Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι με αυτό το αποκαλυπτικό βίντεο απόψε κλείνει η OnePlus. Ξεσκεπάστηκε επιτέλους. Μπράβο παιδιά!!! Πωλείται 7προ 5 μηνών στα 50 ευρώ. Όποιος ενδιαφέρεται inbox

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Gran
Link to comment
Share on other sites

Το κάνεις τράμπα με νοτε 9 ; Στοιχίζει πάνω από 50 ευρώ....

Πλάκα πλάκα έκανες επαναφορά και νέα ρύθμιση ;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το συμπέρασμα ότι εγώ κατηγορώ και βγάζω σκάρτο το κινητό που το βγάλατε, μόνο εσείς ξέρετε. Απλά παραθέτω ένα γεγονός.

 

Όχι δεν έχω κάνει κάτι. Ίσως να μειώσω τα δάχτυλα που έχω βάλει (έχω 2 από κάθε χέρι).

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το συμπέρασμα ότι εγώ κατηγορώ και βγάζω σκάρτο το κινητό που το βγάλατε, μόνο εσείς ξέρετε. Απλά παραθέτω ένα γεγονός.

 

Όχι δεν έχω κάνει κάτι. Ίσως να μειώσω τα δάχτυλα που έχω βάλει (έχω 2 από κάθε χέρι).

Και εγώ τόσα δαχτυλα έχω... Το έκανα με 20 διαφορετικούς ανθρώπους. Κανενός δεν ήταν το ίδιο με το δικό μου.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το συμπέρασμα ότι εγώ κατηγορώ και βγάζω σκάρτο το κινητό που το βγάλατε, μόνο εσείς ξέρετε. Απλά παραθέτω ένα γεγονός.

 

Όχι δεν έχω κάνει κάτι. Ίσως να μειώσω τα δάχτυλα που έχω βάλει (έχω 2 από κάθε χέρι).

 

Κι εγώ 4 έχω, κανένα θέμα. Έψαξα στο internet και δε βρήκα κανένα παρεμφερές περιστατικό με το Oneplus 7 Pro, αλλά βρήκα ένα αντίστοιχο θέμα για το 6t. Στο νήμα έγραφαν ότι με την επαναφορά επανείλθε το δαχτυλικό αποτύπωμα. Link

Στείλε αναφορά στην Oneplus με το θέμα.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα ! Πρέπει να γίνει viral αυτό!

Και σε εμένα συνεχίζουν τα κολλήματα στον chrome σε λινκ από twitter , instagram , αλλά και μέσα από τον ίδιο τον chrome.

Ο Βάιος μου είχε ζητήσει πριν αρκετές μέρες κάποια λινκ για να δει αν μπορεί να αναπαραχθεί το πρόβλημα . Βάζω αυτό (το οποίο εν τω μεταξύ είναι ένα καταπληκτικό άρθρο για την επανάσταση και τον Κολοκοτρώνη) στο οποίο έχω φτάσει μέχρι τη μέση με τρία άνοιξε κλείσε την εφαρμογή. https://m.lifo.gr/articles/book_articles/260711/kolokotroneiko-ena-entelos-diaforetiko-vivlio-gia-ton-kolokotroni?amp&__twitter_impression=true

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα ! Πρέπει να γίνει viral αυτό!

Και σε εμένα συνεχίζουν τα κολλήματα στον chrome σε λινκ από twitter , instagram , αλλά και μέσα από τον ίδιο τον chrome.

Ο Βάιος μου είχε ζητήσει πριν αρκετές μέρες κάποια λινκ για να δει αν μπορεί να αναπαραχθεί το πρόβλημα . Βάζω αυτό (το οποίο εν τω μεταξύ είναι ένα καταπληκτικό άρθρο για την επανάσταση και τον Κολοκοτρώνη) στο οποίο έχω φτάσει μέχρι τη μέση με τρία άνοιξε κλείσε την εφαρμογή. https://m.lifo.gr/articles/book_articles/260711/kolokotroneiko-ena-entelos-diaforetiko-vivlio-gia-ton-kolokotroni?amp&__twitter_impression=true

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δοκίμασα απο περιέργεια, αν και δεν χρησιμοποιώ chrome(firefox preview ftw!!) και δεν βλέπω το παραμικρό stutter. Δοκίμασα και να πάω από το twitter και το instagram να ανοίξω link, αλλά και πάλι όλα καλά.

Ειλικρινά με κάποια θέματα που βλέπω εδώ μέσα με έχετε κάνει, άθεο άνθρωπο, να κάνω το σταυρό μου που δεν έχω κανένα από αυτά.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί τόσο φριζαρισμα. Να φταίει η εφαρμογή; ότι δεν έχει ακόμα φιξαριστει τόσο καλά για 10ρι ανδροιντ? είναι αστείο αυτό γενικά.

 

Το 1+3 μου που έχω για δεύτερο δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ τέτοιο πρόβλημα. Έχω σκεφτεί να τα σβήσω ΟΛΑ από μέσα και να μη κρατήσω ούτε back up για να δω μήπως με ολικό σβήσιμο και επαναφορά τα πάντα με πέρασμα δεκάρας με ζιπ σε καθαρό τηλέφωνο αντί για ΟΤΑ κάνει καμία διαφορά.

 

Θα το πετάξω καμία μέρα στο τοίχο από τα νεύρα. Έστειλα βίντεο σε φίλο με εσεντιαλ που με ρώτησε για σήμερα για bf deal και μου είπε επακριβώς"ρδελακμπου,πετα το".

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα ! Πρέπει να γίνει viral αυτό!

Και σε εμένα συνεχίζουν τα κολλήματα στον chrome σε λινκ από twitter , instagram , αλλά και μέσα από τον ίδιο τον chrome.

Ο Βάιος μου είχε ζητήσει πριν αρκετές μέρες κάποια λινκ για να δει αν μπορεί να αναπαραχθεί το πρόβλημα . Βάζω αυτό (το οποίο εν τω μεταξύ είναι ένα καταπληκτικό άρθρο για την επανάσταση και τον Κολοκοτρώνη) στο οποίο έχω φτάσει μέχρι τη μέση με τρία άνοιξε κλείσε την εφαρμογή. https://m.lifo.gr/articles/book_articles/260711/kolokotroneiko-ena-entelos-diaforetiko-vivlio-gia-ton-kolokotroni?amp&__twitter_impression=true

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ το δοκίμασα μόλις και δεν αντιμετώπισα κανένα κόλλημα η πρόβλημα. Έχω και screen recording που ανοίγω το link.

Το ανεβάζω σε λιγάκι

 

https://photos.app.goo.gl/BpfRdpgijgL5ujUu5

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα το συμπέρασμα ότι εγώ κατηγορώ και βγάζω σκάρτο το κινητό που το βγάλατε, μόνο εσείς ξέρετε. Απλά παραθέτω ένα γεγονός.

 

Όχι δεν έχω κάνει κάτι. Ίσως να μειώσω τα δάχτυλα που έχω βάλει (έχω 2 από κάθε χέρι).

Ρε παιδιά, ο αναγνώστης δαχτυλικων αποτυπωμάτων είναι για ασφάλεια υποτίθεται. Εάν βάζετε 4 δάχτυλα, βάλτε και τα άλλα 6, βάλτε και τον ποδιών για να τελειώνετε!

 

Λογικό μετά να βρίσκει ομοιότητες και με άλλα δάχτυλα αλλων ατόμων. Άλλωστε η τεχνολογία αυτή, δεν είναι τόσο ώριμη ακόμα για να καταλαβαίνει την μοναδικότητα των δαχτύλων όλων των ανθρώπων ξεχωριστά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Ρε παιδιά, ο αναγνώστης δαχτυλικων αποτυπωμάτων είναι για ασφάλεια υποτίθεται. Εάν βάζετε 4 δάχτυλα, βάλτε και τα άλλα 6, βάλτε και τον ποδιών για να τελειώνετε!

 

Λογικό μετά να βρίσκει ομοιότητες και με άλλα δάχτυλα αλλων ατόμων. Άλλωστε η τεχνολογία αυτή, δεν είναι τόσο ώριμη ακόμα για να καταλαβαίνει την μοναδικότητα των δαχτύλων όλων των ανθρώπων ξεχωριστά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μπορώ να καταλάβω αν κάνεις πλάκα ή όχι αυτή τη στιγμή.

Προφανώς κι είναι bug αφού βρέθηκε και σε παλιότερο νήμα για 6t και ανοίγει από οποιονδήποτε.

 

Όσο για τα τέσσερα δαχτυλικά αποτυπώματα, προσωπικά έχω δύο από τον κάθε αντίχειρα για καλύτερη απόδοση. Αλλά και δέκα να έχει κάποιος δε θα έπρεπε να υπάρχει θέμα.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με την αυτόματη φωτεινότητα έχει κανείς άλλος θέμα; Δεν είμαι ικανοποιημένος από τη λειτουργία της.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχω εδώ και 4 μέρες το OP 7 PRO. Παρατηρώ πολλές φορές ότι κολλάει το σήμα και δεν έχω δίκτυο 4G και για να επανέλθει πρέπει να μπαίνω airplane mode ή και να κάνω restart. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό; Υπάρχει λύση; Είναι θέμα συσκευής ή software;

Ειμαι σε 10.0.2.GM21BA

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Από όσα προβληματακια διάβασα τώρα τελευταία,δεν συναντώ κανένα στην open beta 6.

 

Μία από τα ίδια.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί τόσο φριζαρισμα. Να φταίει η εφαρμογή; ότι δεν έχει ακόμα φιξαριστει τόσο καλά για 10ρι ανδροιντ? είναι αστείο αυτό γενικά.

 

Το 1+3 μου που έχω για δεύτερο δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ τέτοιο πρόβλημα. Έχω σκεφτεί να τα σβήσω ΟΛΑ από μέσα και να μη κρατήσω ούτε back up για να δω μήπως με ολικό σβήσιμο και επαναφορά τα πάντα με πέρασμα δεκάρας με ζιπ σε καθαρό τηλέφωνο αντί για ΟΤΑ κάνει καμία διαφορά.

 

Θα το πετάξω καμία μέρα στο τοίχο από τα νεύρα. Έστειλα βίντεο σε φίλο με εσεντιαλ που με ρώτησε για σήμερα για bf deal και μου είπε επακριβώς"ρδελακμπου,πετα το".

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Zidane μήπως φταίει το τζαμακι προστασίας; Έχω το mocolo. Εσύ ποιο έχεις;

Μπορεί να ακούγεται ηλίθιο αλλά κάτι μου λέει πως δεν είναι φριζαρισματα των εφαρμογών αλλά σαν να χάνει κάτι σε επαφή με την οθόνη σε συγκεκριμένα σκρολαρισματα . Έχω και μια δυσκολία ορισμένες φορές να κάνει τα gestures από την μπάρα στο κάτω μέρος, δεν την πιάνει εύκολα στο άγγιγμα για να κάνω την σχετική κίνηση για να ανοίξει τις πρόσφατες εφαρμογές αλλά έλεγα πως μπορεί να ευθύνεται ο poco launcer που χρησιμοποιώ τελευταία.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από όσα προβληματακια διάβασα τώρα τελευταία,δεν συναντώ κανένα στην open beta 6.

 

πως περνάμε beta 6 clean install απο στοκ ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα από το επίσημο για Ελλάδα site το software open beta 3 και αφού έκανα επαναφορά εργοστασιακών στην 9,το περασα όπως ήταν. Από τότε φτάσαμε στην 6η beta με τα απλα OTA updates. Το κινητό από τότε πάει τρένο και η μπαταρία σταθερά πάνω από 7 ώρες sot με τη χρήση μου.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχω εδώ και 4 μέρες το OP 7 PRO. Παρατηρώ πολλές φορές ότι κολλάει το σήμα και δεν έχω δίκτυο 4G και για να επανέλθει πρέπει να μπαίνω airplane mode ή και να κάνω restart. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό; Υπάρχει λύση; Είναι θέμα συσκευής ή software;

 

Ειμαι σε 10.0.2.GM21BA

Και εγώ έχω. Βγάζει θαυμαστικό και κολλάει.

 

Τον αντίθεο μου...ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΖΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ (πλην δαχτυλικου) ΈΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΌ ΜΟΥ.

 

Πρώτο 1+ που ούτε Τούμπα δεν έχει φάει και έχω ακόμα τη ζελατίνα στην οθόνη και μου έχει βγάλει τη πίστη.

 

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω αν κάνεις πλάκα ή όχι αυτή τη στιγμή.

Προφανώς κι είναι bug αφού βρέθηκε και σε παλιότερο νήμα για 6t και ανοίγει από οποιονδήποτε.

 

Όσο για τα τέσσερα δαχτυλικά αποτυπώματα, προσωπικά έχω δύο από τον κάθε αντίχειρα για καλύτερη απόδοση. Αλλά και δέκα να έχει κάποιος δε θα έπρεπε να υπάρχει θέμα.

 

Πως γινεται αυτο;

Οταν το προσπαθησα μου ελεγε οτι το δαχτυλο ειναι ηδη registered

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε και από εμένα. Κάτοχος της συσκευής περίπου 3 βδομάδες τώρα. Διαβάζω εδώ από την μέρα που το έχω και πραγματικά αναρωτιέμαι αν διαβάζω για το σωστό τηλέφωνο. Δεν έχω παρακολουθήσει το παραμικρό πρόβλημα κόλλημα η οτιδήποτε άλλο..

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και έχω την ίδια απορία έχω.. Να μας πει ο φίλος πως κατάφερε και έβαλε τα δάχτυλα του από 2 φορές το κάθε ένα.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτυπωματα ιδιου δαχτυλου γινεται να μπουν 2 φορες αν με υπομονη την δευτερη φορα γραφεις διαφορετικα σημεια του δαχτυλου μεχρι να μην βγαζει το μηνυμα περι υπαρχοντος αποτυπωματος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό. Και αν βάλεις και το δεύτερο ανοίγει πιο εύκολα?

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Με περισσότερη ακρίβεια. Η μάλλον, όπως και αν βάλεις το δάχτυλο σου, λογικά θα το διαβάσει και θα ξεκλειδώσει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...