Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια προχθες εβαλα frog απο Q κ μου λεει επανω γραμμη 1. Επεισης κ οταν παιρνω τηλεφωνο. Γιατι γινεται αυτο;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια προχθες εβαλα frog απο Q κ μου λεει επανω γραμμη 1. Επεισης κ οταν παιρνω τηλεφωνο. Γιατι γινεται αυτο;

 

Είναι χαρακτηριστικό της cosmote :)

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia. prin dio meres pao na anikso to k750 mou kai kolage, vgazo tin memory kai anikse kanonika.

vazo tin memory se ena card reader kai den tin anagnorige :(

exei pathei kanenas auto to provlima?

ti mporo na kano gia na parw ta arxia pou eixa mesa?

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia. prin dio meres pao na anikso to k750 mou kai kolage, vgazo tin memory kai anikse kanonika.

vazo tin memory se ena card reader kai den tin anagnorige :(

exei pathei kanenas auto to provlima?

ti mporo na kano gia na parw ta arxia pou eixa mesa?

 

Αν στο κινητο σου κολλαει και στο Card Reader δεν την αναγνωριζει ειναι προβλημα της καρτας μηνημης.

Δε νομιζω να μπορεις να ανακτησεις τα αρχεια σου.

 

Πανε στο καταστημα που την πηρες να στην ελεγξουν.

Η Sony εχουν 3 χρονια εγγυηση στις μνημες.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

i karta einai SanDick

skeutika mipos iparxei kamepa programataki gia anaktisi dedomenon apo tin xalasmeni karta.

euxaristo poli!!!

 

Δυστυχως αν δεν αναγνωριζεται η καρτα κανενα προγραμμα δεν μπορει να την διαβασει.

Αν την πηρες προσφατα κανε ενα ερωτημα στο καταστημα που την πηρες να την ελεγξουν.

Δεν εχεις να χασεις τιποτα.

 

Φιλικα,

Βαγγελης

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

@Vangelakis4: Κατ'αρχάς χαιρετώ...

Επειδή και εγώ πρι λίγο καιρό άνοιξα το τηλέφωνό μου, δεν κατάλαβα τι βρίκες δύσκολο στην όλη διαδικασία;

Εγώ το μόνο που φοβήθηκα είναι μην κάνω ζημιά στις ταινιούλες όπως αυτή του πληκτρολογίου βγάζοντάς την.

Κατα τ'άλλα όλα πήγαν μια χαρά, το κινητό καθαρίστηκε εσωτερικά και ξαναμονταρίστηκε. (Μόνο πρόβλημα ξαναλέω είναι το πως θα κλείσεις την οθόνη χωρίς να αφήσεις ίχνος σκόνης μέσα.)

 

Έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το joystick το καθάρισα και αυτό ενώ δούλεψε αρχικά τώρα συνεχίζει να έχει πρόβλημα με το κάτω (σου κάνει τη ζωή δύσκολη στα μηνύματα με το Τ9). Και έτσι όπως είναι κατασκευασμένο δεν είναι δυνατόν να καθαριστεί εσωτερικά...

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

i karta einai SanDick

skeutika mipos iparxei kamepa programataki gia anaktisi dedomenon apo tin xalasmeni karta.

euxaristo poli!!!

 

Όπως τα λέει ο Vangelakis4. Προγράμματα για ανάκτηση αρχείων υπάρχουν πολλά και κάνουν θαύματα. Αλλά όλα προυποθέτουν ότι η κάρτα αναγνωρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η εγχείρηση πέτυχε!

Το μεταλλαγμένο (σε επίπεδο firmware) K750i έγινε ένα W800i !

Το εγχείρημα ήταν περίπλοκο αλλά άξιζε τον κόπο. Το W800 housing που μου ήρθε από το HongKong (βλέπε cnn.cn) αν είναι απομίμηση, είναι τόσο τέλεια που δεν μπορώ να το καταλάβω με καμία δύναμη!!! Το μόνο εξοργιστικό ήταν που τελικά μου ήρθε χωρίς το διαφανές πλαστικό κάλυμα των διπλών led με αποτέλεσμα να κάνω πραγματικά πλαστική χειρουργική στο πλαστικό κάλυμα του παλιού μου K750 έτσι ώστε να χωρέσει στην πλατη του W800. Αν αναρωτιέστε, να σας πω, πως το μοναδικά εξαρτήματα που δεν είναι κοινά μεταξύ των δύο μοντέλων είναι η πλάτη (βλέπε κάλυμα φωτογραφικής) και .... το πλαστικό κάλυμα των LED (Αυτό που δεν μου έστειλαν)

Link to comment
Share on other sites

@Vangelakis4: Κατ'αρχάς χαιρετώ...

Επειδή και εγώ πρι λίγο καιρό άνοιξα το τηλέφωνό μου, δεν κατάλαβα τι βρίκες δύσκολο στην όλη διαδικασία;

Εγώ το μόνο που φοβήθηκα είναι μην κάνω ζημιά στις ταινιούλες όπως αυτή του πληκτρολογίου βγάζοντάς την.

Κατα τ'άλλα όλα πήγαν μια χαρά, το κινητό καθαρίστηκε εσωτερικά και ξαναμονταρίστηκε. (Μόνο πρόβλημα ξαναλέω είναι το πως θα κλείσεις την οθόνη χωρίς να αφήσεις ίχνος σκόνης μέσα.)

 

Έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το joystick το καθάρισα και αυτό ενώ δούλεψε αρχικά τώρα συνεχίζει να έχει πρόβλημα με το κάτω (σου κάνει τη ζωή δύσκολη στα μηνύματα με το Τ9). Και έτσι όπως είναι κατασκευασμένο δεν είναι δυνατόν να καθαριστεί εσωτερικά...

 

Χαιρεται Ηλια.

Απο απροσεξια μου και απο βιασυνη κατεστρεψα το δοντακι της καμερας γιατι το επιασα με το χερι.

Αλλα δεν μου ειναι κοπος να το φτιαξω και δεν αγχωνομαι για αυτο πολυ παρα για το καταραμενο το Joystick.

Θα ψαξω μεσα στο Net μπας και βρω ολο το μηχανισμο του Joystick και αν βρω κατι θα σας ενημερωσω.

Για το θεμα σκονης με λιγη προσοχη καθαριζει η οθονη.

 

Ευχαριστω παντως για την συμβουλη!!!

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα.

Βρηκα λοιπον και τον μηχανισμο του Joystick.

Μονο με 5 λιρες και τα μεταφορικα μεσα.

Εγω το παραγγειλα και θα ησυχασει το κεφαλι μου.

Οποιος ξερει να το αλλαξει και ενδιαφερεται ας ριξει μια ματια εδω:

 

http://cgi.ebay.co.uk/SONY-ERICSSON-K700i-K750i-W800-W800i-JOYSTICK-SWITCH_W0QQitemZ180025146371QQihZ008QQcategoryZ42423QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

 

Ελπιζω να βοηθησα οσους εχουν προβλημα με το Joystick.

 

Φιλικα Βαγγελης

 

Οδηγιες αντικαταστασης του Joystick:

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=2696

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι χαρακτηριστικό της cosmote :)

 

A, ναι; :down:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο site της sonyericsson για να παρω τις ρυθμισεις για MMS απο cosmote. Στον τυπο συνδεση δεδομενων πρεπει να βαλω ομως, GPRS η GSM? Το GPRS τι σχεση εχει με τα MMS?

 

Edit: Παντως η καμερα δεχεται ζουμ στη μεγιστη αναλυση. Μαλλον θα ειναι απο τις παλιες συσκευες. Ειδα και την εκδοση του firmware που ειναι η R1BC002. Να βαλω την πιο νεα η μπα?

Link to comment
Share on other sites

paidia na kano mia erwtisi? Iparxei kapoio programma pou na mporeis na kaneis eykola backup ta sms ston hy kai na diavazontai apo ena txt i me allo tropo eykola?

Tha ithela na mou apantisei opoios to exei dokimasei sigoura giati skeftomai na agorasw kinito kai thelo na eimai sigouri giayto prin

Link to comment
Share on other sites

Με το MyPhoneExplorer, μπορείς να κάνεις αυτό που ζητάς. Μπορείς να πάρεις backup τα μηνύματα στον υπολογιστή, να τα αποθηκεύσεις σε txt και από το αντίγραφο που θα έχεις πάρει στο πρόγραμμα, να τα περάσεις ξανά στο κινητό. Το πρόβλημα είναι ότι αν ας πούμε πάρεις αντίγραφο στον υπολογιστή και θέλεις να κάνεις ένα format πχ, το txt που θα εξάγεις, δεν εισάγεται ξανά στο πρόγραμμα και άρα μετά το format δεν θα μπορείς να τα ξαναδείς στο κινητό σου. Εκτός αν πριν το format, τα φορτώσεις στο κινητό και μετά πάλι τα ξεφορτώσεις στο φρέσκο pc σου.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο καινούριο firmware για το Κ750 ?

 

Όχι.

Και πάει καιρός από την τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

paidia na kano mia erwtisi? Iparxei kapoio programma pou na mporeis na kaneis eykola backup ta sms ston hy kai na diavazontai apo ena txt i me allo tropo eykola?

Tha ithela na mou apantisei opoios to exei dokimasei sigoura giati skeftomai na agorasw kinito kai thelo na eimai sigouri giayto prin

Me afto to programmataki "MyPhoneExplorer" tha kaneis afto pou thes alla kai polla alla . Parto apo edw->http://www.fjsoft.at/en/ ;)

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο site της sonyericsson για να παρω τις ρυθμισεις για MMS απο cosmote. Στον τυπο συνδεση δεδομενων πρεπει να βαλω ομως, GPRS η GSM? Το GPRS τι σχεση εχει με τα MMS?

 

Το MMS και το GPRS συνδέονται στενά. Όταν το MMS αποστέλεται ή λαμβάνεται από τους χρήστες χρησιμοποιήται η GPRS σύνδεση για την μεταφορά δεδομένων.

Η GSM σύνδεση βέβαια αφορά την τηλεφωνία αυτή καθ'αυτή και μπορεί να εξυπηρετήσει έως και τα απλά SMS.

 

A και όσο αφορά στην εκ HongKong cnn.cn να σας ενημερώσω πως μιλάμε, ως επι το πλείστον, για μαϊμού αξεσουάρ αρκετά καλής (εκ πρώτης όψεως) ποιότητας με πολύ καλή εφαρμογή, αλλά που σύντομα αρχίζουν να ξεθωριάζουν. Το δικό μου πορτοκαλί W800 έχασε το πλαϊνό λογότυπο Walkman μέσα σε τρεις ημέρες ενώ τα πλαϊνα πορτοκαλί κουμπιά δείχνουν να χάνουν το χρώμα τους σχετικά εύκολα.

 

Γι' αυτό λοιπόν προσοχή !!!. Τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις.!!! Πάντως δεν δίνω τα 88€+ που θέλει η SE για τις προσόψεις σε καμιά περίπτωση. Προτιμώ να παίζω με μαϊμούδες.!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν δίνω τα 88€+ που θέλει η SE για τις προσόψεις σε καμιά περίπτωση. Προτιμώ να παίζω με μαϊμούδες.!!! :lol:

 

Διόρθωση... 88€ για τα δύο κομμάτια. Θες άλλα 15 για το κάλυμα της μπαταρίας και άλλα 44 για τα πλήκτρα. Και όλα αυτά δεν περιλαμβάνουν το "σασί"...

 

Μια χαρά είναι και οι μαϊμουδίτσες!:D

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε ποιο κατάστημα μπορώ να βρω το k750(όχι vodafone live) στην καλύτερη τιμή??:D

 

 

Ευχαριστώ

 

Αυτη τη στιγμη το ΠΛΑΙΣΙΟ το εχει 235 ευρω τελικη τιμη!!!

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...