Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα και θηκη να του βαλω παλι θα υπερθερμενεται πιο πολυ πιστευω

 

 

Αυτό σου λέει, να μην το έχεις σε θήκη, δεν αφήνει την θερμοκρασία να φύγει.

Επίσης είναι καλό να μην φορτίζουμε με θήκη.

 

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους υπερθεμενετε η συσκευή και αν κάποιος έχει ψηφιακό θερμόμετρο ας ανεβάσει καμία φώτο. Δεν έχω παρατηρήσει ποτέ υπερθέρμανση και είμαι πάντα με θήκη και εξωτερική θερμοκρασία 28-32 βαθμούς,μονιμα στο δρόμο στον ήλιο με φουλ φωτεινότητα και GPS 4g bt ανοιχτά

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οντως υπαρχει προβλημα και μπορω να σου πω πως ζεστενεται στο 80% χωρις υπερβολη. Την αγορασα μεταχειρισμενη πριν ενα μηνα απο το bazaraki ο τυπος την αγορασε στις 8/3/2019 αν αυτο παιξει ρολο. Λες να παω σε αλλη συσκευη καλυτερα ή να του βαλω θηκη ; Μα και θηκη να του βαλω παλι θα υπερθερμενεται πιο πολυ πιστευω (βλεπω το Α9 2018 που το εχω σε θηκη τι γινεται οκ δεν ζεστενεται 80% ομως 5% και μετα αποχωρει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Fonemaster

Τότε βρες την απόδειξη αγοράς της συσκευής, γράψε τα παράπονά σου σε ένα χαρτί, κάνε το πακέτο, πήγαινε το στο κοντινότερο κατάστημα της ACS και στείλε το στη Smartec στην Αθήνα (με χρέωση δική τους).

Πρόκειται για νέα υπηρεσία τους και συνήθως εντός 1,2 ημερών το πολύ στο στέλνουν πίσω με αναλυτική ενημέρωση αν πέρασε όλους τους ελέγχους και τι έχει επιδιορθωθεί εντός εγγύησης.

 

Αν όντως ανεβάζει απαγορευτικές θερμοκρασίες μη συνεχίζεις να το χρησιμοποιείς και θα πρότεινα να μην το πουλήσεις σε άλλον πριν το φτιάξεις!

Αυτό σου λέει, να μην το έχεις σε θήκη, δεν αφήνει την θερμοκρασία να φύγει.

Επίσης είναι καλό να μην φορτίζουμε με θήκη.

 

 

 

 

Pocophone F1

Θα συμφωνήσω..

 

Κι όμως όντως είπα με θήκη για να μην αντιλαμβάνεται τη θερμοκρασία στο χέρι, θεωρώντας πως τα ποσοστά θερμότητας που πιάνει η συσκευή βέβαια δεν είναι όντως επικίνδυνα για την ίδια τη συσκευή, πόσο μάλλον και για τον ίδιο το χρήστη.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Ψηφιακό θερμόμετρο δεν έχω, αλλά έχω την εφαρμογή, που Μάλλον ??? σωστά θερμοκρασία του cpu, προβάλλει στην οθόνη.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glgjing.marvel

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σας παρακαλώ αν είναι εύκολο να μου απαντήσει όταν σας περνούν τηλέφωνο και χτυπάει το ringtone ακούγεται και από τα 2 ηχεία η μόνο από το κάτω??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία 37 κελσίου, στην cpu

 

http://imgur.com/AtP3GK6

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@andreas

Σε μένα μόνον το κάτω χτυπάει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκε αυτο το τρομερό εργαλείο για customization.

Ούτε root, ούτε adb τπτ.

Άπειρα χρώματα και ρυθμίσεις να κανείς customization την συσκευή.

Ειναι υπό πληρωμή αλλά αξίζει τον κόπο.

Επίσης κάνει total black και 3rd party εφαρμογές όπως play store, Instagram, Twitter κτλ και τονίζω χώρις ροοτ

Επίσης υποστηρίζει custom fonts.

Μαζί με το nicelock και τα modules του goodlock έχετε τεράστια παραμετροποίηση

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=project.vivid.hex.bodhi66d774bad49acff8362d1c1fbe6548d8.jpg8235560c3f7d20a33f27412ec5184b1a.jpg18e94474c5ff6c9dd56aee551f9bf827.jpg8ba124f2802d02c1275b54163815cea0.jpgf3427e04c54a0294b609a5b91152b168.jpg

 

The power of the S10 Plus be with you

b13da7546ccf1cb874a378ebfa1e27e3.jpg

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκε αυτο το τρομερό εργαλείο για customization.

Ούτε root, ούτε adb τπτ.

Άπειρα χρώματα και ρυθμίσεις να κανείς customization την συσκευή.

Ειναι υπό πληρωμή αλλά αξίζει τον κόπο.

Επίσης κάνει total black και 3rd party εφαρμογές όπως play store, Instagram, Twitter κτλ και τονίζω χώρις ροοτ

Επίσης υποστηρίζει custom fonts.

Μαζί με το nicelock και τα modules του goodlock έχετε τεράστια παραμετροποίηση

 

 

The power of the S10 Plus be with you

 

Ωραίος Γιάννη φαίνεται εξαιρετική,θα την έχω υπόψη μου σε μελλοντικές Sammy συσκευές μιας και substratum γιοκ πλέον με Pie και έπειτα που θέλει root.

 

Ελπίζω η Sammy μην την μπλοκάρει η βάζει εμπόδια διότι την έχω ικανή σε αυτό.

Τα έχει ξανακάνει άλλωστε με Bixby remmap app η package disable.

 

Επίσης το goodlock επιτέλους να το δώσει σε όλες τις χώρες και διαθέσιμο σε όλους τους χρήστες.

 

Το δουλέψα εγώ από εποχές s7 edge η s8 plus αν θυμάμαι καλά.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκε αυτο το τρομερό εργαλείο για customization.

Ούτε root, ούτε adb τπτ.

Άπειρα χρώματα και ρυθμίσεις να κανείς customization την συσκευή.

Ειναι υπό πληρωμή αλλά αξίζει τον κόπο.

Επίσης κάνει total black και 3rd party εφαρμογές όπως play store, Instagram, Twitter κτλ και τονίζω χώρις ροοτ

Επίσης υποστηρίζει custom fonts.

Μαζί με το nicelock και τα modules του goodlock έχετε τεράστια παραμετροποίηση.

 

Επιτέλους κάποιος το έβγαλε για τη νέα έκδοση του OneUi, το δούλευα σε S9 από άλλη ομάδα, ευχαριστούμε!

 

Ωραίος Γιάννη φαίνεται εξαιρετική,θα την έχω υπόψη μου σε μελλοντικές Sammy συσκευές μιας και substratum γιοκ πλέον με Pie και έπειτα που θέλει root.

 

Ελπίζω η Sammy μην την μπλοκάρει η βάζει εμπόδια διότι την έχω ικανή σε αυτό.

Τα έχει ξανακάνει άλλωστε με Bixby remmap app η package disable.

 

Επίσης το goodlock επιτέλους να το δώσει σε όλες τις χώρες και διαθέσιμο σε όλους τους χρήστες.

 

Το δουλέψα εγώ από εποχές s7 edge η s8 plus αν θυμάμαι καλά.

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Το good lock δεν πιστεύω πως θα δωθεί προς χρήση σε όλες τις χώρες αλλά υπάρχουν εναλλακτικές όπως το nice lock που πρακτικά έχει την "ίδια" λειτουργικότητα.

 

Bixby remap επίσης μου παίζει και τώρα και πάλι με 3rd party app (bxActions) και έχω ρυθμίσει άλλες χρήσεις για το συγκεκριμένο κουμπί.

 

Δυστυχώς η Samsung και η κάθε Samsung που έχει δικό της framework, πάντα θα προσπαθεί να κλειδώνει τέτοιες δυνατότητες ώστε να προωθεί δικές της λύσεις και νεότερες συσκευές, πάντα στο βωμό της ασφάλειας για να μην προκαλέσουμε ζημιά στις συσκευές μας..

 

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκε αυτο το τρομερό εργαλείο για customization.

Ούτε root, ούτε adb τπτ.

Άπειρα χρώματα και ρυθμίσεις να κανείς customization την συσκευή.

Ειναι υπό πληρωμή αλλά αξίζει τον κόπο.

Επίσης κάνει total black και 3rd party εφαρμογές όπως play store, Instagram, Twitter κτλ και τονίζω χώρις ροοτ

Επίσης υποστηρίζει custom fonts.

Μαζί με το nicelock και τα modules του goodlock έχετε τεράστια παραμετροποίηση

 

Εδώ απευθείας link https://play.google.com/store/apps/details?id=project.vivid.hex.bodhi

 

Είχα αγοράσει και χρησιμοποιούσα το Swift Installer στην Oreo.

 

Αλλά είχε το σπαστικό όταν γινόταν update κάποια εφαρμογή έπρεπε να κάνεις uninstall το layer της και μετά αντίστοιχα install (πράγμα που γινόταν πολλές φορές μέσα στην ημέρα).

 

Επίσης, όταν ήθελες να κάνεις τα πάντα uninstall ποτέ δε δούλεψε το delete all κι έπρεπε να τα κάνεις ένα-ένα χειροκίνητα, πράγμα υπερβολικά χρονοβόρο όταν έχεις 60-70 layers ενεργοποιημένα.

 

Έχουν διορθωθεί αυτά Γιάννη;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαδερεται για ασφαλιση κινητου, νεο προγραμμα:

https://xirogiannopoulos.gr/asfaleia-kiniton-siskevon/

 

αυτο που βλεπω εχοντας εμπειρια απο παλιοτερα συμβολαια που εχω κανει ειναι οτι ανεβασαν λιγο τιμες και μειωσαν λιγο την απαλλαγη, συγκεκριμενα:

€ 35 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή αξίας έως € 200

€ 45 για συσκευές αξίας από € 200,01 έως € 400

€ 55 για συσκευές αξίας από € 400,01 έως € 650

€ 65 για συσκευές αξίας από € 650,01 έως € 850

€ 80 για συσκευές αξίας από € 850,01 έως € 1.800

€ 100 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή laptop αξίας από € 1.800,01 έως € 2.500

 

ενω η απαλλαγη ηταν στο 30% και πηγε στο 20% που σημαινει οτι αν σου σπασει η οθονη πχ ή οθονη τοτε σου καλυπτει το 80% αντι για το 70 που ηταν πρωτα με generalli.

Για μενα ειναι ενα πακετο που αξιζει κυριως για οσους πηραμε κινητα απεξω με snapdragon και θελουμε μια παραπανω καλυψη..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαδερεται για ασφαλιση κινητου, νεο προγραμμα:

https://xirogiannopoulos.gr/asfaleia-kiniton-siskevon/

 

αυτο που βλεπω εχοντας εμπειρια απο παλιοτερα συμβολαια που εχω κανει ειναι οτι ανεβασαν λιγο τιμες και μειωσαν λιγο την απαλλαγη, συγκεκριμενα:

€ 35 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή αξίας έως € 200

€ 45 για συσκευές αξίας από € 200,01 έως € 400

€ 55 για συσκευές αξίας από € 400,01 έως € 650

€ 65 για συσκευές αξίας από € 650,01 έως € 850

€ 80 για συσκευές αξίας από € 850,01 έως € 1.800

€ 100 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή laptop αξίας από € 1.800,01 έως € 2.500

 

ενω η απαλλαγη ηταν στο 30% και πηγε στο 20% που σημαινει οτι αν σου σπασει η οθονη πχ ή οθονη τοτε σου καλυπτει το 80% αντι για το 70 που ηταν πρωτα με generalli.

Για μενα ειναι ενα πακετο που αξιζει κυριως για οσους πηραμε κινητα απεξω με snapdragon και θελουμε μια παραπανω καλυψη..

Πάντως για τυχόν κλοπή , βασικά δεν σε καλύπτει, εκτός αν σου ανοίξουν το σπίτι η το αμάξι απ' ότι γράφει. Αλλιώς δεν γίνεται να βρεις τα δικαιολογητικά που ζητάει.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τυχόν κλοπή , βασικά δεν σε καλύπτει, εκτός αν σου ανοίξουν το σπίτι η το αμάξι απ' ότι γράφει. Αλλιώς δεν γίνεται να βρεις τα δικαιολογητικά που ζητάει.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

ναι για κλοπη δεν αξιζει, και προφανως το εκαναν ετσι γιατι ειχε γινει καταχρηση..

Για θραυση οθονης ομως, ειδικα σε εμας που δεν γινεται ουτε καν επισκευη ελλαδα καθως δεν δεχονται τα κινεζικα στο σερβις, αξιζει η ασφαλεια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι για κλοπη δεν αξιζει, και προφανως το εκαναν ετσι γιατι ειχε γινει καταχρηση..

Για θραυση οθονης ομως, ειδικα σε εμας που δεν γινεται ουτε καν επισκευη ελλαδα καθως δεν δεχονται τα κινεζικα στο σερβις, αξιζει η ασφαλεια..

Αν και είναι λίγο εκτός θέματος πως θα εκμεταλλευτεις την ασφάλεια οταν π.χ. σπάσει η οθόνη και χρειάζεται η συσκευή να πάει στο εξωτερικό για επισκευή? Θα μπορεί να σε καλύψει η ασφαλιστική για επισκευή και παραστατικό εκτός Ελλάδος?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαδερεται για ασφαλιση κινητου, νεο προγραμμα:

https://xirogiannopoulos.gr/asfaleia-kiniton-siskevon/

 

αυτο που βλεπω εχοντας εμπειρια απο παλιοτερα συμβολαια που εχω κανει ειναι οτι ανεβασαν λιγο τιμες και μειωσαν λιγο την απαλλαγη, συγκεκριμενα:

€ 35 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή αξίας έως € 200

€ 45 για συσκευές αξίας από € 200,01 έως € 400

€ 55 για συσκευές αξίας από € 400,01 έως € 650

€ 65 για συσκευές αξίας από € 650,01 έως € 850

€ 80 για συσκευές αξίας από € 850,01 έως € 1.800

€ 100 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή laptop αξίας από € 1.800,01 έως € 2.500

 

ενω η απαλλαγη ηταν στο 30% και πηγε στο 20% που σημαινει οτι αν σου σπασει η οθονη πχ ή οθονη τοτε σου καλυπτει το 80% αντι για το 70 που ηταν πρωτα με generalli.

Για μενα ειναι ενα πακετο που αξιζει κυριως για οσους πηραμε κινητα απεξω με snapdragon και θελουμε μια παραπανω καλυψη..

Παλαιότερα απο οσο θυμαμε ο Ξηρογιαννοπουλος-Generalli Δεν ασφαλίζε συσκευές εκτός Ευρώπης αρχικά και στο τέλος μόνο από Ελλάδα....

Άρα χρειάζεται ερώτηση..

 

Επίσης η ασφάλιση πρέπει να γίνει μέσα σε 15 ημέρες από την Αγορά....

 

Πλέον οι Επισκευστες είναι Εξουσιοδοτημενοι και Συγκεκριμένοι...

 

Φανταστείτε το Πλιάτσικο που θα έγινε επί Generalli (Ελληναραδες γαρ)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι λίγο εκτός θέματος πως θα εκμεταλλευτεις την ασφάλεια οταν π.χ. σπάσει η οθόνη και χρειάζεται η συσκευή να πάει στο εξωτερικό για επισκευή? Θα μπορεί να σε καλύψει η ασφαλιστική για επισκευή και παραστατικό εκτός Ελλάδος?

 

Πολυ απλη η απαντηση, εφοσον δεν γινεται επισκευη, γινεται αντικατασταση, εφοσον δεν γινεται αντικατασταση, γινεται αποζημιωση...αρα παιρνεις το 80% της αξιας του κινητου..ετσι ξερω οτι ισχυε, τωρα δεν εχω ρωτησει..

 

Παλαιότερα απο οσο θυμαμε ο Ξηρογιαννοπουλος-Generalli Δεν ασφαλίζε συσκευές εκτός Ευρώπης αρχικά και στο τέλος μόνο από Ελλάδα....

Άρα χρειάζεται ερώτηση..

 

Επίσης η ασφάλιση πρέπει να γίνει μέσα σε 15 ημέρες από την Αγορά....

 

Πλέον οι Επισκευστες είναι Εξουσιοδοτημενοι και Συγκεκριμένοι...

 

Φανταστείτε το Πλιάτσικο που θα έγινε επί Generalli (Ελληναραδες γαρ)

 

Σιγουρα χρειαζεται ερωτηση, αλλα οταν ειχα ρωτησει εγω πριν κανα 2 χρονια νομιζω, ισως και παραπανω, καλυπτε κανονικα και συσκευες πχ απο ebay που δεν εχουν εγγυηση εδω. Το ειχα ρωτησει, και απαντωντας και στον φιλο απο πανω, μου ειχαν πει οτι αν δεν γινεται επισκευη σου δινουν πισω το ποσο. Τωρα προσωπικα αν εκανα μια τετοια κινηση, πριν παρω τη συσκευη θα τις ελυνα ολες αυτες τις αποριες για να δω αν αξιζει η ασφαλεια, εγω απλα ηθελα να σας ενημερωσω για αυτη την επιλογη καθως ενδιαφερει αρκετους.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι για κλοπη δεν αξιζει, και προφανως το εκαναν ετσι γιατι ειχε γινει καταχρηση..

 

Για θραυση οθονης ομως, ειδικα σε εμας που δεν γινεται ουτε καν επισκευη ελλαδα καθως δεν δεχονται τα κινεζικα στο σερβις, αξιζει η ασφαλεια..

Νίκο ούτε για θραύση οθόνης δε θα σας το φτιάξουν οι εδώ εφόσον είναι συσκευή εκτός Ε.Ε.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλη η απαντηση, εφοσον δεν γινεται επισκευη, γινεται αντικατασταση, εφοσον δεν γινεται αντικατασταση, γινεται αποζημιωση...αρα παιρνεις το 80% της αξιας του κινητου..ετσι ξερω οτι ισχυε, τωρα δεν εχω ρωτησει..

 

 

 

Σιγουρα χρειαζεται ερωτηση, αλλα οταν ειχα ρωτησει εγω πριν κανα 2 χρονια νομιζω, ισως και παραπανω, καλυπτε κανονικα και συσκευες πχ απο ebay που δεν εχουν εγγυηση εδω. Το ειχα ρωτησει, και απαντωντας και στον φιλο απο πανω, μου ειχαν πει οτι αν δεν γινεται επισκευη σου δινουν πισω το ποσο. Τωρα προσωπικα αν εκανα μια τετοια κινηση, πριν παρω τη συσκευη θα τις ελυνα ολες αυτες τις αποριες για να δω αν αξιζει η ασφαλεια, εγω απλα ηθελα να σας ενημερωσω για αυτη την επιλογη καθως ενδιαφερει αρκετους.

Ειναι απιθανο να καλυψουν τα κινητα μας με Snap. για τον λογο οτι η Sammy δεν εχει ανταλλακτικα,

αυτοι μπορει να σου πουν ναι,

αλλα δεν γνωριζουν οτι το Snap. εχει αρκετα εξαρτηματα διαφορετικα απο το Ευρωπαικο.

Στην προκειμενη περιπτωση δεν ειναι οπως τα αλλα κινητα οι αλλες συσκευες που απλα τα περνεις απο ebay αλλα η εκδοση και τα εξαρτηματα ειναι ιδια..

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ούτε για θραύση οθόνης δε θα σας το φτιάξουν οι εδώ εφόσον είναι συσκευή εκτός Ε.Ε.

 

Δε με κατάλαβες, το περιγράφω ακριβώς από πάνω.. Εφόσον δεν γίνεται επισκευή γίνεται αντικατάσταση ή κάλυψη ποσού...

Πήρα τηλ και ρώτησα, τους εξήγησα τη διαφορά των 2 εκδόσεων και μου είπαν θα με πάρουν να μου πουν αν και τι καλύπτει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απιθανο να καλυψουν τα κινητα μας με Snap. για τον λογο οτι η Sammy δεν εχει ανταλλακτικα,

αυτοι μπορει να σου πουν ναι,

αλλα δεν γνωριζουν οτι το Snap. εχει αρκετα εξαρτηματα διαφορετικα απο το Ευρωπαικο.

Στην προκειμενη περιπτωση δεν ειναι οπως τα αλλα κινητα οι αλλες συσκευες που απλα τα περνεις απο ebay αλλα η εκδοση και τα εξαρτηματα ειναι ιδια..

 

Δεν βλέπω γιατί να μην καλύπτουν αφού μιλάμε για οθόνη αποκλειστικά όχι για άλλα component.

Η οθόνη κοινή είναι και στα 2 variant.

 

Βέβαια μπορεί να πουν ότι εφόσον η επίσημη αντιπροσωπία δεν καλύπτει γενικά 855 variant άρα ούτε αυτοί μπορούν ασφαλιζουν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαδερεται για ασφαλιση κινητου, νεο προγραμμα:

https://xirogiannopoulos.gr/asfaleia-kiniton-siskevon/

 

αυτο που βλεπω εχοντας εμπειρια απο παλιοτερα συμβολαια που εχω κανει ειναι οτι ανεβασαν λιγο τιμες και μειωσαν λιγο την απαλλαγη, συγκεκριμενα:

€ 35 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή αξίας έως € 200

€ 45 για συσκευές αξίας από € 200,01 έως € 400

€ 55 για συσκευές αξίας από € 400,01 έως € 650

€ 65 για συσκευές αξίας από € 650,01 έως € 850

€ 80 για συσκευές αξίας από € 850,01 έως € 1.800

€ 100 ανά ασφαλιζόμενη συσκευή laptop αξίας από € 1.800,01 έως € 2.500

 

ενω η απαλλαγη ηταν στο 30% και πηγε στο 20% που σημαινει οτι αν σου σπασει η οθονη πχ ή οθονη τοτε σου καλυπτει το 80% αντι για το 70 που ηταν πρωτα με generalli.

Για μενα ειναι ενα πακετο που αξιζει κυριως για οσους πηραμε κινητα απεξω με snapdragon και θελουμε μια παραπανω καλυψη..

 

Το παραπανω ισχυει για τον 2ρο χρονο ομως(που στην Snapdragon περιπτωση θα ειναι και εκτος εγγυησης το κινητο)?Επισης οι ασφαλειες δεν ισχυουν κυριως για το αρχικο διαστημα της αγορας?Μπορει οποτε θελει καποιος(χρονικα) να την κανει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που ειχα το S7 edge duos απο αραβικά εμιράτα και εσπασε η οθόνη δεν κατάφερα πουθενα να την αλλάξω ούτε καν σε μη εξιυσιοδοτημενα service... Ολοι μου ελεγαν το ίδιο οτι δηλαδή η οθονη ειναι διαφορετικός κωδικός απο αυτην που εισάγετε στην Ελλάδα. Και οταν βρηκα κάποιον που μου είπε οτι θα κάνει την αντικατάσταση εψαξα καλύτερα για κριτικές και οι οθόνες που εβαζε ηταν αμφιβόλου ποιότητας.
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το παραπανω ισχυει για τον 2ρο χρονο ομως(που στην Snapdragon περιπτωση θα ειναι και εκτος εγγυησης το κινητο)?Επισης οι ασφαλειες δεν ισχυουν κυριως για το αρχικο διαστημα της αγορας?Μπορει οποτε θελει καποιος(χρονικα) να την κανει?

 

Μην μπερδεύεσαι, τα εκτός Ευρώπης δεν τα βάζουν καν στο σέρβις, ούτε με πληρωμή.απλα δε στο δέχονται.. Επομένως η ασφάλεια ίσως σε καλύψει σε περίπτωση μιας σπασμένης οθόνης όχι με κάλυψη του κόστους της αλλά με κάλυψη όλου του κόστους της συσκευής, αφού σέρβις δε γίνεται, αυτό λέω και παραπάνω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δείχνει το myphone σε desktop μορφή, Χωρίς να πειράξω τίποτα, , έχω chrome, και αυτό άρχισε χθες βράδυ.

Η ρύθμιση στο chrome δεν είναι τσεκαρισμενη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

edit,,, μπήκα στις εφαρμογές, έκανα διαγραφή δεδομένων, cache, και μάλλον έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...