Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, το έχω εδώ και κοντά 2 μήνες με λογισμικό vodafone live και δεν έχω κανένα σοβαρό πρόβλημα. Εδώ μέσα έχεις ακούσει να δηλώνουν σοβαρά προβλήματα 5 άτομα; 10; Σκέψου πόσοι έχουν κάνει θετικά σχόλια και πόσοι άλλοι χωρίς προβλήματα δεν μιλάνε, απλά παρακολουθούν. Προβλήματα του τύπου "τρίξιμο", κατά τη γνώμη μου, είναι απολύτως αναμενόμενα. Αν δώσεις μερικές χιλιάδες ευρώ και πάρεις ένα αυτοκίνητο, αν το ψάξεις είναι σίγουρο ότι κάπου θα τρίζει. Γιατί πιστεύουμε ότι ένα κινητό πρέπει να έχει ποιότητα κατασκευής διαστημοπλοίου; (το οποίο δεν είμαι σίγουρος ότι δεν τρίζει επίσης). Από εκεί και πέρα, σίγουρα κάποια κομμάτια είχαν και πραγματικά σοβαρά προβλήματα (όπως συμβαίνει σε κάθε μάρκα), αλλά εκεί δεν σηκώνει πολλή-πολλή συζήτηση, η λύση είναι μία και προφανής: ΕΓΓΥΗΣΗ! Αν, για να αγοράσεις, περιμένεις να βρεις κινητό και λογισμικό χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, φοβάμαι ότι θα περιμένεις για πάντα ;)

 

Στο δικό μου k750, κολήματα συναντάω συχνά όταν διαχειρίζομαι τα java παιχνίδια του. Δύο φορές μου έχει κολήσει στην προσπάθεια μου να διαχειριστώ φωτογραφίες (σπάνιο φαινόμενο δηλαδή). Όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες του είναι εξαιρατικές. Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι μετά απο τόσο καιρό κυκλοφορίας της συσκευής, η SONY-ERICSSON, αδυνατεί να προσφέρει ένα firmware που να ανταποκρίνεται χωρίς προβλήματα στις απαιτήσεις της... Αυτό μπορεί να σημαίνει (μπορεί λέμε) οτι το k750 θα παραμείνει στην άκρη και θα χάσει την μάχη με τον χρόνο, εφόσον η αδυναμία υποστήριξης με κάποιο 'τελικό' firmware, ίσως οδηγήσει την SONY στην δημιουργία κάποιας πιό 'αρτιας' συσκευής, με πιό 'δεμένο' hardware.

Μπορεί πάλι, η sony αύριο μεθάυριο, να δώσει στο site της ένα τέλειο firmware, ή μπορεί πάλι όλα αυτά να είναι Marketing της SONY. Δηλαδή "αφήνω" προβληματικό το firmware του k750 και σε λίγο καιρό "βγαζω" στην κυκλοφορία νέα συσκευή χωρίς κολήματα που θα τρέξουν πάλι όλοι να την αγοράσουν. Όλα είναι εικασίες βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Την παρακάτω παρατήρηση, δεν ξέω αν την έχει αναφέρει κανεις άλλος. Έχω παρακολουθήσει απο την αρχή το forum και δεν έχω δει ανάλογη αναφορα. Έχει να κάνει με το περίβλημα του k750i.

Όπως κοιτάει κανείς την συσκευή στο πίσω μέρος, βλέπει απο αριστερά, το καπάκι της μπαταρίας, το ασημί καπάκι της κάμερας, πα΄νω απο το καπάκι το φλας, κάτω απο το καπάκι το λογότυπο της sony. Το ασημί καπάκι, ανοίγει κατα τα 2/3 περίπου προς τα αριστερά. Ένα τμήμα του παραμένει ως έχει δεξια της κάμερας. Αυτό ακριβώς το ασημί κομμάτι, περιλαμβάνει ένα ...καπάκι μικρό. Αυτο το μικρό στρογγυλό καπάκι, δεν μπορώ να καταλάβω σε τί χρησιμέυει, ενώ δείχνει καθαρά πως έχει εγκοπή απο την έξω πλευρά του, απο την οποία μπορεί κανείς να το αποτραβήξει. Δεν τόλμησα να το ανοίξω ακόμα. Αν κάποιος γνωρίζει την χρήσιμότητα του, ας μας ενημερωσει παρακαλω :)

Link to comment
Share on other sites

Την παρακάτω παρατήρηση, δεν ξέω αν την έχει αναφέρει κανεις άλλος. Έχω παρακολουθήσει απο την αρχή το forum και δεν έχω δει ανάλογη αναφορα. Έχει να κάνει με το περίβλημα του k750i.

Όπως κοιτάει κανείς την συσκευή στο πίσω μέρος, βλέπει απο αριστερά, το καπάκι της μπαταρίας, το ασημί καπάκι της κάμερας, πα΄νω απο το καπάκι το φλας, κάτω απο το καπάκι το λογότυπο της sony. Το ασημί καπάκι, ανοίγει κατα τα 2/3 περίπου προς τα αριστερά. Ένα τμήμα του παραμένει ως έχει δεξια της κάμερας. Αυτό ακριβώς το ασημί κομμάτι, περιλαμβάνει ένα ...καπάκι μικρό. Αυτο το μικρό στρογγυλό καπάκι, δεν μπορώ να καταλάβω σε τί χρησιμέυει, ενώ δείχνει καθαρά πως έχει εγκοπή απο την έξω πλευρά του, απο την οποία μπορεί κανείς να το αποτραβήξει. Δεν τόλμησα να το ανοίξω ακόμα. Αν κάποιος γνωρίζει την χρήσιμότητα του, ας μας ενημερωσει παρακαλω :)

les ena ashmi kuklaki dipla akribws apo thn kamera????

Link to comment
Share on other sites

einai apla ka8reutis!!

 

Κάτω απο την κάμερα είναι το καθρεφτάκι, Δίπλα απο το καθρεφτάκι είναι το τμήμα που λέω. Αρχίζει στρογγυλό και καταλήγει στην άκρη του ασημί τμήματος (εκεί ακριβώς υπάρχει εγκοπή απο την οποία ανασηκώνεται αυτο το μυστήριο καπάκι). Για να το καταλάβετε καλύτερα, κλείστε το καπάκι της κάμερας. Το συγκεκριμένο τμήμα φαίνεται και με κλειστό καπάκι. Είναι στην επιφάνεια του ασημένιου τμήματος προς το πάνω μέρος του κινητου (προς τις υπερυθρες)

Link to comment
Share on other sites

Την παρακάτω παρατήρηση, δεν ξέω αν την έχει αναφέρει κανεις άλλος. Έχω παρακολουθήσει απο την αρχή το forum και δεν έχω δει ανάλογη αναφορα. Έχει να κάνει με το περίβλημα του k750i.

Όπως κοιτάει κανείς την συσκευή στο πίσω μέρος, βλέπει απο αριστερά, το καπάκι της μπαταρίας, το ασημί καπάκι της κάμερας, πα΄νω απο το καπάκι το φλας, κάτω απο το καπάκι το λογότυπο της sony. Το ασημί καπάκι, ανοίγει κατα τα 2/3 περίπου προς τα αριστερά. Ένα τμήμα του παραμένει ως έχει δεξια της κάμερας. Αυτό ακριβώς το ασημί κομμάτι, περιλαμβάνει ένα ...καπάκι μικρό. Αυτο το μικρό στρογγυλό καπάκι, δεν μπορώ να καταλάβω σε τί χρησιμέυει, ενώ δείχνει καθαρά πως έχει εγκοπή απο την έξω πλευρά του, απο την οποία μπορεί κανείς να το αποτραβήξει. Δεν τόλμησα να το ανοίξω ακόμα. Αν κάποιος γνωρίζει την χρήσιμότητα του, ας μας ενημερωσει παρακαλω :)

 

Αν δε κανω λαθος χρησιμευει για συνδεση με εξωτερικη κεραια

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

oxi pistevo pos einai VIDES....(screws) gia na anoiksis to kinito.. Alla...os sinithos to exoun kalimeno etsi oste otan to anoiksis xalai tin eggisi!!!. Afto mporite na to dite kai sto playstation 2 kai sto xboxl, Opou exoun kapies vides pou den mporis na tis dis. An proseksete sto piso meros tou kinitou otan anoiksis to kapaki tis batarias, tha deite 2 screws, lipon...gia skeftite ligo, pou allou mprori na yparxi alli vida? eh eki pou sas leo. Den to exo dokimasi, kai oute prokeite, afou eimai sigouros pos otan to anoiksete tha deite aplos tin vida. Elpizo na voithisa.
Link to comment
Share on other sites

re file iremise...amesos esi me tin apantisi sou!...EIPA PISTEVO den eipa EINAI!! ksana diavase! GRRRRR......eides ti ekanes me nevriases me tin M@....telospandon. BRAVO OMOS POU TO VRIKES EISAI AKSIOS KAI O KALITEROS EDO MESA! BRAVO KAI PALI BRAVO. "shistopouseefkale"
Link to comment
Share on other sites

edosa mia swsti apantisi sto filo Tthawth , ta sxolia, oi eksipnades soy alloy .

 

RE FOTI, akou na dis file, esi NAI EDOSES MIA SOSTI APANTISI, KAI BRAVO SOU, ALA META EGRAPSES ENA ASXETO POST ME PARATHESI TO DIKO MOU POST, TORA GIA PES PIOS KANI TA ASXETA SXOLIA KAI EKSIPNADES!!???? EH ??? EEEEEHH?? "zilikourtinafkalis"

 

Stous MODS signomi alla ta exo pari me auton, proti fora mou tin leei kai kapios......discussion END! PISO STO KINITO FOTI ATE VOITHA KAI KAPION

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο,λίγο off-topic βέβαια :Στην ΤΙΜ στον Πειραιά μου είπαν σήμερα τιμή μετρητοίς για το W800 μόνο 395 Ευρώ! Είναι δυνατόν; Είδε κανείς άλλος αυτή την τιμή κάπου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω παρει το K750i απο την vodafone καπου στα 382 Euro. Ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεισ πως μπορω να βγαλω το Vodafone Live απο το κιν. αν ξερει κανεις ας απαντησει παρακαλω...
Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

edosa mia swsti apantisi sto filo Tthawth , ta sxolia, oi eksipnades soy alloy .

 

Ευχαριστώ για την απάντηση :) . Δεν γνώριζα οτι δέχεται εξωτερική κεραία! Για αυτό και δε πήγε το μυαλό μου. Κάτι για εξωτερικό φλας υποψιαζόμουν.

Φίλε billyavl , αυτό ακριβώς το καπάκι που έχεις στην φώτο εννοω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.

Χθες αγορασα απο το γερμανο μια καρτα μνημης 512ΜΒ αλλα την High Speed.(η απλη εκανε 90€ και η γρηγορη που πηρα εγω 139€)

Εχω να πω πως ο,τι παραπονα εκανα για την Αργη Ταχυτητα του κινητου μου,δεν ισχυουν πλεον.Το κινητο εγινε πραγματικα ΣΙΦΟΥΝΑΣ σε ολα του.

Ενοιωσα οπως τοτε που ειχα αναβαθμισει τη μνημη του PC μου απο 512 σε 2G RAM.

Τελικα παιζει απιστευτα σημαντικο ρολο η καρτα μνημης,σε ολες τις χρησεις του κινητου...απο καμερα,βιντεο,ΜΡ3,μεχρι τηλεφωνικο καταλογο...

SUPER!!!!!

(να ειχε και λιγο ΝΟΚΙΑ μεσα του...καλα θα ηταν... :X )

ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕ......ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

(να ειχε και λιγο ΝΟΚΙΑ μεσα του...καλα θα ηταν... :X )

ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕ......ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ.... :lol:

 

 

Ουφ , προς στιγμή νόμιζα οτι σοβαρολογούσες :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://img299.imageshack.us/img299/4848/k750iback9ra.jpg

αυτό εδώ λες ?

file pavlo,otan kapios dini ena arketa megalo poso gia ena kinito perimeni kati kalo. petsi lipon ine adianoito kat eme to kinito na trizi ke to na min trizi den pistevo pos ine piotita kataskevis diastimipliu.poso malon to na kolai.tha itan logiko 5-10 siskeves na adimetopizun tetia provlimata ela omos pu den ine 5-10

filika

 

 

sory lathos parathesi

Link to comment
Share on other sites

loipon akouste .. ebala ena stoixima = 500 euro metrita ama brw k750i ETOIMOPARADOTO gia 19 AUGOUSTOU helppppppp :)

 

Χαχαχα...Απο τις 9 το πρωι αρχισε να τρεχεις σε Γερμανους,Πλαισια και ολα τα συναφη μαγαζια!!!!!Μπορει να σου βγει τζαμπα και με κερδος η συσκευη. :D :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...