Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Και σε εμενα μετα την τελευταια αναβαθμιση στο sbh50 μειωθηκε σε τραγικα επιπεδα η αυτονομια (5 μηνων συσκευη) και ειναι πλεον ελαφρως προβληματικη η συνεργασια του με iphone.

 

εμενα το επαθε πριν την αναβαθμιση προχθες. Δηλαδη την τριτη που ηταν στην προηγουμενη εκδοση λογισμικου κρατησε μιση μερα. προφανως καποια ρυθμιση εφταιγε αλλα και οι 3 που εβγαλε τωρα δεν ειναι πολλες με τοση χρηση.

Απο εκει και περα, με την αναβαθμιση πηρε HD voice οποτε λογικο ειναι να χρειαζεται περισσοτερη ενεργεια..(φανταζομαι)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δοκιμαστε τοτε παλιοτερο sw αν υπαρχει...

(Ο,τι θα φλασαραμε παλιοτερη rom σε BT δεν το χα σκεφτει ποτε..! :p )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/io397hc10h5aer3/smartwirelessheadsetpro.bin

 

 

Το βάζεις στην Micro-sd χύμα, όχι σε φάκελο και κάνεις επανεκίννηση. Όταν ανοίξει θα κάνει μόνο του flash. :)

 

 

 

 

 

 

ευχαριστώ πολύ.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

http://uk.cellphoneshop.net/plantronics.html

Έχει πολύ καλή προσφορά το legend....

Εγώ πήρα το savor m1100 έχει μικρή αυτονομία, αλλά δεν με πειράζει... Καλοκαιρινό έχω το sb20 :-)

 

Sent from my Nexus 7

 

Παιδιά έχει παραλάβει κανείς από εκεί? Είναι γνήσια?

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτούς ειναι γνήσια. Έχω παραγγελία μια μπαταρια και κάτι καλωδια και τα περιμένω. Ακύρωση παραγγελίας σε ενα Bluetooth που εκανα μου απάντησαν αμέσως καταφατικά και μου επέστρεψαν τα χρήματα (πληρωμή μέσω PayPal). Εχουν και πολιτική επιστροφής για οποιοδήποτε λόγο κι αν το μετάνιωσες. Οπότε νομιζω οτι ειναι μαλλον safe η αγορα απο αυτούς. Εαν δεις δεν εχουν νεα μοντέλα αλλα παλιά (που κυκλοφορούν βέβαια ακόμη) οπότε μαλλον ξεστοκάρισμα γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτούς ειναι γνήσια. Έχω παραγγελία μια μπαταρια και κάτι καλωδια και τα περιμένω. Ακύρωση παραγγελίας σε ενα Bluetooth που εκανα μου απάντησαν αμέσως καταφατικά και μου επέστρεψαν τα χρήματα (πληρωμή μέσω PayPal). Εχουν και πολιτική επιστροφής για οποιοδήποτε λόγο κι αν το μετάνιωσες. Οπότε νομιζω οτι ειναι μαλλον safe η αγορα απο αυτούς. Εαν δεις δεν εχουν νεα μοντέλα αλλα παλιά (που κυκλοφορούν βέβαια ακόμη) οπότε μαλλον ξεστοκάρισμα γίνεται.

 

Το white box pack σημαίνει ότι δεν είναι στο original κουτί? Αυτό με προβληματίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα παραγγείλει κατι απλα το ακύρωσα γιατι άλλαξα γνώμη για το μοντέλο και αυτο που ήθελα δεν το είχαν. Περιμένω κατι άλλο απο αυτούς σε λίγες ημέρες. Λένε οτι πουλάνε τα original και δεν εινα refurbished. Το οτι δέχονται PayPal ειναι καλο γιατι εαν κατι δεν ειναι ετσι όπως σου είπαν ζητάς τα λεφτα πιςω (αν και ειναι φασαρία και χρόνος μέχρι μα τα πάρεις αλλα θα τα πάρεις απο PayPal). Επίσης το οτι δέχονται επιστροφές χωρις να ειναι ελλατωματικό κατι εμένα μου κάνει θετικό. Τα Λεφτα απο την ακύρωση της παραγγελίας μου τα επέστρεψαν πάντως κανονικά. Το παίρνεις το ελέγχεις και εαν δεν ειναι όπως θες το στέλνεις πιςω με κόστος μονο τα μεταφορικά αποστολής. Safe μου φαίνεται. Λογικό οτι κατι παίζει για να ειναι χαμηλη η τιμή. Ρώτησε οτι θέλεις με email ώστε να έχεις γραπτή απάντηση. Εγω θα αγόραζα. Εδω αγοράζουμε απο Κινέζους που δεν ξέρεις καν που ειναι. Αυτοί εχουν και διεύθυνση και τηλέφωνα κανονικά. Άλλωστε μικρό το ποσο και άρα το ρίσκο. Γνώμη μου πάντα
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να πουλάει κωδικούς (μοντέλα) που έχουν ήδη αντικατασταθεί ή πρόκειται να αντικατασταθούν σύντομα και η κατασκευάστρια εταιρία θέλει να ξεστοκαρει. Αυτή την εικόνα μου έδωσαν τα bluetooths της plantronics. Και εγώ παρήγγειλα και είναι καθ' οδόν.

 

Το white box εννοεί ότι σε χώρες εκτός ΕΕ δεν θα έχουν πρόβλημα με τελωνεία

Link to comment
Share on other sites

Το white box εννοεί ότι σε χώρες εκτός ΕΕ δεν θα έχουν πρόβλημα με τελωνεία

 

Εδώ λέει για λευκό κουτί πάντως http://blog.cellphoneshop.net/2009/05/what-is-white-box-pack.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί ότι το στέλνει σε λευκό κουτί προκειμένου στα τελωνεία να θεωρείται προσωπικό δέμα χωρίς να φαίνεται το έχει μέσα και να μην ζητάνε επιπλέον φόρο ... αυτό εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

εμενα το επαθε πριν την αναβαθμιση προχθες. Δηλαδη την τριτη που ηταν στην προηγουμενη εκδοση λογισμικου κρατησε μιση μερα. προφανως καποια ρυθμιση εφταιγε αλλα και οι 3 που εβγαλε τωρα δεν ειναι πολλες με τοση χρηση.

Απο εκει και περα, με την αναβαθμιση πηρε HD voice οποτε λογικο ειναι να χρειαζεται περισσοτερη ενεργεια..(φανταζομαι)

 

το γνωστο θεμα μη πληρους συμβατότητας.

Μεσω του sony update δεν μου βγαζει καινουργια ενημερωση και με αφηνει στην 12.Α.1.1

Για να παω στην 13 πρεπει να βρω android συσκευη ........:mad::mad::mad:

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

το γνωστο θεμα μη πληρους συμβατότητας.

Μεσω του sony update δεν μου βγαζει καινουργια ενημερωση και με αφηνει στην 12.Α.1.1

Για να παω στην 13 πρεπει να βρω android συσκευη ........:mad::mad::mad:

 

Βάλε στο pc το sus και κάνε του την αναβαθμιση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στο pc το sus και κάνε του την αναβαθμιση.

 

εκει ΔΕΝ βρισκει νεωτερη αναβαθμιση .......

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Βάλε στο pc το sus και κάνε του την αναβαθμιση.

 

Ρε συ Νικο, επειδη το ζετακι δεν το εχω πλεον (εγινε s4 ) μπορεις να δεις στις ρυθμίσεις του sbh50 μεσω του smart connect, αν στην επιλογη γλωσσας σου κρασαρει?Σε οποιο samsung με 4.3 δοκίμασα να μπω στην επιλογη γλωσσας πεταει fc και αυτο συμβαινει μονο σε οσα εχουν 4.3 (σε 4.1.2 δουλευε αψογα).

 

@skiace Στο sus καθυστερει λιγο να φανει το update,θα στο βγαλει καποια στιγμη.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Νικο, επειδη το ζετακι δεν το εχω πλεον (εγινε s4 ) μπορεις να δεις στις ρυθμίσεις του sbh50 μεσω του smart connect, αν στην επιλογη γλωσσας σου κρασαρει?Σε οποιο samsung με 4.3 δοκίμασα να μπω στην επιλογη γλωσσας πεταει fc και αυτο συμβαινει μονο σε οσα εχουν 4.3 (σε 4.1.2 δουλευε αψογα).

 

@skiace Στο sus καθυστερει λιγο να φανει το update,θα στο βγαλει καποια στιγμη.

 

εννοεις εκει που λεει "κειμενο σε λογο"? την αλλαξα και δεν κρασαρε. εκτος αν εννοεις κατι αλλο, δεν το ειχα χρησιμοποιησει ποτε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Νικο, επειδη το ζετακι δεν το εχω πλεον (εγινε s4 ) μπορεις να δεις στις ρυθμίσεις του sbh50 μεσω του smart connect, αν στην επιλογη γλωσσας σου κρασαρει?Σε οποιο samsung με 4.3 δοκίμασα να μπω στην επιλογη γλωσσας πεταει fc και αυτο συμβαινει μονο σε οσα εχουν 4.3 (σε 4.1.2 δουλευε αψογα).

 

@skiace Στο sus καθυστερει λιγο να φανει το update,θα στο βγαλει καποια στιγμη.

 

Μου κρασαρει κι εμένα εκεί. Μην ανησυχείς. Κλασική πατάτα του software.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το λειψό και το πλήρες

 

Ξερεις κανεις καποιο κάτσστημα Αθήνα/ Ελλαδα που να έχει το "πλήρες" MW1? Το ειχα παραγγείλει απο το e-shop.gr αλλα ειχαν το πράσινο και όχι το πορτοκαλι :(

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις καποιο κάτσστημα Αθήνα/ Ελλαδα που να έχει το "πλήρες" MW1? Το ειχα παραγγείλει απο το e-shop.gr αλλα ειχαν το πράσινο και όχι το πορτοκαλι :(

 

Το παμπλικ υποτιθεται αλλα ειναι εξαντλημενο σε αυτους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοεις εκει που λεει "κειμενο σε λογο"? την αλλαξα και δεν κρασαρε. εκτος αν εννοεις κατι αλλο, δεν το ειχα χρησιμοποιησει ποτε.
Ναι εκει.Μεχρι πριν το update στην 4.3 εβαζα την Ελληνικη γλωσσα και εκανε φωνητικη εκφωνηση ο πακιστανος :lol: τα εισερχομενα.Αφου δεν εχεις εσυ θεμα, τοτε καποια ασυμβατοτητα παιζει με το update της samsung.Thanks για την δοκιμη.

 

 

 

 

 

 

 

Μου κρασαρει κι εμένα εκεί. Μην ανησυχείς. Κλασική πατάτα του software.
Το θεμα ειναι οτι σε 4.1.2 δεν κρασαρε και δουλευε μια χαρα.Τωρα το τι εχει κανει λαθος η samsung η το τι δεν εχει κανει σωστα η sony για θεματα συμβατοτητας, μονο αυτοι το ξερουν,δυστυχως.

Καλα ειναι οσοι το δοκιμαζετε και σας κρασαρει, να συμπληρωνετε την φορμα του αναδυομενου report, μπας και το διορθωσουν

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκει.Μεχρι πριν το update στην 4.3 εβαζα την Ελληνικη γλωσσα και εκανε φωνητικη εκφωνηση ο πακιστανος :lol: τα εισερχομενα.Αφου δεν εχεις εσυ θεμα, τοτε καποια ασυμβατοτητα παιζει με το update της samsung.Thanks για την δοκιμη.

 

 

 

 

 

 

 

Το θεμα ειναι οτι σε 4.1.2 δεν κρασαρε και δουλευε μια χαρα.Τωρα το τι εχει κανει λαθος η samsung η το τι δεν εχει κανει σωστα η sony για θεματα συμβατοτητας, μονο αυτοι το ξερουν,δυστυχως.

Καλα ειναι οσοι το δοκιμαζετε και σας κρασαρει, να συμπληρωνετε την φορμα του αναδυομενου report, μπας και το διορθωσουν

 

χμ, εκει ομως δεν μου ειχε επιλογη ελληνικης γλωσσας. εσενα στο κανει με οποια γλωσσα και να βαλεις? ή με ελληνικη? γιατι ειχε μονο 10 στανταρ γλωσσες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χμ, εκει ομως δεν μου ειχε επιλογη ελληνικης γλωσσας. εσενα στο κανει με οποια γλωσσα και να βαλεις? ή με ελληνικη? γιατι ειχε μονο 10 στανταρ γλωσσες.

 

Σκαει το fc μετα απο 2-3 δευτερολεπτα αφου τικαρω την επιλογη οποτε δεν μπορω να μπω μεσα στην λιστα.Την Ελληνικη γλωσσα, οσο ημουν σε 4.1.2, την κατεβαζε και την εγκαθιστουσε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκει.Μεχρι πριν το update στην 4.3 εβαζα την Ελληνικη γλωσσα και εκανε φωνητικη εκφωνηση ο πακιστανος :lol: τα εισερχομενα.Αφου δεν εχεις εσυ θεμα, τοτε καποια ασυμβατοτητα παιζει με το update της samsung.Thanks για την δοκιμη.

 

 

 

 

 

 

 

Το θεμα ειναι οτι σε 4.1.2 δεν κρασαρε και δουλευε μια χαρα.Τωρα το τι εχει κανει λαθος η samsung η το τι δεν εχει κανει σωστα η sony για θεματα συμβατοτητας, μονο αυτοι το ξερουν,δυστυχως.

Καλα ειναι οσοι το δοκιμαζετε και σας κρασαρει, να συμπληρωνετε την φορμα του αναδυομενου report, μπας και το διορθωσουν

 

Το έχω στείλει δέκα φορές. Πάντα στέλνω error reports. Στα @τετοια τους.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρε παιδια δεν εχει κανεις το mw1 pro να μου λυσει μια απορια;;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκαει το fc μετα απο 2-3 δευτερολεπτα αφου τικαρω την επιλογη οποτε δεν μπορω να μπω μεσα στην λιστα.Την Ελληνικη γλωσσα, οσο ημουν σε 4.1.2, την κατεβαζε και την εγκαθιστουσε.

 

πως την κατεβαζε ? εμενα μου ανοιξε μια λιστα με 10 γλωσσες και χωρις επιλογη να κατεβασω αλλη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...