Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια έκδοση φοράει το 1+7P σου; Στο αυτοκίνητο σε ταξίδι 2.5 ωρών αλλά και καθημερινά με ακουστικά της Huawei στο τρέξιμο δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Σορυ για την καθυστερηση,ημουν εξω. Φοραει 9.5.11 Δεν εχω βαλει 10 ακομα,λες να παιζει ρολο?

Link to comment
Share on other sites

Σε Android 10 είσαι; Γιατί εμένα στο 9 δεν μου εμφανίζει επιλογή για dark theme.

 

Ναι, με 100 είμαι αλλά το είχα ενεργοποιήσει από πριν. Αν είσαι ρουτ

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=80435741&postcount=6

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια να ρωτησω απο amazon ισχυει κανονικα η εγγυηση για 2 χρονια?

 

Ναι, κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να συνηθίσω με τίποτα τα gestures! 9/10 φορές αντί να ανοίξω το multitasking, πάω στην αρχική οθόνη! Υπάρχει δυνατότητα να περάσω πχ fluid navigation? Το είχα κάνει παλιότερα στο s9 μου, με εντολές adb ώστε να φύγουν τα navigation buttons? Γίνεται στο εργαλείο μάς.?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει commands για να χαθουν τα buttons. Πως το έκανες εσύ? ab7801fe3a611e4f79db622a0330e420.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να συνηθίσω με τίποτα τα gestures! 9/10 φορές αντί να ανοίξω το multitasking, πάω στην αρχική οθόνη! Υπάρχει δυνατότητα να περάσω πχ fluid navigation? Το είχα κάνει παλιότερα στο s9 μου, με εντολές adb ώστε να φύγουν τα navigation buttons? Γίνεται στο εργαλείο μάς.?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλε αυτήν την εντολή σε adb mode

adb shell pm grant com.fb.fluid android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

Και εγω εχω για καθημερινή βάση την αντίστοιχη vivid gesture navigation και για να μην εχω το κενο σε πληκτρολόγιο με 10,αλλά και να έχω μεγαλύτερη ποικιλία σε gesture απο οτι με stock.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτήν την εντολή σε adb mode

adb shell pm grant com.fb.fluid android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

Και εγω εχω για καθημερινή βάση την αντίστοιχη vivid gesture navigation και για να μην εχω το κενο σε πληκτρολόγιο με 10,αλλά και να έχω μεγαλύτερη ποικιλία σε gesture απο οτι με stock.

 

το κενο κατω το πληκτρολόγιο υπάρχει τρόπος να φύγει; ειμαι με 10.0.1 και swift key

Link to comment
Share on other sites

το κενο κατω το πληκτρολόγιο υπάρχει τρόπος να φύγει; ειμαι με 10.0.1 και swift key

Αφού εχεις ορίσει navigation bar button ως default δινεις την παραπάνω εντολή με την πάνω εφαρμογή και ετσι δεν θα έχεις το κενό κάτω.

Και μετα ορίζεις μεσω της εφαρμογής πως θες να δουλεύουν gesture navigation ειτε ως stock android 10 η ως Oxygen.

Και τα 2 υποστηρίζει η εφαρμογή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτό λέμε. Ότι θέλει adb commands. Όπως είχα κάνει στο Samsung. Ωραία θα το κάνω το απόγευμα!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το κανα! Τώρα μαλιστα! Swipe left.... Recent apps. Σβέλτο!

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα με στοκ gestures παραλληλα και κρυμμενα τα soft buttons. Τα gestures της κατω θεσης δεν τα χρησιμοποιουσα καθολου και ειχα μονο τα πλαινα και του nova. Στο ΧΖ3 που δεν κρυβονταν καθολου,εκανα το adb.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα υποστηριζει και aod παιδια οπως τα samsung?

 

Όχι φίλε μου. Μόνο με εφαρμογή τρίτου.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου. Μόνο με εφαρμογή τρίτου.

 

ευχαριστω και κατι αλλο στα εικονιδια εμφανιζονται κανονικα οι ειδοποιήσεις με νουμερακια? εννοω σε fb messenger viber insta

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και κατι αλλο στα εικονιδια εμφανιζονται κανονικα οι ειδοποιήσεις με νουμερακια? εννοω σε fb messenger viber insta

 

Όχι, είναι όπως στα pixel με την τελεία. Αν θέλεις νούμερα τότε βάζεις τον Nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει τη τελευταία έκδοση (τα 108MB) αλλά ήρθε χωρίς τον οξυupdater κανονικά η ΟΤΑ και πραγματικά κατέστρεψε το κινητό.

 

Κολλήματα,C κεφαλαίο,touch.

 

Πάντα πέρναγα ΟΤΑ, ποτέ δεν είχα πρόβλημα αλλά λογικά θα πρέπει να κάτσω να κάνω καθαρή εγκατάσταση γιατί τα παιδάκια αποφάσισαν ότι είναι καιρός να καταστρέψουμε το κινητό. Τραγωδία.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει τη τελευταία έκδοση (τα 108MB) αλλά ήρθε χωρίς τον οξυupdater κανονικά η ΟΤΑ και πραγματικά κατέστρεψε το κινητό.

 

Κολλήματα,C κεφαλαίο,touch.

 

Πάντα πέρναγα ΟΤΑ, ποτέ δεν είχα πρόβλημα αλλά λογικά θα πρέπει να κάτσω να κάνω καθαρή εγκατάσταση γιατί τα παιδάκια αποφάσισαν ότι είναι καιρός να καταστρέψουμε το κινητό. Τραγωδία.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Κανε απλα μονο wipe cache στο recovery menu μηπως και στρωσει!

Εγω μεσω oxygen εκανα την αναβαθμιση και δεν εχω θεμα!

Φυσικα μονο εκανα wipe cache!

Το θεμα με το C δεν το γνωριζω γιατι το χω μονιμως αγγλικα!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Για να αποφύγετε το C αλλάξτε θέμα

Βάλτε η Σκούρο η ''Έντονος φωτισμός''. Όταν βάζετε το ''Έντονες αποχρώσεις'' εμφανίζετε το C.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει τη τελευταία έκδοση (τα 108MB) αλλά ήρθε χωρίς τον οξυupdater κανονικά η ΟΤΑ και πραγματικά κατέστρεψε το κινητό.

 

Κολλήματα,C κεφαλαίο,touch.

 

Πάντα πέρναγα ΟΤΑ, ποτέ δεν είχα πρόβλημα αλλά λογικά θα πρέπει να κάτσω να κάνω καθαρή εγκατάσταση γιατί τα παιδάκια αποφάσισαν ότι είναι καιρός να καταστρέψουμε το κινητό. Τραγωδία.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Μήπως δεν έκατσε καλά; Μήπως να την περνούσες παλι dirty flash, με απλά wipe dalvik και εάν δε βελτιωθεί η κατάσταση, να προχωρήσεις σε πιο δραστικά μέτρα;

 

Κολλήματα πάντως δεν υπάρχουν καθόλου. Το "C" όντως είναι ένα λάθος της μετάφρασης προφανώς.

 

Το touch τι σου κάνει ακριβώς;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Feedback πως στέλνουμε ρε παιδιά με το community app; Όταν πατάω στο κουμπάκι + δεν βγάζει επιλογές για feedback αλλά με βάσει κατευθείαν να γράψω κείμενο. Επίσης και μέσα στο topic της 10.0.1 δεν υπάρχει σύνδεσμος να σε οδηγεί στο feedback section.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπήκα στο επίσημο σάιτ να δω τις t και t pro συσκευές για μελλοντική παραγγελία και είδα το μοντέλο 7pro με τριπλή κάμερα και κάποιες άλλες μικροδιαφορές στα 749€. Για να καταλαβω γιατί ομολογώ έχω χάσει αρκετά επεισόδια, έβγαλε ξανά την σειρά 7 pro με διαφορετικά χαρακτηριστικά; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, αυτό το γκρι χρώμα όταν κατεβαίνει το Notification Bar είναι κάτι που το έχει η 10 η ρυθμίζεται; b9aacfe3f53b811bcd2d7394d9a993d8.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, αυτό το γκρι χρώμα όταν κατεβαίνει το Notification Bar είναι κάτι που το έχει η 10 η ρυθμίζεται;

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Stock έχεις μόνο 2 επιλογές είτε λευκό όταν έχεις επιλέξει λευκό theme η αυτό το πολύ σκούρο γκρι η ελαφρύ μαύρο όταν έχεις dark mode επιλεγμένο.

Αν είσαι 10.0.1 είναι πιο κοντά σε μαύρο αν είσαι στην προηγούμενη "stable" είναι καθαρά γκρι.

 

Αν θες παραπάνω επιλογές μόνο με root είτε substratum themes η Magisk module στυλ Renovate ice.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πως μπορώ να μπλοκάρω ολες τις εισερχομενες κλήσεις στη συσκευή; Με το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα, γινόταν από την εφαρμογή τηλεφώνου αλλά στο Oneplus δεν βλέπω κάποια επιλογή. Δεν μπορώ να βρω ούτε μια εφαρμογή στο play store που να λειτουργεί για εμένα.

Μου διαφεύγει κάτι; Καμια ιδεα;

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κολλήματα σε browsing (firefox& Chrome)ενω και ταπατοκ κολλάει και δεν αλλάζει σελίδα. Διορθώνεται μόνο αν κάνω force stop τις/την εφαρμογή. 3η φορά χτες που μου έγινε.

 

Θα ξανακάνω wipe cache άμα είναι απλά εγώ που έχω παρατήσει τα αθλητικά τις εντολές και τις εφαρμογές και τα ρουταρισματα και ήθελα απλές αναβαθμισουλες ΟΤΑ και είχα βρει την υγεία μου πρώτη φορά μου μαυρίζει η 1+ την καρδιά.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...