Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάζει καμιά φορά προσφορά. Βλέπω σήμερα έχει 555€ η 8/256. Αποστολή Netherlands Registered PDM για να μην έχει τελωνεία. Έτσι λέει τουλάχιστον. Δεν ξέρω τι να κάνω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει καμιά φορά προσφορά. Βλέπω σήμερα έχει 555€ η 8/256. Αποστολή Netherlands Registered PDM για να μην έχει τελωνεία. Έτσι λέει τουλάχιστον. Δεν ξέρω τι να κάνω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάρε από εδώ ελαφρώς μεταχειρισμένο.. έχει πολλά δίπλα...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο viber σας ξυπνάνε τη συσκευή οι ειδοποιήσεις ή τις δείχνει στην ambient display;; ; Γιατί εμένα ξυπνάει τη συσκευή

 

Άκυρο το βρήκα στις ρυθμίσεις του Viber

Υπάρχει επιλογή στο Viber να ανάβει η οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις απενεργοποίησε το. Βέβαια δεν ξέρω αν θα σου έρχονται στο ambient display, εγώ πάντως δεν βλέπω κανε notification εκεί και έχω δοκιμάσει τα πάντα ..

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κατεβάσει την ενημέρωση ή τίποτα τέτοιο? Γιατί σήμερα που έψαξα για να κάνω το update δεν μου το βρίσκει με καμία χώρα στο VPN
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχουν κατεβάσει την ενημέρωση ή τίποτα τέτοιο? Γιατί σήμερα που έψαξα για να κάνω το update δεν μου το βρίσκει με καμία χώρα στο VPN

Υπάρχει κανονικά, μόλις το είδα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Με vpn ποιας χώρας?
Μπορείς να την βρεις με το oxygen updater από playstore. Μόνο που για να την βρει και εκείνο, πρέπει να βάλεις στο on στις ρυθμίσεις της εφαρμογής το advanced mode η κάτι τέτοιο. Αλλιώς θα σου δείχνει ότι είσαι up to date συνέχεια.33075d6f1adf34beda84d0417a3c4d9d.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή στο Viber να ανάβει η οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις απενεργοποίησε το. Βέβαια δεν ξέρω αν θα σου έρχονται στο ambient display, εγώ πάντως δεν βλέπω κανε notification εκεί και έχω δοκιμάσει τα πάντα ..

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Ναι το έκανα και έρχονται πλέον κανονικά σε ambient display όπως και από fb messenger
Link to comment
Share on other sites

Με vpn ποιας χώρας?

Είμαι στην Ινδία, το δοκίμασα και με Γερμανία

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στην 10.0.1 η συμπεριφορά της κάμερας στο νυχτερινό τοπίο δεν είναι λίγο περίεργη όταν αλλάζουμε mode σε wide angle αν το λέω σωστά; Έχει μια πιο ροζέ απόχρωση στην δεύτερη περίπτωση, εκτός ότι είναι και πιο σκοτεινή. Το κάνει και σε εσάς;99dad03b2347c3ed1dbebf17818a6d72.jpg44534ddc611a79644bd7124af4fa673a.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

επιτελος Τελος ! μου εφαγε ολο το απογευμα ! set up απο την αρχη ! το ξεζουμισα ! εκανα ολες τις ρυθμισεις μου , κ τωρα φορτιζει ! για να δουμε απο θεμα μπαταριας τι πιανει !

παντως εχω να πω οτι τα gestures στης samsung προσωπικα , ειναι τα καλυτερα! ειδικα οταν θελεις να ανοιξεις το multitasting , κανεις απλα left swipe up , σε μας , τρωω πολλες φορες ακυρο ! σταμτατησα να το χρησιμιποιω , κ απλως βγαινω στην αρχικη σελιδα κ επιλεγω αλλη εφαρμογη ! ευτυχως το ανοιγμα ειναι αστραπη!

Link to comment
Share on other sites

Άμα βάλουμε το Android 10, logkit για να κάνουμε force το vowifi υπάρχει?

 

Sent from my GM1910 using Tapatalk

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγε σκάλωμα και χτυπούσε το ξυπνητήρι με έναν ήχο ότι να ναι.Και η αναβολή του.

 

Επίσης,γιατί δείχνει αυτό στις πληροφορίες αφού κατέβασα από το επίσημο site με ρυθμισμένη χώρα την Ελλάδα;

Screenshot-20191017-111222.jpg

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Τα ασύρματα ακουστικά πάλι Out of stock.. Ακόμα δεν άνοιξαν οι παραγγελίες.... Ότι να ναι...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ η η μαυρίλα από κάποιες εφαρμογές δεν γίνεται να φύγει λόγω του dark theme?

 

Το Ίνστα πχ είναι άθλιο.

 

 

Επίσης στην 10 είναι κάποιο γνωστό bug με την κενή «μπαρα-γραμμη» κάτω από το πληκτρολόγιο?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ η η μαυρίλα από κάποιες εφαρμογές δεν γίνεται να φύγει λόγω του dark theme?

 

 

 

Το Ίνστα πχ είναι άθλιο.

 

 

 

 

 

Επίσης στην 10 είναι κάποιο γνωστό bug με την κενή «μπαρα-γραμμη» κάτω από το πληκτρολόγιο?

 

Ναι είναι κοινό bug γενικότερα σε Android 10 το δεύτερο.

Φεύγει μόνο με χρήση τρίτων gesture navigation app και αφού έχεις βάλει προηγουμενος navigation button και τα αφαιρεις είτε μέσω adb αν είσαι stock είτε αλλιώς με root μέσω της αντίστοιχη εφαρμογή πχ vivid η fluid gesture navigation.

 

Έτσι εγώ το έλυσα.

 

Όσον αφορά το πρώτο αν η έκαστοτε εφαρμογή δένει σε επίπεδο system mode αναγκαστικά θα έχεις dark mode αν έχεις dark system mode η white mode αν έχεις white system mode.

 

Πολύ σπαστικό το δεύτερο πχ αν θέλει κάποιος να έχει σε κάποια εφαρμογή white και αλλού dark.

 

Το λύνεις εν μέρει αν κάνεις χρήση τρίτα app πχ εγώ βάζω textra SMS,αντί stock που δεν δένει σε system mode και έτσι μπορώ να έχω white theme σε εφαρμογή και αλλού dark mode.

 

Έχει θέματα Android 10 οπως το γνωστό με χρήση third-party launcher και stock gesture navigation,σε Oxygen ευτυχώς συνεργάζονται χωρίς πρόβλημα.

 

Όπως επίσης το θέμα με blurry lock screen σε ακρόαση μουσικής πολύ σπαστικό.

 

Μόνο σε Omni rom το έλυσε ο developer σε Oxygen όμως η stock rom/άλλες AOSP rom παραμένει.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ έξυπνη κίνηση από την Google. Έπρεπε να μας σπάσει τα νεύρα κάπως.

 

Anyway το κακό είναι ότι κάποιες εφαρμογές είναι αποτυχία το dark. Πχ στο Ινστα δεν είναι νταρκ απλά, αλλά μαύρη μαυρίλα. Φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλες με αυτη την προχειρότητα.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πολύ έξυπνη κίνηση από την Google. Έπρεπε να μας σπάσει τα νεύρα κάπως.

 

Anyway το κακό είναι ότι κάποιες εφαρμογές είναι αποτυχία το dark. Πχ στο Ινστα δεν είναι νταρκ απλά, αλλά μαύρη μαυρίλα. Φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλες με αυτη την προχειρότητα.

 

Κάποιες εφαρμογές έχουν πληθώρα σε επιλογές πχ textra που έχουν white/dark/black και επιλέγει ο καθένας ότι επιθυμεί και γουστάρει.

c7d8a0b36e506fda78efe85d2a9b3c5f.jpg

 

Άλλες πάλι είτε έχουν μόνο dark η μόνο black.

Πχ viber VS messenger κινούνται αντίθετα :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

...

Όπως επίσης το θέμα με blurry lock screen σε ακρόαση μουσικής πολύ σπαστικό.

 

Μόνο σε Omni rom το έλυσε ο developer σε Oxygen όμως η stock rom/άλλες AOSP rom παραμένει.

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ολο ηθελα να σε ρωτήσω και συνέχεια το ξέχναγα, ποιον music player χρησιμοποιείς;

edit:Άκυρο, λάθος πράγμα κατάλαβα :D

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Συμπτωματικα,σημερα το viber μου εδωσε τη δυνατοτητα για εντελως μαυρο θεμα.Υπαρχει και το κλασικο σκουρο γκρι που ειχαν.
Link to comment
Share on other sites

Συμπτωματικα,σημερα το viber μου εδωσε τη δυνατοτητα για εντελως μαυρο θεμα.Υπαρχει και το κλασικο σκουρο γκρι που ειχαν.
Εντελώς μαύρο δηλαδή; Γιατί και εγώ ακόμα με το κλασσικό σκούρο γκρί είμαι.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς μαύρο δηλαδή; Γιατί και εγώ ακόμα με το κλασσικό σκούρο γκρί είμαι.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατραμι λεμε,σαν το messenger. Εκδοση 11.7.0.5

 

Οριστε οι επιλογές πλέον

Screenshot-20191017-221750.jpg

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα. Ο task manager εχει λιγο θεμα με τα καινούργια gestures ή μου φαίνεται

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Κατραμι λεμε,σαν το messenger. Εκδοση 11.7.0.5

 

 

 

Οριστε οι επιλογές πλέον

 

Screenshot-20191017-221750.jpg

Όντως. Σήμερα μου ήρθε η ενημέρωση του Viber και άλλαξε.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάλιο αργά παρά ποτέ τους έκοψε σε viber όχι ότι με αποαχολουσε διότι με substratum εδώ και 2 έτη έχω μαύρο θέμα.

 

Να δούμε whatsapp πότε θα τους κόψει βάλουν stock μαύρο θέμα έως τότε substratum μας λύνει τα χέρια και έχουμε και extra πινελιές προσθέσουμε στο UI της εφαρμογής.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...