Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε κάνεις την 10.0.4; Πολύ πραμα για Ινδία βλέπω κυρίως.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να την βάλουμε;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα βγει σε κύματα η νέα έκδοση και όχι σε όλους ταυτόχρονα.

Η παρακολουθα xda αν την ανεβάσει κάποιος χρήστης να την κατεβάσεις η δοκιμάσεις μέσω oxygen update app.

 

 

Καλησπέρα στο φορουμ.

 

Είμαι κάτοχος του κινητού απο το καλοκαίρι όπου το ειχα αγοράσει όταν έλειπα στη Κίνα. Φοράει hydrogen OS 10.0.3.GM21 - Google apps - Play store δεν είχε και του το έβαλα εγω εύκολα. Αναβαθμίσεις κτλ κτλ έρχονται κανονικα βέβαια. Γίνεται να το γυρίσω σε oxygen OS κάπως? Υπάρχει λόγος πιστεύετε?

 

Αν είσαι ευχαριστημένος τώρα δεν υπάρχει πραγματικό νόημα για αλλαγή, βέβαια δεν χάνεις κάτι αν θες να φλασαρεις oos eu rom και να τεσταρεις ο ίδιος.

 

Λογικά πρέπει να φλασαρεις τη rom και θα το γυρίσει σε oos.

10.0.3 η τελευταία eu oos rom (η 10.0.4 μόλις βγήκε)

 

Τσέκαρε και xda αν δεν την έχει διαθέσιμη για κατέβασμα μέσω official site.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φοράτε τζαμάκι και πέφτει το κινητό και σπάει το τζαμάκι, δεν σημαίνει ότι αν δεν είχατε τζαμάκι θα έσπαγε η οθόνη του κινητού. Εγώ το έχω γυμνό από τότε που το πήρα. Έχει πέσει από 80 πόντους ύψος χωρίς θήκη και χωρίς τζαμάκι και δεν έπαθε τίποτα. Είναι θέμα τύχης. Το τζαμάκι προστατεύει κυρίως από γρατζουνιές/αραχνιες, ειδικά αν το βάζετε σε τσέπη με αιχμηρά αντικείμενα.
Link to comment
Share on other sites

10.0.4 από το κινητό βγήκε επίσημα8c86ef03892e6c701300e753f788a113.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10.0.4 από το κινητό βγήκε επίσημα8c86ef03892e6c701300e753f788a113.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι επίσημα; Αφού έχεις VPN :p

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι επίσημα; Αφού έχεις VPN :p

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω vpn είναι το adblock

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά η ιδέα μου είναι ή έχει πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας η 10.0.41469194c43d5eb1f9c7e00935fc38f25.jpgab84d1d900f9f4c8e8fe174d69525711.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα το νέο update. Όλοι οι άλλοι το έχετε πάρει?

 

Κατέβασε την από xda την έχουν αναβασει.

https://otafsg1.h2os.com/patch/amazone2/GLO/OnePlus7ProOxygen/OnePlus7ProOxygen_21.E.24_GLO_024_2002022314/OnePlus7ProOxygen_21.E.24_OTA_024_all_2002022314_ccc8dac.zip

 

Πάντως παιδιά η ιδέα μου είναι ή έχει πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας η 10.0.4

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ήταν καλή η 10.0.3 το μόνο σίγουρο αν την συγκρινεις με αυτήν,ήταν χειρότερη από 10.0.2 αναμφίβολα.

 

Τώρα για την 10.0.4 δεν έχω αποψη διότι δεν την δούλεψα παρά καμία ωριτσα μόνο αλλά μου φαίνεται λογικό να είναι καλύτερη αφού στην προηγούμενη τα σκατωσε η oneplus :p

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου ήρθε μήνυμα για την 10.0.4 , δεν την έκανα , πάω τώρα στις ενημερώσεις και μου βγάζει πως η 10.0.3 είναι η τελευταία.

Στον έλεγχο για updates δεν μου βρίσκει τίποτα.

Γιατί;

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου κάνει backup το WhatsApp η ξεκινάω βίντεο YouTube στον chrome μου κάνει έναν θόρυβο σαν notificationκαι δεν ξέρω εάν είναι bug ή εάν υπάρχει τρόπος να το σβησω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι ανάμεσα στο Oneplus 7 Pro και το Realme X2 Pro για βοηθήστε εσείς που έχετε κινητά αξίζει να δώσω το κάτι παραπάνω για το Oneplus;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι ανάμεσα στο Oneplus 7 Pro και το Realme X2 Pro για βοηθήστε εσείς που έχετε κινητά αξίζει να δώσω το κάτι παραπάνω για το Oneplus;
Η βασική διαφορά είναι στο λογισμικό το ένα έχει OOS το άλλο ColorOS με το πρώτο να υπερέχει και σε ελευθερία και σε αναβαθμίσεις και γενικά παρέχει μία πολύ ευχάριστη εμπειρία στο χώρο του Android.

 

Η Realme γενικά τώρα κάνει τα πρώτα της βήματα με τα θετικά αλλά και τα αρνητικά της δηλαδή πας σε κάτι εντελώς καινούργιο και άγνωστο, σε αχορταγραφητα νερά κοινός.

 

Λογικά θα δυσκολευτείς και σε πώληση όταν θελήσεις να το δώσεις διότι άγνωστη στη συντριπτική πλειοψηφία κόσμου ακόμα και σε φόρουμ χρηστών που υποτίθεται ασχολούνται περισσότερα με τα κινητά και τεχνολογία.

 

Τώρα σε επίπεδο hardware στα μόνο που είναι καλύτερο το Realme είναι το ραδιόφωνο και θύρα ακουστικών αλλιώς OnePlus υπερέχει και σε οθονη με την qhd ανάλυση και την full screen experience με απουσία notch και USB 3.1 θύρα.

 

Γενικά για εμένα απορρίπτω την Realme λόγο λογισμικό, το ότι έχει notch και ότι άγνωστη στην Ελλάδα με τα αρνητικά που απορρέουν όταν θελήσω να το πουλήσω.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι ανάμεσα στο Oneplus 7 Pro και το Realme X2 Pro για βοηθήστε εσείς που έχετε κινητά αξίζει να δώσω το κάτι παραπάνω για το Oneplus;
Φίλε μου καλημέρα πέρασαν και τα δύο από τα χέρια μου, γενικά οι διαφορές είναι μικρότερες από όσο νομίζει ο περισσότερος κόσμος,να σου πω ότι το realme σίγουρα έχει καλύτερη μπαταρία σίγουρα έχει καλύτερο wide φακό, σίγουρα την πιο γρήγορη φόρτιση που έχεις δει,το 1+7 προ έχει καλύτερη οθόνη και είναι ένα κλικ πιο σβέλτο ενώ γενικά σαν σύνολο είναι πολύ πιο ολοκληρωμένη συσκευή.Εκεί που έγκειται η μεγάλη διαφορά όπως είπε ο φίλος από πάνω είναι στο λογισμικό, αντέχεις να πάρεις ένα κινητό που δεν ξέρεις πότε θα έχεις ειδοποιήσεις; :-P Γιατί δεν θα έχεις ούτε led notification ενώ η Always on οθόνη δεν υποστηρίζει ειδοποιήσεις από τρίτες εφαρμογές, αυτό θεωρητικά θα λυθεί βέβαια στο coloros 7 που θα το πάρουν σιγά σιγά οι συσκευές από τον Μάρτιο και μετά αλλά ζήσε Μάη μου..

 

Στάλθηκε από το CPH1919 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα τι συσκευη σημερα,λογικα αυριο θα ειναι στα χερια μου.πρωην κατοχος xiaomi,ελπιζω το oxygenos να αξιζει τα λεφτα του.οι ενημερωσεις ειναι stable,να τις εγκαταστησω;
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα τι συσκευη σημερα,λογικα αυριο θα ειναι στα χερια μου.πρωην κατοχος xiaomi,ελπιζω το oxygenos να αξιζει τα λεφτα του.οι ενημερωσεις ειναι stable,να τις εγκαταστησω;
Ότι καλύτερο υπάρχει σε λογισμικό φίλε μου μαζί με το στοκ Android.

 

Στάλθηκε από το CPH1919 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα τι συσκευη σημερα,λογικα αυριο θα ειναι στα χερια μου.πρωην κατοχος xiaomi,ελπιζω το oxygenos να αξιζει τα λεφτα του.οι ενημερωσεις ειναι stable,να τις εγκαταστησω;
Μερικοί λένε πως εάν πας από stock Android σε Miui, δεν γυρνάς πίσω. Σε εμένα συνέβη το ακριβώς ανάποδο. Όταν μιλάμε για Oxygen OS, μιλάμε για σχεδόν κάτι διαφορετικό. Η μάλλον μιλάμε για stock Android με πολύ περισσότερη παραμετροποίηση εργοστασιακά κι όχι για το τελείως άδειο Android των android One συσκευών η των Pixels.

 

Ανάλογα πιο μονοπάτι θα ακολουθήσεις. Υπάρχουν οι stable εκδόσεις που αναβαθμίζονται κάθε μήνα με δίμηνο το πολύ και υπάρχουν οι open beta εκδόσεις, που αναβαθμίζονται κάθε δεκαπενθήμερο. Συνήθως και οι open beta είναι αρκετά σταθερές για καθημερινή χρήση. Ανάλογα όμως με την χρήση που κάνεις, μπορεί να υπάρχουν κάποια μικρά bugs.

 

Κατά τ' άλλα, το Oneplus 7 Pro είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η OnePlus μέχρι σήμερα, που σε κανένα Xiaomi δεν το βρίσκεις. Και ειδικά στο λογισμικό του.

Το μόνο ίσως που μπορεί να μην σε βολεψει, είναι το μέγεθος του και το βάρος του. Συνηθίζεται με τις μέρες βέβαια.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή η οθόνη,τα 90hz είναι σαν να μου κάνουν μασάζ στα μάτια. Καμία σχέση το MIUI με το OxygenOS,τα animation στο δεύτερο είναι πιο smooth και γενικά το περιβάλλον πιο user-friendly. Πιστεύω είναι μια από τις καλύτερες επιλογές όσο μιλάμε για 4G smartphones.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ερώτηση...

Μετέφερα τα video από το τηλέφωνο στον Η/Υ, αλλά όταν προσπαθώ να τα δω ακούγεται μόνο ο ήχος και το video κολλάει (με τον player των win10 και το vlc).

Φταίει κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο ή στον Η/Υ. Κάστα γραφικών έχω μια AMD RX560 .

(τα video είναι σε ανάλυση 1080)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ερώτηση...

Μετέφερα τα video από το τηλέφωνο στον Η/Υ, αλλά όταν προσπαθώ να τα δω ακούγεται μόνο ο ήχος και το video κολλάει (με τον player των win10 και το vlc).

Φταίει κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο ή στον Η/Υ. Κάστα γραφικών έχω μια AMD RX560 .

(τα video είναι σε ανάλυση 1080)

Δοκίμασε με 5k player η βάζεις επί πληρωμή ένα add-on για τον player των windows 10. Προφανώς δεν αναγνωρίζει την μορφή του αρχείου.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το πουλησω παιδες. Με κουρασε το βαρος και το μεγεθος. Αν ενδιαφερεται κανεις,πριν κανω αγγελια,ας μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το πουλησω παιδες. Με κουρασε το βαρος και το μεγεθος. Αν ενδιαφερεται κανεις,πριν κανω αγγελια,ας μου πει.
Κι εγώ με Pixel 4 XL τόσο καιρό, έχω βρει την υγεία μου από άποψη μεγέθους και βάρους.

 

Δύσκολα θα το πουλήσω όμως.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...