Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το έχω με Note 3. Αν εξαιρέσεις μερικές αποσυνδέσεις στο άσχετο και δεν σε ενοχλεί το μέγεθός του είναι καλό εργαλείο

 

 

Και εγω νομιζω πως το κυριοτερο μειονεκτημα του ειναι το μεγεθος.

Σημερα θα εβλεπα πολυ θετικοτερα το 80 κυριως λογω διαφορετικου καλωδιου που δεν μπλεκεται ευκολα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά το Sony Bluetooth SBH-52 αξίζει; Το πουλάει ένας φίλος αλλά γενικά δεν είδα τις καλύτερες κριτικές σε κάποια σχόλια για το συγκεκριμένο αντιθέτως είδα απογοήτευση.

Εννοώ σε κριτικές εκτός myphone.

Κάποιος που το έχει ας πει κάποιες εντυπώσεις.

 

Και εγω το χω κανα 3μηνο και δεν εχω κανενα προβλημα

Για αποσυνδεσεις δεν εχω, το μονο μου θεμα στην αρχη για καμια 10ρια φορτισεις ηταν

στην καταναλωση της μπαταριας.

Θα σου πω τα αρνητικα και τα θετικα

 

Θετικα:

καλη ακουστικη

ραδιοφωνο (δεν εχει το sbh80)

καλη μπαταρια

και το κορυφαιο του ειδους του, <κατε εμε > ,ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ

 

αρνητικα

ποιο μεγαλο απο τα αλλα (μακρυ) αλλα προσωπικα δεν με ενοχλει

πας για αλλα ακουστικα (αν ακους μουσικη),κριμα γιατι ειναι λιγα για την τιμη του

 

Αυτα ,δεν ξερω αν σε καλυψα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το χω κανα 3μηνο και δεν εχω κανενα προβλημα

Για αποσυνδεσεις δεν εχω, το μονο μου θεμα στην αρχη για καμια 10ρια φορτισεις ηταν

στην καταναλωση της μπαταριας.

Θα σου πω τα αρνητικα και τα θετικα

 

Θετικα:

καλη ακουστικη

ραδιοφωνο (δεν εχει το sbh80)

καλη μπαταρια

και το κορυφαιο του ειδους του, <κατε εμε > ,ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ

 

αρνητικα

ποιο μεγαλο απο τα αλλα (μακρυ) αλλα προσωπικα δεν με ενοχλει

πας για αλλα ακουστικα (αν ακους μουσικη),κριμα γιατι ειναι λιγα για την τιμη του

 

Αυτα ,δεν ξερω αν σε καλυψα

Ευχαριστώ φίλε μου με υπέρ κάλυψες. :)

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα σήμερα το Plantronics M25 στα 25,90 ευρώ.

Πιστεύω έκανα καλή επιλογή, μετά από μια σχετική έρευνα αγοράς, θα δείξει όμως!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα σήμερα το Plantronics M25 στα 25,90 ευρώ.

Πιστεύω έκανα καλή επιλογή, μετά από μια σχετική έρευνα αγοράς, θα δείξει όμως!

 

Και εγω ετοιμος ημουν για αυτο αλλα τελευταια στιγμη αλλαξα γνωμη και πηρα το 55. 15 ευρω ακριβοτερο το βρηκα. Απο χτες που το χρησιμοποιω μονο θετικα εχω να πω. Επιτελους καθεται στο αυτι μου hf χωρις να φοβαμαι να κουνησω το κεφαλι μου για να μην πεσει. Πολυ καλη ακουστικη. Αμεση συνδεση με το note 2 και χωρις αποσυνδεσεις. Μονη παρατηρηση οτι σε ταξιδι εθνικη με κουρασε λιγο στο αυτι μετα το μισαωρο. Ισως δεν το εχω συνηθισει τελειως ακομα. Απο την αλλη ομως μικρο το κακο. Bonus τα widgets με την καλη πληροφορηση που δινουν γαι την αυτονομια και τις λοιπες λειτουργειες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετοιμος ημουν για αυτο αλλα τελευταια στιγμη αλλαξα γνωμη και πηρα το 55. 15 ευρω ακριβοτερο το βρηκα. Απο χτες που το χρησιμοποιω μονο θετικα εχω να πω. Επιτελους καθεται στο αυτι μου hf χωρις να φοβαμαι να κουνησω το κεφαλι μου για να μην πεσει. Πολυ καλη ακουστικη. Αμεση συνδεση με το note 2 και χωρις αποσυνδεσεις. Μονη παρατηρηση οτι σε ταξιδι εθνικη με κουρασε λιγο στο αυτι μετα το μισαωρο. Ισως δεν το εχω συνηθισει τελειως ακομα. Απο την αλλη ομως μικρο το κακο. Bonus τα widgets με την καλη πληροφορηση που δινουν γαι την αυτονομια και τις λοιπες λειτουργειες.

 

Ο ήχος και η ποιότητα κλήσης είναι καλά; Η ένταση κυρίως στις κλήσεις, αυτό με ενδιαφέρει πρωτίστως, σε θορυβώδη περιβάλλοντα να μπορείς να μιλήσεις σαν άνθρωπος. Αν το έχει και κάνας άλλος ας πει καμιά γνώμη:)

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος και η ποιότητα κλήσης είναι καλά; Η ένταση κυρίως στις κλήσεις, αυτό με ενδιαφέρει πρωτίστως, σε θορυβώδη περιβάλλοντα να μπορείς να μιλήσεις σαν άνθρωπος. Αν το έχει και κάνας άλλος ας πει καμιά γνώμη:)

Ήμουν σε γήπεδο αγώνα champions league και μπορούσα να ακούσω τον άλλο, σχετικά καλά... Επίσης με άκουγε και άλλος ικανοποιητικά...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι στο sony sbh80 μπορείς να βλέπει στην συσκευή.σου το υπόλοιπο.της μπαταρίας Εγώ έχω το νοτε3 Πώς γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σε γήπεδο αγώνα champions league και μπορούσα να ακούσω τον άλλο, σχετικά καλά... Επίσης με άκουγε και άλλος ικανοποιητικά...:lol:

 

Δοκίμασα Εθνική Οδό με ανοιχτά παράθυρα και αρκετά χλμ και δεν είχα κανένα θέμα ούτε εγώ ούτε ο συνομιλητής μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι στο sony sbh80 μπορείς να βλέπει στην συσκευή.σου το υπόλοιπο.της μπαταρίας Εγώ έχω το νοτε3 Πώς γίνεται?

 

Θα μπεις playstore και θα κατεβάσεις το widget που θα βρεις αν ψάξεις με την μάρκα του hf. Το έχω βάλει στο note 2 και είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις playstore και θα κατεβάσεις το widget που θα βρεις αν ψάξεις με την μάρκα του hf. Το έχω βάλει στο note 2 και είναι πολύ καλό.

 

Πως ακριβώς λέγεται η εφαρμογή γιατί βάζω " Sony SBH 80" και δεν βγάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς λέγεται η εφαρμογή γιατί βάζω " Sony SBH 80" και δεν βγάζει τίποτα.

 

 

με καθε επιφυλαξη γιατι εχω μηλαρακι νομιζω οτι λεγεται smartconnect η εφαρμογη.....

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

παιδες, εχασα τα ακουστικα του SBH50 που εχω, δεν τα χρησιμοποιουσα γιατι ειχα κατι αλλα πιο κοντα που με βολευαν, αλλα τωρα τα χρειαστηκα και δεν τα βρισκω. Εχετε καμια ιδεα αν κυκλοφορουν πουθενα? ebay δεν βρηκα κατι, και επειδη εχω απο walkman SE ακουστικα αποθεμα ειπα να μην μπω στη διαδικασια να ψαχνω καινουρια ακριβα..

Μηπως υπαρχει κανεις εδω μεσα που να τα εχει και να μην τα θελει κτλ ή να ξερει αν κυκλοφορουν σαν ανταλλακτικο ας πουμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πήρα το gear 2 σκέφτομαι να δώσω το sbh 52 και να πάρω ένα ακουστικό χωρίς καλώδιο θα με ενδιέφερε τεχνολογίας 4.0. Έχετε κάτι να προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

]

Παιδια εχει παρει κανεις το καινουριο jawbone era? Εχω διαβασει τα καλυτερα.Σκεφτομαι να το αγορασω. Το μονο κολλημα η μη ευρεση του σε ελληνικα καταστηματα ακομη και επισης η τσιμπημενη τιμη του. Αποψεις, σχολια δεκτα.

Καποιος να κατεχει πραμα? :)

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

μια κάπως γενικη ερρώτηση

ειχα το Nokia BH-219 handsfree και είμαι πολυ ικανοποιημένος

απλα σκέυτομαι να αγωράσω ενα bluetooth οπου θα εχει το κλιπσακι και απο εκει τα ακουστικά που μπαίνουν in ear

λογο ακτινοβολίας και οτι στέκονται καλύτερα στα αυτιά

 

 

έχετε καποιος να προτείνει καποιο με χρήματα γύρο στα 20-60Ε και αν όντως ισχυεί αυτο που λέω.....

 

μιας και θα ερθει μια φιλη απο αμερική σκέφτομαι για αυτό

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2422584,00.asp

 

και γενικά τη συμπεριφορά αυτου με nexus?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Έχω το sony sbh80 εδώ και λίγες μέρες με το νοτε 3 και αντιμετωπίζω κάποια θέματα.πολλές φορές δεν με ακούν καλά.ΔΕ νομίζω ότι κάνει απομόνωση θορύβου του χώρου....Και Εγώ πολλές φορές ακούω παραμορφωμένα την φωνή του αλλού. Έχει κάνεις άλλος τέτοια θέματα? Να το στείλω πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το sony sbh80 εδώ και λίγες μέρες με το νοτε 3 και αντιμετωπίζω κάποια θέματα.πολλές φορές δεν με ακούν καλά.ΔΕ νομίζω ότι κάνει απομόνωση θορύβου του χώρου....Και Εγώ πολλές φορές ακούω παραμορφωμένα την φωνή του αλλού. Έχει κάνεις άλλος τέτοια θέματα? Να το στείλω πίσω?

 

Δεν έχω προσωπικά τέτοιο θέμα με g2/nexus 5/htc 8s/one m8 που δοκίμασα κατά σειρά και στα 2 που έχω.

Κάνε ένα reset στο sbh80 και ίσως από την αρχή pair με το κινητό σου και αν έχεις τα ίδια γύρνα το πίσω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω με τη σειρα μου μια ερωτηση(ζητω συγγνωμη αμα εχει απαντηθει σε προηγουμενα posts αλλα ειναι τεραστιο το θεμα). Το plantronics ml20/r τι λεει; Υπαρχει καποιο καλυτερο μεχρι 25€; Προοριζεται για moto g...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το Xiaomi 7300 επεσε στο νερο. Ολα οκ, συνεχιζει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...