Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς το εξής με AOD ενεργοποιημένο;

Αν δεν υπάρχει κανένα notification, φαίνεται το εικονίδιο της μπαταρίας μαζί με το ποσοστό.

Αν έρθει κάποιο notification το ποσοστό της μπαταρίας εξαφανίζεται στο AOD και μένουν το εικονίδιο της μπαταρίας και αυτό της σχετικής ειδοποίησης.

 

 

Επίσης περίεργο το ότι ενώ υπάρχει στο Notification Panel συντόμευση για το Ultra Power Saving mode, δεν υπάρχει για το Power Saving mode (το οποίο είναι και πολύ πιο πιθανό να χρησιμοποιήσει κάποιος σε σχέση με το Ultra).

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να δούμε πόση ώρα έχουμε παίξει κάποιο παιχνίδι; Όπως έχει η Samsung αντίστοιχο;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να δούμε πόση ώρα έχουμε παίξει κάποιο παιχνίδι; Όπως έχει η Samsung αντίστοιχο;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις -> Ψηφιακή ισορροπία.

 

Λόγω του ότι είμαι σε EMUI 9.1 (P20 Pro) , δεν ξέρω αν είναι ακριβώς ίδιο το μενού στο P30.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Ψηφιακή ισορροπία.

 

Λόγω του ότι είμαι σε EMUI 9.1 (P20 Pro) , δεν ξέρω αν είναι ακριβώς ίδιο το μενού στο P30.

Ευχαριστώ ✌️

Γράφει μόνο τις τελευταίες 7 ημέρες!

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να τραβήξω χθες βίντεο σε αργή κίνηση και είδα ότι σε περιορίζει στα 10".υπαρχει κάποιος τρόπος ή εφαρμογή για να μπορώ να τραβάω μεγαλύτερης διάρκειας? Και επίσης αν στείλω το βίντεο που τράβηξα σε αργή κίνηση μέσω viber ή messenger ο παραλήπτης το βλέπει κανονικά και όχι σαν slow motion.
!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Βλέπω ότι ενώ το Huawei Share παραμένει always ON (αν το ανοίξουμε), το Computer Share (για πρόσβαση στα αρχεία του κινητού από PC Windows, κλπ) κλείνει στα 10 λεπτά.

Άρα δεν γίνεται να είναι always on και όταν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις, πρέπει να πας στις Ρυθμίσεις του κινητού, να βρεις το Huawei Share και εκεί να ανοίξεις τον διακόπτη.

Εχει βρει κανείς τρόπο να βάλουμε icon / shortcut για το Computer Share στο Notification Panel, όπως υπάρχει για το Huawei Share, ώστε να κάνουμε πιο γρήγορα τη δουλειά μας;

 

https://huaweiadvices.com/huawei-share-2-0-file-transfer-between-your-phone-pc/

 

111.jpg 222.jpg

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να τραβήξω χθες βίντεο σε αργή κίνηση και είδα ότι σε περιορίζει στα 10".υπαρχει κάποιος τρόπος ή εφαρμογή για να μπορώ να τραβάω μεγαλύτερης διάρκειας? Και επίσης αν στείλω το βίντεο που τράβηξα σε αργή κίνηση μέσω viber ή messenger ο παραλήπτης το βλέπει κανονικά και όχι σαν slow motion.

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτο το post, και γενικά στη συγκεκριμένη σελίδα του forum που μιλάνε για αυτό το θέμα, μήπως βγάλεις άκρη για το 2ο θέμα που ρωτάς:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7719085#post7719085

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα ευτυχής κάτοχος της συσκευής μετά από 2,5 χρόνια συμβίωσης με το Xperia xz1. Και οι διαφορές είναι τεράστιες. Κρατήθηκα για το p40 όχι λόγω Google αλλά γιατί με τα διπλά χρήματα δεν παίρνεις δίπλα πράγματα. Θήκη κατευθείαν την γκρι pu της μαμάς αν και χάζευα το aurora blue για πολλά λεπτά πριν μπει. Καλώς σας βρήκα
Link to comment
Share on other sites

Καλωηρθες.. και εγω κατοχος της συσκευης εδω και 2 βδομαδες εξαιρετικη σε ολα και αν εχω αλλαξει κινητα το ιδανικο μεγεθος για μενα ηταν και ο λογος που το επελεξα μανιτζεβελο τα κανει ολα και συμφερει 330 ευρω ελαφρως μεταχειρισμενο breathing crystal
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μπορεί να προτείνει κανείς δοκιμασμένο tempered glass για το P30, κι όταν λέω δοκιμασμένο εννοώ 1) να κολλάει / προσαρμόζεται σωστά, 2) να μη δημιουργεί δυσκολίες στο δακτυλικό αποτύπωμα !

Καλή η ζελατίνα που έχει για τον πρώτο καιρό αλλά σιγά-σιγά σκέφτομαι να επενδύσω σε μεγαλύτερη / καλύτερη προστασία της οθόνης :)

 

 

p.s. ένα καλό με την Smartec της Samsung στο Χαιδάρι είναι ότι πας και σου βάζουν δοκιμασμένα (από αυτούς) glasses χωρίς κόπο και ρίσκο. Φαντάζομαι στην αντιπροσωπεία της Huawei στην Μιχαλακοπούλου δεν παίζει κάτι παρόμοιο, έτσι;

 

Stark να εισαι καλά, ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση.

Εαν βρεις χρόνο και μπορείς γράψε μας όταν το παραλάβεις 2-3 λόγια εδω πως σου φαίνεται το P30...μάλλον και εγω για εκεί το πάω ;)

 

Δε ξέρω αν ακόμα το ψήνεις για το P30, απλά να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απίστευτη μπαταρία (είχα μάθει με το άγχος των Exynos της Samsung και τώρα βρίσκω τον εαυτό μου να ξεκινάει την επόμενη μέρα με 30-45% υπόλοιπο μπαταρίας και μου φαίνεται κουφό), κανένα κόλλημα ο Kirin 980 (δεν παίζω παιχνίδια πάντως). Οι ειδοποιήσεις μια χαρά (με Xiaomi την έχω πατήσει σε πολλά επίπεδα), το EMUI πολύ εύχρηστο, οι φωτογραφίες σούπερ, το μέγεθος του κινητού είναι απλά ιδανικό και γενικά με τα έως τώρα δεδομένα έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Το κινητό μπορεί να το βρει κάποιος πλέον με 330 ευρώ (!) στο BestPrice.gr - απλά δώστε λίγα παραπάνω και πάρτε το με αντικαταβολή όσοι το θέλετε, γιατί πολλά σκρουτζο- bestprice- μάγαζα βαράνε κανόνι και είναι κρίμα να χάσετε τα χρήματά σας.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο δίλημμα ήμουν και επέλεξα το p30. Δεν θα κάνεις λάθος με καμία επιλογή. Απλά το p30 είναι περσινή ναυαρχίδα και το nova 5t πιο φρέσκο στα όρια ναυαρχίδας
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο μου τηλέφωνο xz1 δεν είχε amoled και μου φαίνεται διαφορά προς το καλό τώρα με το p30. Ο ήχος για ένα ηχείο μου φαίνεται πολύ καλός. Ίσως φταίει το dolby atmos που δεν έχει το 5t.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ p30 και nova 5t.Δεν ξέρω τελικά ποιο αξίζει περισσότερο από τα δύο. Έχει κάποιος άλλος το ιδιο δίλημμα;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ p30 και nova 5t.Δεν ξέρω τελικά ποιο αξίζει περισσότερο από τα δύο. Έχει κάποιος άλλος το ιδιο δίλημμα;

 

Σε οθόνη και κάμερες το P30 είναι μπροστά.

Επίσης η USB θύρα του P30 είναι 3.1 ενώ του Nova είναι 2.0. To P30 έχει και 3.5mm jack, αν σε ενδιαφέρει αυτό.

Τελος το P30 έχει πιστοποίηση IP53 που δεν τη λες και σπουδαία αλλά είναι ...κάτι σε σχέση με το Nova που επίσημα δεν έχει καμία.

Για μένα είναι θέμα budget.

Αν δεν θελεις να διαθέσεις πάνω από 280 ευρώ πας στο Nova, αλλιώς P30 με 330 περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Τι διαφορά έχει όταν λες usb θύρα 3.1 και 2.0;

 

Η διαφορά είναι όταν θα πας με καλώδιο να μεταφέρεις αρχεία ή να πάρεις backup στο κινητό. Η USB 3.1 είναι πιο γρήγορη.

 

https://appuals.com/usb-2-0-vs-usb-3-0-vs-usb-3-1-which-should-you-have-and-why/

Link to comment
Share on other sites

P30 και από εμένα

(ήμουν κάτοχος υπερευχαριστημενος απλά το έδωσα και πήγα στο p30 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σύντομα μάλλον θα προβώ σε παραγγελία του κινητού για τη σύζυγο. Είχαμε και εμείς το κλασσικό δίλημμα που είδα στο νήμα s10e ή p30 αλλά το s10e έχει απαγορευτική τιμή. Μιας και δεν έχω εμπειρία από hwawei θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής αν και διάβασα πριν όλο το νήμα:

-με Google services μέχρι τη σειρά p30 είμαστε οκ σωστά; Και τα security patch έρχονται κανονικά....?

- υπάρχει υποστήριξη voWiFi έτσι;γενικά από ποιότητα στις κλήσεις έχει αντιμετωπίσει κανείς θέμα;

- οθόνη είναι ποιότητας amoled της Samsung?

- nfc δουλευει απροβληματιστα?

-τελος όσον αφορά το emui. Έχει app drawer? Και γενικά μιας και δεν το έχω δουλέψει καθόλου υπάρχει κάτι "σπαστικό" στο UI ?

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σύντομα μάλλον θα προβώ σε παραγγελία του κινητού για τη σύζυγο. Είχαμε και εμείς το κλασσικό δίλημμα που είδα στο νήμα s10e ή p30 αλλά το s10e έχει απαγορευτική τιμή. Μιας και δεν έχω εμπειρία από hwawei θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής αν και διάβασα πριν όλο το νήμα:

-με Google services μέχρι τη σειρά p30 είμαστε οκ σωστά; Και τα security patch έρχονται κανονικά....?

- υπάρχει υποστήριξη voWiFi έτσι;γενικά από ποιότητα στις κλήσεις έχει αντιμετωπίσει κανείς θέμα;

- οθόνη είναι ποιότητας amoled της Samsung?

- nfc δουλευει απροβληματιστα?

-τελος όσον αφορά το emui. Έχει app drawer? Και γενικά μιας και δεν το έχω δουλέψει καθόλου υπάρχει κάτι "σπαστικό" στο UI ?

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

-Google Play Services δεν εχεις κανενα προβλημα

-VoWiFi αναλογα την εταιρια κινητης αν το υποστηριζει. Αυτο μπορεις να το δεις ανετα στο site της κινητης ποιες συσκεες υτποστηριζει. Cosmote και Vodafone την υποστηριζουν.

-Οθονη μπορει να μην ειναι ακριβως στο επιπεδο samsung αλλα ειναι πολυ κοντα και δεν θα δεις διαφορα

-NFC δεν υπαρχει θεμα, αλλωστε τι θεμα να εχει;

-Το EMUI εχει αν θες appdrawer απλα σαν προεπιλογη ειναι με το στυλ του iPhone. Σπαστικο τωρα εινια αναλογα τον καθενα και τα γουστα του. Αλλοι το βρισκουν καλο και βολικο με ολα τα εργοστασιακα features και αλλοι το βρισκουν μη βολικο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...