Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Κυκλοφορούν διάφορα Bluetooth ακουστικά με αναγνώριση κλήσεων. Τα δυο που είχα παλαιώτερα (SonyEricsson HBH-660 και Jabra BT800) δεν διάβαζαν τα Ελληνικά από τον κατάλογο του τηλεφώνου, δηλαδή όταν χτυπούσε μια κλήση, αν το όνομα στον κατάλογο ήταν στα Αγγλικά το εμφάνηζαν κανονικά, αν ήταν όμως στα Ελληνικά εμφάνηζαν μόνο τον αριθμό. Πράγμα πολύ άβολο βέβαια ...

 

Υπάρχει κάποιο από τα νεώτερα που να διαβάζει Ελληνικούς χαρακτήρες ? Ενδιαφέρομαι για το Nokia BH-902 και αυτό είναι το μόνο μου κώλημα ...

 

Άν κάποιος το έχω και γνωρίζει ή μπορεί να δοκιμάσει, θα του ήμουνα ευγνώμων.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξερει κανείς που μπορω να βρώ ενα παλιό BT Ericsson το HBH-10?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς που μπορω να βρώ ενα παλιό BT Ericsson το HBH-10?

 

Τόσο παλιά συσκευή ΜΟΝΟ στο ebay και κυρίως στο Γερμανικό. Πιθανόν μάλιστα να το πάρεις και ψιλο-τζάμπα (2-3 Euro) αλλά τα μεταφορικά είναι από 6 έως 12 Euro περίπου.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν διάφορα Bluetooth ακουστικά με αναγνώριση κλήσεων. Τα δυο που είχα παλαιώτερα (SonyEricsson HBH-660 και Jabra BT800) δεν διάβαζαν τα Ελληνικά από τον κατάλογο του τηλεφώνου, δηλαδή όταν χτυπούσε μια κλήση, αν το όνομα στον κατάλογο ήταν στα Αγγλικά το εμφάνηζαν κανονικά, αν ήταν όμως στα Ελληνικά εμφάνηζαν μόνο τον αριθμό. Πράγμα πολύ άβολο βέβαια ...

 

Υπάρχει κάποιο από τα νεώτερα που να διαβάζει Ελληνικούς χαρακτήρες ? Ενδιαφέρομαι για το Nokia BH-902 και αυτό είναι το μόνο μου κώλημα ...

 

Άν κάποιος το έχω και γνωρίζει ή μπορεί να δοκιμάσει, θα του ήμουνα ευγνώμων.

Μολις πηρα το nokia bh-902.Τελειο ταιρι για το n82.Αν ειχε και μια καδενα για τον λαιμο θα ητανε ακομα καλυτερα.Οσο για αυτο που ρωτησες,στο μενου δεν εχει Ελληνικα.Τα ονοματα ομως τα εμφανιζει στα Ελληνικα κανονικα.Το caller id απο λιγο που επαιξα δουλευει αψογα και εμφανιζει και Ελληνικους και Λατινικους χαρακτηρες.Μολις το συνδεσα ρυθμιστηκε η ωρα αυτοματα.Στο μητρωο βγαινει οτι και στο τηλεφωνο με την μια,με εξαιρεση καποιες κλησεις που ενω τις ειχα σβησει στο τημεφωνο στο ακουστικο τις εδειχνε.Μια πατεντα μονο λειπει για μια καδενα γιατι καλο το κλιπς αλλα αν ειναι τα το κρεμασεις σε μπλουζα τοτε παει, ξεχειλωσε.Mε το bh-900 ητανε προβλημα,ποσο μαλλον με αυτο.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ποιο από τα 2 λέτε ότι είναι καλύτερο?το i.tech clip II mini ή το plantronic 610

 

Αυτά που δεν είναι κάποιας μάρκας(nokia,samsung,...) είναι συμβατα με nokia και sharp?

 

PLATRONICS ΕΝΟΙΤΕ

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα αυτα που εγραψα χθες για το bh-902 και το ν82 δυστυχως δεν ειναι ακριβως ετσι.Την μια δειχνει ονομα καλουντος.Αν το κλεισω και το ανοιξω ξανα τοτε μπορει να δειξει μπορει και οχι.Παντως οποτε εμφανιζει ονοματα ειναι στα Ελληνικα.Επισης τρωει καπου καπου κολληματα οταν παω να μπω στο μητρωο απο το ακουστικο.Γραφει γινεται συγχρονισμος και μενει εκει για ωρα.Οποτε να υποθεσω οτι ισχυει η λιστα συμβατοτητας που δεν εχει μεσα το ν82;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ξερει κανεις ψαχνω ακουστικο bt με καλωδιακι για να το φοραω μεσα απο το κρανος και να μην εμποδιζει στο βαλε-βγαλε.

Αν εχει κανεις αναλογη εμπειρια ας την καταθεσει.Ευχαριστω...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ξερει κανεις ψαχνω ακουστικο bt με καλωδιακι για να το φοραω μεσα απο το κρανος και να μην εμποδιζει στο βαλε-βγαλε.

Αν εχει κανεις αναλογη εμπειρια ας την καταθεσει.Ευχαριστω...

 

To Itech clip V έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003210

 

Το στριμώχνω καμιά φορά ολόκληρο μέσα από το κράνος για τηλεφωνικές κλήσεις, αλλά κυρίως το χρησιμοποιώ για να ακούω τις οδηγίες του Destinator από το Χ600 μέσα από το κράνος. Για κάθε μέρα (και για να μην ταλαιπωρώ τη μπαταρία του Itech) έχω ένα Plantronics 815 που έχει καλύτερη ποιότητα ομιλίας, αλλά φυσικά δε φοριέται μέσα από το κράνος...

 

Πιο δυνατό μοντέλο στις ίδιες περίπου διαστάσεις με το Clip V είναι το Clip vibrate:

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003596

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω και εγώ ένα ακουστικό αλλά δεν μου έχει αρέσε κάτι απο αυτά που είδα εδω μέσα.... ( μπορεί να μήν είδα και καλά ! )

 

θα μου άρεσε κάτι στο plantronics 885 το οποίο μπαίνει και σαν σκέτη συσκευή αλλά και σαν handsfree για το κράνος.

 

υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην ελλάδα γιατί αυτό δεν το βρήκα πουθενά.

 

να στε καλά.

 

edit : ή έστω μία bluetooth συσκευή που να πέρνει και 2.5 ή 3.5 καρφάκι πάνω της .

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω και εγώ ένα ακουστικό αλλά δεν μου έχει αρέσε κάτι απο αυτά που είδα εδω μέσα.... ( μπορεί να μήν είδα και καλά ! )

 

θα μου άρεσε κάτι στο plantronics 885 το οποίο μπαίνει και σαν σκέτη συσκευή αλλά και σαν handsfree για το κράνος.

 

υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην ελλάδα γιατί αυτό δεν το βρήκα πουθενά.

 

να στε καλά.

 

edit : ή έστω μία bluetooth συσκευή που να πέρνει και 2.5 ή 3.5 καρφάκι πάνω της .

 

Υπάρχουν πολλά τέτοια, αν φυσικά δε θέλεις να βάλεις και το μικρόφωνο μέσα από το κράνος εκτός από το ακουστικό, οπότε υπάρχει πρόβλημα, γιατί τα περισσότερα είναι ογκώδη.

 

Το Plantronics δεν ενδείκνυται σε καμιά περίπτωση, γιατί είναι in-ear, και "βουλώνει" το ένα αυτί, κάτι που είναι επικίνδυνο στη μηχανή... Καλύτερα κάτι με ακουστικό "ψείρα"...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

πές κανένα βρε αδελφέ τότε.

 

προσοχή όμως, θέλω τα ακουστικά να βγαίνουν για να το χρησιμοποιώ κα στο γραφείο.

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε ποια άλλα ακουστικά παίζουν ραδιόφωνο εκτός από το Nokia HS-12W;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε ποια άλλα ακουστικά παίζουν ραδιόφωνο εκτός από το Nokia HS-12W;

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ---> http://www.itechdynamic.com/en/products_spec.asp?cid=2&pid=02050 :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να μου πείτε και εμένα τελικά άμα υπάρχει κάποιο που να έχει και καλωδιο ( στερεοφωνικό ) αλλά και να δουλευει μόνο του χωρίς καλώδιο για το γραφείο .

 

το 885 καλό αλλά μάλλον δεν ...!

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ειμαι μεταξυ των samsung wep 185 & wep 200.ποιο απο τα δυο λετε ειναι καλυτερο???τα βρισκω και τα 2 στα 35ε που ειναι πολυ καλη τιμη για την τσεπη μου.ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

WEP 200 Ασυζητητή.....

Είναι μικρότερο,έχει καλύτερη ποιότητα συνομιλίας και κάθεται καλύτερα στο αυτί...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ειμαι μεταξυ των samsung wep 185 & wep 200.ποιο απο τα δυο λετε ειναι καλυτερο???τα βρισκω και τα 2 στα 35ε που ειναι πολυ καλη τιμη για την τσεπη μου.ευχαριστω

 

Εγώ έχω το WEP185 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θα σου πρότεινα να πάρεις αυτό γιατί έχει και καλύτερο design! :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα το 185 και εχω το εξης προβλημα.....

ενω μου το αναγνωριζει κανονικα το κ770 δεν το βλεπει το W580.Γιατι???

μηπως υπαρχει ασυμβατοτητα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα το 185 και εχω το εξης προβλημα.....

ενω μου το αναγνωριζει κανονικα το κ770 δεν το βλεπει το W580.Γιατι???

μηπως υπαρχει ασυμβατοτητα?

 

Αποκλείεται να υπάρχει ασυμβατότητα. Κάνε το pairing από την αρχή... :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

μία βοήθεια αν γνωρίζεται

 

έχω 2 κινητά, ενα προσωπικό και ένα εταιρικό.

 

Γνωρίζεται αν μπορώ να έχω 1 bluetooth ακουστικό συνδεδεμένο και στα δύο κινητά ταυτόχρονα?

 

Αν ναι, γνωρίζεται τι γίνετε στην περίπτωση όπου την ώρα που μιλάω από το ένα κινητό, έχω κλήσει και στο δεύτερο?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά ή ρώτα στο στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258 εκεί θα βρεις απαντήσεις. :)
Link to comment
Share on other sites

plantronics 655 τρομερο και μικρο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχω το ΗΒΗ-702 και εδω και μια εβδομαδα εχω χασει το αγκιστρο που κραταει το ακουστικο στο αυτι

πλεον μου ειναι πρακτικα αχρηστο καθως χρειαζεται να το κραταω με το χερι

 

γνωριζει κανεις εαν μπορω να βρω να αγορασω ανταλλακτικο;

απο που;

καμια πατεντα για το επομενο που θα παρω να μην το ξαναχασω παλι;

Link to comment
Share on other sites

καλο ακουστικο επισης ειναι και το νεο Nokia που επιτρεπει συνδεση με 2 κινητα,εχει ομως 108 ευρω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...