Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειμαι με 10αρα πλεον, χθες βραδυ στην ambient display aod λιγο πανω απο το εικονιδιο για το δαχτυλικο , μοου εμφανιζε πληροφοριες για το καιρο. Σημερα πρωι ειχε εξαφανιστει , που θα βρω αυτη τη ρυθμιση ; πως γινεται ;
Κλείσε άνοιξε την αντίστοιχη επιλογή σε ambient display menu(smart display) να έχεις WiFi η data on εννοείται.

Η μία επανεκκίνηση συσκευής λογικά θα στρώσει.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε άνοιξε την αντίστοιχη επιλογή σε ambient display menu(smart display) να έχεις WiFi η data on εννοείται.

Η μία επανεκκίνηση συσκευής λογικά θα στρώσει.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

 

δυστυχώς τίποτα δεν έγινε.. κάτι άλλο θα συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τίποτα δεν έγινε.. κάτι άλλο θα συμβαίνει
Δεν έχει άλλη ξεχωριστή ρύθμιση σε αυτό.

Λογικά δεν είναι optimized στη παρούσα φάση λογικά με future update να λειτουργεί πιο αξιόπιστα.

 

Σε custom rom υπάρχει ξεχωριστή ρύθμιση για καιρό η εμφάνιση άλλων πληροφοριών σε ambient display /aod που αν τυχών σταματήσει εμφανίζει πληροφορίες για οποιαδήποτε λόγο απλά κάνεις on/off το αντίστοιχο και επανέρχεται η λειτουργία που θες.

29852adae34e031a86f8ffbe7baa39fc.jpg

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία αρκετά καλή στην σταθερή 10αρα!!

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να περάσω eu rom πανω απο global??
Πρέπει να γίνεται.

Εγώ που έκανα το rollback από open beta 2 ήταν global το rollback και μετά πέρασα από πάνω την eu.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνεται.

Εγώ που έκανα το rollback από open beta 2 ήταν global το rollback και μετά πέρασα από πάνω την eu.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

 

οποιος αγοραζει απο κινα και εχει GLOBAL, θα πρεπει να περναει την ευρωπαικη;και με ποιο τροπο γινεται;δεν ειναι η ιδια;

Link to comment
Share on other sites

Με την καμερα και τις αναβαμισεις της,εκαναν τιποτα στην 10?
Η κάμερα πήρε κάποιες νέες λειτουργίες.

 

Μπορείς ας πούμε να τραβάς βίντεο 1080p με τον ultra wide, με wide angle και telephoto.

Στο βίντεο προστέθηκε και λειτουργία super stable mode για τα 1080p και 1080p 60fps.

 

Νυχτερινό τοπίο με wide angle και ultra wide πλέον.

Πορτραίτο επίσης με τις ίδιες λειτουργίες.

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα πήρε κάποιες νέες λειτουργίες.

 

Μπορείς ας πούμε να τραβάς βίντεο 1080p με τον ultra wide, με wide angle και telephoto.

Στο βίντεο προστέθηκε και λειτουργία super stable mode για τα 1080p και 1080p 60fps.

 

Νυχτερινό τοπίο με wide angle και ultra wide πλέον.

Πορτραίτο επίσης με τις ίδιες λειτουργίες.

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εν το μεταξύ στην open beta 1 ο wide τραβούσε 4k και όχι 1080..

Έλεος...

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ στην open beta 1 ο wide τραβούσε 4k και όχι 1080..

Έλεος...

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Δεν νομίζω ότι ήταν πραγματικό 4k εκείνο αλλά τεσπά. Ίσως προστεθεί πάλι μελλοντικά. Όλα τώρα θα τα δώσουν :D

 

Η μπαταρία πάντως αρχίζει και στρώνει πάλι. Εάν εξαιρέσουμε δύο παρα πολυ μικρές φορτίσεις που έκανε η συσκευή όσο την είχα συνδεδεμένη στο pc για να αφαιρέσω με adb κάποια system apps, δείχνει να τα πηγαίνει εξαιρετικά πάλι για αρχή.

 

 

d62029c5d413d533487cd16457b11365.jpg5aec48efede4c15bdbc8ace3aa572681.jpg

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

κανω update στο android 10

 

και πλεον οταν ερχονται μνματα στο messenger δεν αναβει το abient display.....

 

τι παιδικες ασθενειες ειναι αυτες μωρε?

το κλέβω από το τοπικ του OnePlus 7

 

Και το messenger δείχνει ειδοποιήσεις στην οθόνη, πρέπει όμως να το ενεργοποιήσεις.

 

Ρυθμίσεις

Εφαρμογές και ειδοποιήσεις

Βρίσκεις το Messenger και το επιλέγεις.

Ειδοποιήσεις

Πατάς Συνομιλίες και κλήσεις

Και ενεργοποιεις το Εμφάνιση στην οθόνη

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κλέβω από το τοπικ του OnePlus 7

 

Και το messenger δείχνει ειδοποιήσεις στην οθόνη, πρέπει όμως να το ενεργοποιήσεις.

 

Ρυθμίσεις

Εφαρμογές και ειδοποιήσεις

Βρίσκεις το Messenger και το επιλέγεις.

Ειδοποιήσεις

Πατάς Συνομιλίες και κλήσεις

Και ενεργοποιεις το Εμφάνιση στην οθόνη

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε αυτο τη thread ηθελα να το ποσταρω και οχι στου απλου one plus.....σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου αλλα φυσικα ολα αυτα εχουν γινει....ειναι bug δεν ειναι θεμα ρυθμισεων

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο τη thread ηθελα να το ποσταρω και οχι στου απλου one plus.....σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου αλλα φυσικα ολα αυτα εχουν γινει....ειναι bug δεν ειναι θεμα ρυθμισεων

 

Εμένα μου δουλεύει κανονικά ρε συ, τώρα που έκανα αυτή τη ρύθμιση...Έχεις κάνει clean install;

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την ρύθμιση για το messenger, έρχεται μια ειδοποίηση, το ξυπνάει το κινητό και μετά δεν ξαναξυπναει η οθόνη και από μόνο του, γίνεται untick η επιλογή του "εμφάνισε στην οθόνη"

 

PS Stable OxygenOS 10.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα σε op 7 pro ,με την 10 πάω να πάρω τηλ από τις επαφές μου και μου βγάζει αυτο το μύνημα,το κάνει μόνο στις επαφές,στις επαφές ταχείας κλήσης καλεί κανονικα,κοίταξε τις άδειες και του τηλ και των επαφών αλλά δεν έχω κόψει κάποια άδεια,καμμία ιδέα;
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο το μυνημα μου βγαζει https://live.staticflickr.com/65535/48786036578_5e1c875e97_k.jpg' alt='48786036578_5e1c875e97_k.jpg'>2019-09-24_09-11-17 by pavlos vasilatos, on Flickr[/img] Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο το μυνημα μου βγαζει https://live.staticflickr.com/65535/48786036578_5e1c875e97_k.jpg' alt='48786036578_5e1c875e97_k.jpg'>2019-09-24_09-11-17 by pavlos vasilatos, on Flickr[/img]

 

Μπες στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και κάνε ένα clear cache

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δουλεύει κανονικά ρε συ, τώρα που έκανα αυτή τη ρύθμιση...Έχεις κάνει clean install;

 

οχι....εκανα ενα απλο update.....αν ειναι καθε φορα αδερφε να κανω clean instal για να εχω απλα πραγματα οπως notification στο messenger αστα βραστα....δεν μ αρεσει να πειραζω τα κινητα μου ,θελω να τρεχουν αψογα με τη στοκ ρομ.....οποτε το εχω μαμα ευρωπαικο και απλα εκανα την επισημη ενημερωση....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η συσκευή με την 9.5.11, 2 sim, 4g, wifi, Bluetooth, nfc, smartwatch και Bluetooth ακουστικά συνδεδεμένα τις 5 ώρες sot δεν τις πιάνω...

 

Sent from my GM1910 using Tapatalk

1b184d292fd91cf8800d94d43a615b26.jpg

Edited by Strategos
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια χαρα τα παει με την μπαταρια!Μονιμα bluetooth ανοιχτο σε συνδεση με Galaxy gear s3 frontier!

Μοικτη χρηση σημερα με wifi και 4g..να προσθεσω οτι παντα πιανω φουλ σημα σε 4g που παιζει μεγαλο ρολο!

 

Ειμαι σε αναμονη για αναβαθμιση σε 10αρα εκδοση με το καλο οταν ερθει ΟΤΑ!!

 

Δεν βιαζομαι γενικα με τοσα bugs που διαβαζω οτι υπαρχει στην εκδοση της 10!

 

Edit.. Α καλα δεν μπορω να ανεβασω σκρινσοτ..!50kb αρχειο και λεει ξεπερνα το οριο!

Οτι να ναι..

 

Με λιγα λογια ειμαι στο 51% με 4.01 ωρες αναμμενη οθονη σε λειτουργια!

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μαυτο το logkit https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/onepluslogkit/onepluslogkit-1-0-release/

μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν δουλεύει volte-wifi call στην android 10 χωρίς άλλες μοντες?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλά 50% να βγάζει 4 ώρες μου ακούγετε απίστευτο. Εβαλα πριν το accubattery και μου δείχνει αυτή την κατάσταση. 5aff0e4f968806ff00d304c892d1b028.jpg

 

Sent from my GM1910 using Tapatalk

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Υποψήφιος αγοραστής του 7 pro εδω στην έκδοση με τα 8gb ram. Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του. Να προχωρήσω ή να περιμένω την παρουσίαση του 7Τ pro? Όχι τόσο για το 7T pro μιας και δε βλέπω καμία σημαντική αναβάθμιση πέρα του επεξεργαστή, αλλά μήπως πέσει η τιμή του 7 pro. Επίσης, να ασχοληθώ με skroutzoμαγαζο ή να πάω απευθείας από τη σελίδα της oneplus? Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε λιγο. Καλυτερα απο το επίσημο. Πιο γρηγορα θα ρθει. Στα σκρουτζομαγαζα ποσο τα βρισκεις, σε ποσο καιρο και τι εγγύηση θα χεις;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...