Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν μπορείς ??? Εγώ το χρησιμοποιώ κανονικά αλλά χαλάει πολύ η ποιότητα δυστυχώς...
Φιλε marras οταν παω να χρησιμοποιησω το ζουμ στα 1632 μου λεει ο,τι το ζουμ δεν ειναι διαθεσιμο στο

μεγαλο μεγεθος φωτογραφιας.Υπαρχει καποια ρυθμιση?(εχω την τελευταια εκδοση firmwire).Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε marras οταν παω να χρησιμοποιησω το ζουμ στα 1632 μου λεει ο,τι το ζουμ δεν ειναι διαθεσιμο στο

μεγαλο μεγεθος φωτογραφιας.Υπαρχει καποια ρυθμιση?(εχω την τελευταια εκδοση firmwire).Ευχαριστω

 

To kinhto sou einai kainourio?

H teleftaia partida pou hrthe einai provlhmatikh.Ola ta kinhta den exoun zoom sta 2MP analysh.

Milisa me Ericsson kai mou eipan na tous to afhsw 2 evdomades.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

To kinhto sou einai kainourio?

H teleftaia partida pou hrthe einai provlhmatikh.Ola ta kinhta den exoun zoom sta 2MP analysh.

Milisa me Ericsson kai mou eipan na tous to afhsw 2 evdomades.

 

Ευχαριστω Vangelakis4.Ναι το κινητο ειναι καινουριο.Δεν ειναι προβλημα λογισμικου?Μηπως λυθει σε μελλοντικη αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Vangelakis4.Ναι το κινητο ειναι καινουριο.Δεν ειναι προβλημα λογισμικου?Μηπως λυθει σε μελλοντικη αναβαθμιση?

 

Doulevw se katasthma kinhths.

To kaname anavathmish.Alla tipota.

Milisa me Ericsson kai mou eipan einai h partida tetoia.Kai prepei na paei apo ekei to kinhto.

Den einai thema logismikou.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

δν ειναι ουτε πρόβλημα λογισμικου,ουτε υλικού.τα καινουρια απλα κ750 δεν εχουν ζοομ στα 2mp.Απλα΄αλλάζει η κάμερα στα καινούρια.

Σημείωση: Από τα μέσα Μαΐου και στο εξής, η παραγωγή του K750 τροποποιείται σταδιακά ως εξής: Μια νέα έκδοση της κάμερας 2 megapixel, με την ακόλουθη δυνατότητα zoom: 1.0 = 1632 x 1224, 2.5 = 640 x 480, 4.0 = 160 x 120. Τα τεχνικά χαρακτηριστικά υποδεικνύονται στο κουτί από ένα φυλλάδιο.

 

κοιταξτε εδώ:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp1_loader&php=php1_10242&zone=pp&lm=pp1&pid=10242

poli megali mlk allla ti na kanoyme....

Link to comment
Share on other sites

Kai h Ericsson giati eipe oti einai provlhma kai eprepe to kinhto na meinei sto Service ths gia 2 evdomades?
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

δν ειναι ουτε πρόβλημα λογισμικου,ουτε υλικού.τα καινουρια απλα κ750 δεν εχουν ζοομ στα 2mp.Απλα΄αλλάζει η κάμερα στα καινούρια.

Σημείωση: Από τα μέσα Μαΐου και στο εξής, η παραγωγή του K750 τροποποιείται σταδιακά ως εξής: Μια νέα έκδοση της κάμερας 2 megapixel, με την ακόλουθη δυνατότητα zoom: 1.0 = 1632 x 1224, 2.5 = 640 x 480, 4.0 = 160 x 120. Τα τεχνικά χαρακτηριστικά υποδεικνύονται στο κουτί από ένα φυλλάδιο.

 

κοιταξτε εδώ:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp1_loader&php=php1_10242&zone=pp&lm=pp1&pid=10242

poli megali mlk allla ti na kanoyme....

 

Eυχαριστω, τουλαχιστον δεν ειναι προβληματικο το κινητο.Ισως και γι΄αυτο να εχουν ρίξει τόσο την τιμη του σαν καινουριο

Link to comment
Share on other sites

Kai h Ericsson giati eipe oti einai provlhma kai eprepe to kinhto na meinei sto Service ths gia 2 evdomades?

pisteyo pos pio egkryri pigi apo ayti poy edosa dn uparxei.

alla ekei sta service einai gia sfaliares!asxetoi oloi...oraio service exei ayti i etaireia kai oxi mono.

Link to comment
Share on other sites

Malista.

Pantws efxarisoume gia thn plhroforia.

Mallon den kseroun ti tous ginetai.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω τέτοιο πρόβλημα... ευτυχώς που πρόλαβα και πήρα το παλιό δηλαδή !!! :wacko: :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα σήμερα το απόγευμα σε SE Service Point, όπου και διαπιστώθηκε πως η συσκευή «έχει βαρέσει στο hardware» (:p) και θα πρέπει να σταλεί στα κεντρικά... Τα νεύρα μου! Σε 7 μέρες φεύγω για το εξωτερικό και δεν ξέρω καν αν θα έχω παραλάβει τη συσκευή. Anywayz, αν η ζημιά καλύπτεται από την εγγύηση έχει καλώς αλλιώς το K750i πάει για ανταλλακτικά. Ούτως ή άλλως ευελπιστώ να αγοράσω το W810 στο εξωτερικό οπότε μικρό το κακό της απουσίας του K750i.

 

Τέλος καλό, όλα καλά! Η συσκευή επισκευάστηκε και περιμένει στο κατάστημα με ανοιχτές αγκάλες να το πάρω. Δεν ξέρω τι εργασίες έγιναν (θα δω το δελτίο παραλαβής), πάντως η συσκευή καλύφθηκε από την εγγύηση.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

pisteyo pos pio egkryri pigi apo ayti poy edosa dn uparxei.

alla ekei sta service einai gia sfaliares!asxetoi oloi...oraio service exei ayti i etaireia kai oxi mono.

 

δεν εχεις αδικο φιλε george δεν ξερουν τι τους γινεται.Πιστευω πως οσοι εχουμε προβλημα με το σερβις εκτος του οτι πρεπει να κανουμε καταγγελια στο ινκα πρεπει να κανουμε το ιδιο και στον εισαγωγεα η στην μαμα εταιρια.

ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,

ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο kondi

εχω το sony k750i kai otan bazo ektroph klisis apo to stathero thl.στο κινητο μου βγαζει οτι η κληση ειναι απο εκτροπη αλλα για 2 δευτερολεπτα, πως μπορω να αλλαξω αυτο και να φαινετε συνεχεια στη διαρκεια της κλησης. Γιατι τωρα θα πρεπει να καθομαι πανω απο το κινητο να δω αν χρεωνομαι στο σταθερο η ειναι απευθειας στο κινητο .αν ξερει καποιος κατι. ευχαριστο εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο kondi

εχω το sony k750i kai otan bazo ektroph klisis apo to stathero thl.στο κινητο μου βγαζει οτι η κληση ειναι απο εκτροπη αλλα για 2 δευτερολεπτα, πως μπορω να αλλαξω αυτο και να φαινετε συνεχεια στη διαρκεια της κλησης. Γιατι τωρα θα πρεπει να καθομαι πανω απο το κινητο να δω αν χρεωνομαι στο σταθερο η ειναι απευθειας στο κινητο .αν ξερει καποιος κατι. ευχαριστο εκ των προτερων.

 

Όσα κινητά έχω δει ως τώρα, έτσι λειτουργούν. Θα μου έκανε εντύπωση αν συνέβαινε κάτι διαφορετικό με το K750.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο kondi

εχω το sony k750i kai otan bazo ektroph klisis apo to stathero thl.στο κινητο μου βγαζει οτι η κληση ειναι απο εκτροπη αλλα για 2 δευτερολεπτα, πως μπορω να αλλαξω αυτο και να φαινετε συνεχεια στη διαρκεια της κλησης. Γιατι τωρα θα πρεπει να καθομαι πανω απο το κινητο να δω αν χρεωνομαι στο σταθερο η ειναι απευθειας στο κινητο .αν ξερει καποιος κατι. ευχαριστο εκ των προτερων.

 

 

δεν είναι κάτι που ορίζεται απο το κινητό αλλά απο το δίκτυο σου και δεν νομίζω να μπορει να αλλάξει

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα μήπως ξέρει κανείς;

Οι λέξεις που αποθηκεύονται αυτόματα στο

Μενού -> Μηνύματα -> Νέο μήνυμα -> SMS -> Πρόσθετ. -> Οι λέξεις μου

υπάρχει καποιος τρόπος να μην αποθηκεύονται;

Για μένα είναι η πιο σπαστική λειτουργεία του κινητού.

Κρατάει ακόμα και λάθη που κάνεις και μάλιστα μετά δεν διαγράφονται...

Αλήθεια γιατί μερικές διαγράφονται και μερικές όχι;

Θα έπρεπε να υπάρχει ρύθμιση να διαγράφονται όλες.

Ο μόνος τρόπος που έχω βρεί είναι με Επαναφορά Ρυθμίσεων (με την επιλογή Διαγραφή Όλων)

Αλλά μετά πρέπει να ρυθμίσεις τα πάντα από την αρχή και δεν βολεύει.

Μήπως έχει βρει κάποιος κάτι καλύτερο; Ίσως με κάποια επέμβαση στο λογισμικό;

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι κάτι που ορίζεται απο το κινητό αλλά απο το δίκτυο σου και δεν νομίζω να μπορει να αλλάξει

 

Όντως δεν αλλάζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο kondi

εχω το sony k750i kai otan bazo ektroph klisis apo to stathero thl.στο κινητο μου βγαζει οτι η κληση ειναι απο εκτροπη αλλα για 2 δευτερολεπτα, πως μπορω να αλλαξω αυτο και να φαινετε συνεχεια στη διαρκεια της κλησης. Γιατι τωρα θα πρεπει να καθομαι πανω απο το κινητο να δω αν χρεωνομαι στο σταθερο η ειναι απευθειας στο κινητο .αν ξερει καποιος κατι. ευχαριστο εκ των προτερων.

 

Σε ένα alcatel 511 που είχα, φαινόταν καθόλη τη διάρκεια που χτυπούσε, ένα σηματάκι που δήλωνε ότι η κλήση ήταν από εκτροπή. Δυστυχώς στο Κ750 δε γίνεται αυτό, πρέπει να το δεις στο πρώτο χτύπημα, αλλιώς δε θα το ξέρεις... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ MY PHONE EXPLORER . ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Αρχικά μη φωνάζεις γιατί κανείς δεν θα προσφερθεί να σε βοηθήσει (Τα κεφαλαία γράμματα δηλώνουν οτι φωνάζεις)

Θα το κατεβάσις από εδώ: http://www.fjsoft.at/en/

Όταν ξεκινήσει η εγκατάσταση το πρώτο πράγμα που σε βάζει να επιλέξεις είναι η γλώσσα. Από το drop down menu επιλέξεις Greek και θα είναι ok.

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο kondi

εχω το sony k750i kai otan bazo ektroph klisis apo to stathero thl.στο κινητο μου βγαζει οτι η κληση ειναι απο εκτροπη αλλα για 2 δευτερολεπτα, πως μπορω να αλλαξω αυτο και να φαινετε συνεχεια στη διαρκεια της κλησης. Γιατι τωρα θα πρεπει να καθομαι πανω απο το κινητο να δω αν χρεωνομαι στο σταθερο η ειναι απευθειας στο κινητο .αν ξερει καποιος κατι. ευχαριστο εκ των προτερων. Δεν ειναι θεμα δικτυου σιγουρα ,διοτι εχω ενα siemens sl45i και μου διχνει την εκτροπη καθ'ολη τη διαρκεια της κλησης.αν υπαρχει καποιο πειραγμα που να μπορει να λυσει το προβλημα.:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στην omnitek είναι απαράδεκτοι.Είτε τους πας το κινητό για αναβάθμιση , για ξεκλείδωμα , οτιδήποτε είναι μέσα στην εγγύηση ή οτιδήποτε χρειάζεται να πληρώσεις , ταρίφα το έχουν 15 μέρες + το κρατάνε!!Ανειδίκευτοι τελείως..
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στην omnitek είναι απαράδεκτοι.Είτε τους πας το κινητό για αναβάθμιση , για ξεκλείδωμα , οτιδήποτε είναι μέσα στην εγγύηση ή οτιδήποτε χρειάζεται να πληρώσεις , ταρίφα το έχουν 15 μέρες + το κρατάνε!!Ανειδίκευτοι τελείως..

Αφού είμαστε ζώα και δεν διαμαρτύρεται κανείς... Καλά να πάθουμε. Μόνο εγώ θα κάνω όμως καταγγελίες; Κάντε κι εσείς καμιά. Να φάνε κανά δυνατό πρόστιμο, να σας πω μετά για πότε θα το δίνουν άμεσα. Είναι απαράδεκτοι.

 

Μου στείλαν από Sony Ericsson απαντητική επιστολή στην καταγγελία και σε μένα και στη Γραμματεία Καταναλωτή ότι Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΙ. Ε χαίρω πολύ ρε μάγκες. Μετά από 2 μήνες εννοείται ότι εξυπηρετήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στην omnitek είναι απαράδεκτοι.Είτε τους πας το κινητό για αναβάθμιση , για ξεκλείδωμα , οτιδήποτε είναι μέσα στην εγγύηση ή οτιδήποτε χρειάζεται να πληρώσεις , ταρίφα το έχουν 15 μέρες + το κρατάνε!!Ανειδίκευτοι τελείως..

 

εμενα μου το κρατανε για μια ημερα στον πειραια.Οι ανθρωποι εινα απαραδεκτοι γιατι λενε ενα σωρο ψεμματα.πχ οτι κόλλαει το τηλεφωνο γιατι εινα παλια η sim(θυμηθηκε να κολλησει μετα απο ενα μηνα).

ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,

ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...