Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πάρω το s10+ 512gb..

Αλλά βλέπω στο σκρουτζ, ότι

Dual sim από 1049€

Single sim από 1201€

 

Χρησιμοποιώ μόνο μια sim πάντα. Δεν με ενδιαφέρει να είναι δικαρτο.

 

Υπάρχει όμως κάποιος λόγος για να μην επιλέξω το δικαρτο (πχ απόδοση μπαταρίας) ;

 

Έτσι όπως το σκέφτομαι εγώ, και φτηνότερο είναι και σε περίπτωση που χρειαστεί στο μέλλον θα έχω δεύτερη υποδοχή για sim..

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω το s10+ 512gb..

Αλλά βλέπω στο σκρουτζ, ότι

Dual sim από 1049€

Single sim από 1201€

 

Χρησιμοποιώ μόνο μια sim πάντα. Δεν με ενδιαφέρει να είναι δικαρτο.

 

Υπάρχει όμως κάποιος λόγος για να μην επιλέξω το δικαρτο (πχ απόδοση μπαταρίας) ;

 

Έτσι όπως το σκέφτομαι εγώ, και φτηνότερο είναι και σε περίπτωση που χρειαστεί στο μέλλον θα έχω δεύτερη υποδοχή για sim..

 

Εννοείται βουρ για το δικαρτο... Αν δεν είναι δευτςηε κάρτα μέσα δεν υπάρχει θέμα να χάνεις παραπάνω μπαταρία αλλά κ παλι κ με 2 σιμ κομπλέ δουλεύει... Ίσως έρθει σύντομα και s10 5 g. Μήπως να το περιμένεις; μάλλον 1200 θα έχει άλλα θα έχει 4500 μπαταρια 4 κάμερες 6.7 ίντσες..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μολις ανοιγω τι καμερα κανει ενα "κλικ"οπως και οταν την κλεινω.Επισης οταν κουναω το κινητο απο την καμερα ακουγεται ενας θορυβος.Ειναι φυσιολογικο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μολις ανοιγω τι καμερα κανει ενα "κλικ"οπως και οταν την κλεινω.Επισης οταν κουναω το κινητο απο την καμερα ακουγεται ενας θορυβος.Ειναι φυσιολογικο αυτο;

 

Καλημερα. Ειναι φυσιολογικό είναι ο μηχανισμός του OIS

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μολις ανοιγω τι καμερα κανει ενα "κλικ"οπως και οταν την κλεινω.Επισης οταν κουναω το κινητο απο την καμερα ακουγεται ενας θορυβος.Ειναι φυσιολογικο αυτο;

 

Το μεταβλητο διαφραγμα της φωτογραφικης ειναι.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ο άνθρωπος σου :) :

Αυτονομία: 20-30% καλύτερη

Ευχρηστία:Εδω πάμε πίσω λογω ανυπαρξίας led και αργού αισθητήρα αποτυπωμάτων

Ήχος:Εξίσου καλός

Ποιότητα κλήσεων στα ίδια επιπεδα

Λήψη wifi:Λιγο χειρότερο το S10plus

Οθόνη:Χάρμα οφθαλμων

Φωτογραφική:Μια δυο φωτό που έβγαλα δεν ειδα να υπολείπονται αλλα ούτως ή άλλως δεν πήραμε dslr

Αποθηκευτικός χώρος:Άφθονος πια.Εγω πήρα τα 512 και ησύχασα.

Ταχύτητα εφαρμογών εξαιρετική (και το S9plus μια χαρά ήταν βέβαια)

Ποιότητα κατασκευής μαλλον καλύτερη τωρα και φινίρισμα πολυτελές.

Αν ξέχασα κάτι ευχαρίστως να σου απαντήσω....

 

Ευχαριστω πολυ, με καλυψες πληρως.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια αποφορτισα τελειως την θηκη των buds και τα ακουστικα. Μετα τα φορτισα πληρως και μετα απο ενα 10 ωρο μου εβγαλε κιτρινο λαμπακι το εχετε κ εσεις αυτο το θεμα? Τωρα που τα τσεκαρα παλι εχει περασει 1 μερα ακομα κιτρινο ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια αποφορτισα τελειως την θηκη των buds και τα ακουστικα. Μετα τα φορτισα πληρως και μετα απο ενα 10 ωρο μου εβγαλε κιτρινο λαμπακι το εχετε κ εσεις αυτο το θεμα? Τωρα που τα τσεκαρα παλι εχει περασει 1 μερα ακομα κιτρινο ειναι.

 

Παίδες κάντε καινούριο θέμα για τα buds.. Δε γίνεται να διαβάζουμε εδώ για ακουστικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάντε καινούριο θέμα για τα buds.. Δε γίνεται να διαβάζουμε εδώ για ακουστικά

Και γω δεν το ηξερα λεω αφου ειναι δωρο με το κινητο επιτρεπεται συζηταμε

 

Οποιος ενδιαφερεται, εφτιαξα καινουργιο θεμα εδω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=476875

Edited by StavrosSant
Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν το ηξερα λεω αφου ειναι δωρο με το κινητο επιτρεπεται συζηταμε

 

Οποιος ενδιαφερεται, εφτιαξα καινουργιο θεμα εδω.

http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=476875

 

Ξανατσεκαρε το link γιατι δεν δουλευει

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμη, Μαρτίου τρέχει.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

συγνώμη φίλε μου, μάλλον δεν με κατάλαβες. εννοώ το security patch για το

δακτυλικό αποτύπωμα αν το έχει πάρει κανείς σε ελληνικό EUR.

ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε το πρωι το update για fingerprint αλλα καμια απολυτως βελτιωση.

Η λειτουργια του δυστυχως παραμενει ...επιοικως μη ικανοποιητικη κατα τη γνωμη μου και απεχει πολυ απο αψογη λειτουργια fingerprint σε note 9 και s9

Edited by ivamvako
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη φίλε μου, μάλλον δεν με κατάλαβες. εννοώ το security patch για το

 

δακτυλικό αποτύπωμα αν το έχει πάρει κανείς σε ελληνικό EUR.

 

ευχαριστώ πολύ!!!

Ναι όντως για security patch νόμιζα ότι αναφέρεσαι. Το update για το δακτυλικο το έχω πάρει από χτες το πρωί και ομολογώ ότι έχει γίνει βολίδα! Μόλις το ακουμπάω ξεκλειδώνει.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ναι Έλληνινοεχω κανε μια επανεκκίνηση την συσκευή και μάλλον θα σου έρθει

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Firmware's CSC Code

XEF

Active CSC Code

EUR

 

CSC Country

GREECE/GR

 

Αυτά έχω στο Phone Info αλλά update δεν βλέπω ούτε με επανεκκίνηση.

Αυτή την έκδοση έχετε κι εσείς?

Σε ελληνική EUR τα ίδια σας γράφει στο Phone Info?

Edited by djspiros
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν είδα καμία διαφορά

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπεραστε δακτυλικό και πείτε εντυπώσεις.....

 

Προφανώς μετα απο update θελει παλι πέρασμα δάκτυλα...

 

Εγώ βλέπω μεγάλη βελτίωση....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μετά το update κατάργηση όλα τα δακτυλικά και εγκατάσταση από την αρχή.

Ας γράψω ένα μίνι review μετά από 1 εβδομάδα στην κατοχή μου. Σε σχέση με s9+ και note 9

Θετικά

Οθόνη μεγάλο update

Ηχεία τεράστιο update

Εμφάνιση πολύ ποιο όμορφη συσκευή και ποιο βολική

Αισθητά ποιο γρήγορο

Δακτυλικο βολικοτερη θέση και ποιο γρήγορο με 100% επιτυχία

Καλύτερη ποιότητα κατασκευής

Αρνητικά

Μπαταρία καλύτερη από s9+ χειρότερη προς το παρόν από Note 9.Πολυ κακή διαχείριση σε αναμονή. Με τα πάντα όλα ανοιχτά βγάζω τη μέρα με υπόλοιπο 20% ενώ στην ίδια χρήση με note ήμουν στο 30%.Αλλα με λιγότερο ενεργοβορο επεξεργαστή και 200 mah επιπλέον έπρεπε να είμαι 10% πάνω από το Note. Βέβαια θα επανέλθω μιας και είμαι ακόμα στην 7η φόρτιση.

 

Ξεκλείδωμα προσώπου για τα πανηγύρια! Με τον αδερφό μου μοιάζουμε αλλά δεν ήμαστε δίδυμοι και ξεκλειδωνε με το πρόσωπο του :D Βέβαια για να είμαι δίκαιος ξανά πέρασα το πρόσωπο μου σε χώρο πολύ φωτεινό και προς το παρόν δεν ξεκλειδώνει ούτε με άλλο πρόσωπο αλλά ούτε και με φωτογραφίες κτλ. Βέβαια αυτό δεν είναι δικαιολογία θα μπορούσε και την πρώτη φορά να βγάζει μήνυμα ότι δεν αναγνωζεται σωστά το πρόσωπο ή οτιδήποτε άλλο μιας και μιλάμε για ασφάλεια.

 

Κάμερα δεν θα σχολιάσω μιας και δεν πρόλαβα να τη δοκιμάσω καθόλου.

Θα ξαναγράψω σε καμία βδομάδα για την μπαταρία.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μετά το update κατάργηση όλα τα δακτυλικά και εγκατάσταση από την αρχή.

Ας γράψω ένα μίνι review μετά από 1 εβδομάδα στην κατοχή μου. Σε σχέση με s9+ και note 9

Θετικά

Οθόνη μεγάλο update

Ηχεία τεράστιο update

Εμφάνιση πολύ ποιο όμορφη συσκευή και ποιο βολική

Αισθητά ποιο γρήγορο

Δακτυλικο βολικοτερη θέση και ποιο γρήγορο με 100% επιτυχία

Καλύτερη ποιότητα κατασκευής

Αρνητικά

Μπαταρία καλύτερη από s9+ χειρότερη προς το παρόν από Note 9.Πολυ κακή διαχείριση σε αναμονή. Με τα πάντα όλα ανοιχτά βγάζω τη μέρα με υπόλοιπο 20% ενώ στην ίδια χρήση με note ήμουν στο 30%.Αλλα με λιγότερο ενεργοβορο επεξεργαστή και 200 mah επιπλέον έπρεπε να είμαι 10% πάνω από το Note. Βέβαια θα επανέλθω μιας και είμαι ακόμα στην 7η φόρτιση.

 

Ξεκλείδωμα προσώπου για τα πανηγύρια! Με τον αδερφό μου μοιάζουμε αλλά δεν ήμαστε δίδυμοι και ξεκλειδωνε με το πρόσωπο του :D

 

Κάμερα δεν θα σχολιάσω μιας και δεν πρόλαβα να τη δοκιμάσω καθόλου.

Θα ξαναγράψω σε καμία βδομάδα για την μπαταρία.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Ωραίος και περιεκτικός...πάνω που είπα τέλειο βέβαια, με κωλωσες με μπαταρία. Είναι άψογη του νοτε 9 αλλά θεωρώ ότι θα έρθει περίπου στα ίδια γιατί κατά τα άλλα είναι τέλειο και πιο μικρό πιο βολικό πιο ελαφρύ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...