Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

Έκανα και εγώ το update από R1A044 σε R1L002. Ολα καλά εκτός απο δύο μικρές παρατηρήσεις. Έχει αυξηθεί σαφώς η συμπίεση στις φωτογραφίες. Σε μέγιστη ανάλυση με fine ποιότητα, με το παλιό firmware έπιαναν γύρω στα 530 kb ενώ τώρα 400 kb max. Δεν παρατήρησα κάποια διαφορά στην ποιότητα, αλλα αυτό θέλει και ψάξιμο εξάλου.

Η δεύτερη παρατήρηση που έκανα , και όσοι έχουν κάνει την αναβάθμιση αυτή καλό είναι να το τσεκάρουν, είναι πως όταν τραβήξουμε κάποιες φώτο (εγώ το δοκίμασα με full ανάλυση) και μετά πάμε να τις δουμε στον file manager του κινητού, επιλεξουμε να τις δούμε σε οριζόντια θέση, και αρχίσουμε να τις σβήνουμε μια μια, κάθε φόρά που σβήνουμε μία, εμφανίζεται για ενα δευτερόλεπτο περίπου μια κλεψύδρα και μετα μας πάει στην επόμενη φώτο. Μολίς σβήσουμε και την τελευταία φώτο που τραβήξαμε, τότε η κλεψύδρα εμφανίζεται παλι με αλλιωμένα γραφικά γύρω της. Από τις δοκιμές που έκανα αυτό γίνεται μόνο αν κάνουμε view τις φώτος από τον file manager και μόνο σε horizontal position. Ξέρω είμαι ψείρας :) Aλλα δοκιμάστε το όποιος θέλει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν κολάει εκεί, απλώς φορτώνει το πρόγραμμα της αναβάθμισης το οποιο είναι σε java και κανει κανα λεπτό να ξεκινήσει. Αν δεν ξεκινάει καθόλου πάει να πει πως δεν έχεις υποστήριξη για java στο pc σου και πρέπει να την κατεβάσεις. :)

Και από που την κατεβάζουμε γιατί και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. και αν μπορεί να πει κάποιος τα βήματα για την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Και από που την κατεβάζουμε γιατί και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. και αν μπορεί να πει κάποιος τα βήματα για την αναβάθμιση

 

http://jdl.sun.com/webapps/download/AutoDL?BundleId=10156 Java :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, με απλό ΙSDN 64 ή 128 πόση ώρα παίρνει συνήθως για την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δοκιμασες καθολου να του βαλεις την αναβαθμιση απο το site της se? :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο γελοία απορεία αλλά θα τη κάνω :D

 

Μετά την αναβάθμιση μπορούμε αν θέλουμε να γυρίσουμε στην προηγούμενη έκδοση? :blink:

Link to comment
Share on other sites

re pedia ti ginete d mporo na katalabo exo balei tous drivers gia to kalodio ebala k to java to kainourio pou me eipate k protou mpei ekei stin aspri selida pou me kolaei me rotaei kati gia tin SE an tin empisteyomai k patisa yes ayto d mou to eixe vgalei pio proin otan den eixa to java to kainourio e patao k menei paly ekei stin aspri tin selida kai kato sti gwnia ston browser leei Applet StartApplet Started mipos to bazei to logismiko k thelei poly ora;; exo isdn ti na kanw helppp prepi na kanw update mipos pezei tpt me to kalodio ola sosta afou ta ekana mipos kana restart epidi ekana setup to new java epidi den ekana pite mou !!!!! k patisa kato sta ikonidia to java open console k eida touto: init()

----------------------------

Sony Ericsson Update Service

Applet version: v1.23

DocumentBase:http://www.sonyericsson.com/updateservice/nocache/10242/

FilesDir:http://www.sonyericsson.com/updateservice/nocache/10242/

start()

hf.path file=C:\hf.path

No file:hf.path

No installation

init()

----------------------------

Sony Ericsson Update Service

Applet version: v1.23

DocumentBase:http://www.sonyericsson.com/updateservice/nocache/10242/

FilesDir:http://www.sonyericsson.com/updateservice/nocache/10242/

start()

hf.path file=C:\hf.path

No file:hf.path

No installation

 

 

ti pezei????

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανείς με "πρώην" κινητό VFL κατάφερε να κάνει αναβάθμιση από το site της SE? Χρειάζεται να αλλαχτεί το CDA?
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA TO PHRA NAI!!!!!TO KINHTO EINAI TELEIO PANEMORFO KAI H KATASKEUH TOU EINAI POLU KALH!!EXEI LOGISMIKO R1J kai BDOMADA PARAGWGHS 5W24!!!KALH EINAI??MONO MIA APORIA EXW OTAN BGAZW MIA FOTO THN METONOMAZEI APO MONO TOU DSC00001 DEN MPORW NA BAZW NA LEEI PANTA TH LEKSH "IMAGE"?A KAI PWS KANW INSTALL TO USB?
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Θα συνδεσεις το κινητό σου με το καλωδιο που θα το έχεις συνδέσει με το PC και μετά αυτό θα σου ζητήσει drivers, τότε βάζεις το CD και συνεχίζεις.

Παιδιά έβαλα την R1L, διαφορές δεν είδα μέχρι στιγμής!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Θα συνδεσεις το κινητό σου με το καλωδιο που θα το έχεις συνδέσει με το PC και μετά αυτό θα σου ζητήσει drivers, τότε βάζεις το CD και συνεχίζεις.

Παιδιά έβαλα την R1L, διαφορές δεν είδα μέχρι στιγμής!

to cd pou leei pc suite etsi???na to kleisw to kinhto??

Link to comment
Share on other sites

kai na to kleiseis tha anoiksei mono tou molis to syndeseis, to idio einai diladi, alla kalitera asto anoixto!

me tin r1l kanei synchronize me to media player! kalo ayto

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Θα συνδεσεις το κινητό σου με το καλωδιο που θα το έχεις συνδέσει με το PC και μετά αυτό θα σου ζητήσει drivers, τότε βάζεις το CD και συνεχίζεις.

Παιδιά έβαλα την R1L, διαφορές δεν είδα μέχρι στιγμής!

 

Φίλε Θανάση, για πες εντυπώσεις από την ποιότητα του video, καλύτερο η χειρότερο από πριν?!

Link to comment
Share on other sites

geia sas!eimai k go enas kata talla eftixismenos katoxos tou k750i omos thelo na matho sxetika me to video pou rotise k o fostirop..padws ego exo to RL logismiko k to kinhto exei arketo pixeliasma sto video kiriws(aisthith diafora..)
JIMI HENDRIX EXPERIENCE!
Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο μου φαίνεται, ελπίζω να κάνω λάθος! Με την R1A νομίζω είχε καλύτερο video, οι μόνες διαφορές που είδα είναι ότι προσθεσαν φάκελο MP3 στην καρτα μνήμης, και μειώθηκε το μέγεθος των φοτογραφιών, σημαντικά κολήματα δεν είχα με την R1A για να φτάσω στο σημείο να βγάλω μπαταρία, μέχρι στιγμής δεν μου έχει κάνει κάποιο κόλημα με την R1L
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα,κατεβαζω το νεο λογισμικο και οταν συνδεω το τηλεφωνο ξανα για να ξεκινησει η αναβαθμιση του,δεν ξεκινα με τιποτα. αν μπορει να βοηθηση καποιος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα,κατεβαζω το νεο λογισμικο και οταν συνδεω το τηλεφωνο ξανα για να ξεκινησει η αναβαθμιση του,δεν ξεκινα με τιποτα. αν μπορει να βοηθηση καποιος.

Είσαι στο σημείο που κλείνεις το τηλ για 20 δευτ. και μετά το συνδέεις στο καλώδιο πατώντας C;

Εμένα έκανε 1 λεπτό περίπου να ξεκινήσει

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στο σημείο που κλείνεις το τηλ για 20 δευτ. και μετά το συνδέεις στο καλώδιο πατώντας C;

 

ναι φιλε σε αυτο το σημειο και περιμενα πολυ περισοτερο απο 1 λεπτο.

καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, μήπως το αποσύνδεσες από το δίκτυο; εμένα το συνέχισε και έκανε την αναβάθμιση, το κινητό ήταν κλειστο κατά την όλη διάρκεια, μετά μου έκανε ένα τρελό, μέχρι 47% ήταν οκ μετά κόλησε πολύ ώρα και στο τέλος έδειξε 100% και έκανε 3 λεπτά να ανοίξει
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχει δοκιμασει κανεις να κανει τν αναβαθμιση απο το site se σε κινητο που πρωτα ειχε αφαιρεσει το vf live?θα το χα κανει εγω αλλα δυστυχως εχω προβλημα με το pc μου,σβηνει και ειμαι σιγουρος πως αν το προσπαθησω τωρα θα μου το αφησει νεκρο το κινητο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

d mou apadise kaneis exo problima me to update mou kolaei ekei stin aspri selida pou vgazei opos sa eipa piso stin 3 selida dite ligo k pite mou kapios pou 3eri kala k to exei kanei na me help
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο manual το οποίο είναι "customised for VFL" αναφέρει ότι το λογισμικού του κινητού μπορεί να ενημερωθεί και από την σελίδα της SE(σελ.89).

Μήπως είναι νωρίς και δεν υπάρχει ενημερωμένη έκδοση για VFL και εμφανίζει αυτό το μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...