Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκτος απο τα μπ3 σαν ηχο κλισης που ειναι κλειδομενα στο λααιβ , εινααι τιποτα αλλο κλειδομενο? τα εικονιδια ειναι πολυ πιο ασχημα σε λαιβ μενου?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητο δεν εχει 262.144 χρωματα; Η ερωτηση ειναι ρητορικη καθως οι προδιαγραφες αυτο λενε. Ομως...

Ετρεξα ενα benchmark απο τη σελιδα http://www.jbenchmark.com/download.jsp, το JBenchmark3D Jar και το εμφανισε να εχει 65536. Τι ακριβως συμβαινει; Μια πιθανοτητα θα ηταν το benchmark να ειναι πιο παλιο - πριν διατεθουν τα 262.144 χρωματα σε συσκευη-. Ομως αυτο δεν ισχυει, οπως μπορειτε να δειτε στη σελιδα http://www.jbenchmark.com/phonedetails.jsp?D=Nokia%206680, ειναι για το NOKIA 6680 και του βρισκει τα 262 χιλιαδες χρωματα.. Ευχαριστω εκ των προτερων

* Η σελιδα του κινητου μας: http://www.jbenchmark.com/phonedetails.jsp?D=SonyEricsson%20K750i

Link to comment
Share on other sites

To Memory stick μέχρι το μέγεθος των 512ΜΒ έχει δωθεί και σε δύο εταιρίες εκτός SONY (Sandisk και Lexar) για παραγωγή. Πιθανόν να ακολουθήσουν και άλλες.

 

ΓΦ

A success of our past, a challenge for their future.

 

JF

Link to comment
Share on other sites

To Memory stick μέχρι το μέγεθος των 512ΜΒ έχει δωθεί και σε δύο εταιρίες εκτός SONY (Sandisk και Lexar) για παραγωγή. Πιθανόν να ακολουθήσουν και άλλες.

 

ΓΦ

 

Ρωτάω εσένα αλλά και γενικά όποιον άλλο ξέρει: αξίζουν τα παραπάνω λεφτά οι HighSpeed κάρτες ? π.χ. στα 512ΜΒ η Sandisk έχει ~70€, η Sony έχει ~80€, ενώ η φθηνότερη HS ξεκινάει από τα 85€. Ξέρω ότι οι κάμερες Sony θέλουν οπωσδήποτε MemoryStick Pro για να τραβήξουν video σε VGA ανάλυση και 30fps, αλλά υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά μεταξύ απλής Duo και HighSpeed ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν εχει 262.144 χρωματα; Η ερωτηση ειναι ρητορικη καθως οι προδιαγραφες αυτο λενε. Ομως...

Ετρεξα ενα benchmark απο τη σελιδα http://www.jbenchmark.com/download.jsp, το JBenchmark3D Jar και το εμφανισε να εχει 65536. Τι ακριβως συμβαινει; Μια πιθανοτητα θα ηταν το benchmark να ειναι πιο παλιο - πριν διατεθουν τα 262.144 χρωματα σε συσκευη-. Ομως αυτο δεν ισχυει, οπως μπορειτε να δειτε στη σελιδα http://www.jbenchmark.com/phonedetails.jsp?D=Nokia%206680, ειναι για το NOKIA 6680 και του βρισκει τα 262 χιλιαδες χρωματα.. Ευχαριστω εκ των προτερων

* Η σελιδα του κινητου μας: http://www.jbenchmark.com/phonedetails.jsp?D=SonyEricsson%20K750i

File kai egw to parathrhsa auto kai h8ela na ma8w telika ti ginete!!!exei 65536 h 262.144 xrwmata??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος phone manager εκτός της sonyericsson γιατί αυτή δεν μου δουλεύει .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

To Memory stick μέχρι το μέγεθος των 512ΜΒ έχει δωθεί και σε δύο εταιρίες εκτός SONY (Sandisk και Lexar) για παραγωγή. Πιθανόν να ακολουθήσουν και άλλες.

 

ΓΦ

 

Η Sandisk ήδη παράγει Memory stick 2gb.

 

http://www.sandisk.com/images/pr/mspd-2gb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Apo pou mporeis na th breis auth th karta??

Υπάρχει εδώ. Σίγουρα, βέβαια, μπορείς να βρεις και από αλλού. Απλά είναι λίγο ακριβές ακόμη.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

1. αυτό το σημείο εμένα αντιθέτως με εντυπωσίασε. Διοτι σε κάθε επαφή μου πέρασε και την φώτο του κάθε ατόμου, αλλα και όλα τα στοιχεία και τα σχόλια που έχω σε κάθε επαφή μου στο Ρ900.

Οσο για το 4. φυσικά και τραβάει οχι μια μόνο αλλα και παραπάνω ώρες.

Φιλε sakisplayer Να ρωτησω κατι 1] στο ρ900 ειχες ονοματα με πολαπλα πεδια? 2]ειχες εικονιδιο κινητου η σταθερου τηλ και εαν ναι τα εικονιδια 2 η 3 η 4τηλ.σταθερων Η κινητων σινεχιζουν να υπαρχουν ? γιατι αν συμβενη κατι τετοιο εισαι ο μοναδικος και οι υπολοιπη θα το πεταξουμε στη θαλασσα οσο για τα σχολια ουτε λογος [Η δικη μου εκδοση ειναι R1A044-3/6/05 {05W23} KAI πεσμου κατι ακομα στο δικο σου ΤΩΡΑ μπορης να βαλης 2η3 εικονιδια κινητου Η σταθερου ??????!!!!!!!!!!! αφου την ωρα που πας να το βαλης το 2 αλλαζη το εικονιδιο του 1!!!!!ΑΝ καποιος φιλος ξερη κατι ας βοηθηση ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Οταν πας να στηλης μυνημα σε πολους παραληπτες δεν εχη αναφορα παραδοσης σε αυτη την λειτουργεια ,(αλλα τουλαχιστον δεν χρειαζεται καθε φορα να ενεργοποιω την αναφορα) { βλεπε ρ900 } ΓΝΩΡΙΖΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ????
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε powerser

Μάλλον δεν το διατύπωσε καλά ο SakisPlayer (υποπτεύομαι). Φέρνει ένα εικονίδιο για ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΤΗΣ ΕΠΑΦΗΣ (4give the capitals).... Είμαι σίγουρος, τουλάχιστον σε εμένα έτσι τα έφερε. Άλλωστε, η εικόνα καλούντα πάει ανά επαφή, όχι ανά επιμέρους πεδίο επαφής. Προσωπικά, στη θέση σου, δεν θα ανησυχούσα!

Φιλικά

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ayto einai gnwsto alla de mas endiaferei. Emena me endiaferei ean yparxei to problhma asymbatothtas unicode ellhnikwn xarakthrwn me apotelesma ena sms me ellhnikous xarakthres na xrewnetai treis fores afou apostelletai san 3 sms. Dhladh ena kanoniko sms = 160 xarakthres, ena unicode sms = 70 xar.

epomenws 70+70+20=160 xar. ara 3 sms, ara xrewsh gia 3 sms! Thn eixa pathsei me to 6600 palia pou eixe to idio problhma mexri na anabathmistei meta apo ena xrono (!) kai de thelw na thn ksanapatisw mias kai den exw 130.000 drx gia petama se antithesh me allous pou den toys polyniazei to xrhma mias kai toys trexei apo ta mpatzakia.

 

Na doume pote tha mou apanthsete an yparxei ayto to problhma ontws ektos kai ean den to exete parei xampari akoma oti mporei na yparxei. Egw den to gnwrizw giati den to exw dei to kinhto oute apo konta, giayto kai rwtw epidh 2 filoi parapanw egrapsan oti yfistatai ayto to problhma kai thelw na to tekmhriwsw AYTO HTAN TO EGKLHMA MOU! :lol:

 

 

Ρε φίλε αυτο το θέμα εσένα δε θα έπρεπε να σε απασχολεί γιατί ολα σου

τα μηνύματα είναι greeklish! Δε σου είπανε ότι στο forum μπορείς να γραφεις

απεριοριστα ελληνικά χωρίς χρέωση ; :)

 

Δεν νομίζω ότι σε απασχολεί τοσο αυτο το θέμα, μαλλον το εχεις παρει

εγωιστικα και το συνεχιζεις γιατι με την ιδια ευκολια που γραφεις Greeklish

μηνυματα των 500+ χαρακτήρων στο forum μπορείς να το κανεις και στα SMS!

 

----------------------------------------------------------------------

 

1. Απαιτώ καλύτερο έλεγχο των συζητήσεων απο τους Admin!

2. Υποχρεωτική γραφή με ελλήνικους χαρακτήρες!

όχι γιατι είμαι σωβινιστής αλλα γιατι ειναι πολύ ευκολότερα στην αναγνωση!

 

ευχαριστώ

 

ΥΓ ελπιζω όχι το Θεο! :)

Link to comment
Share on other sites

@imaginos, Athkatla κλπ, κλπ

Είναι απόλυτα σεβαστές οι απόψεις σας για το θέμα των ελληνικών και κανείς δεν αμφισβητεί τη σημασία του. Επειδή όμως αυτό το θέμα το έχουμε μάλλον εξαντλήσει και απλά γεμίζουμε σελίδες με διαξιφισμούς, και αφού ο φίλος imaginos έχει ανοίξει ήδη thread για το θέμα "SMS ME ELLHNIKA KAI K750i" ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75286 ) δε νομίζετε ότι θα ήταν καλύτερα για όλους να συνεχιστεί αυτήν την... χμμμ... συζήτηση αποκλειστικά σε αυτό; Εκεί, όποιος έχει άποψη (και, κυρίως, όποιος ΘΕΛΕΙ να συμμετέχει σε μια τέτοιου είδους ανταλλαγή απόψεων) μπορεί να το κάνει ανενόχλητος.

Παρακαλώ, χωρίς παρεξήγηση και απολύτως φιλικά προς όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω το κινητό μερικές μέρες και ήρθε η ώρα να γράψω μερικά πράγματα για το κινητό και σχετικά με αυτά που διάβασα σε άλλες σελίδες του θέματος:

 

1. Η Μπαταρία μετά τη δεύτερη φόρτιση είναι εκπληκτική. Με πάρα πολύ ομιλία 50 λεπτά + την ημέρα πάει στην τρίτη μέρα με περίπου 40% ακόμη φόρτιση (και όχι δεν χρησημοποιώ το USB καλώδιο, γιατί δεν βρήκα τρόπο να κάνω το FMA να λειτουργεί με το USB καλώδιο και έτσι χρησημοποιώ το Bluetooth)

 

Να αναφέρω πως το Bluetooth το έχω μόνιμα ανοικτό και έχω μεταφέρει και άπειρα αρχεία απο τον υπολογιστή στο κινητό :w00t:

 

2. Η κάμερα είναι πολύ καλή και μάλιστα εχε λειτουργίες που μόνο σε ψηφιακή φωτογραφική βρίσκουμε, όπως λήψη ριπής, πανοραμική λήψη με αυτόματη συρραφή 3 φώτο κ.α.

Εχει ένα μικρό πρόβλημα με εμφάνιση κόκκου, αλλά αυτό οφείλεται στον CMOS φακό και δεν λύνεται. Απλά το ανέχεσαι και λές είναι κινητό και όχι ψηφιακή φωτογραφική.

Πάντως για φωτογραφίες μέχρι 10Χ15 ο κόκκος δεν θα είναι ιδιαάτερα αισθητός και έτσι όσοι δεν έχουν απαιτήσεις απο τις φωτογραφίες τους μπορούν πολύ άνετα να το χρησιμοποιήσουν για φωτογραφική.

 

3. Τριξίματα έχει μερικά, αλλά ελπίζω να ελαττωθούν μόλις τα πλαστικά δουλευτούν με το πέρασμα του χρόνου λίγο. Λογικό είναι να έχει θεωρώ με τόσο πολύ πλαστικό.... (ελέω μείωσης του βάρους)

 

4. Δεν ξέρω για την ποιότητα των φώτο αν μειώθηκε με την αναβάθμιση του λογισμικού γιατί έβαλα κατευθείαν την R1L με το που το πήρα (05W23 από Γερμανό). Πάντως την ανάλυση την βλέπετε απο το μέγεθος της εικόνας. ΑΝ είναι 1600Χ1200 είναι 2 Mpixel και τα άλλα περί 1 Mpixel είναι παπαρίες....

Εδώ θα παρακαλούσα των SEMC FREAK αν μπορεί να μας πεί αν υπάρχει γραμμή επικοινωνίας (μέσω email) γιατί θα ήθελα να ζητήσω αν μπορεί σε μελλοντική αναβάθμιση του λογισμικού να διαλέγουμε εμείς την ποιότητα συμπίεσης της εικόνας σε διάφορα στάδια (π.χ. fine - standar - low)

 

5. Το ηχείο για την αναπαραγωγή των ήχων κλήσεων είναι πάρα πολύ δυνατό και σε μέγιστη ένταση δεν υπάρχει περίπτωση να μην ακούσεις το κινητό και σε λαϊκή αγορά να είσα..... :lol:

 

6. Το ακουστικό θα ήθελα να είναι λίγο πιο δυνατό γιατί σε μέγιστη ένταση σε εξωτερικούς χώρους είναι οριακό....

 

Ας κάνω και μία ερώτηση:

Βρήκε κανείς πως μπόρείς να χρησιμοποιείς διαφορετικό ήχο κλήσεις ανάλογα με το προφίλ?

Εγώ αν κατάλαβα σωστά δεν μπορείς να το κάνεις αυτό?

Δηλαδή στο προφίλ αλλάζεις ένταση και άλλες ρυθμίσεις εκτός από τον ίδιο τον ήχο?!? :confused:

 

Τέλος για κάρτες MS DUO PRO για δείτε λίγο και στο ebay στην Γερμανία:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=46410&item=7528564297&rd=1

 

512 ΜΒ 37 Ευρώ :w00t: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε powerser

Μάλλον δεν το διατύπωσε καλά ο SakisPlayer (υποπτεύομαι). Φέρνει ένα εικονίδιο για ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΤΗΣ ΕΠΑΦΗΣ (4give the capitals).... Είμαι σίγουρος, τουλάχιστον σε εμένα έτσι τα έφερε. Άλλωστε, η εικόνα καλούντα πάει ανά επαφή, όχι ανά επιμέρους πεδίο επαφής. Προσωπικά, στη θέση σου, δεν θα ανησυχούσα!

Φιλικά

ΣΕ μενα εχουν χαθη πανω απο τα μισα τηλ.παντως και χθες καθομουνα και τα εφτιαχνα επαφη επαφη.Ειχε βαλη μονο 2 τηλ ανα ονομα και αν καποια ειχαν ηλ.ταχυδρομιο , με λαθος βεβαια εικονιδια και αυτα που περασε!!!!!! Οταν ΕΙΧΑ 4 Η 5 ΤΗΛ. ανα ονομα ΚΑΚΑΛΑ και σε μερικα δεν εβαλε ουτε καν τα 2 , χωρια που τα τηλ. τις καρτας τα οποια εβαλα πρωτα στο τηλ και μετα μεταφορα στη νεα καρτα απεκτησαν στο τελος νεα καταληξη Π.Χ. [ΝΙΚΟΣ]((( /Μ ))).ΤΙ ΣΥΜΕΝΗ??? (/Μ) ΤΡΕΧΑ ΓΥΡΕΒΕ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

((((((Βρήκε κανείς πως μπόρείς να χρησιμοποιείς διαφορετικό ήχο κλήσεις ανάλογα με το προφίλ?

Εγώ αν κατάλαβα σωστά δεν μπορείς να το κάνεις αυτό?

Δηλαδή στο προφίλ αλλάζεις ένταση και άλλες ρυθμίσεις εκτός από τον ίδιο τον ήχο?!?))))) ((((((Το ακουστικό θα ήθελα να είναι λίγο πιο δυνατό γιατί σε μέγιστη ένταση σε εξωτερικούς χώρους είναι οριακό.)))

 

ΣΩΣΤΟ και εγω το παιδεψα τιποτα δεν γινεται λιγο χαζο ειναι ΑΣ ελπιζουμε τιποτα καλυτερο με καποια πιο νεα αναβαθμιση

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για τη λειτουργία φωτογραφικής μηχανής: στις οδηγίες λέει ότι πατάς την 1η σκάλα μέχρι να εστιάσει και μετά τη 2η για να βγάλει φωτό. Το δικό μου, που αγόρασα σήμερα, έχει μάλλον ελαττωματικό κουμπί. Μέχρι τη μέση (1η σκάλα) δεν κάνει τίποτα, και αν το πατήσεις τέρμα, βγάζει σταυρόνημα και πράσσινο φωτάκι αλλά δεν πατιέται το κουμπί μια και είναι στο τέρμα της διαδρομής του...

Να υποθέσω ότι έπεσα σε ελλαττωματικό κομμάτι;;; Pz HELP !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πάλεψέ το λίγο ακόμα, με το μαλακό εννοείται...

Αν δεν δεις αποτέλεσμα, φεύγεις ευθύς αμέσως για αντικατάσταση....

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω το κινητό μερικές μέρες και ήρθε η ώρα να γράψω μερικά πράγματα για το κινητό και σχετικά με αυτά που διάβασα σε άλλες σελίδες του θέματος:

 

1. Η Μπαταρία μετά τη δεύτερη φόρτιση είναι εκπληκτική. Με πάρα πολύ ομιλία 50 λεπτά + την ημέρα πάει στην τρίτη μέρα με περίπου 40% ακόμη φόρτιση (και όχι δεν χρησημοποιώ το USB καλώδιο, γιατί δεν βρήκα τρόπο να κάνω το FMA να λειτουργεί με το USB καλώδιο και έτσι χρησημοποιώ το Bluetooth)

Poses wres to eixes na fortizei th deuterh fortish??

Link to comment
Share on other sites

τελικα σε 2 μερες θα εχω το κ750 απο βονταφον. τωρα τι πρεπει να κανω? υπαρχει τροπος να το ξεκλειδοσω ο ιδιος? η πρεπει να το στειλω Αθηνα? χανω την εγγυηση?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και μόνος σου αν θέλεις ΕΔΩ και να βάλεις το κανονικό λογισμικό χωρίς τις αηδίες της Βοδιφον.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα περ 15 σελ αλλά δεν είδα τπτ οπότε συγνώμη αν έχει γραφτεί.

Δεν είμαι πολύ''ψαγμένος''με τα κινητά.Εχω επιδότηση περ 120 ε μιας και έκλεισα 2 χρόνια(Vodafone).Θέλω το συγκεκριμένο κινητό επηρεασμένος κυρίως απο εσάς εδώ.Το δίνουν έτσι?(Με επιδότηση εννοώ)Με συμφέρει?Η μήπως υπάρχει κάτι άλλο πιο έξυπνο που μπορώ να κάνω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Poses wres to eixes na fortizei th deuterh fortish??

 

την δευτερη φορτιση αστην για περιπου 5 ωρες

την τριτη φορτιση για 2 ωρες και 37 λεπτα

την τεταρτη φορτιση μονο για 22 λεπτα της ωρας

και ολες τις επομενες για 3,5 ωρες και 13 λεπτα !

 

 

Υ.Γ. συγνωμη αλλα δεν κρατηθηκα

Link to comment
Share on other sites

τελικα σε 2 μερες θα εχω το κ750 απο βονταφον. τωρα τι πρεπει να κανω? υπαρχει τροπος να το ξεκλειδοσω ο ιδιος? η πρεπει να το στειλω Αθηνα? χανω την εγγυηση?

 

Ρε παιδιά έλεος πια!!!! :( :(

 

Φίλε μου, 2 σελίδες πριν, έκανες ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις, στις οποίες σου απάντησαν. Δεν διαβάζετε τις απαντήσεις???

 

Τι φταίμε δηλαδή εμείς που καθόμαστε και διαβάζουμε καθημερινά 5-6 καινούριες σελίδες του thread, από τις οποίες ελάχιστα μηνύματα λένε κάτι ουσιαστικό και όχι επαναλήψεις?

 

Κάντε ένα κόπο και διαβάζετε, αν όχι όλο το thread, τουλάχιστον τις τελευταίες σελίδες.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...