Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalhspera.erotish k go. exo akousei oti mporw na valo sto kinito mou msn messenger, alitheyh? dn exo cosmote alla vodafone.sthn cosmote ksero oti ginetai apla akousa oti k sto k750i mporo na valo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πώς πάει το παραμύθι με τα sms απ' το MyPhoneExplorer?

 

Αποθηκεύω στον η/υ (αρχειοθέτηση) αλλά αν θέλω και να τα εξαγάγω με κάποιο τρόπο, ώστε σε ένα μελλοντικό format να μπορώ να τα ξαναπάρω;

 

Τι γίνεται σ' αυτή την περίπτωση;

 

Η επιλογή "εξαγωγή αρχείου sms" δεν πιάνει, γιατί τα αρχεία που δημιουργεί μετά δεν εισάγονται ώστε να μπορώ να τα δω. Το μόνο που κατάφερα, είναι σε txt, αλλά κι αυτά δεν εισάγονται!

 

Τι κάνουμε;

 

Επίσης, μπορείτε να κοιτάξετε αυτό;

 

http://img444.imageshack.us/img444/2268/untitled1copy0yr.th.jpg

 

Μου το βγάζει όταν προσπαθώ να τρέξω το update service, αμέσως μετά την εγκατάστασή του. Σε 2 καινούριους υπολογιστές το κάνει αυτό, η τελευταία έκδοση του προγράμματος, την κατέβασα χτες απ' τη SE. Τι συμβαίνει;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

kalhspera.erotish k go. exo akousei oti mporw na valo sto kinito mou msn messenger, alitheyh? dn exo cosmote alla vodafone.sthn cosmote ksero oti ginetai apla akousa oti k sto k750i mporo na valo

Κατεβάζεις το πρόγραμμα mig33 από το κινητό σου και το κάνεις ένα ινστάλ. Η σελίδα είναι: wap.mig33.com ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, μπορείτε να κοιτάξετε αυτό;

 

http://img444.imageshack.us/img444/2268/untitled1copy0yr.th.jpg

 

Μου το βγάζει όταν προσπαθώ να τρέξω το update service, αμέσως μετά την εγκατάστασή του. Σε 2 καινούριους υπολογιστές το κάνει αυτό, η τελευταία έκδοση του προγράμματος, την κατέβασα χτες απ' τη SE. Τι συμβαίνει;

 

Φίλε καλησπέρα!

Μάλλον χρησιμοποιείς τον Mozila Firefox σωστά;

Είχα και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!

Η μόνη λύση είναι να κάνεις την εγκατάσταση μέσο του Internet explorer της Microsoft. Μόνο τότε θα δουλέψει!

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλησπέρα!

Μάλλον χρησιμοποιείς τον Mozila Firefox σωστά;

Είχα και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!

Η μόνη λύση είναι να κάνεις την εγκατάσταση μέσο του Internet explorer της Microsoft. Μόνο τότε θα δουλέψει!

 

Ναι, σωστός! FF δουλεύω. Αλλά τι εννοείς "μέσω του IE"; Δηλαδή να ξανακατεβάσω το αρχείο μέσα από ΙΕ και να κάνω open αντί για save as;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστός! FF δουλεύω. Αλλά τι εννοείς "μέσω του IE"; Δηλαδή να ξανακατεβάσω το αρχείο μέσα από ΙΕ και να κάνω open αντί για save as;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Σωστά! Κάνε open και θα δεις έναν installer.Όταν τελειώσει η διαδικασία κάνε και ένα restart και ξαναδοκίμασε το update center.....

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα κανονικα την εγκατασταση με το mozila παντως.

 

Κι εγώ, την πρώτη φορά!

 

Αλλά τώρα, μετά το format δεν δουλεύει! Και στο γραφείο που επιχείρησα να το κάνω για το τηλέφωνο ενός συναδέλφου, δεν έπιασε! Μήπως έχει αλλάξει κάτι;;;

 

Σωστά! Κάνε open και θα δεις έναν installer.Όταν τελειώσει η διαδικασία κάνε και ένα restart και ξαναδοκίμασε το update center.....

 

ΟΚ, θα το δοκιμάσω κι αυτό, ευχαριστώ!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, πάλι τα ίδια!!! http://www.4troxoi.gr/forum/images/smiles/wall.gif

 

Ποια έκδοση του Macromedia flash player σου βγάζει σαν την ποιο νεα;

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του Macromedia flash player σου βγάζει σαν την ποιο νεα;

 

Η σελίδα αυτή:

http://www.adobe.com/products/flash/about/

 

μου δίνει αυτή την έκδοση:

You have version 9,0,16,0 installed

 

Να σημειώσω ότι πλέον το http://www.macromedia.com σε στέλνει στην adobe. Μήπως υπάρχει κάτι με το καινούριο flash player που το κάνει μη-συμβατό με το update της SE;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα αυτή:

http://www.adobe.com/products/flash/about/

 

μου δίνει αυτή την έκδοση:

You have version 9,0,16,0 installed

 

Να σημειώσω ότι πλέον το www.macromedia.com σε στέλνει στην adobe. Μήπως υπάρχει κάτι με το καινούριο flash player που το κάνει μη-συμβατό με το update της SE;

 

Εγώ έχω την 8,0,24,0 και δουλευει αψογα!

Αν θες στείλε με PM ένα email να σου το στείλω μπας και κάνεις δουλειά!

Κάτι άλλο δεν μπορώ να φανταστώ!

Α... η δική μου έκδοση λέει MACROMEDIA flash player και όχι ADOBE... μπορεί και να μην παίζει ρόλο αλλα.....

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη, σε ευχαριστώ πολύ και δημοσίως για το flash που μου έστειλες! Και φυσικά για την άμεση ανταπόκριση...

 

Ένα μικρό προβληματάκι υπάρχει βέβαια... Πώς βγαίνει η προηγούμενη έκδοση απ' το pc; (Η επόμενη δηλαδή, γιατί η παλιότερη δεν έκανε τίποτα πάνω στην νεότερη, δεν την άλλαξε...)

 

Τέλος πάντων, δεν πειράζει, θα φτιάξω τώρα το κινητό του συναδέλφου στο γραφείο, αφού θα το βάλουμε στο δικό του υπολογιστή και για το δικό μου, στο επόμενο format. Εγώ έχω άλλωστε την τελευταία έκδοση!

 

Πάντως, την προηγούμενη φορά, πριν αλλάξω υπολογιστή, έγινε με τη μία, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα!!!:dizzy:

 

Ευχαριστώ και καλό Σαββατοκύριακο!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη, σε ευχαριστώ πολύ και δημοσίως για το flash που μου έστειλες! Και φυσικά για την άμεση ανταπόκριση...

 

Ένα μικρό προβληματάκι υπάρχει βέβαια... Πώς βγαίνει η προηγούμενη έκδοση απ' το pc; (Η επόμενη δηλαδή, γιατί η παλιότερη δεν έκανε τίποτα πάνω στην νεότερη, δεν την άλλαξε...)

 

Τέλος πάντων, δεν πειράζει, θα φτιάξω τώρα το κινητό του συναδέλφου στο γραφείο, αφού θα το βάλουμε στο δικό του υπολογιστή και για το δικό μου, στο επόμενο format. Εγώ έχω άλλωστε την τελευταία έκδοση!

 

Πάντως, την προηγούμενη φορά, πριν αλλάξω υπολογιστή, έγινε με τη μία, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα!!!:dizzy:

 

Ευχαριστώ και καλό Σαββατοκύριακο!

 

Δεν κάνει τίποτα!

Εξάλου γι αυτό το λόγο υπάρχει το forum για να βρήσκουμε λύση στα προβλήματα μας...

Ελπίζω να τα καταφέρεις!

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

Tα κεντρικά του σέρβις στην Αθήνα πού είναι; Αν το πηγαίνεις εκεί το κινητό το παραλαμβάνεις ταχύτερα από ότι αν το πας σε κάποιο περιφερειακό σέρβις εντός πάλι Αθηνών; Με έχουν αφήσει ήδη 10 μέρες χωρίς το Κ750... :mad: Και μου λένε από το υποκατάστημα ότι θα έρθει μάλλον προς το τέλος της άλλης. Καλά είναι σοβαρά πράματα αυτά; :down:
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρότατα φίλτατε... :lol: :lol: Κλασικά πράγματα.

Έχει πολλά σέρβις στην Αθήνα. Εγώ ξέρω το OMNITEK. TΖΩΡΤΖ 26 (2η παράλληλος της Πατησίων) Τηλ: 210-3304550

Link to comment
Share on other sites

simera anabathmisa to kinito enos filou pou exei vl syskeyi

kai mallon exei tin kainourgia i opoia einai

 

R1CA021

 

ayti einai i teleftaia?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Ναι... αυτή είναι η τελευταία έκδοση...

 

thanks file,

mipos kseroume kai ti diorthoni? etsi enimerotika!!!:O

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση R1CA021

 

- Released on SEUS for the K750 on 22/05/06.

- Increased Camera software version. Photo and Video quality, however, do not appear to have changed noticably.

- FIX: The Animated menu items bug for Themes is mostly resolved. After applying a theme with an animated menu, we still need to go to the Settings or Calls menu to start the animation, but it will not disappear again after this.

- JBenchmark 3D LQ: 206

- JBenchmark 3D HQ: 125

- JBenchmark 2: 333

- JBenchmark 1: 3934

Link to comment
Share on other sites

εδώ και λίγες μέρες αγόρασα ένα W700i και έχει ακριβώς την ίδια έκδοση λογισμικού. Λογικό εφόσον μιλάμε για ένα μεταμφιεσμένο Κ750i με walkman δυνατότητες.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

Αγόρασα ενα κ750 (vodafone) και προσπάθησα να κάνω συγχρονισμό με το outlook προκειμένου να του "φορτώσω" τις επαφές που είχα. Με 1.απενεργοποιημένο antivirus kai firewall και 2. και από usb και από btw, μόλις ξεκινούσε το συγχρονισμό μου έβγαζε ένα παράθυρο με μοναδική επιλογή "ΟΚ"" το οποίο έγραφε: "syncml desktop server" και μολις πατούσα ΟΚ μου έβγαζε ένα δεύτερο παράθυρο στο όποιο έγραφε "synchronisation failed". Έψαξα σε όλο το forum και μέσω Google αλλά δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο. Μήπως μπορείτε σας παρακαλώ να βοηθήσετε?

(Δοκίμασα μέσα από MyPhoneExplorer, αλλά δεν έχε επιλογή να κάνω inport από outlook)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

Αγόρασα ενα κ750 (vodafone) και προσπάθησα να κάνω συγχρονισμό με το outlook προκειμένου να του "φορτώσω" τις επαφές που είχα. Με 1.απενεργοποιημένο antivirus kai firewall και 2. και από usb και από btw, μόλις ξεκινούσε το συγχρονισμό μου έβγαζε ένα παράθυρο με μοναδική επιλογή "ΟΚ"" το οποίο έγραφε: "syncml desktop server" και μολις πατούσα ΟΚ μου έβγαζε ένα δεύτερο παράθυρο στο όποιο έγραφε "synchronisation failed". Έψαξα σε όλο το forum και μέσω Google αλλά δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο. Μήπως μπορείτε σας παρακαλώ να βοηθήσετε?

(Δοκίμασα μέσα από MyPhoneExplorer, αλλά δεν έχε επιλογή να κάνω inport από outlook)

 

Ευχαριστώ

 

Συμπληρωματικά, στο τηλέφωνο έγραφε ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΑΠΕΤΥΧΕ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά. Στο μενού, επιλέγουμε ψυχαγωγία. Το μικρό εικονίδιο των παιχνιδιών είναι ένα πράσινο στρογγυλό κυκλάκι ;
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτή τη στιγμή το Κ750 μου το έχω μετατρέψει σε W800 , άλλαξα και προσοψη με αυτη του 800, έχω το δικό μου μενού με τα δικά μου εικονίδια, χωράει πάνω απο 200 sms και περιμένω να μου στείλουν το service καλωδιο έτσι ωστε να προσθέσω και το θερμόμετρο μπαταρίας

 

Δεν χρειάζεσαι service καλώδιο για το θερμόμετρο

πέρνα στο customise.xml το παρακάτω κανε επαναφορά ρυθμίσεων και είσαι έτοιμος ;)

<mmi>

<shortcuts>

<shortcut>Settings_Battery_Id</shortcut>

<shortcut>BlueTooth_Settings</shortcut>

<shortcut>Menu_CalendarMain</shortcut>

<shortcut>Settings_IR_Id</shortcut>

<shortcut>Alarm_Id</shortcut>

</shortcuts>

 

</mmi>

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...