Jump to content

LG V30 vs LG G7;


aras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς έχει ψιλοπεθανει LG στα κινητά... μετα τα bootloops δεν νομίζω ότι την εμπιστεύεται κάποιος που σκαμπαζει απο κινητά...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Την Samsung μετα τις ανατινάξεις του ΝΟΤΕ 7 την εμπιστέυονται.

Την Apple μετά τα λυγισμένα iphone 6 plus την εμπιστεύονται (και πάλι όμως βγήκαν πρόσφατα λυγισμένα ipad pro)

Την Apple μετά το anttena gate την εμπιστεύονται βλέπω ακόμα.

Την Αpple μετά το σκάδαλο με την σιοπηλή μείωση ταχύτητας συσκευής όταν γερνάει η μπαταρία, την εμπιστευονται.

Την LG μετα το bootloop πριν απο 4 χρόνια δεν την εμπιστευονται.

Εν τέλη κάνεις δεν έχασε τα λεφτά του , αντικατέστησαν τις συσκευές με το ταχύτατο σερβις.

Εχει πάνω απο 3 χρόνια να ακουστει bootloop.

 

Εγω έχω το V30 και δεν είχα ποτέ μου ποιο όμορφή γρηγορη και πλήρη συσκευή.

 

Θα πήγαινα στο G7 για τον Snapdragon 845 , αλλά προτείμω την πολύ καλή οθόνη και μπαταρία του V30.

Αν δε βιάζεσαι περίμενε το G8 μετά το καλοκαίρι θα έχει την τιμή του G7 ;)

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και τα 2. Βασικα τωρα δινω το g7. Το v30 σαν συσκευη δεν μου αρεσε. Αντιθετα το g7 με ενθουσιασε με οθονη, ηχο, ταχυτητα, κομψότητα, διαθέτει και led ειδοποιήσεων... ακομα και τη καμερα του την προτιμω (καλυτερο βίντεο και στις φωτογραφίες ενω χανει σε λεπτομερια εχει πολυ καλυτερα χρωματα με λιγοτερο desaturate ενώ οι gcam παιζουν με λιγοτερα προβλήματα). Το μονο αγκάθι στο g7, που αποτελει και το λογο που το δινω, ειναι η αυτονομία. Το v30 έχει χαλαρά ενα 35% πάνω. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ψηφο εμπιστοσυνης στο g7 σε σχεση ποιοτητας χαρακτηριστικων τιμης.

Τα γνωστα αγκαθια ειναι η μπαταρια και οι αναβαθμισεις.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την Samsung μετα τις ανατινάξεις του ΝΟΤΕ 7 την εμπιστέυονται.

Την Apple μετά τα λυγισμένα iphone 6 plus την εμπιστεύονται (και πάλι όμως βγήκαν πρόσφατα λυγισμένα ipad pro)

Την Apple μετά το anttena gate την εμπιστεύονται βλέπω ακόμα.

Την Αpple μετά το σκάδαλο με την σιοπηλή μείωση ταχύτητας συσκευής όταν γερνάει η μπαταρία, την εμπιστευονται.

Την LG μετα το bootloop πριν απο 4 χρόνια δεν την εμπιστευονται.

Εν τέλη κάνεις δεν έχασε τα λεφτά του , αντικατέστησαν τις συσκευές με το ταχύτατο σερβις.

Εχει πάνω απο 3 χρόνια να ακουστει bootloop.

 

Εγω έχω το V30 και δεν είχα ποτέ μου ποιο όμορφή γρηγορη και πλήρη συσκευή.

 

Θα πήγαινα στο G7 για τον Snapdragon 845 , αλλά προτείμω την πολύ καλή οθόνη και μπαταρία του V30.

Αν δε βιάζεσαι περίμενε το G8 μετά το καλοκαίρι θα έχει την τιμή του G7 ;)

 

Τα fanboys μόνο... Και ξαναλέω δυστυχώς όλα τα LG έχουν ημερομηνία λήξης 2 έτη... κανείς σοβαρός δεν ασχολείται σοβαρά με LG πλέον (ούτε με Samsung, ούτε με Apple) Μόνο Κίνα και κυρίως Xiaomi να γουστάρουμε!!!

Εδώ θα είμαστε σε 2 χρόνια... γιατί τόσο θα σου κρατήσει το LG σου... και κατι άλλο... όταν έπαθε το V10 μου bootloop μου είπαν ότι το έχω ρουταρισμενο (χωρίς να το έχω πειράξει καν) και θέλανε 400 ευρώ... Αυτή είναι η Procordia και η LG....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Τα fanboys μόνο... Και ξαναλέω δυστυχώς όλα τα LG έχουν ημερομηνία λήξης 2 έτη... κανείς σοβαρός δεν ασχολείται σοβαρά με LG πλέον (ούτε με Samsung, ούτε με Apple) Μόνο Κίνα και κυρίως Xiaomi να γουστάρουμε!!!

Εδώ θα είμαστε σε 2 χρόνια... γιατί τόσο θα σου κρατήσει το LG σου... και κατι άλλο... όταν έπαθε το V10 μου bootloop μου είπαν ότι το έχω ρουταρισμενο (χωρίς να το έχω πειράξει καν) και θέλανε 400 ευρώ... Αυτή είναι η Procordia και η LG....

 

Εχεις εμπειρίες απο κινητά LG 5ετίας.

Απο το G6 και V30 η LG έχει ανεβάσει πολύ την ποιότητα της

Όσο για το Service είσαι ο πρώτος που ακούω περιστατικό ΜΗ κάλυψης εγγύησης απο bootloop

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εχεις εμπειρίες απο κινητά LG 5ετίας.

Απο το G6 και V30 η LG έχει ανεβάσει πολύ την ποιότητα της

Όσο για το Service είσαι ο πρώτος που ακούω περιστατικό ΜΗ κάλυψης εγγύησης απο bootloop

 

Μην μπερδεύεσαι, μοντέλο του 15 είναι το LG V10, το πήρα το 16 και μου έβγαλε πρόβλημα το 17... Αν ενημερωθείς καλύτερα θα δεις πόσοι είχαν θέμα με procordia και LG... μακάρι να ήμουν ο μόνος...

Και φυσικά όπως καταλαβαίνεις λόγω όλων αυτών πάτωσε η LG.... παρτο χαμπάρι, κάνεις σοβαρός που ξέρει τα βασικά από κινητά, δεν ασχολείται με LG... φιλικά!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Το bootloop αφορουσε περισσότερο εποχές soc 808 και 810 που είχαν υψηλές θερμοκρασίες. Από 820 και πέρα έχουν πέσει οι θερμοκρασίες και δεν αντιμετωπίζουν πλέον τέτοια προβλήματα.

 

Όσον αφορά την xiaomi, καλη-χρυση-vfm αλλα ένα κινητό δεν είναι μόνο soc και μπαταρία. Αμα δεις την οθόνη του g7, τον ήχο, το βίντεο, την ποιότητα κατασκευής, την αδιαβροχοποίηση, το μικρόφωνο στις κλήσεις κλπ... το πιο ακριβό κινητό της xiaomi να βάλεις δίπλα θα σου φανει Mid range. Για να μην μιλήσουμε για τις εκπτώσεις σε συνδεσιμότητα και το μετριο λογισμικό οσον αφορά multitasking.

 

Για να μην παρεξηγηθω, όσοι με ξέρουν είμαι χρόνια xiaomakias και θεωρώ την xiaomi από τις καλύτερες επιλογές μέχρι 200 ευρω. Από εκεί και πάνω όμως υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές. Οπότε ο καθένας επιλέγει βάσει των προτεραιοτήτων του. Στη τελική ο φίλος για g7 vs v30 ρώτησε... όχι lg vs xiaomi. ;):)

Link to comment
Share on other sites

Το bootloop αφορουσε περισσότερο εποχές soc 808 και 810 που είχαν υψηλές θερμοκρασίες. Από 820 και πέρα έχουν πέσει οι θερμοκρασίες και δεν αντιμετωπίζουν πλέον τέτοια προβλήματα.

 

 

 

Όσον αφορά την xiaomi, καλη-χρυση-vfm αλλα ένα κινητό δεν είναι μόνο soc και μπαταρία. Αμα δεις την οθόνη του g7, τον ήχο, το βίντεο, την ποιότητα κατασκευής, την αδιαβροχοποίηση, το μικρόφωνο στις κλήσεις κλπ... το πιο ακριβό κινητό της xiaomi να βάλεις δίπλα θα σου φανει Mid range. Για να μην μιλήσουμε για τις εκπτώσεις σε συνδεσιμότητα και το μετριο λογισμικό οσον αφορά multitasking.

 

 

 

Για να μην παρεξηγηθω, όσοι με ξέρουν είμαι χρόνια xiaomakias και θεωρώ την xiaomi από τις καλύτερες επιλογές μέχρι 200 ευρω. Από εκεί και πάνω όμως υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές. Οπότε ο καθένας επιλέγει βάσει των προτεραιοτήτων του. Στη τελική ο φίλος για g7 vs v30 ρώτησε... όχι lg vs xiaomi. ;):)

Σε καμερα που το κατατασεις το g7?; Βλέπω ότι πλέον έχει παρόμοια τιμή με το mi8

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε καμερα που το κατατασεις το g7?; Βλέπω ότι πλέον έχει παρόμοια τιμή με το mi8

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Χμμμμ δυσκολη ερώτηση. Πάμε αναλυτικα

 

Πισω βασική κάμερα φωτογραφια

Η στοκ κάμερα έχει λιγο επιθετικο Noise reduction. Αν δεν σε χαλάει ειναι τίμια. Εαν όχι τότε παίζεις gcam.

 

Όντας οπαδός της λεπτομέριας θα έλεγα ότι το mix 2s τα πήγαινε καλύτερα από g7. Μπορω αν θες να σου ανεβασω comparison ή βρες στο flickr μου συσκευη που θα θελες να σου συγκρινω. Αν ομως συγκριναμε τις gcam η ψαλίδα έκλεινε αρκετα. Δεδομενου όμως οτι το mix 2s μέχρι πριν κανα 2 μηνες πήγαινε σιγουρα καλύτερα από mi8 (εκανε συγκριση φίλος που είχε και τα δυο) κράτα μια πισινή.

 

Από την άλλη η κάμερα του g7 είναι πολύ πιο αξιόπιστη, με πολύ λιγοτερο camera shake και ευστοχότερο exposure.

 

Πισω βασική κάμερα βίντεο

 

Το μόνο κινητό που χω πιάσει και είχε καλύτερο βίντεο ήταν το u11 της htc. Εκεί δείχνει τρελά δόντια το g7 με smooth βιντεο, καλη σταθεροποίηση, σωστες εστιάσες, τρομερός ήχος χωρις μπουκώματα, εξαιρετικά χρώματα και smooth zoom in zoom out. Οπότε εκει ναι, είναι σαφέστατα ανώτερο από mi8.

 

 

Πισω wide κάμερα

Το θέμα όμως είναι ότι το g7 έχει τον ultrawide φακο. Αν και για πολλους ισως ακουγεται αδιαφορο αρχικά (το ιδιο και σε μενα) τελικά δίνει τρελές δυνατότητες. Και δεν μιλάω μονο για το πόσο σε εξυπηρετει σε μεγάλα θέματα αλλά ακόμα και αυτή η παραμόρφωση στις άκρες δίνει μια άλλη δύναμη στις φωτογραφίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια είναι καλύτερο το mi8 σε φωτο. Με εξαίρεση τον wide της LG.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια είναι καλύτερο το mi8 σε φωτο. Με εξαίρεση τον wide της LG.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Χμμμμ... δεν είπα αυτό... είπα οτι σε τελικό αποτέλεσμα η βασικά κάμερα ειναι καλυτερη το mix 2s.... το Mi8 ομως οπως σου ειπα ειναι κατωτερο απο mix 2s οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουρια... (τουλαχιστον μεχρι πριν κανα 2 μηνες)

 

Και πρόσεξε μιλάω μόνο εαν και εφόσον εχεις εκμηδενίσει camera shake και πιθανότητες να κάνει λαθη σε εστιαση κλπ. Με το g7 ένιωθα πιο ασφάλεια από ότι από το mix 2s αφου το g7 είχε καλύτερο ois, εστίαση, εκθεση... Οπότε σχετικό ειναι το τι θεωρείτε καλύτερο σε φώτο... και όλα αυτά χωρίς να πιάσουμε το Manual mode που στην lg προσομειώνει την τελική φωτεινότητα (ότι βλέπεις θα βγάλει) ενώ στα xiaomi όχι. Οπότε λάβε αυτά υπόψιν, σκέψου τι είδους φωτογραφία τραβας, υπολόγισε ότι το mi8 είναι πιο κάτω από mix 2s, σκέψου τι είδους φωτογραφίας τραβάς και αποφάσισε.

 

Κατα τα άλλα το g7 θα το προτιμήσεις για άλλους λογους (πχ οθόνη, ήχο, αδιαβροχοποίηση, βίντεο κλπ). Σε αυτονομία πρέπει να είναι παρόμοια με το mix 2s.

 

Υ.Γ. Πως και δεν σκέφτεσαι το mix 2s ?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το bootloop αφορουσε περισσότερο εποχές soc 808 και 810 που είχαν υψηλές θερμοκρασίες. Από 820 και πέρα έχουν πέσει οι θερμοκρασίες και δεν αντιμετωπίζουν πλέον τέτοια προβλήματα.

 

Όσον αφορά την xiaomi, καλη-χρυση-vfm αλλα ένα κινητό δεν είναι μόνο soc και μπαταρία. Αμα δεις την οθόνη του g7, τον ήχο, το βίντεο, την ποιότητα κατασκευής, την αδιαβροχοποίηση, το μικρόφωνο στις κλήσεις κλπ... το πιο ακριβό κινητό της xiaomi να βάλεις δίπλα θα σου φανει Mid range. Για να μην μιλήσουμε για τις εκπτώσεις σε συνδεσιμότητα και το μετριο λογισμικό οσον αφορά multitasking.

 

Για να μην παρεξηγηθω, όσοι με ξέρουν είμαι χρόνια xiaomakias και θεωρώ την xiaomi από τις καλύτερες επιλογές μέχρι 200 ευρω. Από εκεί και πάνω όμως υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές. Οπότε ο καθένας επιλέγει βάσει των προτεραιοτήτων του. Στη τελική ο φίλος για g7 vs v30 ρώτησε... όχι lg vs xiaomi. ;):)

 

Σωστή η τοποθέτηση σου, διαφωνώ σε ένα πράγμα... το Mi 9 ας πούμε δεν φαίνεται σαν mid range μπροστά στο G7... και επίσης απο τότε η LG στα κινητά έχει πάρει την κατηφόρα...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ... δεν είπα αυτό... είπα οτι σε τελικό αποτέλεσμα η βασικά κάμερα ειναι καλυτερη το mix 2s.... το Mi8 ομως οπως σου ειπα ειναι κατωτερο απο mix 2s οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουρια... (τουλαχιστον μεχρι πριν κανα 2 μηνες)

 

Και πρόσεξε μιλάω μόνο εαν και εφόσον εχεις εκμηδενίσει camera shake και πιθανότητες να κάνει λαθη σε εστιαση κλπ. Με το g7 ένιωθα πιο ασφάλεια από ότι από το mix 2s αφου το g7 είχε καλύτερο ois, εστίαση, εκθεση... Οπότε σχετικό ειναι το τι θεωρείτε καλύτερο σε φώτο... και όλα αυτά χωρίς να πιάσουμε το Manual mode που στην lg προσομειώνει την τελική φωτεινότητα (ότι βλέπεις θα βγάλει) ενώ στα xiaomi όχι. Οπότε λάβε αυτά υπόψιν, σκέψου τι είδους φωτογραφία τραβας, υπολόγισε ότι το mi8 είναι πιο κάτω από mix 2s, σκέψου τι είδους φωτογραφίας τραβάς και αποφάσισε.

 

Κατα τα άλλα το g7 θα το προτιμήσεις για άλλους λογους (πχ οθόνη, ήχο, αδιαβροχοποίηση, βίντεο κλπ). Σε αυτονομία πρέπει να είναι παρόμοια με το mix 2s.

 

Υ.Γ. Πως και δεν σκέφτεσαι το mix 2s ?

Πήρα ήδη pocophone λόγω τιμής κυρίως (200 μεταχειρισμένο). Κοιτάω το mi8 για φίλο. Το mi mix 2s το σκεφτόμουν και για μένα αλλά προτίμησα τη μπαταρία του poco. Να πω ότι έχω διαβάσει ότι έχει φτιάξει πολύ τελευταία η κάμερα του mi8 με τα updates.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ήδη pocophone λόγω τιμής κυρίως (200 μεταχειρισμένο). Κοιτάω το mi8 για φίλο. Το mi mix 2s το σκεφτόμουν και για μένα αλλά προτίμησα τη μπαταρία του poco. Να πω ότι έχω διαβάσει ότι έχει φτιάξει πολύ τελευταία η κάμερα του mi8 με τα updates.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Η μπαταρία του poco είναι όντως εξαιρετική. Μεγαλύτεη διαφορά από όσο θα περίμενε κανείς από τα mah. :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο εχει πιο ωραια οθονη?

 

Εχω γράψει αναλυτικά τις διαφορές στο πρώτο μου μήνυμα ;)

Μακράν καλύτερη οθόνη το g7. Βασικά μόνο για την αυτονομία αν αξίζει να προτιμήσεις το v30.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω να σου πω. Γενικά τα lg σε θέμα updates είναι της υπομονής... Αλλά αν έπρεπε να μαντέψω θα έλεγα ότι η νεώτερη συσκευή είναι πιο ασφαλές να πεις ότι θα την πάρει.
Link to comment
Share on other sites

Το g7 μπορει να παρει την pie ενω το v30 μαλλον οχι,ε?

 

Το V30 , θα πάρει σίγουρα και επίσημα την Pie απο την LG.

Ιούνιο θα πάρει Pie το V30

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω γράψει αναλυτικά τις διαφορές στο πρώτο μου μήνυμα ;)

Μακράν καλύτερη οθόνη το g7. Βασικά μόνο για την αυτονομία αν αξίζει να προτιμήσεις το v30.

 

Είναι σχετικό για την οθόνη.

Σε άλλα είναι καλύτερη η LCD του G7(φωτεινότητα) σε άλλα του V30 (απόλυτο μαύρο, και μεγαλύτερο χρωματικό εύρος χρωμάτων).

Με λίγα λόγια σε μια παραλία το G7 θα έχει εκπληκτική φωτεινότητα και θα βλέπεις ποιο άνετα. Ενώ με το V30 όταν θα είσαι σε κλειστούς χώρους και ιδιαιτέρα σε απόλυτο σκοτάδι, θα βλέπεις το απόλυτο μαύρο της ΟLED, το οποίο θα πλαισιώνει πολυ ποιο όμορφα τα υπόλοιπα χρώματα.

 

Σχετικά με τις κάμερες. Το G7 είχε το πλεονέκτημα του AIcam και του bright mode, τα οποία τα έδωσε και στο V30 αργότερα με update.

Αναμένουμε τώρα την Pie.

 

 

 

PS. αν εχεις σκοπό να χρεισιμοποιήσεις έστω και λίγο την σελφι καμερα, μην πας σε V30

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα θα θελα να αφήσω την δικια μου εμπειρία ερχόμενος απο το LG G5.

 

Το εχω κρατήσει εδω και 3 χρόνια!! Ολα πανε ακομα ρολόι, και με τον sd 820 το βλέπω πολυ smooth χωρίς κάποιο πρόβλημα Bootloop!

 

Ο μόνος λόγος που άλλαξα συσκευή και πήγα στο Huawei Mate 10 Pro ηταν επειδή ήθελα κάτι πιο δυνατό σε θέμα μπαταρίας..

Και πάλι μου λείπει το πως καθόταν στο χέρι το G5 και μου λείπει ο ευρυγωνιος φακός :')

Κατα τ άλλα και με τις φωτογραφίες ήμουν ευχαριστημένος και με την οθόνη του, αν και lcd,αλλά και με το ui του που ειναι Cartoon φάση.

 

Θα σου πρότεινα απο τα 2 το G7 μιας και το βλέπω πιο Future Proof..

Αν και οποίο και να διαλέξεις δεν θα κάνεις τίποτα λάθος.

Γνώμη μου πάντα και εντελώς φιλικά προς όλους!

Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απο καμερα βραδυ ποιο ειναι καλυτερο?Ξερει καποιος?

 

ίδια είναι στην κάμερα , δεν έχουν διαφορές. ειδικά μετά το update που πηρε το V30 και έχει το AIcam και το Night mode

Η μόνη διαφορά είναι στην selfie κάμερα που είναι καλύτερο το G7

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Είναι σχετικό για την οθόνη.

Σε άλλα είναι καλύτερη η LCD του G7(φωτεινότητα) σε άλλα του V30 (απόλυτο μαύρο, και μεγαλύτερο χρωματικό εύρος χρωμάτων).

Με λίγα λόγια σε μια παραλία το G7 θα έχει εκπληκτική φωτεινότητα και θα βλέπεις ποιο άνετα. Ενώ με το V30 όταν θα είσαι σε κλειστούς χώρους και ιδιαιτέρα σε απόλυτο σκοτάδι, θα βλέπεις το απόλυτο μαύρο της ΟLED, το οποίο θα πλαισιώνει πολυ ποιο όμορφα τα υπόλοιπα χρώματα.

 

Δεν ειναι μονο η φωτεινοτητα. Η οθονη του v30 γενικα δεν μου αρεσε. Μέτριο λευκό (ίσως απο τα χειρότερα λευκά που χω δει σε ναυαρχίδα) και δεν με τρέλαναν τα χρώματα. Δεν ξερω αν εχεις δουλέψει και τις δυο συσκευές, αλλα για μένα ήταν πολύ ανώτερη του G7. Του v30 δεν μου άρεσε

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ίδια είναι στην κάμερα , δεν έχουν διαφορές. ειδικά μετά το update που πηρε το V30 και έχει το AIcam και το Night mode

Η μόνη διαφορά είναι στην selfie κάμερα που είναι καλύτερο το G7

 

Το v30 στις νυχτερινές εχει περισσοτερη λεπτομερια αλλα το g7 έχει ανώτερα χρώματα (δεν κανει το desaturate του v30). Μιλάω πάντα για στοκ. Διαφορές έχουν και στην απόδοση της gcam.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...