Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Eχω ενα Sony Ericsson HBH-PV703 Blutetooth handsfree και απεκτησα προσφατα το πρωτο μου smartphone (εντελως πρωταρης. ZTE Skate) και στο Bluetooth σκαναρισμα που κανει το Skate δεν βλεπει το handsfree το οποιο δουλευει κανονικα με το K530i μου. Χρειαζεται να παρω αλλο bluetooth handsfree ? ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Eχω ενα Sony Ericsson HBH-PV703 Blutetooth handsfree και απεκτησα προσφατα το πρωτο μου smartphone (εντελως πρωταρης. ZTE Skate) και στο Bluetooth σκαναρισμα που κανει το Skate δεν βλεπει το handsfree το οποιο δουλευει κανονικα με το K530i μου. Χρειαζεται να παρω αλλο bluetooth handsfree ? ...

 

οχι απλά πρέπει να το βάλεις σε registered mode,αν πατήσεις για λίγα δευτερόλεπτα ταυτόχρονα κ τα δύο κουμπάκια για την ένταση θ αρχίσει ν αναβοσβήνει κόκκινο πράσινο,κάνε search τότε,άλλα bluetooth θέλει να τα απενεργοποιήσεις κ μετά να πατήσεις το κουμπί ενεργοποίησης κ να το έχεις πατημένο μέχρι να μπεί σε registered mode

Link to comment
Share on other sites

οχι απλά πρέπει να το βάλεις σε registered mode,αν πατήσεις για λίγα δευτερόλεπτα ταυτόχρονα κ τα δύο κουμπάκια για την ένταση θ αρχίσει ν αναβοσβήνει κόκκινο πράσινο,κάνε search τότε,άλλα bluetooth θέλει να τα απενεργοποιήσεις κ μετά να πατήσεις το κουμπί ενεργοποίησης κ να το έχεις πατημένο μέχρι να μπεί σε registered mode

 

Eυχαριστω ! :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας που έχεις και τα δυο plantronics, ποιο έχει καλύτερη ποιότητα ήχου; Σκέφτομαι να το δώσω στον πατέρα μου το 925 και να πάρω ένα από τα δύο. Το m1100 έχει τρία μικρόφωνα σε σχέση με τα δύο του 975. Είδες καμιά διάφορα υπέρ του m1100;

 

Η ποιότητα ήχου που ακούω εγώ είναι πανομοιότυπη και στα 3: 925, 975 και m1100 (το είχα και το 925 για 1 χρόνο ώσπου το έχασα :( και έτσι αγόρασα το 975). Τώρα αν υπάρχει διαφορά στην ποιότητα ήχου που ακούει ο άλλος (εκεί παίζουν ρόλο τα μικρόφωνα) είναι πιθανό αλλά δεν μπορώ να έχω σοβαρή άποψη. Αυτό που ξέρω είναι πως με το 925 είχε τύχει (λίγες φορές βέβαια) να μου πούνε πως δεν με ακούνε καλά (χωρίς λόγο ή θορυβώδες περιβάλλον γύρω μου), οπότε χρειάστηκε να απενεργοποιήσω το bluetooth για να συνεχίσω την κλήση, ενώ στο 975 δεν μου έτυχε ποτέ. Ούτε και στο m1100. Ίσως σε πολύ απαιτητικό περιβάλλον το m1100 να τα πηγαίνει καλύτερα χωρίς όμως να το έχω αντιληφθεί. Το m1100 όπως είπα και πριν δεν με βόλεψε λόγω φωνητικών εντολών και δεν το έχω λειτουργήσει πολύ.

 

Με το m100 όταν σε παίρνουν τηλέφωνο, μπορείς να απαντήσεις λέγοντας "answer". Το κακό είναι όμως πως εσύ μπορεί να πεις κάτι άσχετο (π.χ. πω πω τι θέλει τώρα αυτός ο @@ας) και το m1100 να αποφασίσει ότι είπες "answer" ή μπορεί να το έχεις στην τσέπη και αυτό να αποφασίσει ότι η τσέπη σου είπε "answer". Ή ακόμη χειρότερα μπορεί να σε παίρνει η γυναίκα σου και το m1100 να αποφασίσει ότι είπες "ignore". Πάρε την κρεβατομουρμούρα και άντε να αποδείξεις μετά πως δεν είσαι ελέφαντας... Γενικώς αφού την πάτησα 3 φορές μέσα σε μια εβδομάδα και μάλιστα τη μία δεν αντιλήφθηκα καν πως απάντησα του έριξα πόδι. Προσωπικά μεταξύ των δύο θα πήγαινα και πάλι για το 975 με κλειστά τα μάτια.

 

Επίσης αφού έχεις το 925 θα σου πω τις διαφορές που παρατήρησα εγώ ώστε να το έχεις σαν μέτρο σύγκρισης.

1) Αυτό που ανέφερα παραπάνω πως με το 975 δεν μου έχει παραπονεθεί ο άλλος ΠΟΤΕ.

2) Στην επανασύνδεση του κινητού σε περίπτωση που απομακρυνθείς και ξαναπλησιάσεις, το 975 είναι αστραπιαίο.

3) Στο 975 μου αρέσει πάρα πολύ η οθονίτσα με την ένδειξη της μπαταρίας στη θήκη. Πάρα πολύ πρακτική.

4) Το 925 μου άρεσε περισσότερο εμφανισιακά (το είχα και σε άσπρο :happy: )

 

Επίσης έχε υπόψηv σου πως το 925 το δούλευα κυρίως με το htc magic (bluetooth 2.0) ενώ το 975 με το Desire HD (bluetooth 2.1) και τώρα με το Note (bluetooth 3.0). Ίσως λοιπόν σε κάποια να παίζει ρόλο και το κινητό.

 

Άντε όμως ας μου πει και κανας φίλος για το jabra stone 2. Κανείς δεν το έχει? Μου αρέσει πάρα πολύ και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά. Καλό το 975 μου αλλά δεν το λες και διακριτικό... :p

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα ήχου που ακούω εγώ είναι πανομοιότυπη και στα 3: 925, 975 και m1100 (το είχα και το 925 για 1 χρόνο ώσπου το έχασα :( και έτσι αγόρασα το 975). Τώρα αν υπάρχει διαφορά στην ποιότητα ήχου που ακούει ο άλλος (εκεί παίζουν ρόλο τα μικρόφωνα) είναι πιθανό αλλά δεν μπορώ να έχω σοβαρή άποψη. Αυτό που ξέρω είναι πως με το 925 είχε τύχει (λίγες φορές βέβαια) να μου πούνε πως δεν με ακούνε καλά (χωρίς λόγο ή θορυβώδες περιβάλλον γύρω μου), οπότε χρειάστηκε να απενεργοποιήσω το bluetooth για να συνεχίσω την κλήση, ενώ στο 975 δεν μου έτυχε ποτέ. Ούτε και στο m1100. Ίσως σε πολύ απαιτητικό περιβάλλον το m1100 να τα πηγαίνει καλύτερα χωρίς όμως να το έχω αντιληφθεί. Το m1100 όπως είπα και πριν δεν με βόλεψε λόγω φωνητικών εντολών και δεν το έχω λειτουργήσει πολύ.

 

Με το m100 όταν σε παίρνουν τηλέφωνο, μπορείς να απαντήσεις λέγοντας "answer". Το κακό είναι όμως πως εσύ μπορεί να πεις κάτι άσχετο (π.χ. πω πω τι θέλει τώρα αυτός ο @@ας) και το m1100 να αποφασίσει ότι είπες "answer" ή μπορεί να το έχεις στην τσέπη και αυτό να αποφασίσει ότι η τσέπη σου είπε "answer". Ή ακόμη χειρότερα μπορεί να σε παίρνει η γυναίκα σου και το m1100 να αποφασίσει ότι είπες "ignore". Πάρε την κρεβατομουρμούρα και άντε να αποδείξεις μετά πως δεν είσαι ελέφαντας... Γενικώς αφού την πάτησα 3 φορές μέσα σε μια εβδομάδα και μάλιστα τη μία δεν αντιλήφθηκα καν πως απάντησα του έριξα πόδι. Προσωπικά μεταξύ των δύο θα πήγαινα και πάλι για το 975 με κλειστά τα μάτια.

 

Επίσης αφού έχεις το 925 θα σου πω τις διαφορές που παρατήρησα εγώ ώστε να το έχεις σαν μέτρο σύγκρισης.

1) Αυτό που ανέφερα παραπάνω πως με το 975 δεν μου έχει παραπονεθεί ο άλλος ΠΟΤΕ.

2) Στην επανασύνδεση του κινητού σε περίπτωση που απομακρυνθείς και ξαναπλησιάσεις, το 975 είναι αστραπιαίο.

3) Στο 975 μου αρέσει πάρα πολύ η οθονίτσα με την ένδειξη της μπαταρίας στη θήκη. Πάρα πολύ πρακτική.

4) Το 925 μου άρεσε περισσότερο εμφανισιακά (το είχα και σε άσπρο :happy: )

 

Επίσης έχε υπόψηv σου πως το 925 το δούλευα κυρίως με το htc magic (bluetooth 2.0) ενώ το 975 με το Desire HD (bluetooth 2.1) και τώρα με το Note (bluetooth 3.0). Ίσως λοιπόν σε κάποια να παίζει ρόλο και το κινητό.

 

Άντε όμως ας μου πει και κανας φίλος για το jabra stone 2. Κανείς δεν το έχει? Μου αρέσει πάρα πολύ και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά. Καλό το 975 μου αλλά δεν το λες και διακριτικό... :p

 

Από ότι είδα το jabra stone 2 έχει και αυτό voice commands οπότε μήπως κάνει τα ίδια με το m 1100 ?και στα δυο αυτά δεν υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης του voice command ?

 

Ξέχασα να πω ότι για μένα θέλω να έχει γάντζο οπότε τα plantronics δεν έχουν,ε ?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Όντως κάποιος τρόπος θα πρέπει να υπάρχει ώστε να απενεργοποιούνται οι φωνητικές εντολές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.Εχω ενα προβλημα με το εν λογω headset..Το εχω 2 μερες,το εχω φορτισει κανονικα,αλλα οταν μιλαω,ακουγετε αν 5 sec ενας θορυβος και χανω τον συνομιλητη μου κατα την διαρκεια αυτου του ηχου.Γνωριζετε περι τινος προκειτε?Να μην ξεχασω να αναφερω οτι οσο μιλαω το λαμπακι γινετε κοκκινο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.Εχω ενα προβλημα με το εν λογω headset..Το εχω 2 μερες,το εχω φορτισει κανονικα,αλλα οταν μιλαω,ακουγετε αν 5 sec ενας θορυβος και χανω τον συνομιλητη μου κατα την διαρκεια αυτου του ηχου.Γνωριζετε περι τινος προκειτε?Να μην ξεχασω να αναφερω οτι οσο μιλαω το λαμπακι γινετε κοκκινο..

 

Δεν μας είπες ποιο έχεις φίλε. Μήπως θέλει φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Το γραφω πανω το ml12 εχω.Το εχω φορτισμενο και κανει αυτο που γραφω..

 

Sorry αλλά μπαίνω με το tapatalk και δεν μου έδειχνε τον τίτλο. Αυτά που ανέφερες είναι σημάδια χαμηλής μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ως τεχνολογικό σουρεαλισμό μπορώ να περιγράψω αυτό που ζω με το SE ΜW600. Το αγόρασα για να μπορώ να συνδέομαι με πολλές συσκευές ταυτόχρονα. Δεν είναι multipoint. Έχω ένα galaxy tab P1000 με το οποίο ακόμα κι αν συνδέεται, δεν παίζει τα media μέσω των ακουστικών. Με το samsung B5722, όταν συνδεθεί, δεν παίζει όυτε μουσική, ούτε μπορώ να ακούσω τις κλήσεις. Καλά με το laptop hp dv3650ev, δεν συνδέθηκε ποτέ κανονικά όσο κι αν προσπάθησα λόγω κάποιας ασυμβατότητας με τα windows 7 και το Bluetooth stack com server και και και... H πλάκα είναι ότι με τις δύο πρώτες συσκευές συνδεόταν χωρίς πρόβλημα πριν από λίγους μήνες. Μιλάμε για μάχη, όχι αστεία. Και αυτή τη στιγμη, χάνω κατά κράτος. 3-0, όχι 3 σε 1.
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα αντιμετωπισει προβληματα με το mw600 αλλα σιγα σιγα τα καταφερα να συνδεθω και με το λαπτοπ και με το κινητο , ακουω κανονικα μουσικη και μου δειχνει και το κομματι που παιζει στην οθονη , αλλα mutlipoint πραγματικο δεν ειναι..εχεις δικιο σε αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα το jabra stone 2 έχει και αυτό voice commands οπότε μήπως κάνει τα ίδια με το m 1100 ?και στα δυο αυτά δεν υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης του voice command ?

 

Ξέχασα να πω ότι για μένα θέλω να έχει γάντζο οπότε τα plantronics δεν έχουν,ε ?

 

Ναι το ξέρω. Γιαυτό το φοβάμαι. Όχι δεν έχουν γάντζο.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! λοιπον θελω να παρω ενα headset και γω για το i4 και ειμαι αναμεσα σε 2.. στο Plantronics Marque M155 ,αυτο δηλαδη

http://www.plantronics.com/uk/product/m155-white

 

και στο Νοκια BH-609, αυτο δηλαδη

http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/headsets/bluetooth-headsets/nokia-bluetooth-headset-bh-609

 

ξερω οτι το Plantronics εχει περισσοτερες λειτουργιες, αλλα το Νοκια εχει γαντζο και 2 μικροφωνα... γυρο στο 50αρικο και τα 2, το Νοκια εχει 6 ωρες ομιλιας και 180 αναμονης ενω για το Plantronics δεν εχω βρει χρονους.. ακουω γνωμες :)

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

κι εγω σε αυτη την τιμη ψαχνω κατι και ειδα επισης το Μ100. το εχει κανεις, γιατι απο διαφορα reviews που κοιταξα δεν εβγαλα ακρη
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μου ήρθε σήμερα το Μ50 που σας έλεγα!Το έχω βάλει να φορτίζει και θα αρχίσω να το περιεργάζομαι και να το τεστάρω τις επόμενες μέρες!

 

Πρώτη εντύπωση:

-Στο πακέτο έχει μέσα,travel charger και κανονικό φορτιστή και ο μετασχηματιστής έχει αντάπτορα και για άλλες χώρες(αγγλία νομίζω) πέρα του δικού μας.

-Εξωτερικά ωραία σχεδίαση,περιμετρικά έχει μια λεπτή ασημένια γραμμή που του δίνει αυτό το κάτι συν ο γαλάζιος και διάφανος γάντζος που "δένει" στο αυτί!Να προσθέσω ότι είναι αρκετά μικρό σε μέγεθος και ελαφρύ.Συνολικά δεν δείχνει "φθηνό" σαν bluetooth ακουστικό!

-Σύμφωνα με τις οδηγίες την πρώτη φορά θέλει μια ώρα φόρτιση και έπειτα για μια πλήρη φόρτιση χρειάζεται 2 ώρες.

-Υποστηρίζει A2DP και multipoint

 

Για 29€ που έδωσα προς το παρόν μου φαίνεται αρκετά καλή αγορά.Θα δείξει και στην πράξη τις επόμενες μέρες(αυτονομία,ποιότητα συνομιλίας,λήψη κ.α.)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες, επιτέλους, το Μ1100 από Amazon UK (53,15€). Το περίμενα πως και πως!!

Λοιπόν, πρώτες εντυπώσεις σε σχέση με το 975 που είχα:

Design: Πολύ όμορφο είναι και πολύ καλή κατασκευή. Το 975 ήταν πιο στυλάτο αλλά αυτό είναι πιο εργονομικό. Κάθεται καλύτερα και είναι πολύ βολικότερα τα κουμπιά του. Της έντασης είναι ευκολότερα προσβάσιμο και το ξεχωριστό On/Off πιο βολικό.

Pairing: Εύκολα κι απλά όπως και το 975. Τώρα χθες είχα 1-2 disconnect μετά το 1ο pairing με τις 2 συσκευές. Στην αρχή μου το είχε κάνει και το 975 και ήθελε να το συνδέσω πρώτα με Χ10 Mini που είχα τότε και μετά με το Desire. Κάνοντας το ίδιο και τώρα, συνήλθε. Επίσης, επειδή πλέον το Desire είναι και με custom rom αυτό το κομμάτι είναι περίεργο. Σήμερα, 2η μέρα, δεν είχα τέτοια.

Ποιότητα: Μου λένε ότι με ακούνε μια χαρά, πιο καθαρά αλλά λίγο πιο βαθιά σε σχέση με το ακουστικό. Αυτό όταν ρώτησα. Διαφορετικά δεν μου είπε κανείς ότι με ακούει περίεργα. Όλα καλά, δηλαδή. Το μόνο σημείο που θέλω να παρακολουθήσω είναι η δικιά μου ακουστική. Γενικά ακούω πολύ καθαρά αλλά έχει τύχει κάποιες φορές κάνει ένα αναιπαίσθητο θόρυβο από μέσα. Λέω να το παρακολουθήσω γιατί το παίζει να είναι και θέμα σήματος μια και δεν το κάνει πάντα. Δεν νομίζω πως είναι θέμα ακουστικού. Επίσης, έχει πιο δυνατό ηχείο από το 975.

Vocalyst: Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου προς το παρόν. Τα answer/ignore δουλευουν καλά και γίνεται και πιο γρήγορα η σύνδεση όταν απαντάς με αυτά. Αν και θέλει συνήθεια γιατί το answer δεν μου το πιάνει πάντα. Πάντως για αυτοκίνητο είναι βολικότατο.

 

Γενικά είναι πολύ καλές εντυπώσεις. Αν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι άλλο, ευχαρίστως.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ διαβασμα εδω,αγορασα χτες το bh-218 της νοκια. Οι λογοι που κατεληξα σε αυτο ειναι οτι ηθελα με καλωδιο και το πολυ καλο κατ εμε συστημα πως οταν το βαζεις στο κλιπ του σβηνει ανεβαζοντας ετσι κατα πολυ την αυτονομια του.στην χρηση του τωρα.συνδεεται πολυ γρηγορα και με τα δυο τηλεφωνα (νοκια ε52 κ ε65) και απο σβηστο συνδεεται και απαντα τις κλησεις αμεσως.με βολεψε επισης γιατι στο αυτοκινητο εχω car kit και οταν μπαινω μεσα συνδεεται κατ ευθειαν σε αυτο αφου το φορητο ειναι σβηστο. Στην αγορα του ειχα ενα προβλημα αφου αρχικα πηγα στο μουλτιρακα,μιντια, γερμανο και πλαισιο χωρις να το βρω.μετα πηγα στα νοκια shop οπου στο πρωτο δεν το βρηκα,στο δευτερο ειχε μονο λευκο και στο τριτο οπου τελικα το βρηκα,το αγορασα 39 ευρω οταν σε ολα τα προηγουμενα που πηγα και ρωτησα το εδιναν (οταν το ειχαν) 32 ευρω. 7 ευρω κερατιατικα λοιπον αλλα αν αξιζει τελικα χαλαλι του..
Link to comment
Share on other sites

samsung HM1500:

 

μετά απο 2 μήνες καθημερινής χρήσης με 2 κινητά, βγηκε off!

απο την πρώτη στιγμή δεν δούλευε η απόρριψη κλίσης, δεν είχε αυτόματη επανασύνδεση, το κάλυμμα της micro usb δεν κούμπωνε και κρεμόταν στον αέρα και το ακουστικό δεν μπορούσες να το κρεμάσεις πάνω στο κυριως σώμα της συσκευής!

της τελευταίες μέρες μάλιστα, δεν ακουγόταν τίποταν απο το ακουστικό (λειτουργούσε κανονικά-σύνδεση-αποσύνδεση-κουμπάκια) και ως εκ τούτε έφυγε για το service όπου έγινε και αντικατάσταση με

 

plantronics M50:

μετά από 2 μέρες μπορώ να πω ότι είναι κλάσεις ανώτερο, πολύ ελαφρύ και βολικό στο αυτί, με φωνητικές ενημερώσεις και την επανασύνδεση να λειτουργεί άψογα!

σε μερικές μέρες θα έχω άποψη και για την μπαταρία.

:)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μου ήρθε σήμερα το Μ50 που σας έλεγα!Το έχω βάλει να φορτίζει και θα αρχίσω να το περιεργάζομαι και να το τεστάρω τις επόμενες μέρες!

 

Πρώτη εντύπωση:

-Στο πακέτο έχει μέσα,travel charger και κανονικό φορτιστή και ο μετασχηματιστής έχει αντάπτορα και για άλλες χώρες(αγγλία νομίζω) πέρα του δικού μας.

-Εξωτερικά ωραία σχεδίαση,περιμετρικά έχει μια λεπτή ασημένια γραμμή που του δίνει αυτό το κάτι συν ο γαλάζιος και διάφανος γάντζος που "δένει" στο αυτί!Να προσθέσω ότι είναι αρκετά μικρό σε μέγεθος και ελαφρύ.Συνολικά δεν δείχνει "φθηνό" σαν bluetooth ακουστικό!

-Σύμφωνα με τις οδηγίες την πρώτη φορά θέλει μια ώρα φόρτιση και έπειτα για μια πλήρη φόρτιση χρειάζεται 2 ώρες.

-Υποστηρίζει A2DP και multipoint

 

Για 29€ που έδωσα προς το παρόν μου φαίνεται αρκετά καλή αγορά.Θα δείξει και στην πράξη τις επόμενες μέρες(αυτονομία,ποιότητα συνομιλίας,λήψη κ.α.)

 

 

Το πήρα χθες νωρίς το πρωί,το φόρτισα και το χρησιμοποίησα αρκετά!Εμπειρία χρήσης του πρώτου 24ώρου:

 

1.Ποιότητα συνομιλίας:δυνατό ηχείο,ακούω πολύ καθαρά τους συνομιλητές(αναλογικά με την εταιρεία και το σήμα βέβαια!) και όσον αφορά από την άλλη πλευρά.......ακόμα και με αέρα στο περιβάλλον οι άλλοι με άκουγαν μια χαρά.Με λίγα λόγια κάνει αρκετά αποτελεσματικό "φιλτράρισμα" και "μπλοκάρισμα" του περιβάλλοντος!

 

2.Ποιότητα A2DP: Εδώ πέρα δεν έχω να πω πολλά.......όπως και πριν αρκετά δυνατό το ηχειάκι αλλά φυσικά δεν είναι και ότι καλύτερο να ακούς με τις ώρες μουσική μόνο από την μια πλευρά και αυτό ισχύει για όλα τα bluetooth του είδους.Όμως το καλό είναι ότι όλοι οι ήχοι του κινητού μεταφέρονται μια χαρά στο ακουστικό!

 

3.Εμβέλεια:Σε ΟΛΟ το σπίτι ΔΕΝ είχα κανένα πρόβλημα!Δηλαδή πήγα σχεδόν 3 δωμάτια πιο πέρα και δεν είχα διακοπές στην συνομιλία!ΚΑΜΙΑ όμως!Με άλλα ακουστικά κατά διαστήματα μου έκαναν κάποια κόλπα!Μόνο όσον αφορά την λειτουργία A2DP υπήρχαν μεγαλύτερες δυσκολίες.Όταν έφτανα 2 δωμάτια πιο πέρα εκεί ήταν το όριο του.Έπειτα το έχανε!

 

4.Pairing: Πολύ γρήγορο.Ανοίγω το bluetooth στο κινητό κι έπειτα μόλις ανοίξω το ακουστικό χωρίς ΚΑΜΙΑ καθυστέρηση συνδέεται αυτόματα!Ακόμα και αν το χάσει το σήμα λόγω απόστασης το βρίσκει ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ χωρίς καμιά καθυστέρηση!

 

5.Κατασκευή: Όπως ανέφερα και στο προηγούμενο post ελαφρύ(δεν το καταλαβαίνω στο αυτί όπως άλλα),ανθεκτικό,με ωραίο design και γενικά με ωραία σχεδιαστική γραμμή!Ο γάντζος με μία κίνηση(χωρίς να τον βγάλεις) αλλάζει εύκολα θέση για να μπει στο άλλο αυτί!

 

6.Λειτουργίες: Πολύ απλό στην χρήση,A2DP,Multipoint(το οποίο δουλεύει απροβλημάτιστα),πλήκτρα έντασης,διακόπτης on/off κι ένα κεντρικό κουμπί που κάνει redial με 2 κλικ,αν το κρατήσεις πατημένο voice dial και φυσικά με ένα κλικ αποδέχεσαι ή τερματίζεις μια κλήση!Το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ όμως που μου άρεσε πολύ και είναι πολύ βολικό είναι ο assistant που έχει.Τι εννοώ......σε ότι κι αν κάνεις στο κινητό σε ειδοποιεί μια γυναικεία φωνή.Πχ.....ανοίγω το ακουστικό μου λέει "Power On.....Battery High....Phone One Connected",κλείνω το ακουστικό "Power Off",ένταση στο μέγιστο "Volume Max" κ.α.!

 

7.Για την αυτονομία......θα σας πω σε λίγες μέρες,αφού το έχω ξεπατώσει!Πάντως από χθες το πρωί με την πρώτη φόρτιση,με 2 ώρες ομιλία περίπου,λίγο μουσική,κλειστό το βράδυ και σήμερα το πρωί που το άνοιξα ακόμα Battery High μου έλεγε!Θα δείξει και μετά από κάποιες φορτίσεις!

 

8.Στα έξτρα του πακέτου.......φορτιστής ταξιδίου, μετασχηματιστής και για άλλες χώρες(Αγγλία).

 

 

Το μόνο μείον που μπορώ να του προσάψω είναι ότι δεν κάθεται τόσο καλά στο αυτί αλλά ευτυχώς διορθώνεται λόγω του γάντζου και ούτε εγώ μπορώ να το σπρώξω πολύ καλά μέσα γιατί τότε υπάρχει κίνδυνος να πατήσω το κεντρικό κουμπί!

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Plantronics 975 ή Μ1100 για χρηση με 4s? (περιπου 10ευρω φθηνοτερο το m1100)

με "προβληματιζει" οτι το 975 ειναι παλιο μοντελο με ο,τι συνεπαγεται αυτο σε νεες τεχνολογιες που πιθανον ενσωματωνονται στο M1100...

απο την αλλη η "μη ελεγχομενη" ενεργοποιηση των φωνητικων εντολων που αναφερει ο φιλος πιο πισω για το Μ1100 ειναι σημαντικο μειον...

ΥΓ το voyager pro hd το απορριπτω λογω μεγεθους αν κ δεν το εχω δει απο κοντα...

το 925 εξωτερικα ειναι ιδιο(διαστασεις-εμφανιση) με το 975?

Link to comment
Share on other sites

το 925 εξωτερικα ειναι ιδιο(διαστασεις-εμφανιση) με το 975?

 

Διαστάσεις είναι πάνω κάτι ίδιες. Το 925 είναι ελαφρός πιο στενό (προεξέχει από το αυτί κάποια χιλιοστά λιγότερα).

Εμφανισιακά έχουν διαφορές αλλά λίγες. Κάνε ένα googlarisma για να τα δεις.

Στα υπόλοιπα δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Σήμερα παρέλαβα το καινούριο μου blueant q2.Θέλω να το συνδέσω με το ideos x5 pro που έχω.Το πρόβλημά μου είναι το εξής.Το παρρήγγειλα από ένα e-shop από Κύπρο και δυστυχώς ο φορτιστής δεν είναι για της ελληνικές πρίζες!Το μόνο καλό είναι ότι τα φισάκια που πάνε στη πρίζα αλλάζουν καθώς κουμπώνουν πάνω στο σώμα του φορτιστή,οπότε θεωρητικά μου δίνουν μια ελπίδα ότι ίσως βρω κούμπωμα με φισάκια για ελληνικές πρίζες.Αυτό θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν.Αν όντως έχω ελπίδα να βρω φορτιστή για την πρίζα ή θα πρέπει να αρκεστώ στη φόρτιση μέσω usb από το pc?Παραθέτω και μια φωτό για να δείτε τον εν λόγω φορτιστή.Ευχαριστώ.http://i1135.photobucket.com/albums/m621/steliosamos/IMG_20120309_132357.jpg
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...