Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρήγγειλα και εγώ ένα nillkin glass στα 8 ευρώ από Κίνα αφού έκλαψα την οθόνη μου και έδωσα 150 ευρώ να τη φτιάξω.

Από πού ακριβώς;

Απο που παραγγελνουμε Nillkin glass να μας ερθει γρηγορα; με μια ματια σε σκρουτζ δεν βρηκα κατι..

Εγώ από εδώ το βρήκα 8 ευρώ:.

Εγώ περιμένω από μέρα σε μέρα το tempered glass.. Να δω πως θα το βάλω..

Εσύ από που το πήρες;

 

Ξεκίνησε να χαλάει το screen protector και θέλει αλλαγή σιγά-σιγά. Το Nexus 6 είναι και θα είναι απλησίαστο, οπότε μια "επένδυση" της τάξεως των 10 ευρώ για το επόμενο (τουλάχιστον) 6 μηνο (τώρα που πληρώθηκα :rotfl::wink: ), νομίζω μετράει.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξεκίνησε να χαλάει το screen protector

Τι εννοείς με αυτό; εγώ φοράω το δικό μου της Rearth από τις 13 Δεκεμβρίου 2013 και δεν έχει πάθει τίποτα. Όπως ήταν τότε που το έβαλα έτσι είναι και τώρα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με αυτό; εγώ φοράω το δικό μου της Rearth από τις 13 Δεκεμβρίου 2013 και δεν έχει πάθει τίποτα. Όπως ήταν τότε που το έβαλα έτσι είναι και τώρα.

Καλά δεν είναι καν αυτό το ζήτημά μας, αλλά για να σου απαντήσω, iSmooth που έχω εγώ σιγά-σιγά εμφάνισε φυσιολογικότατα καποιες μικρογρατσουνίσες, δεν καθαρίζει πλέον και τόσο εύκολα και για να είμαι ειλικρινής το βαρέθηκα και μ' ενδιαφέρει να βάλω tempered glass πλέον. Οπότε πάνω σε αυτά που ρωτάω πιο πάνω έχεις κάτι να πεις;

Link to comment
Share on other sites

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πάνω σε αυτά που ρωτάω πιο πάνω έχεις κάτι να πεις;

Όχι, δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το tempered glass μιας και το screen protector εδώ και 11 μήνες κάνει καλή δουλειά. Ακόμη και να γεμίσει γρατζουνιές, έχω άλλα 5-6 της Rearth και της Spigen που ήταν μαζί με θήκες. Έχει πέσει αρκετές φορές κάτω από ύψος ώμου και μέσης και μάλιστα πολλές φορές με την οθόνη αλλά δεν έχει πάθει τίποτα. Spigen ultra hybrid φοράω. Ίσως στην επόμενη συσκευή μου πάρω το γυαλί.

Link έχουμε για αγορά;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

 

Link έχουμε για αγορά;

 

απ το ebay το πηρα

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το tempered glass μιας και το screen protector εδώ και 11 μήνες κάνει καλή δουλειά. Ακόμη και να γεμίσει γρατζουνιές, έχω άλλα 5-6 της Rearth και της Spigen που ήταν μαζί με θήκες. Έχει πέσει αρκετές φορές κάτω από ύψος ώμου και μέσης και μάλιστα πολλές φορές με την οθόνη αλλά δεν έχει πάθει τίποτα. Spigen ultra hybrid φοράω. Ίσως στην επόμενη συσκευή μου πάρω το γυαλί.

 

Link έχουμε για αγορά;

Κάνε μια δοκιμή. Η μέρα με τη νύχτα και σε ασφάλεια και σε αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή. Η μέρα με τη νύχτα και σε ασφάλεια και σε αίσθηση.

 

Την πήρα κι εγώ από εδώ μόλις. 8 ευρώ. Θ' αργήσει αρκετά, αλλά δε νομίζω να υπάρχει αλλού φθηνότερη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω την λογικη , με συγχωρειτε κιολας. :p:happy:

Το tempered το βαζουμε για να προστατεψουμε το gorilla που αξιζει 10-15 φορες το tempered , σωστα ?

Γιατι να περιμενεις κανα μηνα μεχρι να ερθει οταν μπορεις να παρεις ενα σημερα (δλδ απο Δευτερα, τετοια ωρα ειναι κλειστα :lol: ) με 2-4 ευρω παραπανω απο Ελλαδα ?

Που ξερεις οτι μεσα σε αυτον τον μηνα δεν πεσει το κινητο κατω και γινει χιλια κομματια το gorilla και ψαχνεις κινητο την επομενη και κει που ηταν να γλυτωσεις 5 ευρω μεινεις χωρις κινητο και μπεις 300 ευρω μεσα ή οσον τελος παντων το πηρες.

Φυσικα και δεν σου το ευχομαι και σε κανεναν βεβαια , οπως και σε μενα φυσικα αφου το εχω τελειως γυμνο εκτος απο μια θηκη noname που ειχα απο το xperia sp σαν τσαντακι που μπαινει μεσα το κινητο, αλλα τετοιες σκεψεις μαστιζει τους Ελληνες τα τελευταια χρονια ακομα και στα λιγα ευρΑ. :wacko:

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω την λογικη , με συγχωρειτε κιολας. :p:happy:

Το tempered το βαζουμε για να προστατεψουμε το gorilla που αξιζει 10-15 φορες το tempered , σωστα ?

Γιατι να περιμενεις κανα μηνα μεχρι να ερθει οταν μπορεις να παρεις ενα σημερα (δλδ απο Δευτερα, τετοια ωρα ειναι κλειστα :lol: ) με 2-4 ευρω παραπανω απο Ελλαδα ?

Που ξερεις οτι μεσα σε αυτον τον μηνα δεν πεσει το κινητο κατω και γινει χιλια κομματια το gorilla και ψαχνεις κινητο την επομενη και κει που ηταν να γλυτωσεις 5 ευρω μεινεις χωρις κινητο και μπεις 300 ευρω μεσα ή οσον τελος παντων το πηρες.

Φυσικα και δεν σου το ευχομαι και σε κανεναν βεβαια , οπως και σε μενα φυσικα αφου το εχω τελειως γυμνο εκτος απο μια θηκη noname που ειχα απο το xperia sp σαν τσαντακι που μπαινει μεσα το κινητο, αλλα τετοιες σκεψεις μαστιζει τους Ελληνες τα τελευταια χρονια ακομα και στα λιγα ευρΑ. :wacko:

Μπορείς να μου παραθέσεις φίλε μου ένα ελληνικό site με nillkin tempered glass στα 10-11 ευρώ που λες;

Γιατί εγώ οκ παρήγγειλα από Κίνα μιας και στο ebay έβρισκα από Ευρώπη αλλά με σχεδόν τη διπλάσια τιμή του προϊόντος..

Με μια πρόχειρη ματιά στο skroutz αν και δεν βρήκα για nexus είδα κάτι τιμές της τάξεως των 25 ευρώ.. Δηλαδή 3 φορές επάνω τη τιμή από Κίνα..

Συνεπώς και για nexus να είχε θα προτιμούσα και πάλι να περιμένω κάνα 20 ημέρα.

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω την λογικη , με συγχωρειτε κιολας. :p:happy:

Το tempered το βαζουμε για να προστατεψουμε το gorilla που αξιζει 10-15 φορες το tempered , σωστα ?

Γιατι να περιμενεις κανα μηνα μεχρι να ερθει οταν μπορεις να παρεις ενα σημερα (δλδ απο Δευτερα, τετοια ωρα ειναι κλειστα :lol: ) με 2-4 ευρω παραπανω απο Ελλαδα ?

Που ξερεις οτι μεσα σε αυτον τον μηνα δεν πεσει το κινητο κατω και γινει χιλια κομματια το gorilla και ψαχνεις κινητο την επομενη και κει που ηταν να γλυτωσεις 5 ευρω μεινεις χωρις κινητο και μπεις 300 ευρω μεσα ή οσον τελος παντων το πηρες.

Φυσικα και δεν σου το ευχομαι και σε κανεναν βεβαια , οπως και σε μενα φυσικα αφου το εχω τελειως γυμνο εκτος απο μια θηκη noname που ειχα απο το xperia sp σαν τσαντακι που μπαινει μεσα το κινητο, αλλα τετοιες σκεψεις μαστιζει τους Ελληνες τα τελευταια χρονια ακομα και στα λιγα ευρΑ. :wacko:

 

Ούτε εγώ καταλαβαίνω τη "λογική" αυτή. Είμαι με screen protector από τότε που πήρα το κινητό (Μάρτιο). Μου έχει πέσει 2-3 φορές, αλλά φοράω πάντα θήκη. Τώρα ψήθηκα να ασχοληθώ, ήμουν και δεν ήμουν για να πάρω glass. Είχα τα λεφτά, ψήθηκα, παρήγγειλα κι όποτε έρθει. Και που το παρήγγειλα πάλι καλά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Την spigen ultra thin air την δοκιμασε κανεις? Απο την σελιδα της spigen την παραγγελω ή εχει πουθενα αλλου που ερχετε πιο γρηγορα?
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα κι εγώ την νικιν από Κίνα και τυχαία βρήκα στο eshop ένα ονόματι forever tempered glass με 7,5€.Μπήκε πολύ καλά και πραγματικά έχω πάθει πλάκα το δάχτυλο γλιστράει πάνω χωρίς να αφήνει σημάδια,αλλη αίσθηση εντελώς,καμία σχέση με την απλη ζελατίνα.
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα κι εγώ την νικιν από Κίνα και τυχαία βρήκα στο eshop ένα ονόματι forever tempered glass με 7,5€.Μπήκε πολύ καλά και πραγματικά έχω πάθει πλάκα το δάχτυλο γλιστράει πάνω χωρίς να αφήνει σημάδια,αλλη αίσθηση εντελώς,καμία σχέση με την απλη ζελατίνα.

 

αυτο του eshop? το αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει μηπως κανενα σας δοκιμασει καμια απο αυτες τις δυο ,ειμαι αναμεσα σε μια απο τις δυο

 

http://www.amazon.com/TUDIA-WAV-HYBRID-Material-Protective-Bumper/dp/B00G1PU6QQ

 

http://www.ebay.com/itm/261335211053?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...μηπως εχει κανεις κατα νου κανα καλο στικακι otg για το nexus 5;

Μπορείς να πας και σε κάτι τέτοιο αν έχεις sd card.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας και σε κάτι τέτοιο αν έχεις sd card.

σε ευχαριστω παρα πολυ!!!πολυ καλο φαινεται...θα ψαξω στο ιντερνετ για αξιολογησεις κλπ κ μαλλον θα χτυπησω αυτο!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας και σε κάτι τέτοιο αν έχεις sd card.

Το έχει κανείς άλλος; Έχω μεγάλη δυσκολία στην εξαγωγή της κάρτας...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...μηπως εχει κανεις κατα νου κανα καλο στικακι otg για το nexus 5;

http:// http://www.skroutz.gr/s/4480112/Sandisk-Ultra-Dual-32GB.html

http://76.my/Malaysia/sandisk-ultra-dual-usb-micro-flash-drive-otg-16gb-32gb-64gb-memory-junelaw-1405-09-junelaw@4.jpg

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ!!!πολυ καλο φαινεται...θα ψαξω στο ιντερνετ για αξιολογησεις κλπ κ μαλλον θα χτυπησω αυτο!!!!:D

Να προσέξεις αν έχεις θήκη Rinkge Fusion, πρέπει να τη βγάλεις πριν το χρησιμοποιήσεις, γιατί δεν φτάνει να μπει το USB μέχρι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/44...Dual-32GB.html

Για το παραπάνω χρειάζεται να είναι root το κινητό ή το διαβάζει απευθείας?

 

Δεν βγάζει κάτι το λινκ που έβαλες.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...