Jump to content

Καλοκαιρινό μαύρισμα χωρίς ήλιο


panos23
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μια γνωστη που παω με παιρνει για τα 20 λεπτα που καθομαι 37€

αν θυμαμαι καλα,γενικα τα σολαριουμ πρεπει να κοστιζουν απο 15-20 για τα 10λεπτα...!!!!

τα 10 λεπτά είναι 8 ευρώ περίπου

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια προσοχη στον ηλιο αυτη τη περιοδο και ειδικα στο νομο αττικης.......

διαβασα μια ερευνα σημερα και τρελαθηκα για τις βλαβερες επιπτωσεις του........

Αν δε μπορεις να βοηθησεις....απλα ενοχλησε:lol:
Link to comment
Share on other sites

κανενα αντηλιακο που να εχει πολυ ωραια μυρωδια και να προστατευει και απο τον ηλιο εχετε να προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Paidia το μαυρισμα χωρις ήλιο ειναι πολύ επιίνδυνο (τουλάχιστον περισσότερο από τον ήλιο)... Όχι πως και ο ήλιος δεν ειναι επικίνδυνος αλλά τέλος πάντων
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 9 months later...

Απ'ότι ξέρω όλες αυτές οι κρέμες "αυτο-μαυρίσματος" είναι απλά ενυδατικές με κάποια χρωστική που βάφει το δέρμα κονικά με μια bronze απόχρωση. Γι αυτό έτσι και γίνουμε ηλιοκαμένοι, μετά απο μερικές μέρες τα χέρια μας με το καθημερινό πλύσιμο γίνονται κάτασπρα. Είναι εντελώς ακίνδυνες. Και "ξεβάφουν" γρήγορα.

 

Το καλύτερο που έχει να κάνει κανείς για να είναι μαυρισμένος στο δέρμα είναι ένα επιταχυντικό λάδι τύπου Carotten (0 βαθμούς αν είσαι μελαχρινός ή 2-4 αν είσαι ξανθός) και ήλιο, ήλιο, ήλιο...

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ξέρω όλες αυτές οι κρέμες "αυτο-μαυρίσματος" είναι απλά ενυδατικές με κάποια χρωστική που βάφει το δέρμα κονικά με μια bronze απόχρωση. Γι αυτό έτσι και γίνουμε ηλιοκαμένοι, μετά απο μερικές μέρες τα χέρια μας με το καθημερινό πλύσιμο γίνονται κάτασπρα. Είναι εντελώς ακίνδυνες. Και "ξεβάφουν" γρήγορα.

 

Το καλύτερο που έχει να κάνει κανείς για να είναι μαυρισμένος στο δέρμα είναι ένα επιταχυντικό λάδι τύπου Carotten (0 βαθμούς αν είσαι μελαχρινός ή 2-4 αν είσαι ξανθός) και ήλιο, ήλιο, ήλιο...

 

Eαν εισαι ανοιχτοχρωμος οπως εγω και βαλεις καροτεν 2-4 βαθμους εχεις παει στο νοσοκομειο με εγκαυματα.

 

Επειδη ειμαι γενικα πολυ ασπρος, το καλοκαιρι αντηλιακο 40 + χρησιμοποιω :cry: και βαζω ανα μισαωρο με μια ωρα.

 

Το τεχνητο μαυρισμα με σολαριουμ ειναι πολυ επικυνδυνο, διοτι αυξανει την περιπτωση εμφανισης καρκινου. Οποτε καλυτερα στον ηλιο (και οχι σε ωρες 12 - 4)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ετσι οπως εχει καταντησει ο ηλιος ..μηπως ειναι καλυτερα το σολαριουμ?τουλαχιστον αυτο εχει κ κατι φιλτρα..ο ηλιος τι εχει?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ετσι οπως εχει καταντησει ο ηλιος ..μηπως ειναι καλυτερα το σολαριουμ?τουλαχιστον αυτο εχει κ κατι φιλτρα..ο ηλιος τι εχει?

 

Αρχίζω να θεωρώ τον εαυτό μου βλάκα που αποφεύγω και τα σολάριουμ και τον ήλιο. Δε λέω, καλό το μαυρισμενο σώμα αλλά και το να μην έχω καρκίνο του δέρματος σε μερικά χρόνια είναι ακόμα καλύτερο κι ας είμαι σχετικά πιο "ασπριδερός" τώρα ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδια εδω κ μια βδομαδα κανω ηλιοθεραπεια στις 5 5 μιση η ωρα το απογευμα κ δεν εχω παρει χρωμα, μαλλον αυριο θα παω στις 12! :P: Αλλα δεν ξερω αυτα τα spray κ οι κρεμες μαυρισματος ποσο ακινδυνες ειναι... Αν κ εχω δει το αποτελεσμα κ δεν ξετρελαθηκα καθολου...
Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA EGW PHRA ENA SPRAY...AUTO FEUGEI ME TO KSURISMA??:blink::blink:
μάλλον αναφερεσαι σε σπρει αυτομαυρισματος.

 

να προσεχεις να το απλωνεις ομοιομορφα,πριν το βαλεις να εχεις κανει απολεπιση ουτως ωστε να μη σου κανει "σταμπες"

με το ξυρισμα ισως σου φυγει σε ορισμενα σημεια γιαυτο προσοχη!

 

Αλλα δεν ξερω αυτα τα spray κ οι κρεμες μαυρισματος ποσο ακινδυνες ειναι... Αν κ εχω δει το αποτελεσμα κ δεν ξετρελαθηκα καθολου...
κι εγω δεν τα εμπιστευομαι αν και δεν μου αρεσει και το αποτελεσμα τους.

συνηθως με ενα ντουζ φευγει,και οσο καλη και η ειναι η κρεμα παλι φαινεται...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Αυτές οι ενυδατικές κρέμες που είναι για μετά τον ήλιο .. που λέει επανόρθωση της επιδερμίδας και ενυδάτωση σε βοηθάνε να διατηρήσεις το μαύρισμα? (για το φυσικό μαύρισμα αναφέρομαι)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Τρελαίνομαι για μαύρισμα κι εγώ.γι'αυτό έψαχνα και πιστεύω βρήκα κάτι ωραίο.δεν έχω δοκιμάσει.τώρα θα δοκιμάσω κι εγώ.τουλάχιστον πιστεύω είναι εντελώς ακίνδυνο και αξίζει να δοκιμάσω. Ορίστε το σάιτ

http://suxumuxu-info.blogspot.gr/2013/05/blog-post_21.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Τρελαίνομαι για μαύρισμα κι εγώ.γι'αυτό έψαχνα και πιστεύω βρήκα κάτι ωραίο.δεν έχω δοκιμάσει.τώρα θα δοκιμάσω κι εγώ.τουλάχιστον πιστεύω είναι εντελώς ακίνδυνο και αξίζει να δοκιμάσω. Ορίστε το σάιτ

http://suxumuxu-info.blogspot.gr/2013/05/blog-post_21.html?m=1

ακινδυνο ακουγεται(εκτος αν υπαρχει καποια δερματιτιδα ή δερματοπάθεια) αλλά απο την αλλη μου φαινεται αστειο να πασαλειφτεί κάποιος με κακάο και καφέδες και αν ιδρώσει λίγο ή ρίξει καμία ψιλή βροχούλα, αρχίσει να αφήνει παντού σοκολατένια σημάδια:lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...