Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιες ρυθμίσεις θέλει για volte kai vowifi?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/help/force-enable-volte-vowifi-t3934227

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...περίπλοκο!

Το πρώτο μου oneplus, δε νομίζω ότι είναι για μένα αυτά.

Είχα iphone και ήταν υπόθεση ενός διακόπτη.

 

Η κάρτα μου είναι ήδη ενεργοποιημένη για volte vowifo, από το iphone, πρέπει πάλι να κάνω όλα αυτά;

 

Vodafone έχω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

Ωχ...περίπλοκο!

Το πρώτο μου oneplus, δε νομίζω ότι είναι για μένα αυτά.

Είχα iphone και ήταν υπόθεση ενός διακόπτη.

 

Η κάρτα μου είναι ήδη ενεργοποιημένη για volte vowifo, από το iphone, πρέπει πάλι να κάνω όλα αυτά;

 

Vodafone έχω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Δυστυχώς ναι. Η Oneplus στην απέραντη σοφία της δεν δίνει την δυνατότητα να ενεργοποιήσεις VoLTE και VoWIFI σε πολλές χώρες, γι'αυτό και όλη αυτή η διαδικασία.

 

edit: Τελευταίο post που κάνω για την μπαταρία, το ορκίζομαι :lol::lol:. Επειδή είδα και κράταγε, το πίεσα να δω πόσο θα αντέξει και ιδού τα ποτελέσματα.

 

CVi6Yk3.jpg

 

ukIo0yH.jpg

 

Τώρα απλά θέλω να δω αν με πιο normal χρήση μπορέσει να με βγάλει δύο ημέρες.

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η ποιο καλή έκδοση gcam που υποστηρίζει όλους τους φακούς; Ένα λινκ;

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για bullets εκτός από τα oneplus 2 τι μου προτείνετε να πάρω να δοκιμάσω ? Στα ίδια χρήματα πάνω κάτω. ..

 

μηπως καποιος να μου πει..??καποια αλλα αν δοκιμασε..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η ποιο καλή έκδοση gcam που υποστηρίζει όλους τους φακούς; Ένα λινκ;

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Από ότι γνωρίζω, δεν υπάρχει gcam που να υποστηρίζει ολους τους φακούς. Ή πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση κάθε φορά που θες να αλλάξεις φακό ή πρέπει να rootαρεις τη συσκευή και να παίξεις με aux camera support.

 

μηπως καποιος να μου πει..??καποια αλλα αν δοκιμασε..!

 

Φιλε μου, υπάρχει ειδικο θέμα που ασχολείται αποκλειστικά με τα αξεσουάρ της συσκευής. Μάλιστα μία από τις τελευταίες ερωτήσεις ήταν η δικια μου για ακουστικά :lol:

Δες εδώ.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνωρίζω, δεν υπάρχει gcam που να υποστηρίζει ολους τους φακούς. Ή πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση κάθε φορά που θες να αλλάξεις φακό ή πρέπει να rootαρεις τη συσκευή και να παίξεις με aux camera support.

 

 

 

Φιλε μου, υπάρχει ειδικο θέμα που ασχολείται αποκλειστικά με τα αξεσουάρ της συσκευής. Μάλιστα μία από τις τελευταίες ερωτήσεις ήταν η δικια μου για ακουστικά :lol:

Δες εδώ.

 

ασυρματα θελω οχι με καλωδιο. Ευχαριστωω!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ασυρματα θελω οχι με καλωδιο. Ευχαριστωω!!

 

Οκ, οπότε κάνε εκεί την ερώτηση σου.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να περάσω την 10 beta? Έχουν διορθωθεί κάποια bugs πχ το Σ στο μενού που το εμφανίζει C? Δουλεύει καλά η 10 με τις τραπεζικές εφαρμογές το έχει δοκιμάσει κανείς με την εφαρμογή της Πειραιώς ?
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να περάσω την 10 beta? Έχουν διορθωθεί κάποια bugs πχ το Σ στο μενού που το εμφανίζει C? Δουλεύει καλά η 10 με τις τραπεζικές εφαρμογές το έχει δοκιμάσει κανείς με την εφαρμογή της Πειραιώς ?

 

Αυτό με το C δεν το είχα πετύχει ποτέ να σου ποω την αλήθεια. Όσο για την Πειραιώς εμένα πλέον δουλεύει κανονικά σε όλα του.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ποια προτείνετε για εγκατάσταση την σταθερη ή την beta 3 χρειάζεται μετά την εγκατάσταση να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν πρέπει να ενεργοποιήσεις τις υπηρεσείες VoLTE και VoWIFI στην κάρτα σου με μία συκευή που τις υποστηρίζει. Μετά χρειάζεσαι έναν υπολογιστή Windows(δεν ξέρω τι ισχύει με mac/linux) κι ένα καλώδιο usb για να συνδέσεις το κινητό σε αυτόν.

 

0.Πολύ σπάνια μπορεί να πάει κάτι στραβά οπότε καλό θα ήταν να κάνεις ένα Full Nandroid Backup μέσω fastboot πρώτα.

 

1. Κατέβασε από εδώ το νεότερο logkit της Oneplus και κάνε το εγκατάσταση στο κινητό σου.

 

2. Πήγαινε στην εφαρμογή του τηλεφώνου και πάτα #*800#, μετά πάτα oneplus logkit, μετά πάτα function Switch και τέλος ενεργοποίησε τα VoLTE και VoWIFI Switches. Θα σου βγάλει prompt για να κάνεις επανακίννηση και στα δύο. Πάτα όχι στο πρώτο και κάνε επανακίννηση στο δεύτερο.

 

3. Τώρα πρέπει να κατεβάσουμε κάποια προγράμματα και drivers για τον υπολογιστή. Το ένα είναι αυτό και το άλλο είναι αυτό. Αφού κάνεις εγκατάσταση τα άλλα δύο στο τέλος κατέβασε και κάνε εγκατάσταση και αυτούς τους drivers του Oneplus 7 Pro από εδώ.

 

4. Κατέβασε από εδώ το engineering mode για το Oneplus και κάνε το εγακτάσταση στο κινητό σου.

 

5. Σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή σου, πήγαινε στην εφαρμογή του τηλεφώνου και πάτα #*801#. Θα σου βγάλει 4 switches, επιλέγεις το Full-Port Switch για να γίνει από off->on(λογικά θα ακούσεις κι έναν ήχο από τo pc).

 

6. Βρίσκεις το φάκελο QPST και ανοίγεις με δεξί κλικ->Εκτέλεση με δικαιώματα Διαχειρηστή το πρόγραμμα PDC.

 

7.Βρίσκεις από το Drop down menu την συσκευή σου και την επιλέγεις. Θα έχει διάφορες επιλογές εδώ. Ανάλογα από που είναι αγορασμένη η συσκευή θα έχει διαφορετική επιλογή activated. Βρίσκεις την δικιά σου που θα γράφει στις στήλες sub0 και sub1 activated. Πατάς δεξί κλικ και επιλέγεις deactivate sub0 και το ίδιο για το sub1. Κλείσε το πρόγραμμα.

 

8. Ξανάνοιξε το PDC όπως είπαμε στο βήμα 6. Τώρα ανάλογα με το τι εταιρία έχεις πρέπει να βάλεις άλλη επιλογή. Πολλά άτομα σε αυτό το thread έχουν πει τι λειτουργεί για αυτούς. Εγώ με cosmote έβαλα την H3G Denmark commercial και λειτουργεί. Πήγαινε λοιπόν στην επιλογή σου και πάτα δεξί κλικ->SetSelectedConfig για το sub0 και για το sub1 αντίστοιχα.

 

9. Κάνε highlight την επιλογή σου και πάτα κάτω δεξιά το Activate. Κλείσε το πρόγραμμα και κάνε αποσύνδεση το κινητό από τον υπολογιστή σου. Κάνε τη συσκευή σου επαννακίνηση και αν όλα έχουν πάει καλά θα έχει πλεόν VoLTE και VoWIFI. Σε περίπτωση που δεν είναι ενεργοπιημένα από default πήγαινε στις ρυθμίσεις->Wi-Fi και Internet->Δίκτυο Sim->Sim1 και ενεργοπιείς τις επιλογές VoLTE και VoWIFI.

 

Αν ξέχασα κάτι ας μου πει κάποιος να το προσθέσω.

 

 

 

 

 

 

 

 

επειδη εχω σοβαρο θεμα με τη vodafone σπιτι μου και δεν θελω να καταστρεψω το κινητο απο λαθος χειρισμο, μπορω να πληρωσω καποιον που ξερει να το κανει ....ας μου στειλει πμ.

ευχαριστω.

 

 

ΥΓ... το εχει κανει κανεις επιτυχως εδω με vodafone ?

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω σοβαρο θεμα με τη vodafone σπιτι μου και δεν θελω να καταστρεψω το κινητο απο λαθος χειρισμο, μπορω να πληρωσω καποιον που ξερει να το κανει ....ας μου στειλει πμ.

ευχαριστω.

 

 

ΥΓ... το εχει κανει κανεις επιτυχως εδω με vodafone ?

Εγω που έχω Vodafone cu δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει.

Μόνο σε κοσμοτε τα κατάφερα.

 

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος να μου πει..??καποια αλλα αν δοκιμασε..!

 

Εγώ με τα bullets 2 πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος για τα λεφτά τους νομίζω ότι είναι άψογα . Στα ακουστικά όπως κ στο τηλ σε εσένα μπορεί να σου αρέσει το α κ σε άλλους να αρέσει το β είναι τι ανάγκες έχει ο καθένας ,επιλογές υπάρχουν άπειρες Google it κ όλο κ κάτι θα βρεις .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο viber σας ξυπνάνε τη συσκευή οι ειδοποιήσεις ή τις δείχνει στην ambient display;; ; Γιατί εμένα ξυπνάει τη συσκευή

 

Άκυρο το βρήκα στις ρυθμίσεις του Viber

Edited by agpol07
Link to comment
Share on other sites

Στο messenger δεν μου δείχνει τη φούσκα στην ambient display

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Beta 10 από Oxygen updater και σήμερα από το πρωί παρατήρησα συνολικά 3 επανεκκινήσεις και 2-3 παγώματα στην οθόνη να δείχνει μόνο το background χωρίς εικονίδια και χωρίς καμμία ανταπόκριση σε πάτημα στην οθόνη και αναγκάστηκα να πατήσω το power button και μετά ήταν ενταξει. Να κάνω ξανά καθαρή εγκατάσταση η υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην 10 stable ; Ευχαριστώ...

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή κάνε και θα στρώσει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή κάνε και θα στρώσει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ξεκινάω τώρα την διαδικασία ευχαριστώ πολύ!!!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να ενεργοποιησω με TEF_Germany profile το volte στην Vodafone που ενεργοποιηθηκε προσφατα σαν υπηρεσία.... αλλα το wifi calling δεν ανοίγει με αυτο το προφίλ ενω δούλευε σε S8

Eχει δοκιμάσει κανείς κάποιο άλλο προφίλ να δουλεύουν και τα δυο?

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει την απόδειξη αγοράς από το επίσημο site της oneplus.

 

Αν θέλω να το δώσω, υπάρχει τρόπος να αποδείξω ότι έχει αγοραστεί από εκεί, και να έχει εγγύηση ;

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει την απόδειξη αγοράς από το επίσημο site της oneplus.

 

Αν θέλω να το δώσω, υπάρχει τρόπος να αποδείξω ότι έχει αγοραστεί από εκεί, και να έχει εγγύηση ;

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Μπες στο site της 1+ και κατέβασε την.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα αν αγοράσω από gearbest;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα εχεις εγγυηση 1 ετους και μεσω του δικου τους καταστηματος,αντι 2 ετων και απευθειας επισκευη απο το επισημο.

Χωρια αν φας τελωνειο (δεν ξερω τι ειδους αποστολη επιλεγεις)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...