Jump to content

Redmi note 7 η poco


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα θα ηθελα τη γνώμη σας αυτή την στιγμή έχω το Redmi Note 5 και σκέφτομαι να πάω η στο note 7 η στο poco ποια είναι η γνώμη σας?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aν θες να αλλάξεις προτείνω Poco γιατί παραμένει VFM για αυτά που δίνει και κυρίως γιατί θα πας από midrange σε ναυαρχίδα, όσον αφορά τις επιδόσεις... Αν πας σε Νote 7 θα κερδίσεις λίγο σε ταχύτητα, αλλά σε midrange θα παραμείνεις... Νομίζω ότι περισσότερη ουσία έχει η μετάβαση στο Poco, παρά από το Note 5 στο Note 7...
Link to comment
Share on other sites

Από το 5 στο 7 θα πας μόνο αν θες να μείνεις στη σειρά νοτε.

 

Προσωπικά θα πήγαινα στο πόκο, αν και θέλω τις υπέρυθρες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ με όσους προτείνουν POCO, λόγω επιδόσεων και φοβερού vfm εννοείται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά τις κάμερες, κάποιος που έχει, ή είχε και τα δύο μπορεί να εκφέρει γνώμη?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To poco έχει τον αισθητήρα του pixel 3, παιρνει και gcam και ειναι πολυ ανωτερο απο το redmi note 7 το απλο. Το 7ρι ειναι σε μερικές περιπτώσεις ειναι χειροτερο και απο το redmi note 5.
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά τις κάμερες, κάποιος που έχει, ή είχε και τα δύο μπορεί να εκφέρει γνώμη?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

To poco έχει τον αισθητήρα του pixel 3, παιρνει και gcam και ειναι πολυ ανωτερο απο το redmi note 7 το απλο. Το 7ρι ειναι σε μερικές περιπτώσεις ειναι χειροτερο και απο το redmi note 5.
Gcam παίρνει και το note.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα στο note.ποιο φρέσκο.το ποκο αν δεν απατωμαι σε λίγο καιρό θα αλλαξει

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του Νοte 7 είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΎΤΕΡΗ από του Poco. ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΉΤΗΤΑ!!! Το Poco υπερτερεί ΜΟΝΟ στις επιδόσεις και ΜΌΝΟ αν σου είναι απαραίτητες...για gaming.

 

Κάτοχος ΚΑΙ των δύο...από ΔΥΟ φορές ΈΚΑΣΤΟ!

Με gcam ή στοκ?

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του Νοte 7 είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΎΤΕΡΗ από του Poco. ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΉΤΗΤΑ!!! Το Poco υπερτερεί ΜΟΝΟ στις επιδόσεις και ΜΌΝΟ αν σου είναι απαραίτητες...για gaming.

 

Κάτοχος ΚΑΙ των δύο...από ΔΥΟ φορές ΈΚΑΣΤΟ!

 

Η καμερα του note 7 του ΑΠΛΟΥ με τον samsung αισθητήρα με τα ψεύτικα 48mp είναι καλύτερη απο του poco? Σε ποιο ουράνιο και τοξο;

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του note 7 του ΑΠΛΟΥ με τον samsung αισθητήρα με τα ψεύτικα 48mp είναι καλύτερη απο του poco? Σε ποιο ουράνιο και τοξο;
Δε ξέρω αν είναι καλύτερη πάντως σε reviews που έχω δει είναι πολύ καλή. Και τη νύχτα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τους υπολοιπους, τους φυσιολογικους, που δεν αποφασιζετε ποιο εχει καλυτερη καμερα με βαση τα πινελα του gsmarena, απο κατω ειναι δυο φωτογραφιες σε εξαιρετικα σκοτεινο περιβαλλον. Η μια με gcam που στο poco μπαινει σε 10 δευτερολεπτα , και πολλα λεω και η αλλη με τη μαμα.

 

 

 

IMG-20190509-230133.jpg IMG-20190509-230243.jpg

Edited by le_bron
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει και το redmi gcam φίλε. Με απλή εγκατάσταση του apk

Άσχετο... Όσοι χρησιμοποιειτε gcam δοκιμάστε night sight την μέρα. Θα εκπλαγείτε

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει και το redmi gcam φίλε. Με απλή εγκατάσταση του apk

Άσχετο... Όσοι χρησιμοποιειτε gcam δοκιμάστε night sight την μέρα. Θα εκπλαγείτε

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Yπάρχει όντως μεγάλη διαφορά με τη gcam σε ότι φώτος έχω δει ανεξαρτήτως κινητού... Άσχετο, αλλά να αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ να την περάσω στο Note 6 Pro λες ή μπα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι το RN7 δε παιρνει gcam. Τις φωτο τις ανεβασα για να δειξω οτι η μαμα καμερα ειναι νερφαρισμενη, και το βραδυ αθλια και οτι δε πρεπει να μπαινει σε συγκριση.
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει όντως μεγάλη διαφορά με τη gcam σε ότι φώτος έχω δει ανεξαρτήτως κινητού... Άσχετο, αλλά να αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ να την περάσω στο Note 6 Pro λες ή μπα;
Πιστεύω θα δεις αρκετή διαφορά σα χαμηλό φωτισμό. Εγώ την είχα περάσει φαντάσου σε leeco cool1 κι είχα εντυπωσιάστει. Τώρα αν αξίζεις να μπλέξεις με unlock, root κλπ εσύ ξέρεις. Ένας από τους βασικούς λόγους που πήρα το pocophone ήταν ότι δεν ηθελα παλι ν ασχοληθώ με root κλπ. Αν και μου λείπει το adaway

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρίσκομαι και γω σ αυτό το δίλημμα. Εφόσον με ενδιαφέρει καθαρά η ταχύτητα και η μπαταρία και όχι η κάμερα, να κάνω την υπέρβαση για το poco?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρίσκομαι και γω σ αυτό το δίλημμα. Εφόσον με ενδιαφέρει καθαρά η ταχύτητα και η μπαταρία και όχι η κάμερα, να κάνω την υπέρβαση για το poco?
Ναι αν δε σε ενοχλεί το notch και η έλλειψη ir blaster
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρίσκομαι και γω σ αυτό το δίλημμα. Εφόσον με ενδιαφέρει καθαρά η ταχύτητα και η μπαταρία και όχι η κάμερα, να κάνω την υπέρβαση για το poco?
Πήγαινε για ποκο. Πάει σφαίρα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι νομιζω πως πρεπει να κανω την οικονομικη υπερβαση για το poco αφου με νοιαζει η ταχυτητα/αυτονομια.

Ερωτηση: επειδη ψιλοβαρεθηκα τοσα χρονια το miui, αν τελικα το παρω μπορω να του βαλω pure android χωρις θεματα (bugs, μπαταρια, ταχυτητα;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετά reviews στο YouTube με poco που τρέχουν pixel experience roms. Φαίνονται απρόβληματιστες. Δεν το χω ψάξει παραπάνω.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και οι υπόλοιποι, οι φυσιολογικοί, που δεν έχετε οργασμούς με την φαντασίωση ενός πλαστικοπόκο, πάρτε μιά σύγκριση στα ζόρια της νύχτας μεταξύ των δύο...από το gsmarena.:lol::p:lol: Kαι να φανταστείτε ότι το Νote 7 άνετα συναγωνίζεται συσκευές των 500 ευρώ στην κάμερα γιατι τέτοιες έχω και έκανα συγκριση. Σίγουρα όμως θα υπάρχουν και άβγαλτοι που νομίζουν ότι έχω μιά συσκευή και αυτή είναι το Note 7!

 

Ποιο συγκρίνεται με κινητά των 500; Το redmi note 7 που σε παστέλιασμα θυμίζει κινητό 6ετιας; Το rn7 τη μέρα είναι από τις χειρότερες κάμερες που χω πιάσει. Καμία λεπτομέρια. Ευτυχώς βέβαια παίζει η gcam μπάλα και το σώζει...

 

Απορώ τι γράφουν στο gsmarena. Με καμία δύναμη δεν ειναι από την στοκ κάμερα του rn7 αυτές οι φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...