Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες με όλα τα δάχτυλα?? Πολύ περίεργα πράματα ρε συ..

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

δε το βλεπει καθολου προς το παρων ! ψαχνω μπας κ βρω λυση!

φοραει το 9.5.11

ενω το περναω στις ρυθμισεις κ το 'διαβαζει' κανονικα , μολις παω να το ξεκλειδωσω δεν το αναγνωριζει ! ημαρτον ρε π@στη μου !

 

Δοκιμασε να κανεις factory και σεταρε το δαχτυλικο απευθειας μολις ανοιξει χωρις να περασεις καποια εφαρμογη και δοκιμασε κλειδωμα-ξεκλειδωμα ετσι να δεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοειται μπρο μου ! ταπ , βγαινει το animation Και μετα δε το αναγωνριζει !
Αν δεν βρεις λύση, δυστυχώς πρέπει να το ξαναστείλεις πίσω, να κάνεις υπομονή άλλη μια εβδομάδα και να στο φτιάξουν σωστά εάν δεν το έκαναν τώρα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νταξει εχω αγανακτησει ρε σεις ! μιλαω στο τσακ κ οτι λυση μ εχει δωσει δε λειτουργει !

αστεια πραγματα ! δε μπορει να κανει κατι αλλο στο τσατ κ θα γινει λεει μεσω μειλ συνεδρια για να γινει μαλλον flash device ! τις επομενες 24-48 ωρες !

ποσο κακη εμπειρια !

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα.πηρα από το σέρβις το κινητό και δε δουλευε καθολου το δαχτυλικο αποτύπωμα . Αναγκάστηκα και το έστειλα πίσω πάλι για αυτό το λόγο και μου το ξαναστειλανε.ειχα κάνει και ολόκληρο θέμα στο Facebook .
Link to comment
Share on other sites

Νταξει εχω αγανακτησει ρε σεις ! μιλαω στο τσακ κ οτι λυση μ εχει δωσει δε λειτουργει !

αστεια πραγματα ! δε μπορει να κανει κατι αλλο στο τσατ κ θα γινει λεει μεσω μειλ συνεδρια για να γινει μαλλον flash device ! τις επομενες 24-48 ωρες !

ποσο κακη εμπειρια !

Δε μπορείς να κάνεις αλλιώς.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ιδιου το προβλημα ! 19/20 φορες ακυρο !

Μα καλα πριν το στείλουν δεν κάνανε εναν έλεγχο αφου καινούργιο οθονη τοποθέτησαν έπρεπε ελέγξουν σε πραγματικές συνθηκες και οχι απλώς κάποια test απο κρυφά μενου που μπορεί να μην εμφανισουν οτι υπάρχει πρόβλημα.

 

Δεν νομιζω κανενα φλασαρισμα εξ αποστάσεως να λυθει το θεμα.

 

Με το αριστερό δοκίμασες η και εκει τα ιδια?

 

Ισως ενα παιδί που το πηρε 2 φορες σε almond λιγο παλιότερα να ειχα αυτο το θεμα και τις 2 το επέστρεψε σε amazon.

Βεβαια σε αυτόν ηταν εκ αρχης ελαττωματικό σφραγισμένη συσκευή ενω σε εσένα μετα το service.

 

Αλλα ίδιο θέμα και στους 2.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ιδιου το προβλημα ! 19/20 φορες ακυρο !

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες? Δοκιμασε να ξαναπεράσεις την 9.5.11 https://support.oneplus.com/app/answers/detail/a_id/4312/~/oxygen-os-for-oneplus-7-pro

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες? Δοκιμασε να ξαναπεράσεις την 9.5.11 https://support.oneplus.com/app/answers/detail/a_id/4312/~/oxygen-os-for-oneplus-7-pro

Αυτη μου προτεινε να περασω !

https://www.oneplus.com/gr/support/softwareupgrade/details?code=11

εχει διαφορα με αυτη που μου προτεινες ?

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες? Δοκιμασε να ξαναπεράσεις την 9.5.11 https://support.oneplus.com/app/answers/detail/a_id/4312/~/oxygen-os-for-oneplus-7-pro
Η συσκευή λογικά θα έγινε wipe/factory reset ούτως η άλλως από το service. Δε νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι αλλά δε χάνει τίποτα να δοκιμάσει ο φίλος.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα επεμενα να επιστραφεί πισω ξανα.

Απο καθαρή εγκατάσταση ηρθε το λογικό ειναι να κάνεις και εσυ άλλη μια προσπάθεια

Αρκεί αυτο,δεν θέλει 500 φορές επανεγκατασταση

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αρκετες φορες factory reset ! αλλωστε το προτεινε κ στο τσατ ο τυπος !
Μην το ψάχνεις άλλο. Ξεκινά διαδικασία πάλι. Ακόμα και να θελήσεις να το δώσεις επειδή σε ξενέρωσε και ταλαιπώρησε, πρέπει να το φτιάξεις.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνεις άλλο. Ξεκινά διαδικασία πάλι. Ακόμα και να θελήσεις να το δώσεις επειδή σε ξενέρωσε και ταλαιπώρησε, πρέπει να το φτιάξεις.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η πλακα θα ηταν να δουλευε με custom rom:lol:

Φαντάζεσαι??

:p

Αν και δεν νομιζω αλλα εγω θα το δοκίμαζα ετσι να φυγει η οποιαδήποτε αμφιβολία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα θα ηταν να δουλευε με custom rom:lol:
Καθόλου απίθανο. Αλλά τι σημαίνει αυτό πρακτικά περί ασφαλείας fingerprint;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή λογικά θα έγινε wipe/factory reset ούτως η άλλως από το service. Δε νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι αλλά δε χάνει τίποτα να δοκιμάσει ο φίλος.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασικά μπορει να έκαναν απλά ενα factory reset να μην την ξαναπέρασαν την rom και επειδή άλλαξαν οθόνη και αισθητήρα δακτυλικού μπορεί να το επηρεάζει. Δεν εχει να χασει κάτι τουλάχιστον να αποκλείσει οτι ειναι θέμα software. Εγω για κάλο και κακό θα του πέρναγα και μια custom rom και μετά ξανά την official για να είμαι σίγουρος.

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

περασα και την ρομ που μου ειπες ! τιποτα διαφορετικο !

τι προτεινετε να κανω ? να περιμενω τον τυπο για να κανει flash device και τα συνεφη ή να ξανα κανω request repair ? πφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

περασα και την ρομ που μου ειπες ! τιποτα διαφορετικο !

 

τι προτεινετε να κανω ? να περιμενω τον τυπο για να κανει flash device και τα συνεφη ή να ξανα κανω request repair ? πφφφφφ

Εγώ προσωπικά δε θα το καθυστερούσα!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

περασα και την ρομ που μου ειπες ! τιποτα διαφορετικο !

τι προτεινετε να κανω ? να περιμενω τον τυπο για να κανει flash device και τα συνεφη ή να ξανα κανω request repair ? πφφφφφ

Περίμενε να σου κάνει flash device και αν δεν γίνει τίποτα επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

περασα και την ρομ που μου ειπες ! τιποτα διαφορετικο !

τι προτεινετε να κανω ? να περιμενω τον τυπο για να κανει flash device και τα συνεφη ή να ξανα κανω request repair ? πφφφφφ

 

Κατέβασε αν θες το msmtool και φλασαρε το. Θα σου βάλει την 9.5.3. αφού άνοιξει το κινητό δοκίμασε αν σου δουλεύει. . Μετά με τοπική αναβάθμιση περνάς την τελευταία 9.5.11. αν δεν σου δουλεύει στην 9.5.3 στείλτο πάλι πίσω. !

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αν θες το msmtool και φλασαρε το. Θα σου βάλει την 9.5.3. αφού άνοιξει το κινητό δοκίμασε αν σου δουλεύει. . Μετά με τοπική αναβάθμιση περνάς την τελευταία 9.5.11. αν δεν σου δουλεύει στην 9.5.3 στείλτο πάλι πίσω. !

μου βαζεις δυσκολα μπρο ! τι ειναι ακριβως αυτο δε το ξερω ? δωσε μερικα τιπς !

Link to comment
Share on other sites

μου βαζεις δυσκολα μπρο ! τι ειναι ακριβως αυτο δε το ξερω ? δωσε μερικα τιπς !

Κατέβασε το αρχείο. Κάνεις αποσυμπίεση. Σου ένα αρχείο.exe. άνοιξε το.πατας flash. Κλείνεις την συσκευή σου αφού έχεις ενεργοποιήσει usb debug.. κρατάς πατημένα και τα 2 πλήκτρα τις φωνής.. και ταυτόχρονα συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή. Αυτόματα το πρόγραμμα πρέπει να αναγνωρίσει το κινητό και αρχίζει η διαδικασία. Σε -5-10 λεπτά έχεις τελειώσει.... Άνοιξε το και δοκίμασε..

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/how-to/msm-tool-guac-t3934691/amp/

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

σκατουλες !!! γυρισε στην 9.5.3. δεν εκανε τιποτα ομως ! κ γυρισε ξανα στις εργοστασιακες ρυθμισεις ! εφαγα τα ματια μου σημερα να ψαχνω λυση !
Link to comment
Share on other sites

Τπτ τελικά ούτε με την 9.5.3?

Κάτι θα παίχτηκε με την νέα οθόνη που βάλανε και το fingerprint....

Οπότε ξανά πίσω... :(

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...