένω λίγο καιρό να δω τί θα γίνει και με την Expansys....το έβαλαν ότι θα το φέρουν....

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=169009

Έκανα προ-παραγγελία....είδωμεν.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Alex...

Τελικά λέω να περιμένω λίγο καιρό να δω τί θα γίνει και με την Expansys....το έβαλαν ότι θα το φέρουν....

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=169009

Έκανα προ-παραγγελία....είδωμεν.....

Σε περιοδικό το είδα ότι θα το φέρουν και εδώ http://www.hypercell.gr (69 euros)αλλά το site είναι ακόμη υπό κατασκευήν. Πάρτους όμως τηλ.

Δες όμως και αυτό http://www.itechdynamic.com/ της itech, το ivoice. Ψάξτο στο internet να το δεις. Το έχει και το φυλλάδιο της wind στο "σύντομα κοντά σας".

Δεν ξέρω, μετά από "κάμποσα" bluetooth (jabra JX10, blueant Z9, motorola, kovol, e.t.c.) βρήκα ότι εμένα τουλάχιστον μου αρέσουν εκείνες οι συσκευές που έχουν όλα τα κουμπιά όχι στην επιφάνεια της συσκευής αλλά πάνω και κάτω από αυτή διότι δεν χρειάζεται να πατάω το κουμπί και κατ' επέκτασιν και την συσκευή "μέσα" στο αυτί μου. (Είπαμε, πιο βολικό για μένα). Έτσι περιμένω την καινούργια συσκευή της jabra jx20 pura, αλλά κοιτάω και τα άλλα (το ivoice το γλυκοκοιτάω).

Link to comment
Share on other sites

Χμ.... καλό φαίνεται το iVoice... θα το έχω στα υπόψην.....

Thanks again Alex.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το itech clip d-radio και ψηνομαι να το αγοράσω για να καλύψει την απουσία ραδιοφωνου στο iphone(χρησιμοποιω πολυ το ραδιοφωνακι).Το έχει δοκιμάσει κανείς? ελπιζω να μην εχω προβλήματα συνδεσιμότητας με την παραπάνω συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι το SE HBH DS980 είναι Multipoint?

 

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hbh-ds980?cc=gr&lc=el

 

 

Γιατί σου έδωσα να καταλάβεις και σε προηγούμενη απάντηση προς το ερωτημά σου,πως λειτουργεί μόνο για συνδεση μουσικής το multipoint και ΟΧΙ για ταυτόχρονη σύνδεση μεταξύ δύο κινητών με σκοπό την πραγματοποίηση κλήσεων...

Εξάλλου το λέει και στο site της se http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hbh-ds980?cc=gr&lc=el

 

Σύνδεση πολλαπλών σημείων

 

Συνδεθείτε με δύο ασύρματες συσκευές ταυτόχρονα, αποκτώντας πρόσβαση στα αρχεία μουσικής του υπολογιστή σας, ενός PDA ή μιας άλλης Bluetooth™ συσκευής.

 

Ελπίζω αυτή την φορά να σε κάλυψα:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου έδωσα να καταλάβεις και σε προηγούμενη απάντηση προς το ερωτημά σου,πως λειτουργεί μόνο για συνδεση μουσικής το multipoint και ΟΧΙ για ταυτόχρονη σύνδεση μεταξύ δύο κινητών με σκοπό την πραγματοποίηση κλήσεων...

Εξάλλου το λέει και στο site της se http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hbh-ds980?cc=gr&lc=el

 

Σύνδεση πολλαπλών σημείων

 

Συνδεθείτε με δύο ασύρματες συσκευές ταυτόχρονα, αποκτώντας πρόσβαση στα αρχεία μουσικής του υπολογιστή σας, ενός PDA ή μιας άλλης Bluetooth™ συσκευής.

 

Ελπίζω αυτή την φορά να σε κάλυψα:)

Μάλιστα. Δηλαδή στο video που έχει δύο τηλέφωνα το ένα είναι μόνο για μουσική. Κατάλαβα. Άρα αυτό που είχα ρωτήσει εγώ για Mp3player με bluetooth αντάπτορα και το diamond για τις κλήσεις θα δουλεύει.

 

Οκ. Το πιασα τώρα. Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Είναι περίεργο πάντως να μην παίρνει δύο συσκευές για κλήσεις πάντως τη στιγμή που άλλα απλά ακουστικά το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

άλλος ένας ευχαριστημένος χρήστης του Jawbone 2 από σήμερα.. το αγόρασα από ebay/Αγγλία..

 

το δοκίμασα σήμερα και έκανε δουλειά απ'ότι μου είπαν οι συνομιλητές μου.. δεν έκοψε 100% το θόρυβο φυσικά αλλά τον μείωσε πάρα πολύ

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχε κανεις προβλημα με το I.TECH CLIP II MINI ?

γιατι το χει ενας φιλος και κατι πρεπει να εχει παθει το καλωδιο,μαλλον δεν εχει καλη επαφη..ειναι μεσα στην εγγυηση η επισκευη του?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλως σας βρηκα.

Πρωτο μου ποστ και κατευθειαν σας ρωταω γιατι εχωενα προβλημα.

Εχω τι itech clip vibrate και το δουλεω με 2 κινητα νοκια. To N82 και το 6151.

Στη συνδεσιμοτητα του με τα δυο κινητα ολα οκ επισης εχει ενα θεματακι με το μικροφωνο και οι αλλοι δεν σε ακουνε καλα αλλα και αυτο παλευεται.

 

Εκεινο που θελω να φτιαξω ειναι να μην ακουγεται ο ηχος του κινητο στο μικροφωνο του ΒΤ την ωρα που με καλουνε. Ειναι πολυ ενοχλητικο και νομιζω οτι καταναλωνει και εξτρα ενεργεια.

Αυτη ιδεα του να καταργησω τον ηχο μου ηρθε τυχαια οταν μια μερα κατι πειραζα και ξαφνικα το αξουστικο αντι να παιζει τον ηχο του κινητου χτυπαγε 3 φορες ενα απολο μπιπ και κλασικα η δονηση του,τιποτα αλλο ομως! Νομιζοντας οτι κατι εκανα λαθος το ξανα σκαλησα και επανηλθε ξανα. Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω να το ξαναφτιαξω και ουτε ειμαι σιγουρος αν ισχυει οντως αυτοπου λεω.

 

Γνωριζει καποιος πως μπορω να κανω αυτο που λεω αν γινεται βεβαια?!

 

Συγνωμη για το μεγαλο μου μηνυμα και ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μήνες αγόρασα το Bt Hf WEP350 της Samsung, στα 49€.

Έως τώρα όλα καλά (ας τα λέμε αφού με το ζόρι με ακούν :p)

 

Πριν δυο μέρες πήγα να βγάλω το πλαστικό γαντζάκι με το οποίο στηρίζεται στο αυτί (όπως έλεγε στις οδηγίες) ώστε να το κάνω από το αριστερό να προσαρμόζει στο δεξί, με αποτέλεσμα φυσικά να σπάσει. Σήμερα πήρα τηλέφωνο στη Samsung και αφού με παρέπεμψαν από τον έναν στον άλλον, μου δώσαν το τηλέφωνο του επίσημου service υποτίθεται, και από 'κει μου είπαν πως δεν έχουν αλλά φέρνουν κατά καιρούς και πως κάνει 10€.

 

10 Ευρώ ένα πλαστικό που η αξία του σίγουρα δεν έχει πάνω από 10cents!!!

 

Μήπως έχουν χάσει το μέτρο;

Με 15€ παίρνω καινούριο bluetooth. Φυσικά και δεν πρόκειται να δώσω τα λεφτά, αλλά θα κάνω μια απόπειρα να στείλω κατευθείαν στα κεντρικά της Samsung (εκτός Ελλάδας φυσικά) γιατί το θεωρώ απίστευτη κλεψιά. Δε λέω να μου το δώσουν τσάμπα (που στην τελική για κάτι τόσο ευτελές αυτό πρέπει να γίνει) αλλά όχι και 10ευρώ οι απατεώνες.

 

 

Αυτά, τα 'πα και ξελάφρωσα :p

 

Τελευταία φορά που ψωνίζω Samsung.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

και καλα θα κανεις να μην τους τα δωσεις

το αντιστοιχο γαντζακι της SE κοστιζει (κρατησου) 0,4€

ναι εαν δεν το καταλαβες μονο 40λεπτα

πηρα 3-4 γιατι τα εχω σαν αναλωσιμα, τα χανω συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

 

Ψαχνω για ενα handsfree BT χωρις γατζακι για το αυτι με οσο γινεται μεγαλυτερο χρονο ομιλιας.Ο λογος ειναι γιατι το θελω εκτος απο το κινητο μου να το χρησιμοποιω για skype στον υπολογιστη μου.

 

Καποιος μου προτεινε τα HBH-PV770 ή HBH-IV840 της ericsson.

 

Ομως δεν βρηκα καπου να λεει για την "πραγματικη" αυτονομια που εχουν ωστε να ξερω αν θα αντεξουν 4-5 (8 ωρες μαλλον ειναι ουτωπια αν το ζητησω ε?) ωρες συνεχης χρησης .

 

Θα εκτιμουσα οποιαδηποτε προταση εχετε να κανετε οσοι τα εχετε δοκιμασει αυτα ή καποια αλλα με μεγαλη αυτονομια.

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...