Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κολλήματα σε browsing (firefox& Chrome)ενω και ταπατοκ κολλάει και δεν αλλάζει σελίδα. Διορθώνεται μόνο αν κάνω force stop τις/την εφαρμογή. 3η φορά χτες που μου έγινε.

 

Θα ξανακάνω wipe cache άμα είναι απλά εγώ που έχω παρατήσει τα αθλητικά τις εντολές και τις εφαρμογές και τα ρουταρισματα και ήθελα απλές αναβαθμισουλες ΟΤΑ και είχα βρει την υγεία μου πρώτη φορά μου μαυρίζει η 1+ την καρδιά.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Εγώ τα μόνα που έχω παρατηρήσει είναι ίσως ο λίγο πιο αργος fingerprint sensor και το C που ανέφερες εσύ, αλλά και αυτό με συγκεκριμένο φόντο. Ούτε κολλήματα βλέπω, ούτε παγωματα σε Chrome. Επίσης το root και τα σχετικά δε νομίζω ότι παίζουν κάποιον ρόλο είτε έχεις, είτε όχι. Εγώ θα πρότεινα μια καθαρή εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

10% screen στην μπαταρία ειναι οκ?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πως μπορώ να μπλοκάρω ολες τις εισερχομενες κλήσεις στη συσκευή; Με το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα, γινόταν από την εφαρμογή τηλεφώνου αλλά στο Oneplus δεν βλέπω κάποια επιλογή. Δεν μπορώ να βρω ούτε μια εφαρμογή στο play store που να λειτουργεί για εμένα.

Μου διαφεύγει κάτι; Καμια ιδεα;

 

Δοκιμασε να βαλεις το phone app της Google.

Link to comment
Share on other sites

72951963_983795231959001_7822182932704919552_n_zpsruso8lwo.jpg

74529811_1220764481456982_3830444858993016832_n_zpstonct1zv.jpg

Edited by diaoloS

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, παρατηρησα κατι πολυ περιεργο.

ΗΜουν netflix πιο πολυ για να δοκιμασω την ποιοτητα κλπ, βγαινω, ανοιγω youtube,(vanced) παλι για να δω την ποιοτητα της οθονης κλπ.

Οι ρυθμισεις μου ηταν FHD, 90hz.

Οταν βγηκα, εκανε συνεχεια κατι περιεργα η οθονη, αναβοσβηνε κλπ.

Οταν εκανα επαννεκινηση εστρωσε και δεν εχει ξανακανει κατι, δεν εχω ξαναμπει youtube απο τοτε βεβαια.

Παιζει να ειναι απο την επιλογη των 90hz?

 

OOS 9.5.5 Pie

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, παρατηρησα κατι πολυ περιεργο.

 

ΗΜουν netflix πιο πολυ για να δοκιμασω την ποιοτητα κλπ, βγαινω, ανοιγω youtube,(vanced) παλι για να δω την ποιοτητα της οθονης κλπ.

 

Οι ρυθμισεις μου ηταν FHD, 90hz.

 

Οταν βγηκα, εκανε συνεχεια κατι περιεργα η οθονη, αναβοσβηνε κλπ.

 

Οταν εκανα επαννεκινηση εστρωσε και δεν εχει ξανακανει κατι, δεν εχω ξαναμπει youtube απο τοτε βεβαια.

 

Παιζει να ειναι απο την επιλογη των 90hz?

 

 

 

OOS 9.5.5 Pie

Αυτό μοιάζει με το ghost touch που είχαν τα OnePlus 7 pro με τις πρώτες εκδόσεις OOS. Δεν θυμάμαι εάν είχε λυθεί με την 9.5.5, σίγουρα όμως έχεις μείνει αρκετά πίσω.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λολ το καινούργιο που μου κάνει (εκτός από το βτ που χάνεται που+που) είναι να ανοίγει ο ασσισταντ μόνος του;;;

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λολ το καινούργιο που μου κάνει (εκτός από το βτ που χάνεται που+που) είναι να ανοίγει ο ασσισταντ μόνος του;;;

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Μάλλον κάτι τέτοιο μου φαίνεται σου συμβαίνει. Χρησιμοποιείς ταυτόχρονα μήπως και NFC;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε ξεφορτωθειτε το απαίσιο κενό στο πληκτρολόγιο κάτω χωρίς αναγκαστικά χρήση τρίτων gesture navigation app υπάρχει και αυτή η εντολή σε adb.

 

Και εξακολουθειται κάνετε χρήση stock navigation system.

 

adb shell wm overscan 0,0,0,-100

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/themes/fix-adb-disable-black-bar-10-0-1-t3987731

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε ξεφορτωθειτε το απαίσιο κενό στο πληκτρολόγιο κάτω χωρίς αναγκαστικά χρήση τρίτων gesture navigation app υπάρχει και αυτή η εντολή σε adb.

 

Και εξακολουθειται κάνετε χρήση stock navigation system.

 

adb shell wm overscan 0,0,0,-100

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/themes/fix-adb-disable-black-bar-10-0-1-t3987731

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

με στοκ oxygen gestures χωρις τα buttons, υπάρχει τρόπος να φύγει το κενο κατω από το πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

με στοκ oxygen gestures χωρις τα buttons, υπάρχει τρόπος να φύγει το κενο κατω από το πληκτρολόγιο;

 

Αν είσαι ρουτ με 5ην εντολή που έδωσε ο alex, δεν χρειάζεται PC. Κατεβάζεις το terminal emulator από το store και βάζεις su πατάς enter και μετα την εντολή wm overscan 0,0,0,-100

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ρουτ με 5ην εντολή που έδωσε ο alex, δεν χρειάζεται PC. Κατεβάζεις το terminal emulator από το store και βάζεις su πατάς enter και μετα την εντολή wm overscan 0,0,0,-100

 

δυστυχώς εχω να ασχοληθώ με ροοτ από το op3, επομένως αλλη λυση δεν υπάρχει..

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς εχω να ασχοληθώ με ροοτ από το op3, επομένως αλλη λυση δεν υπάρχει..

 

χωρις ροοτ μεσω pc και adb δωσε την παραπανω εντολη και εισαι ετοιμος οπως ειπαν και τα παιδια!

 

adb shell wm overscan 0,0,0,-100

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δωσα παιδιά. Σημερα..

Δεν ξερω τι θα πάρω ή αν ξαναπάρω το ίδιο..δύσκολο.. αλλά θα δω.! Σίγουρα θα ξαναγυρίσω σε oneplus.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Oneplus 7T pro, αλλά σήμερα δεύτερη μέρα χρήσης είδα κάτι που δε μου αρεσε και τόσο. Επειδή στην ουσία μιλάμε για ιδια συσκευή, ειδικα στην οθόνη που έχω το θέμα, έχει κανείς αλλος παρατηρήσει στην οθόνη σε φωτεινές φωτογραφίες να κάνει κάτι περίεργες μαυρες γραμμες κατά πλάτος της οθόνης; Για λίγο και μετά σταματάει. Κάτι πολύ περίεργο που δε μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. Στην αρχή υπέθεσα ότι έχει να κάνει με τη φωτογραφία γιατί ήταν από το google photos στο cloud λέω δεν την έχει φορτώσει κνονικά. Αλλά μετά είδα και το έκανε όταν επέστρεψα στη home screen. Μετά από λίγο σταμάτησε να το κάνει. Τι μπορεί να φταίει;

 

Επίσης όταν κάνω scroll γενικά στις ρυθμίσεις έχω παρα πολλά άκυρα πατήματα που ενώ εγω κάνω scroll αυτο καταλαβαίνει ότι επέλεξα κατι και το ανοίγει.Σε σημείο όμως πολύ εκνευριστικό.

Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

Beta 4, για όποιον ενδιαφέρεται.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα παρατηρήσει ότι πρόσθεσαν και στα 4K wide angle video. Νομίζω στην πρώτη stable το είχαν αφαιρέσει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα παρατηρήσει ότι πρόσθεσαν και στα 4K wide angle video. Νομίζω στην πρώτη stable το είχαν αφαιρέσει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβώς! :)

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Beta 4, για όποιον ενδιαφέρεται.

Πώς μπορώ να την δω δοκίμασα με τον oxygen updater αλλά μου δείχνει ακόμα την beta 3

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με update? Έτσι το έκανα και εγώ, δεν μου ήρθε αυτόματα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε άμεσα και εμένα μόλις την έκανα restore backup την open beta 3.

Κατεβαζω full rom να την περάσω και να την έχω στα backup μου

 

be3618da346f70cdafabb56065a1ec65.jpg

 

6e7d6f607fabd3e38c64af4569541a55.jpg

 

b7aa9862efe1839e56651e1e9ec2e1b3.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνει την αίσθηση ότι τα στοκ gestures δουλεύουν πολύ καλύτερα και γρηγοροτερα τώρα.

Βασικά όλα γίνονται πιο σβέλτα.σαν να πηγές τα εφέ του Nova ένα σκαλί πιο γρήγορα.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...