Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Android 10;;

 

Ναι. Μετά από reboot δεν σου δουλεύει ούτε volte ούτε WiFi call?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απενεργοποιείται το full-port switch και μάλλον γι αυτό δεν λειτουργεί κανένα. Επίσης μόλις το συνδέω στο pc θέλει ενεργοποίηση μόνο το ένα sub. Το άλλο είναι activated. Δεν ξέρω ίσως έκανα ένα λάθος στη διαδικασία εκεί με το oversea-commercial_DS το οποίο το έσβησα ενώ λέει μην το σβήνεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπορώ να το πάρω από κάπου χωρίς ΦΠΑ; Με το άρθρο 39Α

 

Ευχαριστώ

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπορώ να το πάρω από κάπου χωρίς ΦΠΑ; Με το άρθρο 39Α

 

 

 

Ευχαριστώ

Δεν ξέρω αν μπορείς από Amazon.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απενεργοποιείται το full-port switch και μάλλον γι αυτό δεν λειτουργεί κανένα. Επίσης μόλις το συνδέω στο pc θέλει ενεργοποίηση μόνο το ένα sub. Το άλλο είναι activated. Δεν ξέρω ίσως έκανα ένα λάθος στη διαδικασία εκεί με το oversea-commercial_DS το οποίο το έσβησα ενώ λέει μην το σβήνεις.

 

Το full port switch ενεργοποιείται όσο το έχεις συνδεδεμένο με το PC για να κάνεις τη διαδικασία. Και εγώ το έσβησα κατά λάθος το oversea-commercial_DS. Απενεργοποίησε ότι είναι activate και μετά ενεργοποίησε ξανά. Εγώ επέλεξα telefonica uk και ενεργοποίησα sub 0 και sub 1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορείς από Amazon.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από πιο αμαζον;

Γενικά οι περισσότεροι από που το έχετε αγοράσει;

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Από πιο αμαζον;

Γενικά οι περισσότεροι από που το έχετε αγοράσει;

 

Από το επίσημο site.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Από το επίσημο site.!

 

Απ' το επίσημο μπορώ χωρίς ΦΠΑ;

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Το full port switch ενεργοποιείται όσο το έχεις συνδεδεμένο με το PC για να κάνεις τη διαδικασία. Και εγώ το έσβησα κατά λάθος το oversea-commercial_DS. Απενεργοποίησε ότι είναι activate και μετά ενεργοποίησε ξανά. Εγώ επέλεξα telefonica uk και ενεργοποίησα sub 0 και sub 1
Τώρα που έκανα restart για να απενεργοποιηθεί και να το κάνω όπως μου είπες δεν το έχασε, οπότε κομπλέ. Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..
Link to comment
Share on other sites

Απ' το επίσημο μπορώ χωρίς ΦΠΑ;
Μόνο από αμαζον μπορείς εφόσον έχεις ενεργοποιημένες τους ενδοκοινοτικές συναλλαγές.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό κινεζομάγαζο εχει προσφορά το pro 8gb 191euro φτηνότερα από την επίσημη σελίδα. Ζημιά μας έκανε τώρα.Έχει κανείς εμπειρία;

 

Edit:Ειναι η κινέζικη έκδοση. Οπότε άκυρο.

Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το one plus 6. Σαν τιμή είναι απίστευτο .200€ κάτω. Έχει όμως ένα μεγάλο μείον. Την εγγύηση. Μέχρι πριν από ένα μήνα θα έλεγα " νταξει μωρέ τι θα πάθει". Αν διαβάσεις πιο πάνω το νήμα θα δεις τι έπαθα εγώ. Κ πόσο με βοήθησε η εγγύηση!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το one plus 6. Σαν τιμή είναι απίστευτο .200€ κάτω. Έχει όμως ένα μεγάλο μείον. Την εγγύηση. Μέχρι πριν από ένα μήνα θα έλεγα " νταξει μωρέ τι θα πάθει". Αν διαβάσεις πιο πάνω το νήμα θα δεις τι έπαθα εγώ. Κ πόσο με βοήθησε η εγγύηση!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δίκιο, είναι θέμα η εγγύηση και ειδικά μετά από αυτά που διάβασα. Άσε που μετά διάβασα στα σχόλια ότι είναι η κινέζικη έκδοση GM1910 με κινέζικο φορτιστή. Ναι ειναι μεγάλη η διαφορά αλλά δε ρισκάρεις.

Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

Αν φοράει το oxygen δεν έχει πρόβλημα. Κάθε άλλο. Κ το δικό μου κινέζικο ήταν αλλά με το oxygen OS κ κινέζικο φορτιστή. 100% κομπλέ. Αλλά όπως σου είπα ΔΕΝ έχεις εγγύηση. Αν τη χρειαστείς, την πάτησες!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες μίλησα με την OnePlus σχετικά με την εγγύηση.

ΔΕΝ καλύπτει το ευρωπαϊκό σέρβις συσκευές που προοριζόταν για την κινέζικη αγορά, ΑΛΛΑ τις καλύπτει για επισκευή με πληρωμή!

Πρακτικά αυτό σημαίνει, ότι κάποιος μπορεί να κερδίσει με μαθηματική ακρίβεια 200 ευρώ στην αγορά για μία ίδια συσκευή (άντε να θέλει αντάπτορα ο φορτιστής) και σε μια πιθανή επισκευή να πρέπει καλύψει από την τσέπη του το όποιο κόστος. Ίσως μικρότερο, ίσως μεγαλύτερο των 200 ευρώ που κέρδισε κατά την αγορά.

Καθένας ζυγίζει κι επιλέγει...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλό αυτό που λες! Ιδού κ οι τιμές! eb2392ff275eb782e9338d16237adc82.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα κόστη πάνω δεν υπολογίζονται τα εργατικά και το πήγαινε έλα της συσκευής άρα κάνα 50αρι έξτρα χονδρικά.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέμε αγαπητοί μου, για αυτό και θεωρείται μία αγορά με ρίσκο. Αλλιώς όλοι θα ήταν κορόιδα αν αγόραζαν από οπουδήποτε αλλού πέραν της Κίνας.

Προσωπικά, αν ήμουν χρήστης που κρατούσε τα κινητά του για 2ετία π.χ., δεν θα με χαλούσε να κερδίσω το 200ρι με το καλημέρα της αγοράς. 15 χρόνια τώρα, πέρα από LG, ποτέ δεν έχω στείλει συσκευή για σέρβις λόγω βλάβης, οπότε το ρίσκο θα το έπαιρνα γιατί μιλάμε για μεγάλη διαφορά.

Τέλος, μη ξεχνάμε ότι -έστω και με αναμονή ενός μήνα- υπάρχει και η μονοετής εγγύηση της Κίνας για σέρβις...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Η μονοετής εγγύηση της Κίνας είναι δυστυχώς κοροϊδία και σχεδόν ανύπαρκτη. Γνωρίζω ιστορίες τρόμου από κοντινά πρόσωπα.

Ο καθένας βέβαια ζυγίζει και πράττει αναλόγως. Αλλά όταν μπορείς να κερδίσεις -100 ευρώ πχ από αμαζον με έκδοση τιμολογίου, δεν θα σκεφτόμουν καν το ενδεχόμενο του ρίσκου της Κίνας για 80 πχ ευρώ διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Κανα νεο για ota a10?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Η μονοετής εγγύηση της Κίνας είναι δυστυχώς κοροϊδία και σχεδόν ανύπαρκτη. Γνωρίζω ιστορίες τρόμου από κοντινά πρόσωπα.

Ο καθένας βέβαια ζυγίζει και πράττει αναλόγως. Αλλά όταν μπορείς να κερδίσεις -100 ευρώ πχ από αμαζον με έκδοση τιμολογίου, δεν θα σκεφτόμουν καν το ενδεχόμενο του ρίσκου της Κίνας για 80 πχ ευρώ διαφορά.

 

Δεν είναι καθόλου ανύπαρκτη. Και εγώ έχω φίλο που έστειλε κινέζικο 6άρι και πρόσφατα 7άρι και δεν πλήρωσε μία. Αγορά από BG. Και του είπαν ακριβώς αυτό : Αγορά από κίνα εγγύηση 1 έτους, ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Κανα νεο για ota a10?

 

Ακομα τιποτα δεν ηρθε. Μαλλον θα μας ερθει μια και καλη διορθωμενη εκδοση αν και με οσα εχουν ειπωθει,δεν με ενθουσιαζει το θεμα να την κανω αμεσα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρώ με Pie είναι καλύτερα τα πράγματα.

Δεν με έπεισε η 10 για daily driver, έχει αρκετά θεματακια εδώ και εκεί που θέλουν στρώσιμο.

 

Σε 1-2 μήνες με κάνα 2-3 update από OnePlus και αναβάθμιση τρίτων εφαρμογών να ταιριάζουν καλύτερα με 10 θα ισιώσει/ωριμάσει το πράγμα.

 

Custom rom δεν δούλεψα ακόμα με 10 διότι είναι πολύ πρώιμο στάδιο ακόμα που δεν αξίζει ασχοληθώ παρά μόνο για καμία ξεπέτα 1-2 ωρών :p

 

Και εκεί θα θέλει κάνα δίμηνο να ισιώσει το πράγμα.

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου ανύπαρκτη. Και εγώ έχω φίλο που έστειλε κινέζικο 6άρι και πρόσφατα 7άρι και δεν πλήρωσε μία. Αγορά από BG. Και του είπαν ακριβώς αυτό : Αγορά από κίνα εγγύηση 1 έτους, ξεκάθαρα.

 

Η εγγύηση πρέπει να είναι σταθερή για να σου δημιουργήσει αισθήματα ότι έχεις .... εγγύηση. Από τη στιγμή που οι μισοί λένε ότι δεν έχουν θέμα (όπως εσύ και οι γνωστοί σου) ενώ οι άλλοι μισοί είναι μάρτυρες ιστοριών τρόμου (όπως οι δικοί μου γνωστοί), δεν υπάρχει κανένα αίσθημα ασφάλειας. Και αυτό είναι που πρέπει να προσφέρει μια εγγύηση. Αλλιώς δεν νοείται ως τέτοια, παρά μόνο ως παιχνίδι τύχης.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πωλείται σήμερα μεταχειρισμένο 7pro 12-256, 20 ημερών αγορασμενο από επίσημο site?Άριστο εννοείται

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...