Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

Έχει βγει νέα έκδοση του my phone explorer! (v.1.3.3)

Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να το βρεί εδώ!:)

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κάποιες ερωτήσεις και μερικές αφορούν θέματα που κάποιοι έχουν πρόβλημα ενώ κάποιοι άλλοι όχι :wacko:

 

1. Μπορώ να βλέπω τις εικόνες σε full screen mode;

2. Μετά από πόσα δευτερόλεπτα από το πάτημα του πλήκτρου γίνεται η "σύλληψη" της φωτογραφίας;

3. Μπορώ να έχω διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε προφίλ;

4. Η ένταση του ήχου κλήσης μπορεί να είναι διαφορετική για κάθε προφίλ;

5. Λειτουργεί κανονικά το FF και RW όταν παίζει αρχεία video ή μήπως κολλάει και βγάζει μήνυμα σφάλματος αναπαραγωγής;

6. Ποιός είναι ο μέγιστος αριθμός χαρακτήρων που μπορούν να εμφανίζονται στον τηλ. κατάλογο χωρίς να "κόβονται" κατά την εμφάνιση;

7. Μπορώ να ορίσω τον ήχο ειδοποίησης στο ημερολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κάποιες ερωτήσεις και μερικές αφορούν θέματα που κάποιοι έχουν πρόβλημα ενώ κάποιοι άλλοι όχι :wacko:

 

1. Μπορώ να βλέπω τις εικόνες σε full screen mode;

2. Μετά από πόσα δευτερόλεπτα από το πάτημα του πλήκτρου γίνεται η "σύλληψη" της φωτογραφίας;

3. Μπορώ να έχω διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε προφίλ;

4. Η ένταση του ήχου κλήσης μπορεί να είναι διαφορετική για κάθε προφίλ;

5. Λειτουργεί κανονικά το FF και RW όταν παίζει αρχεία video ή μήπως κολλάει και βγάζει μήνυμα σφάλματος αναπαραγωγής;

6. Ποιός είναι ο μέγιστος αριθμός χαρακτήρων που μπορούν να εμφανίζονται στον τηλ. κατάλογο χωρίς να "κόβονται" κατά την εμφάνιση;

7. Μπορώ να ορίσω τον ήχο ειδοποίησης στο ημερολόγιο;

1.ναι πατας οριζόντια,και απόκρυψη εικονιδίων

2.αναλόγως τι τοπίο έχεις να φωτογραφήσεις.μερικές φορες κάνει και 3 δευτερόλεπτα αλλά και μετά αργεί πάνω απο 5 δευτερόλεπτα(προφανώς με τα 5 δευτερόλεπτα είναι bug)

3.Δεν ξέρω

4.Ναι

5.Μια χαρά δουλέυουν σε εμένα

6.το όνομα επαφής περίπου στους 18 χαρακτήρες και για νούμερο πάνω απο 10

7.δεν νομίζω

 

Ελπίζω να βοήθησα

---------------------------

Έφτιαξα ένα θέμα.δεν πειράζει να δώσω λινκ?

http://z13.zupload.com/download.php?file=getfile&filepath=21265

Αν πειράζει σβήστε το.

Τι λέτε?καλό το θέμα.

Θελει μερικες διορθώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Pedia PLEASE opios xeri na voithisi...

 

Paw na kano online update tou firmware mou mesa apo to flashaki programa tis sony ericsson , to Update Service..

 

Ftano os to 6o vima pou mou zitai na kratiso paratetamena to c kai na valo to usb kalodio sto kin. To kano. Afino to c opos mou zitai meta apo ligo kai kani enan elegxo sta grigora kai mou lei oti o elegxos apetixe, aposindese to kinito kai pata epanekinisi.. Oses fores kai na to dokimasa, to idio provlima!!!!!

 

XERIS KANIS TI FTEI??? GIATI ARXIZO KAI TA PERNO...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

1.ναι πατας οριζόντια,και απόκρυψη εικονιδίων

2.αναλόγως τι τοπίο έχεις να φωτογραφήσεις.μερικές φορες κάνει και 3 δευτερόλεπτα αλλά και μετά αργεί πάνω απο 5 δευτερόλεπτα(προφανώς με τα 5 δευτερόλεπτα είναι bug)

3.Δεν ξέρω

4.Ναι

5.Μια χαρά δουλέυουν σε εμένα

6.το όνομα επαφής περίπου στους 18 χαρακτήρες και για νούμερο πάνω απο 10

7.δεν νομίζω

 

Ελπίζω να βοήθησα

Φίλε σ' ευχαριστώ. Πάντως το θέμα με τον διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε προφίλ με ενδιαφέρει ιδιαίτερα και δυστυχώς οι απόψεις ποικίλλουν. Πάντως ακόμα και το Κ300 μπορεί να έχει διαφορετικούς ηχους στα προφίλ του! Αν δεν μπορεί το Κ750 τότε... Ήμαρτον :X

Link to comment
Share on other sites

Pedia PLEASE opios xeri na voithisi...

 

Paw na kano online update tou firmware mou mesa apo to flashaki programa tis sony ericsson , to Update Service..

 

Ftano os to 6o vima pou mou zitai na kratiso paratetamena to c kai na valo to usb kalodio sto kin. To kano. Afino to c opos mou zitai meta apo ligo kai kani enan elegxo sta grigora kai mou lei oti o elegxos apetixe, aposindese to kinito kai pata epanekinisi.. Oses fores kai na to dokimasa, to idio provlima!!!!!

 

XERIS KANIS TI FTEI??? GIATI ARXIZO KAI TA PERNO...

βγαλε την μπαταρια και ξαναβαλτην και δοκιμασε.ποτε δεν ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Ποπο ρε παιδιά, πολλά προβλήματα βλέπω...ας μου πει και κάνας άλλος, είναι πράγματι τόσα τα προβλήματα με το κινητό αυτό; μην το πάρω και μου βγει καμιά πατάτα....

 

Πατάτα δε προκειται να σου βγει. Απλα δε μπορει να σου δώσει κανεις απο εδώ εγγύηση οτι θα σου βγει 100% οκ. Η ιδια η SE ειναι αναξιόπιστη πλέον. Ψάχτο λίγο για κάποια άλλη συσκευή που θα ήθελες και μετά έλα να συγκρίνεις τις γνώμες των χρηστών στα αντίστοιχα forum. Μόνο έτσι θα σχηματίσεις μία καλή εικόνα σύγκρισης. Σίγουρα θα δεις προβλήματα και για τις δυο συσκευες. Εσυ αυτο που μένει να κάνεις είναι να εκτιμήσεις ποιά προβλήματα θα σε ενοχλήσουν λιγότερο :-(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μόνο εγώ δεν είχα Π Ο Τ Ε πρόβλημα με το κινητό;

Οι αναβαθμίσεις μια χαρά από την αρχή, και γενικά όλα οκ.

φτού φτού!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μόνο εγώ δεν είχα Π Ο Τ Ε πρόβλημα με το κινητό;

Οι αναβαθμίσεις μια χαρά από την αρχή, και γενικά όλα οκ.

φτού φτού!

Αφού λοιπόν σου πάνε όλα καλά, δοκίμασες αν μπορείς να βάλεις ξεχωριστό ήχο κλήσης σε κάθε προφίλ;

 

btw, greetings from Alexandria :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και εγώ έχω το Κ750 από τον αύγουστο! Όταν το πήρα είχε το R1L035 firmware!Του έχω κάνει 2 update και δεν έχει παρουσιάσει ΠΟΤΕ το παραμικρό πρόβλημα!! Μου κάνει εντύπωση γιατι ακόμα και φίλοι μου που το πήραν, έχουν ευχαριστηθεί πάρα πολύ από την απόδωση-αξιοπιστία του!!

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

Πατάτα δε προκειται να σου βγει. Απλα δε μπορει να σου δώσει κανεις απο εδώ εγγύηση οτι θα σου βγει 100% οκ. Η ιδια η SE ειναι αναξιόπιστη πλέον. Ψάχτο λίγο για κάποια άλλη συσκευή που θα ήθελες και μετά έλα να συγκρίνεις τις γνώμες των χρηστών στα αντίστοιχα forum. Μόνο έτσι θα σχηματίσεις μία καλή εικόνα σύγκρισης. Σίγουρα θα δεις προβλήματα και για τις δυο συσκευες. Εσυ αυτο που μένει να κάνεις είναι να εκτιμήσεις ποιά προβλήματα θα σε ενοχλήσουν λιγότερο :-(

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Επιλέγεις ένα οποιοδήποτε κινητό που σ' αρέσει. Πας στο ανάλογο φόρουμ του μοντέλου που διάλεξες (εντός του myphone φυσικά). Εκεί θα δεις οτι είδους προβλήματος μπορείς να φανταστείς. Από το πρόβλημα του διαφορετικού ήχου για κάθε διαφορετικό προφίλ, μια που γίνεται θέμα γιαυτό, μέχρι πραγματικά προβλήματα όπως ανύπαρκτη αυτονομία, κλειδώματα σε βασικές λειτουργείες ή απουσία βασικών λειτουργιών, restart χωρίς λόγο κλπ κλπ κλπ. Ονόματα μοντέλων δεν χρειάζονται. Δεν υπάρχει μοντέλο που να μην δεις παράπονα και χρήστες που να λένε "θα το πετάξω το γ....ο", "δεν πρόκειται να ξαναγοράσω συσκευή απ΄αυτήν την εταιρεία" κλπ

Από κει και πέρα αξιολογείς για ποιά πράγματα φωνάζουν οι χρήστες, πόσοι είναι αυτοί και το πιό σημαντικό, σε ποια πράγματα συμφωνούν οι περισσότεροι . Ή ακόμα καλύτερα τι είναι αυτό που θα ήθελαν από το συγκεκριμένο κινητό και δεν το έχουν.

Για μένα που όπως προείπα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα και έμεινα ειλικρινά ευχαριστημένος από το Κ750, σ΄αντίθεση πχ με το Κ700 που είχα πριν, υπάρχουν μερικά πραγματάκια που θέλω να τα δω να βελτιωθούν επιτέλους.

Αυτά δεν είναι για το Κ750 αλλά για τα SE γενικώς

Φαντάζομαι θα συμφωνήσουν οι περισσότεροι.

1ο (και σημαντικότερο για μένα) Καλύτερη και απλούστερη υπηρεσία αναβάθμισης του κινητού μέσω του site της SE. Παρόλο που ούτε με τις αναβαθμίσεις είχα πρόβλημα εγώ, ο τρόπος που διάλεξαν τα "σαίνια" της SE να γίνεται είναι το λιγότερο αστείος. Εδώ μάλλον θα έπρεπε να έχουν να πάρει μαθήματα από άλλες εταιρείες. Πχ siemens.

2ο Καλύτερη διαχείριση των συντομεύσεων στο πληκτρολόγιο.

3ο Επιλογή στις κλήσεις για κλήση με απόκρυψη ή όχι στον αριθμό που θέλω και όχι μετά από 7 κλικ μόνιμη ενεργοποίηση της απόκρυψης ή όχι.

4ο Δημιουργία υποφακέλων στους υπάρχοντες φακέλους για να μην γίνεται της "ιερόδουλης" με τα αρχεία.

5ο Για εκείνο το ρημάδι το "ς" δεν χρειάζεται καν να σχολιάσω. Οτι και να πω για αυτό θα είναι λίγο.

 

Επειδή δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα κάτι άλλο, ισως θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος άλλος να συμπληρωθεί ο κατάλογος.

Link to comment
Share on other sites

Pedia PLEASE opios xeri na voithisi...

 

Paw na kano online update tou firmware mou mesa apo to flashaki programa tis sony ericsson , to Update Service..

 

Ftano os to 6o vima pou mou zitai na kratiso paratetamena to c kai na valo to usb kalodio sto kin. To kano. Afino to c opos mou zitai meta apo ligo kai kani enan elegxo sta grigora kai mou lei oti o elegxos apetixe, aposindese to kinito kai pata epanekinisi.. Oses fores kai na to dokimasa, to idio provlima!!!!!

 

XERIS KANIS TI FTEI??? GIATI ARXIZO KAI TA PERNO...

 

 

kamia xira voithias???:confused: giati an dite kati mavro na petai exo apo to parathiro sas pou miazi me kinito, tha xerete ti ine..:lol:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

kamia xira voithias???:confused: giati an dite kati mavro na petai exo apo to parathiro sas pou miazi me kinito, tha xerete ti ine..:lol:

 

Έχεις βάλει τους drivers αναβάθμισεις ?

( κόκκινα γράμματα )

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα που εχει στις εφαρμογες της ΗΡ print τι ακριβως κανει?πρεπει να εχεις εκτυπωτη bluetooth της ΗΡ για να το δουλεψεις?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο μου ποστ λοιπόν αφού πριν λίγο καιρό αγόρασα το Κ750i. Ευτυχώς μέχρι σήμερα δεν έχει το παραμικρό ψεγάδι.

Μια απορία μόνο. Τα παιχνίδια που κατέβασα στο pc τα στέλνω στο κινητό μέσω υπερύθρων και τα αποθηκεύει στο φάκελο "Παιχνίδια" μετά από ερώτηση φυσικά. Τώρα όμως που θέλω να τα βάλω στο κινητό, μέσω της κάρτας μνήμης (copy-paste), δε γνωρίζω σε ποιό φάκελο θα πρέπει να τα βάλω, μιας και δεν υπάρχει φάκελος "Games" πουθενά στην κάρτα.

Μήπως γνωρίζει κανείς ?

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο μου ποστ λοιπόν αφού πριν λίγο καιρό αγόρασα το Κ750i. Ευτυχώς μέχρι σήμερα δεν έχει το παραμικρό ψεγάδι.

Μια απορία μόνο. Τα παιχνίδια που κατέβασα στο pc τα στέλνω στο κινητό μέσω υπερύθρων και τα αποθηκεύει στο φάκελο "Παιχνίδια" μετά από ερώτηση φυσικά. Τώρα όμως που θέλω να τα βάλω στο κινητό, μέσω της κάρτας μνήμης (copy-paste), δε γνωρίζω σε ποιό φάκελο θα πρέπει να τα βάλω, μιας και δεν υπάρχει φάκελος "Games" πουθενά στην κάρτα.

Μήπως γνωρίζει κανείς ?

Αν δεν κάνω λάθος δεν ύπάρχει τέτοιος φάκελος στην κάρτα. Εσύ θέλεις να εγκαθιστάς τα παιχνίδια από την κάρτα αντί από το pc σου;

 

Και μια ερώτηση. Δοκίμασες να βάλεις διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε προφίλ; Δουλεύουν κανονικά όταν σε καλούν ή τελικά ο ίδιος ήχος ακούγεται σε όλα τα προφίλ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι ήχοι κλήσης δουλεύουν κανονικότατα, διαφορετικός σε κάθε προφίλ, χωρίς πρόβλημα.

 

Απλά θέλω αντί να στέλνω με υπέρυθρες το (***.jar) αρχείο στο κινητό, να το κάνω copy-paste στην κάρτα, αλλά δεν ξέρω σε ποιόν φάκελο να το βάλω. Οι υπέρυθρες και το bluetooth είναι αργά, ενώ η κάρτα πετάει με το card-reader.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλω αντί να στέλνω με υπέρυθρες το (***.jar) αρχείο στο κινητό, να το κάνω copy-paste στην κάρτα, αλλά δεν ξέρω σε ποιόν φάκελο να το βάλω. Οι υπέρυθρες και το bluetooth είναι αργά, ενώ η κάρτα πετάει με το card-reader.

Γιατί να κάνεις το αρχείο copy-paste στην κάρτα; Θέλεις απλά να το έχεις για backup; Αν είναι έτσι (card storage) πιστεύω πως μπορεί να γίνει. Ο φάκελος που μπορείς να το αποθηκεύσεις είναι ο \MSSEMC\Media files\other\. To γράφει στη σελίδα 65 του αγγλικού manual (σε pdf).

 

Άλλη μία ερώτηση. Στον τηλ. κατάλογο πόσους χαρακτήρες (πχ 14; 18; ) από το όνομα κάθε επαφής μπορείς να βλέπεις πριν τους "κόψει" η οθόνη; πχ το όνομα "Παπαγεωργίου Ιωάννης" που κόβεται; (πχ Παπαγεωργίου Ιω...)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο μου ποστ λοιπόν αφού πριν λίγο καιρό αγόρασα το Κ750i. Ευτυχώς μέχρι σήμερα δεν έχει το παραμικρό ψεγάδι.

Μια απορία μόνο. Τα παιχνίδια που κατέβασα στο pc τα στέλνω στο κινητό μέσω υπερύθρων και τα αποθηκεύει στο φάκελο "Παιχνίδια" μετά από ερώτηση φυσικά. Τώρα όμως που θέλω να τα βάλω στο κινητό, μέσω της κάρτας μνήμης (copy-paste), δε γνωρίζω σε ποιό φάκελο θα πρέπει να τα βάλω, μιας και δεν υπάρχει φάκελος "Games" πουθενά στην κάρτα.

Μήπως γνωρίζει κανείς ?

 

Φιλε μου καλησπέρα!

Τα αρχεία .jar τα κάνεις paste στο φάκελο 'άλλος' (MSSEMC->Media files->άλλος) στη memory stick.

Μέτα πας από το τηλέφωνο στην διαχ. αρχείων->άλλος και θα δεις τα αρχεία! Επιλέγοντας ένα απο αυτά, θα σε ρωτήσει που θες να κάνεις εγκατάσταση (Games ή Apps). Μετά την εγκατάσταση μπορείς να διαγράψεις τα .jar από το φάκελο άλλος(δεν σου χρειάζονται άλλο).

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα που εχει στις εφαρμογες της ΗΡ print τι ακριβως κανει?πρεπει να εχεις εκτυπωτη bluetooth της ΗΡ για να το δουλεψεις?

Αυτό που φαντάστηκες. Παρόλο που το έχω δουλέψει μόνο σε εκτυπωτή της HP φαντάζομαι θα δουλεύει με οποιονδήποτε εκτυπωτή υποστηρίζει bluetooth. Χρήσιμο το προγραμματάκι πάντως. Και σε μερικές περιπτώσεις σου λύνει τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

μπράβο migel έψαχνα τους drivers του k750,να σαι καλα

 

Καλησπέρα.

"Απάντησα γιατί φοβήθηκα μη τυχόν και μου έρθει κανα μαύρο κινητό στο κεφάλι , ξέρεις πόσο μικρός είναι ο κόσμος , δεν ξέρεις καμμιά φορά " .:D :D

 

Παρακαλώ .

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι καινούριος χρήστης του K750i. Δυστυχώς έχω συσκευή με Vodafone Live, καθότι δεν ήθελα να χάσω την επιδότηση της vodafone.. :( Anyway, έχω ορισμένες απορίες και προβληματάκια με το κινητό.. Πολλές άλλες που είχα τις έλυσα διαβάζοντας σελίδες του forum. Δυστυχώς, όπως πολλοί έχουν ήδη πει, υπάρχει τεράστιος αριθμός μηνυμάτων με περιεχόμενο μηδέν (επιπέδου chat), με αποτέλεσμα η χρήσιμη πληροφορία να χάνεται ανάμεσα στις εκατοντάδες κενών μηνυμάτων.. :( Είμαι βέβαιος ότι αυτά που θα ρωτήσω είναι απαντημένα κάπου, όσο όμως κι αν έβγαλα τα μάτια μου, δεν μπόρεσα να βρω που.. Ζητάω λοιπόν προκαταβολικά συγνώμη που ξαναρωτάω ήδη απαντημένες ερωτήσεις.. :O

 

Το κινητό μου το αγόρασα πριν 3 μέρες. Μου έχει ήδη κολλήσει 4 φορές. Τη μία φορά εντελώς ξαφνικά, τις άλλες όσο χρησιμοποιούσα bluetooth για να το χρησιμοποιώ ως gprs modem στο laptop. To firmware του κινητού είναι το R1N035. Αναβαθμίζοντάς το στην τελευταία έκδοση του firmware, μπορώ να ελπίζω ότι αυτά τα κολλήματα θα διορθωθούν, right?

 

To κινητό μου είναι, όπως ήδη είπα, vodafone live.. Μπορώ να το κάνω update μέσω του website της se? Ή πρέπει πρώτα να επισκεφτώ τo davinci, να βγάλω το voda live από τη συσκευή μου και μετά να κάνω το update μέσω του website της se? Υπάρχει κανένας τρόπος να κρατήσω το live (για λόγους εγγύησης) και να κάνω update στο τελευταίο firmware?

 

Στον τηλεφνικό κατάλογο έχω περασμένα τα ονόματα με κεφαλαίους-πεζούς χαρακτήρες (πχ "Αντωνίου Κώστας" και όχι "ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΩΣΤΑΣ"). Όταν πάω να κάνω αναζήτηση κάποιου επιθέτου, δεν μπορώ να εισάγω πεζά (μικρά) γράμματα καθόλου, παρά μόνο κεφαλαία, με αποτέλεσμα να μπορώ να βρίσκω μόνο το πρώτο γράμμα του επιθέτου και μετά να πρέπει να σκρολλάρω μέχρι να βρω το όνομα που ψάχνω.. Εξαιρετικά σπαστική και χρονοβόρα υπόθεση δηλαδή.. Υπάρχει κάτι που κάνω λάθος? Κάποιο workaround (εκτός από το να γράφω όλα τα ονοματεπώνυμα με κεφαλαία! :) )? Το καινούριο firmware διορθώνει αυτό το πρόβλημα?

 

Μπορώ με κάποιον τρόπο να κλειδώνω την συσκευή (το πληκτρολόγιο) με κωδικό όσο είναι αναμμένο, έτσι ώστε να αποτρέψω σε κάποιον να την χρησιμοποιήσει? Αυτήν τη δυνατότητα την έχει το qtek που είχα μέχρι πρότινος και είναι εξαιρετικά χρήσιμη.. :)

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κάνεις το αρχείο copy-paste στην κάρτα; Θέλεις απλά να το έχεις για backup; Αν είναι έτσι (card storage) πιστεύω πως μπορεί να γίνει. Ο φάκελος που μπορείς να το αποθηκεύσεις είναι ο \MSSEMC\Media files\other\. To γράφει στη σελίδα 65 του αγγλικού manual (σε pdf).

 

Άλλη μία ερώτηση. Στον τηλ. κατάλογο πόσους χαρακτήρες (πχ 14; 18; ) από το όνομα κάθε επαφής μπορείς να βλέπεις πριν τους "κόψει" η οθόνη; πχ το όνομα "Παπαγεωργίου Ιωάννης" που κόβεται; (πχ Παπαγεωργίου Ιω...)

 

Φιλε μου καλησπέρα!

Τα αρχεία .jar τα κάνεις paste στο φάκελο 'άλλος' (MSSEMC->Media files->άλλος) στη memory stick.

Μέτα πας από το τηλέφωνο στην διαχ. αρχείων->άλλος και θα δεις τα αρχεία! Επιλέγοντας ένα απο αυτά, θα σε ρωτήσει που θες να κάνεις εγκατάσταση (Games ή Apps). Μετά την εγκατάσταση μπορείς να διαγράψεις τα .jar από το φάκελο άλλος(δεν σου χρειάζονται άλλο).

 

Να μην τα στέλνω με bluetooth και υπέρυθρες ήθελα απλά, γιατί είναι πολύ αργά και τα 2, σε σχέση πάντα με το card-reader. Το έκανα με τον φάκελο "other" όπως μου είπατε και δούλεψε μια χαρά.

Ευχαριστώ πολύ και τους 2 σας.

 

Όσο για το ονοματεπώνυμο... δεν υπάρχει προκαθορισμένος αριθμός χαρακτήρων. Με κεφαλαία χωράει περίπου 15-18 και με μικρά περίπου 17-20.

Το "i" ας πούμε πιάνει πολύ μικρότερο χώρο στην οθόνη από το "Ζ".

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...