Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Gearbest 535 me priority line

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009842992419.html?wid=1349303

 

Aliexpress 530 me dhl

https://www.aliexpress.com/item/33014702501.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.72d418155DkXgn&algo_pvid=28c23e30-3eb6-4446-ba76-41b0160173da&algo_expid=28c23e30-3eb6-4446-ba76-41b0160173da-0&btsid=0c1a2eab-5dcd-4431-a5c1-209e50473877&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_53

 

Ebay απο ισπανια 518 .... Το Asia που γραφει προοριζεται μονο για ασια?

https://www.ebay.com/itm/OnePlus-7-Pro-GM1910-Dual-8-256GB-Nebula-Blue-Asia-ship-from-EU-Nuevo/254240624319?epid=10033964811&hash=item3b31ec0ebf%3Ag%3AixUAAOSw0hhc5jCE&LH_ItemCondition=1000

 

Εχει παρει αγορασει κανεις απο κινεζο?

ειναι σειφ με το τελωνιο me priority line η DHL?

 

Μονο με priority direct mail. Με dhl εχεις 100% τελωνείο.

 

Απο τα τρία που εβαλες, καλυτερο το gearbest.

 

Edit: Τώρα ειδα οτι το ebay εινια απο Ισπανια. Μια χαρά και αυτό απο άποψη τελωνείου ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Gearbest 535 me priority line

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009842992419.html?wid=1349303

 

Aliexpress 530 me dhl

https://www.aliexpress.com/item/33014702501.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.72d418155DkXgn&algo_pvid=28c23e30-3eb6-4446-ba76-41b0160173da&algo_expid=28c23e30-3eb6-4446-ba76-41b0160173da-0&btsid=0c1a2eab-5dcd-4431-a5c1-209e50473877&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_53

 

Ebay απο ισπανια 518 .... Το Asia που γραφει προοριζεται μονο για ασια?

https://www.ebay.com/itm/OnePlus-7-Pro-GM1910-Dual-8-256GB-Nebula-Blue-Asia-ship-from-EU-Nuevo/254240624319?epid=10033964811&hash=item3b31ec0ebf%3Ag%3AixUAAOSw0hhc5jCE&LH_ItemCondition=1000

 

Εχει παρει αγορασει κανεις απο κινεζο?

ειναι σειφ με το τελωνιο me priority line η DHL?

 

Αυτό που έχω στις αγγελίες δε σου αρέσει; Σαν καινούριο είναι και αγορασμένο από Amazon, οπότε με Ευρωπαϊκή εγγύηση. Χώρια τα δώρα που δίνω...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το Gearbest εχει μονο Priority line oxi priority direct mail εχουν διαφορα?

Το Ali εχει κ EMS .Περναει κ αυτο τελωνειο?

τελος το Ebay απο Ισπανια που εβαλα ?Βρισκω κ απο γαλλια κ απο Ελβετια

https://www.ebay.com/itm/NEW-OnePlus-7-Pro-Dual-SIM-8GB-256GB-4G-LTE-Nebula-Blue/163877978076?epid=16032626252&hash=item2627e37fdc%3Ag%3A%7EV0AAOSwFWNd-HWS&LH_ItemCondition=1000

Link to comment
Share on other sites

επειδη με ψηνει πολυ να το παρω στα 530 απο το gearbest θελω να ρωτησω αν θα εχω θεμα με το 4G την κοσμοτε

μιας κ ειδα οτι ειναι κινεζικο GM1910 αλλα γραφει οτι υποστιριζει την Β20

Εγγυηση εχει 1 χρονο?

το GM1910 τι διαφορες εχει απο τα ευρωπαικα?μονο το φορτιστη ειδα αλλα σου στελνουν κ ανταπτορα μαζι

Εχει αγορασει κανεις απο Gearbest πρεπει να προσεξω κατι αλλο?

Ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος με τις τοσες ερωτησεις μου ...

Link to comment
Share on other sites

επειδη με ψηνει πολυ να το παρω στα 530 απο το gearbest θελω να ρωτησω αν θα εχω θεμα με το 4G την κοσμοτε

 

μιας κ ειδα οτι ειναι κινεζικο GM1910 αλλα γραφει οτι υποστιριζει την Β20

 

Εγγυηση εχει 1 χρονο?

 

το GM1910 τι διαφορες εχει απο τα ευρωπαικα?μονο το φορτιστη ειδα αλλα σου στελνουν κ ανταπτορα μαζι

 

Εχει αγορασει κανεις απο Gearbest πρεπει να προσεξω κατι αλλο?

 

Ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος με τις τοσες ερωτησεις μου ...

Από gearbest και το δικό μου, Cosmote έχω κανένα πρόβλημα κανονικά 4g+ έχω δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη open beta 7 για το 1+7 pro.

406MB μεγάλη θα ελεγα

Κανονικά ΟΤΑ

Security patch παρέμεινε 1 Νοεμβριου

 

Screenshot-20191220-113308.jpg

 

Screenshot-20191220-114346.jpg

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Όντως έσκασε μύτη αν και xda διαβάζω βγήκε νέα stable 10.3.0 από 10.0.3 που βγήκε προ ημερών.

 

cc808900c4dff40f530dd9c74b323175.jpg

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τελικά αποφάσισα να αγοράσω από Gearbest....

Μια ερώτηση μόνο με priority line με πάει σε PDM Netherlands....

Είμαστε safe με τελωνείο εεεεε?να προχωρήσω στην παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τελικά αποφάσισα να αγοράσω από Gearbest....

Μια ερώτηση μόνο με priority line με πάει σε PDM Netherlands....

Είμαστε safe με τελωνείο εεεεε?να προχωρήσω στην παραγγελία?

Αν στο ξεκαθαρισαν σε επικοινωνια σας οτι θα γινει ετσι,ναι.

Εγγυηση 1 ετους?

Link to comment
Share on other sites

Όντως έσκασε μύτη αν και xda διαβάζω βγήκε νέα stable 10.3.0 από 10.0.3 που βγήκε προ ημερών.

 

cc808900c4dff40f530dd9c74b323175.jpg

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

Έχουν χάσει την μπάλα λίγο τώρα τελευταία με τα updates. Αυτό το OOS 10.3.0, διάβασα πριν μερικές μέρες ήταν να κυκλοφορήσει μόνο για Ινδία η κάτι τέτοιο και τελικά τους ξέφυγε(;) και το έδωσαν και σε εμάς.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μιλήσει μαζί τους.... Αλλά μιας κ το ανέφερες θα τους στείλω μήνυμα πριν κάνω την αγορά να το επιβεβαιώσω....

 

Ναι 1 χρόνο εγγύηση θα έχει άλλα δεν με νοιάζει. Ότι είναι να βγάλει θα το βγάλει κατευθείαν το κινητό. 1 χρόνος είναι αρκετός... Κ 100+ευρω διαφορά δε τα λες κ λίγα για 1 χρόνο παραπάνω εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν χάσει την μπάλα λίγο τώρα τελευταία με τα updates. Αυτό το OOS 10.3.0, διάβασα πριν μερικές μέρες ήταν να κυκλοφορήσει μόνο για Ινδία η κάτι τέτοιο και τελικά τους ξέφυγε(;) και το έδωσαν και σε εμάς.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ξέφυγε το πράγμα είναι η αλήθεια.

Και σε 10.0.3 μεταξύ eu και global κάνανε πολλές αλλαγές με αποτέλεσμα Renovate ice να μην παίζει σε eu και να αναγκαστεί developer κάνει αλλαγές πάλι.

 

Και με ορισμένα themes πλέον δεν παίζουν καλά με OOS πχ k klock ενώ με aosp πάντα παίζουν σωστά.

 

Βάζει συνεχώς τρικλοποδιές oneplus σε customization μέσω τρίτων.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μιλήσει μαζί τους.... Αλλά μιας κ το ανέφερες θα τους στείλω μήνυμα πριν κάνω την αγορά να το επιβεβαιώσω....

 

Ναι 1 χρόνο εγγύηση θα έχει άλλα δεν με νοιάζει. Ότι είναι να βγάλει θα το βγάλει κατευθείαν το κινητό. 1 χρόνος είναι αρκετός... Κ 100+ευρω διαφορά δε τα λες κ λίγα για 1 χρόνο παραπάνω εγγύηση...

 

Προχώρα άνετα με priority, είναι safe. Δε χρειάζεται καν να τους ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα άνετα με priority, είναι safe. Δε χρειάζεται καν να τους ρωτήσεις.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος 7 pro προερχόμενος απο realme x2 pro 12/256 και πιο πριν mi 9t pro σε ολα το 7pro μου φαίνονται ανώτερα εκτος απο την μπαταρία.εσεις με τι ρυθμίσεις οθονης είστε?
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος 7 pro προερχόμενος απο realme x2 pro 12/256 και πιο πριν mi 9t pro σε ολα το 7pro μου φαίνονται ανώτερα εκτος απο την μπαταρία.εσεις με τι ρυθμίσεις οθονης είστε?
Φίλε και εγώ realme x2 pro είχα πριν εκεί χάνει κατά κράτος το 1+7pro είτε με όλα στο τερμα είτε ρίχνοντας ανάλυση και hz.

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ realme x2 pro είχα πριν εκεί χάνει κατά κράτος το 1+7pro είτε με όλα στο τερμα είτε ρίχνοντας ανάλυση και hz.

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παδια σε καμερα πως είναι το real me X2 pro σε σύγκριση με το 7 pro? Η stock του 7 pro που έχω είναι χάλια για κινούμενα αντικείμενα όπως η κόρη μου. Ευτυχώς η GCam σώζει την κατάσταση.....

Link to comment
Share on other sites

Παδια σε καμερα πως είναι το real me X2 pro σε σύγκριση με το 7 pro? Η stock του 7 pro που έχω είναι χάλια για κινούμενα αντικείμενα όπως η κόρη μου. Ευτυχώς η GCam σώζει την κατάσταση.....
Είναι ανώτερη του 1+7pro επίσης δύσκολα θα βρεις καλή gcam για το realme, αυτό που μου έκανε εντύπωση βέβαια είναι η wide του realme η οποία σκοτώνει καλύτερη από του 1+7pro και από άλλες ναυαρχίδες που έχω πιάσει π.χ mate 20 pro.

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανώτερη του 1+7pro επίσης δύσκολα θα βρεις καλή gcam για το realme, αυτό που μου έκανε εντύπωση βέβαια είναι η wide του realme η οποία σκοτώνει καλύτερη από του 1+7pro και από άλλες ναυαρχίδες που έχω πιάσει π.χ mate 20 pro.

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως το shutter lag του 7 pro είναι τραγικό. Όχι ότι του S9+ που είχα πριν ήταν και πολύ καλύτερο. Το pixel XL του 2016 της γυναίκας μου ειναι απειρως καλύτερο σε fast moving objects και ευτυχώς και η GCam. Δε ξέρω πως είναι το P30 και το note 10 στο συγκεκριμένο τομέα πάντως το 7 pro απογοητεύει....ευχαριστω πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του 7 Pro είναι δυνατή και πολύ καλή σε ορισμένα σενάρια. Σε κάποια άλλα σίγουρα απογοητεύει. Όπως στα κινούμενα αντικείμενα η ανθρώπους όπως γράφτηκε παραπάνω. Στο night Scape κάνει επίσης καλή δουλειά σε πρώτη ματιά, αλλά η λεπτομέρεια πάει χαμένη.

 

Δοκιμάζοντας ταυτόχρονα εδώ και μια βδομάδα Pixel 4 XL, θα πω ότι υπάρχει χαώδης διαφορά! Λεπτομέρεια, φυσικότητα, χρώματα σωστά, φοβερό portrait, zoom πολύ καλό, νυχτερινές. Σε όλα τα σενάρια είναι ανώτερο του. Λογικό βέβαια! Εκεί λοιπόν σε αυτό το σημείο, είναι που καταλαβαίνεις ότι κανένας Κινέζος δεν το έχει με το software της κάμερας. Πες το OnePlus, πες το Huawei, πες το Xiaomi, πες το Oppo. Όλοι σου δίνουν ένα "πλαστικοποιημένο" αποτέλεσμα στις φωτογραφίες, με εντυπωσιακά χρώματα, φίλτρα, A.I. και στο τέλος της ημέρας καταλήγεις με κάτι φωτογραφίες τίγκα στα artifacts, στις θολουρες και στην απουσία λεπτομέρειας. Και η Oppo που λέτε δεν είναι καλύτερη. Απλά βγάζουν σωρό φίλτρα στις κάμερες τους, επειδή αυτό αρέσει στους Κινέζους.

 

Δε θα αναφερθώ καν στο dxomark και λοιπές βλακείες, που κάποτε έβγαζαν το p20 Pro ανώτερο από iPhone σε βίντεο και φωτογραφικά καλύτερο από το αντίστοιχο Pixel, που το πρώτο έβγαζε "ψεύτικες" και "πλαστικές" φωτογραφίες. Οπότε άψογες κάμερες και Κινέζοι, δεν πάνε μαζί στην ίδια πρόταση :)

 

Αυτά στα της κάμερας. Υπάρχουν πολλά άλλα που το 7 Pro υπερτερεί. Όλοι τα ξέρουμε και τα βλέπουμε όταν κρατάμε την συσκευή στα χέρια μας.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρες pixel 4 xl ρε θηρίο???

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...