Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την αρχικη εκδοση και ειναι σταθεροτατη, επισης οταν πηρα το κινητο η μεμορι στικ ηταν ηδη μεσα στο κινητο....απο Γερμανο το πηρα..αληθεια πως θα δουμε ταινεις στο κινητο..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H R1L ριχνει και την ποιοτητα του βιντεο οπως ειχε αναφερθει?

Ναι, το μόνο που χαλάει είναι το βίντεο. Οχι τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αρχικη εκδοση και ειναι σταθεροτατη, επισης οταν πηρα το κινητο η μεμορι στικ ηταν ηδη μεσα στο κινητο....απο Γερμανο το πηρα..αληθεια πως θα δουμε ταινεις στο κινητο..
Αν θέλεις να μετατρέψεις dvd σε mp4 δοκίμασε το Nero Recode. Με τις σωστές ρυθμίσεις έχεις τέλεια εικόνα και ήχο, αλλα το μειονέκτημα του είναι οτι τις ταινίες 16:9 δεν τις δείχνει σε ολόκληρη την οθόνη. Μπορείς να δοκιμάσεις και το dvd to mobile αλλα η ποιότητα της εικόνας δεν είναι καλή. Το καλό είναι ότι κάνει την ταινία full screen. Ακόμα και τις 16:9
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να μετατρέψεις dvd σε mp4 δοκίμασε το Nero Recode. Με τις σωστές ρυθμίσεις έχεις τέλεια εικόνα και ήχο, αλλα το μειονέκτημα του είναι οτι τις ταινίες 16:9 δεν τις δείχνει σε ολόκληρη την οθόνη. Μπορείς να δοκιμάσεις και το dvd to mobile αλλα η ποιότητα της εικόνας δεν είναι καλή. Το καλό είναι ότι κάνει την ταινία full screen. Ακόμα και τις 16:9

 

Μπορεις να μας πεις τι ρυθμισεις βαζεις στο nero recode;

 

Edit: Βρηκα την απαντηση εδω :cool:

Link to comment
Share on other sites

HELP! Μπορεί κάποιος που έχει τα αρχεία της R1J από davinci να μου τα στείλει? Plz, αν κάποιος γνωρίζει που θα τα βρώ να στείλει ΠΜ.
Link to comment
Share on other sites

paidia to nero recode apo pou to katebazw????

http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/CD-DVD-Rip-Other-Tools/Nero-Recode.shtml Αλλα πρέπει να έχεις το Nero εγκατεστημένο στο pc σου

Link to comment
Share on other sites

file emena pantws proxwraei thn tainia...den ksanaarxizei apo thn arxh dld!!mallon exei problhma h suskeuh sou...!

thanks marie.ξενερωσα τωρα αλλα τι να κανουμε,παω να το κοιταξω. :cry:

adok13
Link to comment
Share on other sites

http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/CD-DVD-Rip-Other-Tools/Nero-Recode.shtml Αλλα πρέπει να έχεις το Nero εγκατεστημένο στο pc σου

thanks re file!!!!ok to exw to nero egatesthmeno!!!

Link to comment
Share on other sites

thanks marie.ξενερωσα τωρα αλλα τι να κανουμε,παω να το κοιταξω. :cry:

an einai panto sthn sonyericsson na sto koitaaksoun gia ti einai spastiko!!auto sto kanei mono sta video h kai sta mp3 den mporeis na to proxwrhseis?????

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα για πρώτη φορά ότι μέσα από το infrared μαύρο ματάκι στο κινητό, αναβοσβήνει συνέχεια ένα κόκκινο ledάκι χωρίς να είναι ενεργοποιημένες οι υπέρυθρες. Είναι νορμάλ κάτι τέτοιο ή υπάρχει τρόπος για να μην αναβοσβήνει;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα για πρώτη φορά ότι μέσα από το infrared μαύρο ματάκι στο κινητό, αναβοσβήνει συνέχεια ένα κόκκινο ledάκι χωρίς να είναι ενεργοποιημένες οι υπέρυθρες. Είναι νορμάλ κάτι τέτοιο ή υπάρχει τρόπος για να μην αναβοσβήνει;

file auto to fotaki anabosbhnei epeidh den exeis mpataria!!!otan exeis mpataria den to kanei auto!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παδιά,μήπως έχει κ μπορεί να μου πει ή να στείλει με Pm κάποιος τις ρυθμίσεις για mms του k750i για vdafone?Πήρα τηλ στη voda να μου τισ στείλουνε και μου είπαν ότι δεν τους έχει στείλει ακόμα η SE τις ρυθμίσεις και άλλα τέτοια ωραία..

Thnx.

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Και γώ παιδιά είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του 750i.Μια ερώτηση όμως:το τηλ μου είναι v-live και δε μπορώ να βάλω ΜΡ3 σαν ήχο κλήσης.Σε περίπτωση που πάω στο 9volto για να βγάλω το live,τί γίνετε με την εγγύηση;Συνεχείζει να ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παδιά,μήπως έχει κ μπορεί να μου πει ή να στείλει με Pm κάποιος τις ρυθμίσεις για mms του k750i για vdafone?Πήρα τηλ στη voda να μου τισ στείλουνε και μου είπαν ότι δεν τους έχει στείλει ακόμα η SE τις ρυθμίσεις και άλλα τέτοια ωραία..

Thnx.

loipon file mpes edw kai kane oti sou zhtaei!! --> http://www.sonyericsson.com./spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps3&zone=ps ok???

Link to comment
Share on other sites

επισης οταν πηρα το κινητο η μεμορι στικ ηταν ηδη μεσα στο κινητο....απο Γερμανο το πηρα.

 

 

Μια απο τα ιδια...Γιατι αραγε ????? Στην αρχη νομισα οτι η καρτα μνημης πουλιεται ξεχωριστα....:mad: :mad: :mad:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει λύσει στην απορεία μου???

 

Όταν πέρνω με bluetooth από φίλους μου διάφορα αρχεία δεν θέλω να πατάω συνέχια επιβεβαίωση για να τα δέχομαι, καταντάει κουραστικό και πολλές φορές εκνεβριστικό -αντίθετα σε Nokia δεν γίνεται αυτό- Όταν είναι μία εικόνα δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά για φανταστήτε όταν θέλουν να μου στείλουν 15 φωτο τι γίνεται. Πρέπει δηλαδή να πατήσω 15 φορές επιβεβαίωση! :cry:

Link to comment
Share on other sites

an exei estw ena kammeno pixel sto allazoun h` ta gnwsta.....??(3 sti seira kai bla bla)

 

οπως το ειπες..απο 3 και πανω..ετσι λεει η εγγυηση της ΣΕ

Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια ρε μαγκες: μετα απο πεντε μερες παραμωνης του κινητου στο σερβις με πηραν τηλ και μου λενε οτι ειναι ανεπισκευαστο λογω οξυδωσης στην πλακετα του. Φυσικα δεν εχει πεσει ουτε σταγονα στο κινητο, πηγα μου το ανοιξαν και το ειδα με μικροσκοπιο ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ. Τι λετε να κανω; Στο 9volto εχω καμια ελπιδα;; Ευχαριστω

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

thanks marie.ξενερωσα τωρα αλλα τι να κανουμε,παω να το κοιταξω. :cry:

Φίλε μου, πριν πας στο service δεν το ξαναδοκιμάζεις πολύ προσεκτικά; Σου το λέω γιατί κι εγώ δοκιμάζοντας (στα mp3) νόμιζα ότι έχω πρόβλημα, αλλά μετά κατάλαβα ότι απλά το joystick είναι υπερβολικά ευαίσθητο. Το FWD - RWD λειτουργεί κανονικά, αλλά κάποιες φορές σε περνάει σε επόμενα ή προηγούμενα κομμάτια (προφανώς, αν στραβοπατηθεί ελάχιστα, δεν το παίρνει σαν παρατεταμένη κίνηση, αλλά σαν 2-3 συνεχόμενες). Ίσως το δικό σου js να είναι ακόμα πιο ευαίσθητο ή να έχει πρόβλημα κάποια επαφή, οπότε θέλει service. Πάντως, αν είναι πρόβλημα, ακούγεται μάλλον για h/w, παρά s/w... Καλό ξεμπέρδεμα :)

Link to comment
Share on other sites

εχετε συναντησει προβλημα με το Ι στον καταλογο με τις επαφες σας?

 

μολις κανω αναζητηση με ενα δυο γραμματα...

μολις παταω Ι δεν μου βγαζει το Ι που εχει στην επαφη..αλλα ενα πιο ψηλό Ι...

και ειναι σαν να εχω βαλει καποιον ασχετο χαρακτηρα με αποτελσμα να μην βρισκει την επαφη μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..εχω το κινητο 10 μερες κ 3 φορες μου εχει κλεισει χωρις να το πειραξω.. και τις 3 φορες που εσβησε βγαζει την ωρα οπως οταν ειναι σε standby..για να το κσανανοιξω βγαζω την μπαταρια..ειναι προβλημα του λογισμικου κ με την αναβαθμιση 8α φυγει η προβλημα της συσκευης κ πρεπει να το αλλαξω?

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα κ συγχαρητηρια για την ωραια δουλεια που κανετε... :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...