Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα Παίδες. Θέλω να μου απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα ή (αν και απίθανο) κάποιος που να το έχει δοκιμάσει. Η Memory Stick Duo Pro Gaming της Sandisk (1 GB) συνεργάζεται με το Κ750i? Αν ξέρει κάποιος σίγουρα γιατί λέω να πάρω μια τέτοια να μην την πάρω τζάμπα.
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει να οριστει στο κ750 να αποθηκευεται αυτοματα η ηχογραφηση ή η φωτογραφηση πανω στην καρτα μνημης?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να οριστει στο κ750 να αποθηκευεται αυτοματα η ηχογραφηση ή η φωτογραφηση πανω στην καρτα μνημης?

 

Ναι γίνεται!

Από τα setings της καμερας πας στην τελευταία επιλογή και ορίζεις να αποθηκεύοντε όλα στο memory stick.

 

Η ηχογράφηση νομίζω ότι δεν αλάζει... μόνο στο memory stick αποθηκεύεται!!!

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

diladi den fteei i version pou exo etsi??? ok! kai oso gia ton "tono" fotinotitas???

 

Δεν κατάλαβα καλά το πρόβλημα που αναφέρεις. Πάντως πρόσεξε στις μεταφορές φωτογραφιών απο κινητό σε κινητό. Μία φωτο που έχεις στο k700 μπορεί να έχει κάπως μικρότερη ανάλυση απο αυτήν που υποστηρίζει το κ750. Το αποτέλεσμα είναι να κάνει ενα stretch στην (μικρη) φωτο και έτσι να 'ξασπρίζουν' τα χρώματα και ίσως να φαίνονται πιό φωτεινά. Πάντως οι οθονες που έχουν τα δυο κινητα πρέπει να ειναι εντελώς άσχετες μεταξύ τους. Απο τεχνική άποψη του K750 είναι ανώτερη αλλα κατα περίπτωση μπορείς να βρείς πιό 'φιλική' στα μάτια σου, αυτήν του κ700. Μην ξεχνάς όμως οτι σε θέμα φωτογραφίων, είναι προτιμότερο να βλέπεις ακριβώς αυτό που έχεις φωτογραφήσει και όχι αυτό που μπορεί να αποδώσει το K700 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παίδες. Θέλω να μου απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα ή (αν και απίθανο) κάποιος που να το έχει δοκιμάσει. Η Memory Stick Duo Pro Gaming της Sandisk (1 GB) συνεργάζεται με το Κ750i? Αν ξέρει κάποιος σίγουρα γιατί λέω να πάρω μια τέτοια να μην την πάρω τζάμπα.

 

Κάθε MS Duo συνεργάζεται με το k750. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ομως να ειναι "duo". To 'pro' δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί αφου ειναι στάνταρ ονομασία των ms με χωρητικότητα άνω των 256mb. Αλλα αν δεν αναγράφει duo ΔΕΝ χωράει καν στο k750.

Link to comment
Share on other sites

πηγενετο στη μαμα θα σου συμπεριφερθει πολυ στοργικα.ειναι το συνηθες προβλημα των SE.

 

Μιας και μου το θυμίσατε. Κλείσαν 24 μέρες απο την στιγμή που άφησα το κινητό σε εξουσιοδοτημένο (τραβιόμουν και καμμια βδομάδα πριν απο αυτη τη μερα αλλα οκ. ας μη το υπολογίσω). Και το καλύτερο; Ουτε ένα τηλ. Μόνο εγώ πήρα δυο φορές . Την πρώτη μου υποσχέθηκαν ενημέρωση μέσα σε 7 ημέρες (τίποτα), την δεύτερη μου υποσχέθηκαν ενημέρωση σε δύο μέρες. Πέρασαν 5 μερες και τίποτα ακόμη. Αυτο δε θα το έλεγα εξυπηρέτηση πελατών. Περισσότερο με κλάσιμο πελατών, σύνδεση με Κάιρο, φτύσιμο, ποιος είστε κύριε, δε μας χε..ζετε όλοι με τα κινητα που μας φέρνετε για service κλπ κλπ. Το μήνυμα είναι μάλλον το εξης: Χάλασει κινητό, πετάξει κινητό, πάρει νέο να τσεπώσουμε κανα ευρούλι. Και μετά μου λέτε για μεταπώληση του K750. Ουτε με σφαίρες δε θα το έπαιρνα μεταχειρισμένο. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Και μετά μου λέτε για μεταπώληση του K750. Ουτε με σφαίρες δε θα το έπαιρνα μεταχειρισμένο. :Ρ

 

Αν ηταν εκτος εγυησης θα στο εφτιαχναν σε 1-2 μερες και θα σε επαιρναν και 2-3 φορες τηλεφωνο διοτι πολυ απλα θα τους τα αφηνες... Δεν τους ξεφευγουν τα "εκτος". :hunter:

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν εκτος εγυησης θα στο εφτιαχναν σε 1-2 μερες και θα σε επαιρναν και 2-3 φορες τηλεφωνο διοτι πολυ απλα θα τους τα αφηνες... Δεν τους ξεφευγουν τα "εκτος". :hunter:

 

Χμμ. Δεν είναι έτσι(ουτε καν). Θα σου πω όταν πάρω πίσω το κινητο γιατί διαφωνω. Εκ πείρας στο λέω :|

Θα έλεγα οτι η ποιότητα service εχει πεσει τοοοσο χαμηλά που ασχολούνται ελάχιστοι τεχνικοι στην Sony με το άθλημα. Και σιγά σιγά. Ένα κινητό την μερα ισως?

 

Το θέμα είναι εαν εγω θα συμφωνούσα σε επισκευή απο τη στιγμή που αυτή κοστίζει γύρω στα 200 ευρούλια. Ποιά η άποψη σας?

Link to comment
Share on other sites

εχω το κ750 περιπου 3 μηνες δεν εχω ποτε φορτομενες της μνημες και μου εχει κολισι αρκετες φορες κιριος οταν επεξεργαζομε φοτο <<ζοομ>> σιμβενι και σε αλλους εχο την τελεφταια βερσιον απο οτι μου λειτο σαιτ τις sony ericson σορι για τα ορθογραφικα :X
Link to comment
Share on other sites

Και γράφε σε παρακαλώ Ελληνικά, τα greeklish απαγορεύονται στο board.

ase mas re lefteri twra...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βρεις στο play247 με 105-108 ευρώ.

 

 

file elteo na ipotheso oti afti i karta den ine sony etsi??

pistevis oti mpori na iparxi kapio provlima an den ine karta tis sony kai ine kapias alis eterias??

 

ti me simvoulevete? na parw mia sony 512 gia na ime sigouros i mia tixea 1G?? sta idia lefta tha mou erthoun.. ti lete??

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες,

 

συγχαρητήρια για το τόσο κατατοπιστικό αυτό thread .. η αλήθεια είναι πως είναι κουραστικό να διαβάσεις κοντά 200 σελίδες (κατά τη διάρκεια -εννοώ- των τελευταίων μηνών!) για να κατατοπιστείς , αλλά το ψάξιμο για μερικούς, όπως και η πληροφορία-γνώση είναι το ΑΠΑΝ.

 

στο προκείμενο λοιπόν, έχω απ' το πάσχα το κ500 το οποίο αντικατέστησε (δωρεάν σημειώνω) το προηγούμενό μου Ζ600. ήρθε, νομίζω, η ώρα να αλλάξω το κ500 με το κ750ι, κυρίως γιατι το 500 δεν με ικανοποιεί σε πολλούς τομείς. θέλω 5-6 γρήγορες απαντήσεις σας :

 

- σε δίκτυο cosmote, (κάποιος που το έχει τουλάχιστον 2-3 μήνες τουλάχιστον , ας μου απαντήσει) το κ750ι 'αντέχει' σε αυτονομία 4-5 μέρες ? (το κ500 μετά βίας μου βγάζει 3, οπότε μιλάω για μέτρια χρήση...) βασικό μου πρόβλημα η αυτονομία του κ500 (ενώ το Z600 ήταν super) πείτε μου πόσο καλύτερο είναι το 750 από το 500 σε θέμα αυτονομίας δηλαδή...

 

- θεωρείτε το σήμα του κ750ι ισχυρό ? (απο το κ500 έχω παράπονο)

 

- πείτε μου παρακαλώ ποιά θήκη χρησιμοποιείτε (αν) οι περισσότεροι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο (όμορφη/εργονομική/οικονομική)

 

- διάβασα πως άλλαξε ο φορτιστής και ο τύπος του 'βύσματος' που μπαίνει στο τηλέφωνο, από το παλιό και χρόνια ηλίθιο 'βύσμα' των ericsson, το καινούριο είναι καλύτερο ή χειρότερο ? (εννοώ αν είναι πρακτικό κι αν χαλάει εύκολα)

 

- θεωρείτε σωστή αυτή τη στιγμή για νά πάρω το κ750ι ? εννοώ, πόσο πολύ μπορεί να πέσει μέχρι τα xmas , στο πλαίσιο έχει 345ευρώα .. αλήθεια, έχει ακουστεί τίποτα για προβλήματα στις παρτίδες του τηλεφώνου από το πλαίσιο ?

 

- διαβάζω τελευταία για ένα κάρο bugs στα firmware, να αποθαρρυνθώ ή να προχωρήσω ? μη μου πείτε για τα ανταγωνιστικά του κινητά και τα bugs αυτών τα γνωρίζω.....

 

συγγνώμη αν σας κούρασα, τουλάχιστον δεν συνηθίζω να γράφω συχνά .... ευχαριστώ τέλος προκαταβολικά, και ξέρω ότι με νοιώθετε γιατί ...κι εγώ σας νοιώθω. (κουβαλάμε κοινή τρέλλα:) )

 

harry

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Εδώ και 2-3 μέρες παρατηρώ μια δυσλειτουργία στο stick του k750 vd live. Δυσκολία στο πάτημα και στο αριστερά.(για να πάει αριστερά θέλει πολύ δύναμη - σε σημείο που φοβάμαι ότι θα πάθει μόνιμη ζημιά).

 

Δεδομένου ότι το τηλέφωνο είναι 1 μηνός σκέφτομαι να το γυρίσω; Θα το αλλάξουν?

Link to comment
Share on other sites

file elteo na ipotheso oti afti i karta den ine sony etsi??

pistevis oti mpori na iparxi kapio provlima an den ine karta tis sony kai ine kapias alis eterias??

 

ti me simvoulevete? na parw mia sony 512 gia na ime sigouros i mia tixea 1G?? sta idia lefta tha mou erthoun.. ti lete??

 

Μην στρέφεσαι μονο στις σονυ. Απο όσο ξέρω η Sandisk ειναι η εταιρεία μαζί με την οποία η sony πρωτοέβγαλαν τις memory stick. Απλα τώρα ακολουθούν δικό τους δρόμο αλλα οι συγκεκριμένες κάρτες δεν παρουσιάζουν καμμία ασυμβατότητα. Έχει ξανα αναφερθεί οτι οι sandisk παρουσιάζουν καλύτερες ταχύτητες απο τις Sony και ειδικά οι sandisk gaming Που προορίζονται για το PSP (αλλα λειτουργουν κανονικά και στο k750)

Link to comment
Share on other sites

- Την αυτονομία την ορίζει κυρίως η ώρα που κάνεις κλήσεις. Όλες οι άλλες λειτουργίες μου φαίνονται πολύ οικονομικές στην χρήση της μπαταρίας. Αν μιλάς πολύ, η αυτονομία θα είναι όντως 3 μέρες. Με φυσιολογική χρήση αγγίζει τις 5 μέρες. Να ξέρεις ομως οτι το K750 φορτίζει πολυ πιό γρήγορα απο το k500.

 

- Για το σήμα του κ500 έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια. Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η περιοχή σου; Νομίζω οτι το κ750 δεν έχει αισθητά καλυτερο σήμα (μόνο πιό ευαίσθητη κεραία). Ξαναλέω όμως οτι και για τα δύο κινητά έχω πολυ καλή εντύπωση στο θέμα αυτό.

 

- Καλή θήκη; Κάποια επώνυμη ίσως. Θέμα γούστου. Και ανάλογα το περιβάλον που το προορίζεις, μπορεί και να μην χρειαστεις θήκη.

 

- Άλλαξε η θύρα επικοινωνίας-φόρτισης. Το νέο βύσμα το βρίσκω λίγο ευαίσθητο. Με τον φορτιστή δεν συνάντησα πρόβλημα αλλα το USB και το handsfree μερικές φορές 'παίζουν' στην νέα θύρα. Πλαστικούρες αλλα μιλάμε για 'ψείρα' πρόβλημα τώρα. Μπορεί να μη σε απασχολήσει καθόλου.

 

- Αυτο με τις παρτίδες μη το πολυ στηρίζεις. Μπορεί να φέραν νέες, ενώ σε κάποιο άλλο κατάστημα να έχουν παλιότερες. Τρέχα γύρευε. Η τιμή του έπεσε 20 ευρώ στο εξάμηνο. Αν βγει και το w900 ίσως μειωθεί ακόμα. Το w900 θα κυκλοφορήσει μέχρι το τέλος του 2005 λένε.

 

- Ο καθένας αναφέρει διαφορετικά bugs ενώ πολλοί χρησιμοποιούν και διαφορετικό firmware. Απο ότι έχω προσέξει στο τελευταίο firmware δεν έχουν αναφερθει τόσα bugs όσα στα παλιότερα. Ίσως βαρέθηκε ο κόσμος να τα αναφέρει στο φόρουμ ίσως και να διορθώθηκαν τα περισσότερα!

Link to comment
Share on other sites

2oo4, ρωτησα στο Πλαισιο αλλα δεν το εχουν και περιμενουν κομματια απο 14 Νοεμβρη. Η δευτερη χαμηλοτερη τιμη ειναι στο 9βολτο (355). Επισης το βρηκα σε συνοικιακα μαγαζια για 365. Απ'ότι καταλαβα η τιμη του εχει μαζευτει πλεον παντου στα 365, ενω πριν κανα μηνα το εβρισκες στα 380.

 

Αν το βρεις πουθενα σε καλη τιμη γραψε και σε μας τους ταλαιπωρους...

Link to comment
Share on other sites

skeftomai kai egw me to kalo pou tha erthei i epidotisi na paw pros ayto to kinito,anamenete kanena kainourgio montelo tou 750?kai an nai pote to ypologizete?exei kali apodosi mp3 san ixo klisis?katharo dynato?exw to v3 twra kai exei arketa kalo ixo.to minima einai 160 xaraktirwn?
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση?(δεν ξέρω εαν θα θεωρηθεί off topic, αν ναι συγνώμη απ τους moderators...)Θέλω να προβώ στην αγορά του κ750 και επειδη θελω να το αγοράσω με δόσεις αλλα χωρίς πιστωτική, ξεχναω πλαισιο, τιμ , γερμανο, κλπ.... Μήπως εχετε εσείς καποιο μαγαζί να μ προτείνετε? Στον κωτσόβολο και στον expert που πήγα το βρήκα αλλα φοβαμαι μήπως τα κινητά είναι όπως στο e-shop(χωρις εγγυηση, απο αλλες χώρες, χωρίς ελληνικο εγχειριδιο, ελλατωματικα...)

Τί να κάνω? Να το πάρω απο κωτσόβολο, ή απο κανένα συνοικιακό μαγαζί με κινητά αμφιβόλου ποιότητας ???

 

Συγνώμη αν το θεωρήσετε off topic αλλα δεν ξέρω που αλλού να ρωτήσω...

http://files.hotlinkhost.net/GcTLd4Hzleg/white_hand.gif

http://www.eexi.gr

Link to comment
Share on other sites

Ν

Τί να κάνω? Να το πάρω απο κωτσόβολο, ή απο κανένα συνοικιακό μαγαζί με κινητά αμφιβόλου ποιότητας ???

 

Tο μήνυμα σου αφήνει την εντύπωση οτι η Sony-ericsson γνωρίζει τις ελατωματικές παρτίδες και τις πασάρει σε συγκεκριμένα σημεία. Αμφίβολη η ορθότητα αλλα αν ξέρεις κάτι παραπάνω πες το μας κι εμας επι του πολύ σημαντικού (νομικά) θέματος...

 

Α! νομιζω οτι ο Γερμανός σου δίνει δόσεις χωρίς πιστωτική. Σου δίνει βέβαια μια δικη του κάρτα αλλα ειναι χρεωστική και δεν πληρώνεις συνδρομή. Ρώτα τους.

Link to comment
Share on other sites

skeftomai kai egw me to kalo pou tha erthei i epidotisi na paw pros ayto to kinito,anamenete kanena kainourgio montelo tou 750?kai an nai pote to ypologizete?exei kali apodosi mp3 san ixo klisis?katharo dynato?exw to v3 twra kai exei arketa kalo ixo.to minima einai 160 xaraktirwn?

 

Για ποιά εταιρεία μιλάμε; Η vodafon δεν παρέχει στο k750 την δυνατότητα χρήσης mp3 σε κλήσεις. Μόνο για αναπαραγωγή στο media player του. Αν μιλάς για το νορμαλ K750 (πχ. cosmote,tim) τότε ναι μεν αναπαράγει ηχους κλήσεις απο τα διαθέσιμα Mp3 σου αλλα δυστυχώς όχι με την ίδια ποιότητα (ομως στην αναπαργωγής τους απο το media player του, η ποιότητα είναι σωστή). Απο ένταση είναι οκ, αν και παίζει πολύ η προσωπική ακουστική του καθενός. Πολλοί το βρίσκουν χαμηλόφωνο το μεγαφωνάκι. Εγω λέω οτι ειναι νορμάλ. Δεν θα το βάλουμε και frontman σε συναυλία :Ρ.

Link to comment
Share on other sites

Tο μήνυμα σου αφήνει την εντύπωση οτι η Sony-ericsson γνωρίζει τις ελατωματικές παρτίδες και τις πασάρει σε συγκεκριμένα σημεία. Αμφίβολη η ορθότητα αλλα αν ξέρεις κάτι παραπάνω πες το μας κι εμας επι του πολύ σημαντικού (νομικά) θέματος...

 

Α! νομιζω οτι ο Γερμανός σου δίνει δόσεις χωρίς πιστωτική. Σου δίνει βέβαια μια δικη του κάρτα αλλα ειναι χρεωστική και δεν πληρώνεις συνδρομή. Ρώτα τους.

 

Οχι, μα αυτό ακριβώς ρωτάω...επειδή ο κωτσοβολος δεν είναι κατάστημα που να πουλάει κυρίως κινητα(οπως ο γερμανός π.χ.), μήπως έχει ακόμα στις αποθήκες του τα ελλατωματικά κομματια των πρώτων παρτίδων(ή απλα να μας πασάρει τα ελλατωματικά που του χουν επιστρεψει, αν και αυτο είναι λιγο απιθανο)

Και όλο αυτο το έπαθα επειδή ακούω όλους εσάς να λέτε "Να μη σου τύχει το ελλατωματικό, γιατι το service ειναι χαλια" και φοβάμαι μήπως μου βγεί ελλατωματικο και το πάω στο service κια το χουν εκεί να κάθεται κανα μήνα επειδή βαριούνται να το κοιτάξουν...

 

Πάντως αυτό με τον γερμανό θα το κοιτάξω, δεν το χα υπόψιν μου...

http://files.hotlinkhost.net/GcTLd4Hzleg/white_hand.gif

http://www.eexi.gr

Link to comment
Share on other sites

gia vodafone milaw,opote dystixws den mou kanei...thx gia ti voitheia tha psaksw allou
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

re paidia,

otan akouw MP3 , paratirisa otan allazei tragoudi kai paei sto epomeno , kati xamila tsik tsik ixous san aftous pou kanoun sta ixeia o statikos ilektrismos kati , i otan den kanei kali epafi ena kalodio se ixeio,

oxi se ba8mo pou na enoxlei kai na akougete poly , alla to akouw, se esas to kanei afto i mono se mena? exei ksananafer8ei afto to problimataki ? (den exw to xrono na psaxw 200 selides)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ego pados file mib den adimetopizo kanena tetio provlima opos kai dio filoiu mou pou exoun to kinito...

periergo provlima...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...