Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι και εγώ ακριβώς στο ίδιο δίλημμα λόγω 90hz οθονών, μόνο που αποτι διαβάζω στο pixel 4 τουλάχιστον δεν δουλεύει όπως στα OnePlus. Ίσως και να διορθωθεί μελλοντικά με updates, αλλά θα δείξει πότε θα γίνει αυτό.

...

 

Αυτό είναι καθαρά θέμα λογισμικού, είχαν βάλει ένα επίπεδο φωτεινότητας ως όριο κάτω από το οποίο απενεργοποιούνται τα 90Hz, για λόγους εξοικονόμησης μπαταρίας

 

Στην ενημέρωση του Νοεμβρίου το βελτίωσαν, χαμήλωσαν το επίπεδο απενεργοποίησης

 

Αλλά επειδή είναι θέμα λογισμικού, φαντάζομαι ότι θα γίνεται με κάποιο τρόπο να μένει συνέχεια ενεργοποιημένο (έστω με ρουτ)

 

 

Αναφορικά με τις φωτογραφίες καθότι και πριν κάτοχος pixel 2 xl και τώρα 3 xl, πιστεύω δύσκολα τα OnePlus θα πιάσουν τα pixel.

 

Δεν κατέχω τη συσκευή του θέματος, αλλά όσα review έχω διαβάσει ή δει στο YouTube, σχεδόν σε όλα αναφέρεται πως είναι ένα κλικ κάτω οι κάμερες ή έστω το αποτέλεσμα στα OnePlus σε σχέση πάντα με τον υπόλοιπο ανταγωνισμό.

 

Επίσης χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω πως η χρήση της gcam έχει περιορισμούς, κολλήματα και γενικά θέλει ψάξιμο. Χάνει δλδ το point and shoot του πράγματος.

 

 

Ναι, η εφαρμογή κάμερας της OnePlus είναι δύσκολο να φτάσει την Google και τις άλλες μεγάλες εταιρίες σύντομα καθώς αυτές επενδύουν μεγάλα ποσά για την ανάπτυξη του computational photography

 

Αλλά όπως είπαμε, η Google camera είναι καθαρά θέμα λογισμικού. Η google camera του Pixel 2 XL που έχω βγάζει άριστες φωτό (HDR, Portrait, Night Sight) με μια μοναδική κάμερα παλιάς τεχνολογίας με αισθητήρα χαμηλής σχετικά ανάλυσης (χαμηλής ανάλυσης με τα σημερινά δεδομένα)

 

Και αναρωτιέμαι αν μπορούμε να έχουμε τα καλά και των δύο κόσμων, να πάρω OnePlus που έχει καλύτερο camera hardware (και πολύ καλύτερη τιμή) και να έχω τη Google camera για λογισμικό

 

Την έχει βάλει κανείς ?

Λειτουργεί ικανοποιητικά?

 

 

Η συμβουλή μου είναι να περιμένεις μιας και είναι σίγουρο πως όλο και περισσότεροι θα υιοθετήσουν πάνελ με υψηλό Ρυθμό ανανέωσης βλ. Samsung.

 

Τέλος προσωπικά προτιμώ οθόνες flat και είναι βασικό κριτήριο για μένα.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Και γω προτιμώ επίπεδη οθόνη, αλλά δεν είναι βασικό κριτήριο.

 

Αν τελικά το OnePlus δεν μπορεί να δουλέψει ικανοποιητικά με το Google camera, μάλλον ναι θα περιμένω όπως λες για κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα κατά την διάρκεια μιας κλήσης να ανάβει η οθόνη?

 

Το παθαίνω κ εγώ αυτό κ πατιούνται διαφορά επίσης τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει στην θήκη του κινητού στο αμάξι όταν το έχω σε μικρές ακόμα λακκούβες ξυπνάει η οθόνη όπως ακριβώς όταν το δηκωνω από κάτω ξέρει κανείς γτ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα κατά την διάρκεια μιας κλήσης να ανάβει η οθόνη?
Όχι δουλεύει άψογα σε εμένα τουλάχιστον. Σβήνει κοντά στο αυτί, ανάβει εάν απομακρυνθεί.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει gcam παλιοτερα,2 εκδοσεις και δοκιμασα και δικες μου ρυθμισεις και ετοιμες. Δεν κρατησα καμια.Μελλοντικα βλεπουμε αν βγαλουν τιποτα νεοτερο για δοκιμη. Ενα download υποθεση ειναι οπως ολες οι εφαρμογες.Δεν θελει κατι ιδιατερο για να μπει η gcam.

Κοβανε πολυ θορυβο-κοκκο αλλα ειχαν ξεπλυμενα χρωματα (σε καποιες περιπτωσεις καλυτερα απο τα υπερκορεσμενα κοκκινα του OP7) αλλα το κυριοτερο ειναι οτι δεν μ αρεσε η εστιαση τους. Ο φωτισμος σκοτεινων σημειων αλλου ηταν καλυτερος αλλου χειροτερος.

Καλα τα reviews αλλα η αληθεια δεν συμβαδιζει 100%.Και δεν γινεται σε μια φθηνη ναυαρχιδα να βρουνε να πουνε καλα λογια και για την καμερα συν ολα τα αλλα.Αν λεγανε καλα λογια και για την καμερα,οι αλλοι θα κατεβαζαν ρολα.Στο community της oneplus υπαρχουν καποιοι διαγωνισμοι φωτογραφιας και μου χουν πεσει τα σαγονια σε καποιες περιπτωσεις.Υπαρχουν πιο πισω και εδω περα δειγματα και στο τοπικ με συγκριτικο καμερων.

Ημερησιες και νυχτερινες ληψεις το βρισκω απιθανο το OP7 pro. Καλυπτει την συντριπτικη πλειοψηφια του μεσου χρηστη πιστευω και οι φωτο ειναι μια χαρα. Αν ψαχνεσαι με πολυ λεπτομερια και εξειδικευμενα θεματα,καλυτερα μην επενδυσεις σε κινητα με καλες καμερες αλλα σε φωτογραφικες μηχανες.

Ταχυτητα,πληρης οθονη χωρις κοψιματα,τρυπες,δοντια, σεμεδάκια , σταγονες, 2ετης εγγυηση επισημη,υποστηριξη,μεταπωληση, συνεχη upadtes, customization και πειραγμα ανελεητο χωρις να χανεις εγγυηση.

Εχουν κατα καιρους πει οτι και τα 90ΗΖ ειναι μουφα και διαφορα τετοια τρελα αλλα ξαφνικα αρχιζουν ολοι να το βαζουν στις συσκευες τους.

Οπως και για αργο gps αλλα πραγματικα πιστευω στην καθημερινοτητα κανεις μας δεν ασχολειται με τετοια.

 

Στα μειον βαζω οτι υπηρξαν αρκετα προβληματα σε συσκευες και κακος ποιοτικος ελεγχος ακομα και μετα απο επισκευες. Μενεις καποιες μερες χωρις συσκευη.Οχι οτι με το pixel ειναι καλυτερα σε αυτο το κομματι αν γινει η στραβη.Ισα ισα ειναι πολυ χειροτερα τα πραγματα. Το βαρος και το μεγεθος θελει επισης πολυ προσοχη γιατι ειναι επιφοβο για πεσιμο. Αν εισαι λατρης flat οθονης εννοειται δεν το πλησιαζεις καν. Εχει εντονες φαρδιες κουρμπες. Ισως ενα κλικ μικροτερες στυλ Νοτε 10 θα ηταν ακομα καλυτερα. Επισης,σε τελειως δυνατο απευθειας ηλιο,θελει λιγο παραπανω φωτεινοτητα αν εχεις μαυρα wallpapers.

 

Καντε ενα ξεσκονισμα το τοπικ εδω και θα βρειτε πολλες απαντησεις.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει gcam παλιοτερα,2 εκδοσεις και δοκιμασα και δικες μου ρυθμισεις και ετοιμες. Δεν κρατησα καμια.Μελλοντικα βλεπουμε αν βγαλουν τιποτα νεοτερο για δοκιμη. Ενα download υποθεση ειναι οπως ολες οι εφαρμογες.Δεν θελει κατι ιδιατερο για να μπει η gcam.

 

Κοβανε πολυ θορυβο-κοκκο αλλα ειχαν ξεπλυμενα χρωματα (σε καποιες περιπτωσεις καλυτερα απο τα υπερκορεσμενα κοκκινα του OP7) αλλα το κυριοτερο ειναι οτι δεν μ αρεσε η εστιαση τους. Ο φωτισμος σκοτεινων σημειων αλλου ηταν καλυτερος αλλου χειροτερος.

 

Καλα τα reviews αλλα η αληθεια δεν συμβαδιζει 100%.Και δεν γινεται σε μια φθηνη ναυαρχιδα να βρουνε να πουνε καλα λογια και για την καμερα συν ολα τα αλλα.Αν λεγανε καλα λογια και για την καμερα,οι αλλοι θα κατεβαζαν ρολα.Στο community της oneplus υπαρχουν καποιοι διαγωνισμοι φωτογραφιας και μου χουν πεσει τα σαγονια σε καποιες περιπτωσεις.Υπαρχουν πιο πισω και εδω περα δειγματα και στο τοπικ με συγκριτικο καμερων.

 

Ημερησιες και νυχτερινες ληψεις το βρισκω απιθανο το OP7 pro. Καλυπτει την συντριπτικη πλειοψηφια του μεσου χρηστη πιστευω και οι φωτο ειναι μια χαρα. Αν ψαχνεσαι με πολυ λεπτομερια και εξειδικευμενα θεματα,καλυτερα μην επενδυσεις σε κινητα με καλες καμερες αλλα σε φωτογραφικες μηχανες.

 

Ταχυτητα,πληρης οθονη χωρις κοψιματα,τρυπες,δοντια,σεμεδακια,σταγονες κλπ., 2ετης εγγυηση επισημη,υποστηριξη,μεταπωληση, συνεχη upadtes, customization και πειραγμα ανελεητο χωρις να χανεις εγγυηση.

 

Εχουν κατα καιρους πει οτι και τα 90ΗΖ ειναι μουφα και διαφορα τετοια τρελα αλλα ξαφνικα αρχιζουν ολοι να το βαζουν στις συσκευες τους.

 

Οπως και για αργο gps αλλα πραγματικα πιστευω στην καθημερινοτητα κανεις μας δεν ασχολειται με τετοια.

 

 

 

Στα μειον βαζω οτι υπηρξαν αρκετα προβληματα σε συσκευες και κακος ποιοτικος ελεγχος ακομα και μετα απο επισκευες. Μενεις καποιες μερες χωρις συσκευη.Οχι οτι με το pixel ειναι καλυτερα σε αυτο το κομματι αν γινει η στραβη.Ισα ισα ειναι πολυ χειροτερα τα πραγματα. Το βαρος και το μεγεθος θελει επισης πολυ προσοχη γιατι ειναι επιφοβο για πεσιμο. Αν εισαι λατρης flat οθονης εννοειται δεν το πλησιαζεις καν. Εχει εντονες φαρδιες κουρμπες. Ισως ενα κλικ μικροτερες στυλ Νοτε 10 θα ηταν ακομα καλυτερα. Επισης,σε τελειως δυνατο απευθειας ηλιο,θελει λιγο παραπανω φωτεινοτητα αν εχεις μαυρα wallpapers.

 

 

 

Καντε ενα ξεσκονισμα το τοπικ εδω και θα βρειτε πολλες απαντησεις

Θα συμφωνήσω. Τα έχουμε ξαναγράψει άλλωστε. Η κάμερα του μπορεί να μην είναι η κορυφαία, αλλά δεν μιλάμε ούτε για κάποιο Xiaomi που χρειάζεται οπωσδήποτε Gcam για να αλλάξει δραματικά τα αποτελέσματα, ούτε οι διαφορές της Gcam και της stock κάμερας στις νυχτερινές φωτό είναι τεράστια.

 

Βέβαια δεν ξέρω σε τι επίπεδο βρίσκεται η Gcam και πόσο καλή δουλειά έχουν κάνει οι developers για την συσκευή μας, γιατί παίζει κι αυτό πολύ σημαντικό ρόλο, αλλά μέχρι στιγμής δε νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς με αυτήν εφόσον οι διαφορές είναι μικρές.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο σκαλωμα εφαγε η σελιδα και εμφανιζε μισο μηνυμα μου οποτε το διορθωσα. Να σβηστει το παρον ποστ μου.Ευχαριστω Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Τα έχουμε ξαναγράψει άλλωστε. Η κάμερα του μπορεί να μην είναι η κορυφαία, αλλά δεν μιλάμε ούτε για κάποιο Xiaomi που χρειάζεται οπωσδήποτε Gcam για να αλλάξει δραματικά τα αποτελέσματα, ούτε οι διαφορές της Gcam και της stock κάμερας στις νυχτερινές φωτό είναι τεράστια.

 

...

 

Το dxomark βγάζει ότι το OnePlus Pro 7, είναι καλύτερο από το pixel 2 .

Και από το 3 και από το 4.

Αλλά στα reviews που έχω δει, όλοι λένε ότι υπολείπεται

Δύσκολο να βγει συμπέρασμα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα κατά την διάρκεια μιας κλήσης να ανάβει η οθόνη?

 

Και εγώ και ένας φίλος έχουμε προβλήματα με τον proximity sensor. Ανάβει η οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης.

 

Επίσης εγώ έχω προβλήματα και με το WiFi.

Ενώ είναι συνδεδεμένο το κινητό δεν ανοίγει σελίδες και βγάζει το θαυμαστικό στο εικονίδιο. Επανέρχεται με ανοιξε- κλείσε το WiFi.

 

Γενικά σε εμένα πολλά θεματακια η 10. Περιμένω πως και πως νέο update και ξανά στήσιμο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Το dxomark βγάζει ότι το OnePlus Pro 7, είναι καλύτερο από το pixel 2 .

Και από το 3 και από το 4.

Αλλά στα reviews που έχω δει, όλοι λένε ότι υπολείπεται

Δύσκολο να βγει συμπέρασμα

Καλά γενικά το dxo Mark δεν είναι να το παίρνουμε και πολύ στα σοβαρά. Αλλά και 0οο σοβαρά να το δεις, μην κοιτάς μόνο την γενική βαθμολογία που δίνει. Να κοιτάς και τις μικρότερες που δίνει σε φωτό και βίντεο. Επίσης τα Pixel 2 και 3 τουλάχιστον, υπολείπονται σε φακούς και δεν είχαν κάποια modes που έχουμε εμείς. Οπότε κι αυτό μετράει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ και ένας φίλος έχουμε προβλήματα με τον proximity sensor. Ανάβει η οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης.

 

Επίσης εγώ έχω προβλήματα και με το WiFi.

Ενώ είναι συνδεδεμένο το κινητό δεν ανοίγει σελίδες και βγάζει το θαυμαστικό στο εικονίδιο. Επανέρχεται με ανοιξε- κλείσε το WiFi.

 

Γενικά σε εμένα πολλά θεματακια η 10. Περιμένω πως και πως νέο update και ξανά στήσιμο από την αρχή.

 

Εγώ είμαι με την ob4, δεν συμβαίνει σε όλες της κλήσεις, όταν συμβαίνει όμως η οθόνη ανάβει μόνη της και μετά από λίγο σβήνει ξανά μόνη της, κάποιες φορές για να σβήσει πρέπει να απομακρύνω το τηλέφωνο από το αυτί και μετά να το φέρω ξανά κοντά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είδα κάποιος ότι είχε ενεργοποιημένο το 3d feature στο Facebook του στο OnePlus 7 pro το έχει κάποιος από εσάς ;;; Γιατί εγώ μπαίνω αλλά τίποτα κ έχω την τελευταία έκδοση του Facebook
Link to comment
Share on other sites

Καλά γενικά το dxo Mark δεν είναι να το παίρνουμε και πολύ στα σοβαρά. Αλλά και 0οο σοβαρά να το δεις, μην κοιτάς μόνο την γενική βαθμολογία που δίνει. Να κοιτάς και τις μικρότερες που δίνει σε φωτό και βίντεο. Επίσης τα Pixel 2 και 3 τουλάχιστον, υπολείπονται σε φακούς και δεν είχαν κάποια modes που έχουμε εμείς. Οπότε κι αυτό μετράει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακόμα κι έτσι δεν βγαίνει άκρη

 

Στο nightsight που στο Pixel 3 ήταν κατά γενική ομολογία μακράν το καλύτερο, και το οποίο βελτιώθηκε στο Pixel 4, έχουν βάλει βαθμολογία 56 στο Pixel 4

Στο OnePlus7Pro έχουν βάλει 54, δηλαδή περίπου το ίδιο

 

Αλλά σε όλα τα υπόλοιπα reviews του OnePlus7Pro όλοι λένε ότι οι νυχτερινές φωτό υπολείπονται πολύ των κορυφαίων

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι έτσι δεν βγαίνει άκρη

 

Στο nightsight που στο Pixel 3 ήταν κατά γενική ομολογία μακράν το καλύτερο, και το οποίο βελτιώθηκε στο Pixel 4, έχουν βάλει βαθμολογία 56 στο Pixel 4

Στο OnePlus7Pro έχουν βάλει 54, δηλαδή περίπου το ίδιο

 

Αλλά σε όλα τα υπόλοιπα reviews του OnePlus7Pro όλοι λένε ότι οι νυχτερινές φωτό υπολείπονται πολύ των κορυφαίων

Ε γι' αυτό λέω ότι δεν χρειάζεται να ασχολείται κανείς με αυτά. Σίγουρα το night scape της OnePlus δεν κάνει μέρα την νύχτα, όπως ένα Pixel. Ούτε ένα εντελώς σκοτεινό δωμάτιο το φωτίζει όπως ένα Huawei mate 20 Pro.

 

Από εκεί και πέρα όλα είναι και υποκειμενικά σε κάποια φάση. Τι αρέσει στο μάτι του καθένα. Σε άλλον αρέσει το φυσικό αποτέλεσμα, όσο είναι αυτό εφικτό και σε άλλον αρέσουν τα υπερτονισμενα χρώματα και τα καρτουνιστικα.

 

Σε καμία περίπτωση η συσκευή μας δεν είναι η κορυφαία στο κομμάτι κάμερα, αλλά είναι από τις πολύ δυνατές και ανάμεσα στις κορυφαίες.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος γιατί στις επαφές, το Σ το εμφανίζει C? Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Γλώσσα έχω Αγγλικά.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τελικα από 2 μερες full μπαταρία με a9 πηγαμε στην 1 μερα με a10. Περιμένω και ελπίζω να στρώσει με κάποιο update

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος γιατί στις επαφές, το Σ το εμφανίζει C? Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Γλώσσα έχω Αγγλικά.

 

Ρυθμίσεις, Εξατομίκευση- προκαθορισμένο θέμα, σκούρο φόντο ή έντονος φωτισμός, όχι έντονες αποχρώσεις

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φώτο που τράβηξα πριν λίγο με nightscape και στο αυτόματο.

Και μερικές πριν από μερες στο ίδιο σημείο, λίγο πριν βραδιάσει.

https://photos.app.goo.gl/9YK3ZHyEXU8RFFJP9

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα , όταν μιλάω στο τηλ κ το έχω στο αυτί η οθόνη ενεργοποιείται με το ακουμπηγμα στο μάγουλο κ ανοίγει ο φακός κ διάφορα άλλα . Μπορώ να κάνω κάτι για να μην γίνεται αυτό;;;
Link to comment
Share on other sites

Η gcam στη selfie νομίζω είναι πολύ καλύτερη. Έως αναφορά τις νυχτερινες, θα συμφωνισω ότι δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορςς. Θα ήθελα να τα πηγαίνει καλύτερα η gcam. Βγάζει λίγο ξεπλημενα τα χρώματα στο nigh Mode, κ ο φωτισμός στις λάμπες πχ δεν βγαίνει καλά. Περιμένω να δω στην gcam7 που δεν είναι ακόμα stable, αν θα βελτιωθεί.

Οι πρώτες με stock, οι 2ες με gcam

Βέβαια το κακό με τη gcam είναι ότι δε μπορείς να παίξεις με τους φακούς. dfbcbc2f53688ded99b04eec7af4283f.jpg413781ee77c75c5b8641ff54ced88d77.jpg4d34caa3b1f2d8dc9da3e3c14cf9917e.jpg3e8183b68090e74c3d562abbaf262469.jpge4a7d7844f83a75c47b8439d4202bc3d.jpgf5d1bf171c66d94e53e269d6a183a879.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πάντως κάτι πρέπει να κάνουν με την διαχείριση της ram. Εχθές του άφησα καμιά 12-14αρια apps στο παρασκήνιο και σήμερα το πρωι βρήκα ανοιχτά μόνο 4-5 ανοιχτά από αυτά.

Αν και το έχει παραδεχτεί η OnePlus το θέμα και λένε πως τα το φτιάξουν.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω συνεχιζω να μην βλεπω καλη εστιαση της gcam στο κεντρο και ειδικα σε μακρινα σημεια. Ευκολα ή δυσκολα τα χρωματα θα τα ρυθμισεις καπως.Η απωλεια λεπτομεριες με χαλαει απιστευτα.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πάντως κάτι πρέπει να κάνουν με την διαχείριση της ram. Εχθές του άφησα καμιά 12-14αρια apps στο παρασκήνιο και σήμερα το πρωι βρήκα ανοιχτά μόνο 4-5 ανοιχτά από αυτά.

Αν και το έχει παραδεχτεί η OnePlus το θέμα και λένε πως τα το φτιάξουν.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μπορείς δοκιμάσεις παρακάτω ρύθμιση μέσω xXx no limits module είτε επιλέγοντας 1 όπως εγώ όταν είμαι με OOS είτε 2 αν θες να κρατάει όσες περισσότερες εφαρμογές στη μνήμη.

 

59d3796428132692c47785afb6621672.jpg

 

Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις ειδικά που πλέον xXx module επικεντρωνεται πλέον αποκλειστικά σε oneplus 7 pro και όχι σε παλιότερες συσκευές oneplus και έτσι το profile του είναι καθαρά δομημένο με βάση Android 10 OOS και OP7P.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...