Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κακό είναι ότι δεν έχουν sticker της Voda, για όσους έχουν Vodafone Live! συσκευή

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

θα ήθελα να ρωτήσω σχετικα με τα bluetooth.

υπάρχουν πολλες συσκευές και δεν καταλαβαίνω τις διαφορές:confused: .

μπορει κάποιος να με βοηθήσει, γιατι βλέπω ίδιες (παρόμοιες) συσκευές με μεγάλη διαφορά στη τιμή.

 

βασικα ερωτήματα:

Τι να προσέξω;

Sony ή αλλη μάρκα;

Αυτά που μπαίνουν στο αυτί ή αυτά που ειναι σαν handsfree;(sorry δεν ξερω πως τα λένε)

 

Ευχαριστώ!

 

Κάτι σχετικό με το παραπάνω γνωρίζει κανείς;;;

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα BlueTooth handsfree που κυκλοφορούν σήμερα στην αγορά είναι συμβατά με το Κ750, καθώς υποστηρίζουν τα πρωτόκολλα Bluetooth και Bluetooth 1.2.

 

Αν σε ενδιαφέρουν τα αντίστοιχα της SonyEricsson, κοιταξε στο παρακάτω link:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp4_1&zone=pp&lm=pp4&cid=112

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τις έχω δει τις συσκευές και έχω ψάξει τις τιμες τους στο διαδίκτυο γιαυτό έχω τις παραπάνω απορίες;

Ποια χρησιμοποιείται εσείς;(sony ή αλλα)

ποιο χαρακτηριστικό έχει παραπάνω σημασία;(χρονος φόρτισης, αυτονομία)

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μόλις αγοράσει και φορτίζω ένα SonyEricsson HBH-608.

 

Φαίνεται ιδανικό. Θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Αν ξεχάσω, στείλε μου ΠΜ.

 

Η αυτονομιά ειναι κάτι σημαντικό, καθώς και το να είναι ελαφρύ και άνετο, ειδικά αν κινείσαι αρκετά.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.ειναι ιδεα μου η όταν τραβας βιντεο ο ηχος είναι λιγο καλυτερος από ότι με την ηχογραφηση?υπαρχει καποιος τροπος-προγραμμα για να βελτιωσοθμε λιγο τις ηχογραφησεις ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! :D

 

Η ερωτηση μου ειναι απλη..

Θελω να αλλαξω ολο το housing του Κ750 μου, δηλ μπρος/πισω/ενδιαμεσο πλαστικο/καπακι μπαταριας!

 

Πηρα τηλ να δω ποσο κοστιζουν:

45ευρω η προσοψη

45ευρω η πισω οψη

45ευρω το ενδιαμεσο

15ευρω πληκτρολογιο

?? καπακι μπαταριας!

Δηλ 150 στο νερο!! Δινω αλλα 50 και παιρνω καινουργιο..!

 

Βρηκα στο νετ SE original housing με 23pounds, να το πιστεψω?:ninja:

Ή θα ειναι κινεζικο? :ninja:

http://www.foneshop.com/spare-parts/description/156

 

Και αν ειναι καλη ποιοτητα δε με πειραζει, ας ειναι και απο το Κουρδισταν..

..ομως εχω ακουσει οτι το original τζαμακι της SE ειναι σχεδιασμενο να αντεχει στις γρατζουνιες ενω τα κινεζικα ειναι....:cry:

 

Την γνωμη σας!

Καποιο λινκ εχετε?

Ebay δεν εμπιστευομαι... :wacko: :shifty:

 

Ευχαριστω ολους!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο πάνω έχει αναφεθεί και το cnn.cn το οποίο είναι επίσης πολύ καλό. Ολόκληρο το σετ στοιχίζει $15. Η ερώτηση η δική μου είναι (μπορεί και λίγο αφελής) αν πας αυτό το set σε service point της SE θα το τοποθετήσουν, ή πρεπει να το πας σε άλλα εξειδικευμένα καταστήματα;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο πάνω έχει αναφεθεί και το cnn.cn το οποίο είναι επίσης πολύ καλό. Ολόκληρο το σετ στοιχίζει $15. Η ερώτηση η δική μου είναι (μπορεί και λίγο αφελής) αν πας αυτό το set σε service point της SE θα το τοποθετήσουν, ή πρεπει να το πας σε άλλα εξειδικευμένα καταστήματα;

 

Μάλλον για εξειδικευμένο κατάστημα σε βλέπω :( ...χλομό το κόβω τα εξουσιοδοτημένα service να δεχτούν να σου περάσουν "μαϊμού" housing :geek: :baby:

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο πάνω έχει αναφεθεί και το cnn.cn το οποίο είναι επίσης πολύ καλό. Ολόκληρο το σετ στοιχίζει $15. Η ερώτηση η δική μου είναι (μπορεί και λίγο αφελής) αν πας αυτό το set σε service point της SE θα το τοποθετήσουν, ή πρεπει να το πας σε άλλα εξειδικευμένα καταστήματα;

 

Που υπάρχουν άλλα εξειδικευμένα καταστήματα ? Για Θεσσαλονίκη αν ξέρει κάποιος θα βοηθούσε πάρα πολύ... :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως σε αυτά τα σετ έχουν το απαραίτητο εργαλείο για να κάνεις τοποθέτηση μόνος σου.Τ4 ή κάπως έτσι.Δεν χάνεις εγγύηση.
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tο τοποθετεις μονος σου οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω, το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα Τ4 κατσαβιδακι-το οποιο ζητας και στο στελνουν!

 

Το θεμα ειναι να βρω original parts σχετικα φθηνα..:!:

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw ena provlima exw tin r1n005 kai den mporw na anabathmisw se R1CA021 mou leei sto seus oti dn yparxi kamia kainouria anabathmisi giati;;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Tο τοποθετεις μονος σου οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω, το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα Τ4 κατσαβιδακι-το οποιο ζητας και στο στελνουν!

 

Το θεμα ειναι να βρω original parts σχετικα φθηνα..:!:

 

Σχετικά με τα φτηνά original ή όχι ανταλακτικά θα σας απαντήσω όταν την ερχόμενη εβδομάδα λάβω το W800i housing απο το cnn.cn. Πάντως με μια προσεκτική ματία στις φωτογραφίες που δίνουν μάλλον για καλή απομίμηση μοιάζουν μιας και στο Midleplate δεν έχει τυπωμένα στοιχεία, όπως είδα σε οriginal parts. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος. Αλλά είπαμε...σε μια βδομάδα θα ξέρουμε για το cnn. H άλλη προσοψη με τις 25λίρες αγγλίας (30-35€) που αναφέρθηκε παραπάνω κάποιος φίλος μάλλον είναι αυθεντική. (σε κάθε περίπτωση πολύ φτηνότερη από τα 150€ που ζητάν στα μαγαζιά οι κλέφτες :mad: )

Τώρα όσο αφορά στην τοποθέτηση τους, νομίζω πως εκείνος που θέλει να αλλάξει πρόσοψη συνήθως μπορεί να το κάνει μόνος του, δηλαδή έχει το "ψώνιο" γι'αυτό. Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα Τσιμπιδι με μυτερές άκρες προκειμένου να αφαιρεί η να κρατά κομμάτια που με τα δάκτυλά του δεν είναι δυνατόν, έναν αιχμηρό πλαστικό εξωλκέα (πλαστικό μαχαιράκι δηλαδή) για την απομάκρυνση των προσόψεων (όπου δεν μπαίνει άλλο εργαλείο γιατί ... κλάψε την πρόσοψη) και τέλος ένα Τ6 (και όχι Τ4) αστεράκι κατσαβίδι καθώς και ένα πολύ μικρό σταυροκατσάβιδο.

Πάνω απ' όλα όμως θέλει να έχεις μπροστά σου κάποιον οδηγό "διάλυσης" του κινητού (υπάρχουν δεκάδες στο internet) και βέβαια υπομονή. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πάνω απ' όλα όμως θέλει να έχεις μπροστά σου κάποιον οδηγό "διάλυσης" του κινητού (υπάρχουν δεκάδες στο internet) και βέβαια υπομονή. :cool:

 

Ε ακριβώς, για αυτό ρωτάω εγώ αν υπάρχουν άλλα καταστήματα (Θεσ/νίκη) εκτός την "αντιπροσωπείας" που να αναλαμβάνουν να κάνουν αυτή τη δουλειά... Μου λείπει το δεύτερο (υπομονή) !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Τ4 ειναι για τις βιδες με τρυπα καπως σαν αστερι; Γιατι πρωτη φορα βλεπω τετοιες βιδες.. (για να ανοιξει η μπροστα προσοψη)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους Κ750άκηδες...

9 μήνες με το Κ750 έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος και με καλύπτει γενικά σαν συσκευή..

Εδώ και 15 μέρες έχω ένα προβληματάκι-κόλλημα με τους ήχους. Ενώ αναθέτω mp3 σαν ήχο κλήσης, τις πιο πολλές φορές χτυπάει ο κλασσικός ήχος της SE, συγκεκριμένα αυτός με το όνομα "Sony Ericsson". Επειδή κυρίως είναι συνδεμένο το κινητό με ακουστικο Bluetooth, αλλάζουν συχνά τα προφίλ..

Έχω την Sony Ericsson έκδοση με firmware R1CA021. (Επαναφορά ρυθμίσεων φυσικά δεν έλυσε το πρόβλημα). θα δοκιμάσω και αναβάθμιση, αν έχει βγει νεώτερη εκδοση...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιαδια εχω ενα προβληματακι!Εχω μολις 2μερες το κινητο και δεν ηξερα καπου καλυτερα να ρωτησω απο δω!!Λοιπον,εχω περασει καποια μπ3 τα οποια ειναι με ελληνικους χαρακτηρες.Στο μενου με τους ηχους ολα ΟΚ,αλλα στο μεντια πλειερ τους ελληνικους χαρακτηρες δεν τους βγαζει και γινεται ενας χαμος!Υπαρχει λυση ή μονο να κατσω να τα γραψω γκρικλις;

Ποια ειναι η τελευταια εκδωση λογισμικου;

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου το κινητο τα ιδια με τους Ελληνικους χαρακτηρες.

Μαλλον πρεπει να καθισεις να τα γραψεις σε greeklish.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αγόρασα χθες και εγω αυτο το υπέροχο κινητό και παρατήρησα οτι οταν ακούς ένα mp3 με τον media player ακούγεται πολυ πιο χαμηλά απο οταν το ορίσεις σαν ringtone.(εννοείται οτι η ένταση εχει ρυθμιστει στο μέγιστο απο τα πλαινα κουμπιά.)

Εινα φυσιολογικό αυτο ή κάνω εγώ κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, δεν ξέρω γιατί. Διορθώνεται αν το ακούς απ'το media player όμως... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους Κ750άκηδες...

9 μήνες με το Κ750 έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος και με καλύπτει γενικά σαν συσκευή..

Εδώ και 15 μέρες έχω ένα προβληματάκι-κόλλημα με τους ήχους. Ενώ αναθέτω mp3 σαν ήχο κλήσης, τις πιο πολλές φορές χτυπάει ο κλασσικός ήχος της SE, συγκεκριμένα αυτός με το όνομα "Sony Ericsson". Επειδή κυρίως είναι συνδεμένο το κινητό με ακουστικο Bluetooth, αλλάζουν συχνά τα προφίλ..

Έχω την Sony Ericsson έκδοση με firmware R1CA021. (Επαναφορά ρυθμίσεων φυσικά δεν έλυσε το πρόβλημα). θα δοκιμάσω και αναβάθμιση, αν έχει βγει νεώτερη εκδοση...

 

Υπάρχει περίπτωση όταν το παρατηρείς αυτό να είναι συνδεμένο με το καλώδιο στον υπολογιστή;

 

Αν ναι, είναι λογικό, γιατί η σύνδεση με το καλώδιο απενεργοποιεί το memory stick και άρα δεν μπορεί να διαβάσει το περιεχόμενό του.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω συνδεδεμενο το καλωδιο και ανοιγω το myphone explorer εκει που εχει τη μνημη,μου εμφανιζει μονο του τηλεφωνου και οχι της καρτας!Ετσι γινεται;;
Link to comment
Share on other sites

re paidia exw ena provlima exw tin r1n005 kai den mporw na anabathmisw se R1CA021 mou leei sto seus oti dn yparxi kamia kainouria anabathmisi giati;;

kapoios na voithisei;;

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...