Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το sbh52 έχει δόνηση η ηχητική ειδοποίηση αν δεν έχεις το ακουστικό στο αυτί;

 

Εδω θα σε στεναχωρησω (και αυτο ειναι το φαουλ) για εμενα της SΟΝΥ!

Δεν εχει ουτε δονηση , ουτε ηχητικη ειδοποιηση ,παρα μονο αν το εχεις στο αυτι.

Την μονη διαφορα που ειδα απο το προηγουμενο μου bt sony mw1 ειναι οτι

εστω και αμυδρα ακουγεται ακουστικα η ειδοποιηση εφοσον και εχει απολυτη ησυχια στον χωρο:lol::lol:

Φυσικα μιλαω αν το εχεις διπλα σου το ακουστικο και οχι στο αυτι.

Τωρα δεν εχω δοκιμαση αν ακουγεται περισσοτερο αν δεν εχεις το καλωδιο ενωμενο.

ΧΑΧΑΑΑΑ...........Με εκανες και το δοκιμασα και οντως εχει περισσοτερη ακουστικη,

σαν να εχεις το κινητο με 'η χωρις Bt.

Τουλαχιστον στο δικο μου κινητο αυτο μου κανει αν δεν εχω συνδεση το bt

Δεν ξερω αν σε βοηθησα..

Edited by PULMAN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εδω θα σε στεναχωρησω (και αυτο ειναι το φαουλ) για εμενα της SΟΝΥ!

Δεν εχει ουτε δονηση , ουτε ηχητικη ειδοποιηση ,παρα μονο αν το εχεις στο αυτι.

Την μονη διαφορα που ειδα απο το προηγουμενο μου bt sony mw1 ειναι οτι

εστω και αμυδρα ακουγεται ακουστικα η ειδοποιηση εφοσον και εχει απολυτη ησυχια στον χωρο:lol::lol:

 

Μήπως ξέρουμε αν έχει το sbh20?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε αν έχει το sbh20?

 

Για δονηση μαλλον οχι

Τωρα για ηχο το εχουν παρει καποια παιδια απο εδω μεσα........

Πιστευω θα σου δωσουν απαντηση αμεσα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε αν έχει το sbh20?

 

Όχι, δεν έχει τίποτα από αυτά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

γνώμες για το συγκεκριμένο Bluetooth έχει βομβητή κλίσεις, συνδεσιμότητα ποιότητα ήχου

δεν το θέλω να ακούω mp3

Edited by tommi106r
Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινετσαι σε bt έχω το νοτε 3. Θέλω να έχει καλή ποιότητα ήχου... Δυνατό ακουστικό μπαταρία... Μικρό και όταν πχ έχει πολύ θόρυβο αέρα κτλπ να μην περνάνε σε αυτό που ακούει ο άλλος...
Link to comment
Share on other sites

γνώμες για το συγκεκριμένο Bluetooth έχει βομβητή κλίσεις, συνδεσιμότητα ποιότητα ήχου

δεν το θέλω να ακούω mp3

 

εγω το εχω και ειμαι ευχαριστημενος, αν και το 1ο τα εφτυσε απο μπαταρια στους 5 μηνες, οπου και εγινε αντικατασταση κατευθειαν. κατα ταλλα δεν εχω θεμα, μαρεσει και σαν ποιοτητα και σαν ενταση, οχι οτι ειναι απο τα πιο δυνατα βεβαια αλλα το γεγονος οτι εχω αναγνωριση κλησεων με ονομα, και το οτι μπορω να παρω τηλεφωνο απο το ΒΤ χρησιμοποιωντας την λιστα κλησεων (ειδικα σε χαμενες κλησεις) και να διαβασω ενα ΣΜΣ που θα ερθει να δω αν με ενδιαφερει, πχ οταν ειμαι πανω στο ποδηλατο, το κανει ιδανικο στα λεφτα αυτα.

απο εκει και περα αποσυνδεσεις εχω σπανια, και πιστευω οτι φταιει το λογισμικο μιας και στην αρχη δεν ειχα θεμα, αλλα με τα πολλα updates που παιρνουν οι πολλες εφαρμογες στις οποιες στηριζεται, δεν οδηγουν παντα σε καλυτερα αποτελεσματα. αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι εχω συνεχεια προβλημα,αλλα μια στο τοσο μπορει να το δειχνει συνδεδεμενο και να μην μπορω να απαντησω απο το ΒΤ, ναχει κολλησει δηλαδη και να θελει κλεισιμο το ΒΤ του κινητου (γιαυτο πιστευω οτι φταινε οι εφαρμογες...)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινετσαι σε bt έχω το νοτε 3. Θέλω να έχει καλή ποιότητα ήχου... Δυνατό ακουστικό μπαταρία... Μικρό και όταν πχ έχει πολύ θόρυβο αέρα κτλπ να μην περνάνε σε αυτό που ακούει ο άλλος...

 

sony mw-1 πηρα προσφατα ...γυρνα πισω μερικες σελ και διαβασε

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω και ειμαι ευχαριστημενος, αν και το 1ο τα εφτυσε απο μπαταρια στους 5 μηνες, οπου και εγινε αντικατασταση κατευθειαν. κατα ταλλα δεν εχω θεμα, μαρεσει και σαν ποιοτητα και σαν ενταση, οχι οτι ειναι απο τα πιο δυνατα βεβαια αλλα το γεγονος οτι εχω αναγνωριση κλησεων με ονομα, και το οτι μπορω να παρω τηλεφωνο απο το ΒΤ χρησιμοποιωντας την λιστα κλησεων (ειδικα σε χαμενες κλησεις) και να διαβασω ενα ΣΜΣ που θα ερθει να δω αν με ενδιαφερει, πχ οταν ειμαι πανω στο ποδηλατο, το κανει ιδανικο στα λεφτα αυτα.

απο εκει και περα αποσυνδεσεις εχω σπανια, και πιστευω οτι φταιει το λογισμικο μιας και στην αρχη δεν ειχα θεμα, αλλα με τα πολλα updates που παιρνουν οι πολλες εφαρμογες στις οποιες στηριζεται, δεν οδηγουν παντα σε καλυτερα αποτελεσματα. αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι εχω συνεχεια προβλημα,αλλα μια στο τοσο μπορει να το δειχνει συνδεδεμενο και να μην μπορω να απαντησω απο το ΒΤ, ναχει κολλησει δηλαδη και να θελει κλεισιμο το ΒΤ του κινητου (γιαυτο πιστευω οτι φταινε οι εφαρμογες...)

 

όταν λες εφαρμογές εννοείς τις sony ? αναγνώριση και με ελληνικούς χαρακτήρες ? ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

όταν λες εφαρμογές εννοείς τις sony ? αναγνώριση και με ελληνικούς χαρακτήρες ? ευχαριστώ για τις πληροφορίες

 

Του sony bluetooth που είναι απαραίτητες για να δουλέψει. Οποίο κινητό και να έχεις τις θες για να έχεις όλες τις λειτουργίες.

Ναι και ελληνικά ότι μήνυμα έρθει στο δείχνει όλο. Απλά δεν μπορείς να μπεις να το δεις ξανά μετά. Μια φορά όταν το λάβεις μόνο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Του sony bluetooth που είναι απαραίτητες για να δουλέψει. Οποίο κινητό και να έχεις τις θες για να έχεις όλες τις λειτουργίες.

Ναι και ελληνικά ότι μήνυμα έρθει στο δείχνει όλο. Απλά δεν μπορείς να μπεις να το δεις ξανά μετά. Μια φορά όταν το λάβεις μόνο.

 

ευχαριστώ το δουλεύεις με nfc ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ το δουλεύεις με nfc ?

 

Μόνο.

Όποτε θέλω να το συνδέσω απλά το ακουμπάω στο κινητό και γίνεται ζεύξη. Από εκεί και πέρα ανοίγεις/κλείνεις bt τις επόμενες φορές για σύνδεση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα θεωρηθη διαφήμιση αλλά είμαι υποχρεωμένος να το πω δημόσια .

Είχα αγοράσει ένα planktonic 975 από to amazon .

μου έβγαλε ένα προβλημα και προσπάθησα να επικοινωνήσω με τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα το οποίο και δεν κατάφερα .

διαβάζοντας εδώ από ένα παιδί που τον εξυπηρέτησαν ,έστειλα εμαιλ στην μαμά εταιρεία η οποία μου είπε να απευθύνω στο amazon .

εκεί λοιπόν που είχα αποφασίσει να μην ασχοληθώ και να μην ξαναπάρω planktonic είπα να στείλω και ένα εμαιλ στο amazon .

και σε 3 λεπτά μου είχαν απαντηση ότι έχουν ήδη επιστέψει το ποσο :wacko: του προϊόντος ,δεν χρειάζεται να το στείλω πiσω και ας το κανω ότι θέλω και ότι θα χαρούν να με έχουν πελάτη !!!!!!!!!!!

μιλάμε κουφάθηκα και γι αυτό είμαι υποχρεωμένος να το πω και δημόσια και σίγουρα θα τους κανω και διαφήμιση όπως και ότι το forum με βοήθησε άλλη μια φορά .

ευχαριστώ ολους :up::up:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο Amazon. Ελπίζω να το διαβάζουν και οι ελληνικές αλυσίδες και να προβληματιστουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

Μετα απο δυο σχεδον βδομαδες συμβιωσης με το sbh52 και 4 φορτισεις μπορω να

πω οτι τα αξιζει τα χρηματα του.

κραταει 3μερες με 1,5ωρα καθε μερα κλησεις + κανα 1,5 ωρα μουσικη μεσο ορο καθε μερα.

Τωρα θα μου πει καποιος γιατι δεν πηρα το sbh50 με κανα 20ευρο λιγοτερα...........:O

Το πηρα επειδη εχει και και ανοικτη ακροαση χωρις τα ακουστικα μιας και ειμαι παθωναπο το mw1 που μου εχει χαλασει η υποδοχη του βισματος:D

Η ερωτηση εχει να κανει για χρηση χωρις καλωδια, ανοικτη ακροαση εννοεις μεγαφωνο (ακουνε ολοι γυρω απο εσενα ?) ή ακουστικο (να το εχεις κοντα στο αυτι και να ακους μονο εσυ?) ?

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. εχω αγορασει το sony mbh10 επειδη ειναι multipoint και επειδη μπορεις να ακους τραγουδια απο το κινητο. Απο οτι καταλαβα ομως αυτο δεν γινεται ταυτοχρονα. Δηλαδη αν ειναι συνδεδεμενο με 2 κινητα, δεν μπορεις να ακουσεις τραγουδια. Ειναι λογικο? Αν ναι, μπορω να το στειλω πισω (e-shop) και να παρω κατι αλλο?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση εχει να κανει για χρηση χωρις καλωδια, ανοικτη ακροαση εννοεις μεγαφωνο (ακουνε ολοι γυρω απο εσενα ?) ή ακουστικο (να το εχεις κοντα στο αυτι και να ακους μονο εσυ?) ?

 

Ευχαριστω

 

Καλημερα ΘΑΝΑΣΗ.

Aνοικτη ακροαση(ακουνε ολοι γυρω απο μενα). Μην φανταστεις ηχο κινητου , αλλα ακουγεται αξιοπρεπως.

Και να φανταστεις ουτε που ειχα δωσει σημασια οταν το αγορασα σ αυτο το κοματι, επειδη ημουν σιγουρος

οτι δεν υπηρχε!!!!

Τουλαχιστον να δωσουμε και ενα μπραβο στην SONY ,εστω και αθελατης που εδωσε μπιμπερ:lol::lol::D.

ΥΓ..( Για την ιστορια οταν μπηκα μεσα στο φορουμ ειχαμε παρει μαζι το S)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ΘΑΝΑΣΗ.

Aνοικτη ακροαση(ακουνε ολοι γυρω απο μενα). Μην φανταστεις ηχο κινητου , αλλα ακουγεται αξιοπρεπως.

Και να φανταστεις ουτε που ειχα δωσει σημασια οταν το αγορασα σ αυτο το κοματι, επειδη ημουν σιγουρος

οτι δεν υπηρχε!!!!

Τουλαχιστον να δωσουμε και ενα μπραβο στην SONY ,εστω και αθελατης που εδωσε μπιμπερ:lol::lol::D.

ΥΓ..( Για την ιστορια οταν μπηκα μεσα στο φορουμ ειχαμε παρει μαζι το S)

Καλημέρα αδελφέ μου !

Δεν ψήνομαι να ακούν όλοι γύρω μου....., έλεγα μπας και γλυτωσω τα καλώδια και εχω τα καλά της αναγνώρισης - sms

 

Για την ιστορία.... Και το έχει η αδερφή μου το s :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αδελφέ μου !

Δεν ψήνομαι να ακούν όλοι γύρω μου....., έλεγα μπας και γλυτωσω τα καλώδια και εχω τα καλά της αναγνώρισης - sms

 

Για την ιστορία.... Και το έχει η αδερφή μου το s :)

 

Θαναση εγω ελεγα για την κληση ελεγα.

Τωρα ανα θες να μιλησεις απο το bt στο αυτι σου χωρις καλωδια,

γινεται χωρις να σ ακουνε!:D

 

Τωρα κατι ασχετο-σχετικο, τι λες για το z1c?

Αξιζει η αγορα σε κανα τριμηνο κατω απο 400 βεβαια η να περιμενω για κατι αλλο?

Τα μεγαλα καλα ειναι αλλα παντοφλες ρε αδερφακι μου:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάλι αδυνατώ να καταλάβω τη λογική της ανοικτής ακρόασης σε ένα ακουστικό Bluetooth

 

Και γω πριν λιγο καιρο.........Αλλα επειδη ειμαι παθων και μου χαλασε η υποδοχη στο βισμα του bt (οχι των καλωδιων)

και δεν μ ακουνε ,ενω τους ακουω, για αυτο ειπα να δωσω κατι παραπανω και αμα ξανα γκαντεμιασω παλι τουλαχιστον,

να το βαζω στο αυτι(χωρις καλωδια) 'η και να το χρησιμοποιω ανοικτη ακροαση να μην πανε τζαμπα τα λεφτα βρε αδερφε μου:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θαναση εγω ελεγα για την κληση ελεγα.

1) Τωρα ανα θες να μιλησεις απο το bt στο αυτι σου χωρις καλωδια,

γινεται χωρις να σ ακουνε!:D

 

2) Τωρα κατι ασχετο-σχετικο, τι λες για το z1c?

Αξιζει η αγορα σε κανα τριμηνο κατω απο 400 βεβαια η να περιμενω για κατι αλλο?

Τα μεγαλα καλα ειναι αλλα παντοφλες ρε αδερφακι μου:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και γω πριν λιγο καιρο.........Αλλα επειδη ειμαι παθων και μου χαλασε η υποδοχη στο βισμα του bt (οχι των καλωδιων)

και δεν μ ακουνε ,ενω τους ακουω, για αυτο ειπα να δωσω κατι παραπανω και αμα ξανα γκαντεμιασω παλι τουλαχιστον,

να το βαζω στο αυτι(χωρις καλωδια) 'η και να το χρησιμοποιω ανοικτη ακροαση να μην πανε τζαμπα τα λεφτα βρε αδερφε μου:lol::lol:

 

1) Ωραια καλο αυτο

2) Μικρη οθονη για τα γουστα μου :p Για το μεγεθος του και σαν συνολο πιστευω οτι αξιζει (sorry για το off topic).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω ενα πρόβλημα και δεν ξέρω αν φταίει το bluetooth.. Όταν μιλάω στο τηλέφωνο με το παραπάνω ακουστικό σαν να μου ζεσταίνεται το αφτι και με πιάνει ελαφρος πονοκέφαλος. . Παω λιγο παλια που ειχα το νοκια Ν91 με sar 0,4 περίπου αν θυμάμαι καλα κ μιλαγα κατευθείαν με το κινητό δεν το ειχα αυτο το θεμα..μετα πήρα το νοκια Ε66 με 1,16 περίπου κ όποτε μιλαγα εστω κ λίγο είχα το ιδιο πρόβλημα. . Μετα το αλλαξα με το X cover της Samsung κ ειχα το ιδιο περιπου μετα ομως απο πολυ ωρα ομιλίας . . Για να τελειώνω πηρα πρόσφατα το galaxy xcover 2 με το οποιο οσες φορές ετυχε να μιλησω αρκετά δεν ειχα καποιο θεμα ..(sar 0,4 αν θυμαμαι καλα) λίγο το μέγεθος του λιγο οτι ηθελα bluetooth πηγα κ πηρα το HM1200 με το οποιο εστω κ 5-10 λεπτα να μιλησω με πιάνει ψιλοπονοκεφαλος.. δεν το εχω συνεχεια ανοιχτό ουτε πανω στο αφτί. . Το ανοιγω μονο όταν είναι να μιλήσω. .τόσο ακτινοβολία εκπέμπει? Παντού διαβαζω οτι το bluetooth ειναι καλύτερο. . Λετε να φταιει το ακουστικό? Καποια αποψη?

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων

 

ΥΣ: συγνωμη για το "κατεβατο" αλλα ποτε δεν ημουν καλος στην περίληψη :- p

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

1) Ωραια καλο αυτο

2) Μικρη οθονη για τα γουστα μου :p Για το μεγεθος του και σαν συνολο πιστευω οτι αξιζει (sorry για το off topic).

 

Ευχαριστω.....θα αναμενω να πεσει (sorry για το off topic)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο.

Όποτε θέλω να το συνδέσω απλά το ακουμπάω στο κινητό και γίνεται ζεύξη. Από εκεί και πέρα ανοίγεις/κλείνεις bt τις επόμενες φορές για σύνδεση

 

πόσο σου κρατάει η μπαταριά για πρώτη χρήση με bt μου κράτησε 36 ώρες με κλήσεις ομιλίας 10 λεπτών

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...