Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έκανα σύγκριση και με το S9+,και έχει και αυτό την γραμμή στις edge πλευρές όταν το γυρνάω σε πλάγια θέση....

 

Φίλε μου αν είχες διαβάσει το. Νήμα θα έβλεπες ότι όλες οι συσκευές το έχουν η τουλάχιστον 9 στις δέκα απλά ο δέκατος νομίζει ότι η δικιά του δεν το έχει.... Γιατί εγώ είδα σε s7 edge. S8 plus s9 plus s10 plus που ανήκαν σε μένα κ είναι στην οικογένεια μου ότι όλα έχουν.... Ευτυχώς είπαμε δεν υπάρχει μέχρι στιγμής το θέμα του Mate

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Προσπαθώ να ανεβάσω screenshot αλλά δεν ανεβαίνει λόγο μεγέθους. Εμένα η μπαταρία μου βγάλει 5 με 5:30 ώρες χρήσης αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι στην αναμονή χάνει πολύ. Το πρωί ξύπνησα και έβγαλα το τηλ από την πρίζα στις 8 χωρίς να το χρησιμοποιήσω. Στις 12 το έπιασα πάλι στα χέρια μου και είχε πέσει στο 94. Ενώ όταν το δουλεύω το τηλ με ανοιχτή οθόνη η μπαταρία καταναλώνετε αργά και σε πολύ καλά επίπεδα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Προσπαθώ να ανεβάσω screenshot αλλά δεν ανεβαίνει λόγο μεγέθους. Εμένα η μπαταρία μου βγάλει 5 με 5:30 ώρες χρήσης αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι στην αναμονή χάνει πολύ. Το πρωί ξύπνησα και έβγαλα το τηλ από την πρίζα στις 8 χωρίς να το χρησιμοποιήσω. Στις 12 το έπιασα πάλι στα χέρια μου και είχε πέσει στο 94. Ενώ όταν το δουλεύω το τηλ με ανοιχτή οθόνη η μπαταρία καταναλώνετε αργά και σε πολύ καλά επίπεδα.

 

Έχει αναφερθεί πάλι φίλε μου ότι από ωρα σε ώρα θα βγει update που το διορθώνει αυτό... Βάλε σε αδράνεια όποιες συσκευές δεν χρησιμοποιείς συχνά κ όσες δεν χρειάζεται να τρέχουν στο προσκήνιο ας πούμε μην βάλεις το viber και το Facebook θα δεις κι άλλη διαφορά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει πολλες φορες να ανεβαζετε φωτο βαζοντας πρωτα την εφαρμογη cpu-spy απο το google play να δειχνει εαν ενας κατοχος εχει τοσο σοβαρο προβλημα .Εαν δεν δειχνετε στοιχεια της συσκευης δεν ενδιαφερει κανεναν η αποψη .Πως να απαντα καποιος να βοηθησει χωρις να βλεπει κατι? Τι ειναι ο Χαρρυ Χουντινι ? Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα

 

https://www.phonearena.com/news/Samsung-executive-hints-at-update-bringing-faster-charging-and-better-low-light-photography-to-Galaxy-S10-line_id114895

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κρατάω επιφυλάξεις. Αν είχαν αναπτύξει αντίστοιχη τεχνολογία με τη Google για νυχτερινές, θα το έδιναν απο την αρχή.

Μάλλον θα το δούμε (αν το δούμε) στο S11.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Κρατάω επιφυλάξεις. Αν είχαν αναπτύξει αντίστοιχη τεχνολογία με τη Google για νυχτερινές, θα το έδιναν απο την αρχή.

Μάλλον θα το δούμε (αν το δούμε) στο S11.

 

 

Εγώ επειδή το περιμένω πως και πως θέλω να πιστεύω ότι θα το δώσουν σε εμάς πρώτα μπορεί να το καθυστέρησαν διότι τώρα το έφτασαν σε επιθυμητό αποτέλεσμα κ να. Δουλεύει σωστά... Σημασία έχει ότι αν δεν το φέρει θα είναι τεράστιο φάουλ διότι το έταξε έκανε μέχρι και προμοτιον στο play store με 2gb να το κατεβάσεις να. Δείχνει πως θα είναι οι φωτογραφίες με το night mode κ δεν έχουν σχέση με αυτό που έχουμε τώρα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω επιφυλάξεις. Αν είχαν αναπτύξει αντίστοιχη τεχνολογία με τη Google για νυχτερινές, θα το έδιναν απο την αρχή.

Μάλλον θα το δούμε (αν το δούμε) στο S11.

 

Τα παντα ειναι θεμα software εξου και γιατι η Google με 1 μονο καμερα στο pixel 3 κανει παπαδες και σε κανονικες και σε νυχτερινες.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν θα το καθυστερήσει τόσο , έχει και ένα note 10 που έρχεται , άρα εγώ πιο πιθανό το βλέπω με το Note 10 , εάν όχι νωρίτερα
Link to comment
Share on other sites

Τα παντα ειναι θεμα software εξου και γιατι η Google με 1 μονο καμερα στο pixel 3 κανει παπαδες και σε κανονικες και σε νυχτερινες.

 

 

Συμφωνώ μαζί σου από την άλλη λέω δεν μπορεί οι παραπάνω φακοί να μην παίζουν κάποιο ρόλο. Πχ διάφραγμα κτλ που δεν γνωρίζω τεχνικές λεπτομέρειες. Από την άλλη ποτέ δεν κατάλαβα γιατί η apple δεν εφάρμοσε ένα αντίστοιχο software αφού αποδεδειγμένα ανασταίνει τις συσκευές στο θέμα κάμερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου από την άλλη λέω δεν μπορεί οι παραπάνω φακοί να μην παίζουν κάποιο ρόλο. Πχ διάφραγμα κτλ που δεν γνωρίζω τεχνικές λεπτομέρειες. Από την άλλη ποτέ δεν κατάλαβα γιατί η apple δεν εφάρμοσε ένα αντίστοιχο software αφού αποδεδειγμένα ανασταίνει τις συσκευές στο θέμα κάμερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Προφανως και εχεις δικιο οτι και οι αλλες καμερες εχουν τον ρολο τους.

 

Για την Apple αστην απεξω γιατι σαν εταιρεια ειναι γνωστο πως λειτουργει και δυστηχως εις βαρος μας γενικα.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση στους εχοντες την συσκευη

1 αφαιρεσατε την προστατευτικη μεμβρανη?

2 οσοι την αφαιρεσατεειδατε βελτιωση στην αποκριση του δαχτυλικου αποτυπωματος?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση στους εχοντες την συσκευη

1 αφαιρεσατε την προστατευτικη μεμβρανη?

2 οσοι την αφαιρεσατεειδατε βελτιωση στην αποκριση του δαχτυλικου αποτυπωματος?

 

Την ίδια απορία έχω κ εγώ φίλε μ

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση στους εχοντες την συσκευη

1 αφαιρεσατε την προστατευτικη μεμβρανη?

2 οσοι την αφαιρεσατεειδατε βελτιωση στην αποκριση του δαχτυλικου αποτυπωματος?

Εγώ δεν την έχω βγάλει και είναι μια χαρά!!

Την αναβάθμιση δεν βλέπω να έρθετε

Τώρα σ.κ δεν θα έρθει, είμαστε σε αναμονή από βδομάδα

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση στους εχοντες την συσκευη

1 αφαιρεσατε την προστατευτικη μεμβρανη?

2 οσοι την αφαιρεσατεειδατε βελτιωση στην αποκριση του δαχτυλικου αποτυπωματος?

Κατοχος εδω και δυο μερες.Την εβγαλα χθες. Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου ή συνηθιζει το χερι μου σε καλυτερο πλασαρισμα, αλλα προσωπικα οντως βλεπω διαφορα προς το καλυτερο

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε τι?

Ταχύτητα η ανάγνωση....η και τα 2?

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και κάτι άλλο....Η οθόνη χωρίς την ζελατίνη γεμιζει δαχτυλίες εύκολα η είναι όπως με την ζελατίνη που δεν γεμίζει εύκολα δαχτυλίες.....

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε τι?

Ταχύτητα η ανάγνωση....η και τα 2?

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και κάτι άλλο....Η οθόνη χωρίς την ζελατίνη γεμιζει δαχτυλίες εύκολα η είναι όπως με την ζελατίνη που δεν γεμίζει εύκολα δαχτυλίες.....

 

Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί κ ούτε την καταλαβαίνω... Αααν χαλάσει κάποια στιγμή την βγάζω τότε.. Εμένα δουλεύει κομπλέ το αποτύπωμα έχω αρχίσει να το μαθαίνω κ μου ανοίγει σχεδόν όλες τις φορές. Θέλει λίγο εκμάθηση κ είναι κομπλέ... Χωρίς τη ζελατίνα θα έχει πολλες δαχτυλιές όπως κ στο s9 plus...

Πάντως μετά από χρόνια σε μαύρα το συγκεκριμένο λευκό μαρεσει πολύ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια δοκιμή δούλεψα τη συσκευή σε μέτρια εξοικονόμηση ενέργειας. (σε αναμονή του update για διορθώσεις). 22 ώρες με μπαταρία 10 ώρες οθόνη οι περισσότερες. κάτω απτή μέση φωτισμό σχεδόν όλες τις ώρες με. WiFi λίγες κλήσεις με σερφαρισμα λίγες κλησεις Facebook κ messenger. Κάποια ώρα Netflix. καμία τρελή διαφορά στην συμπεριφορά της συσκευής δεν.ειδα πέρα από λίγο καθυστέρηση στο browsing μερικές φορές... Εννοείται ευχαριστημένος. Με τη μπαταρία αν κ πιστευτά ότι θα χτυπούσε κάνα 11μιση ώρες οθόνη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε τι?

Ταχύτητα η ανάγνωση....η και τα 2?

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και κάτι άλλο....Η οθόνη χωρίς την ζελατίνη γεμιζει δαχτυλίες εύκολα η είναι όπως με την ζελατίνη που δεν γεμίζει εύκολα δαχτυλίες.....

Καλημερα.

Σε ταχυτητα μου φανηκε καλυτερο.

Εχει παντως συγκεκριμενο learning curve, αυτο ειναι σιγουρο, που με το χρονο μειωνεται.

Στις δαχτυλιες για μενα ειναι το ιδιο.

Το κινητο, γενικα και με εξαιρεση το led, που η απουσια του με ξενισε και με ενοχλει, τα σπαει!!

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σε ταχυτητα μου φανηκε καλυτερο.

Εχει παντως συγκεκριμενο learning curve, αυτο ειναι σιγουρο, που με το χρονο μειωνεται.

Στις δαχτυλιες για μενα ειναι το ιδιο.

Το κινητο, γενικα και με εξαιρεση το led, που η απουσια του με ξενισε και με ενοχλει, τα σπαει!!

 

 

 

Κατέβασε εφαρμογή για να έχεις led της μπροστινής κάμερας αν ψάξεις πιο πίσω θα το βρεις.. Θέλω να πιστεύω θα μας το φέρουν με κάποιο update

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεις σε αυτό στο συγκριτικό ειδικά τις νυχτερινές θα πάθεις πλάκα. Σε ένα σημείο ζουμ άρουν και τα δυο x10.. Εξωπραγματικές διαφορες. Και εκεί είναι η επένδυση στο μέλλον..Στο ζουμ

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πραγματι εντυποσιακες φωτο το Huawei στο βιντεο ομως εχω την αισθηση οτι ειναι αρκετα πισω ειδικα στο slow βγαζει ματι ,το δε ζοομ νομιζω οτι ειναι πολυ ισχυρος λογος για να παρεις το Huawei και να παραβλεψεις καποια αλλα μειονεκτηματα ( αυτο με την καρτα μνημης μου καθεται στο στομαχι ,μου θυμιζει apple )

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το Χαβάη έχει το ζουμ που είναι εξαιρετικό.

Το night sight ποτέ δε μου χρησίμευε. Δε θα πω "ααα ωραίο σημείο για να βγάλουμε φωτό όταν όλα είναι πίσσα κατράμι".

Πάντως η μετάβαση που τόσο πολυδιαφήμισε η Χαβάη από RGB σε RYB μου φαίνεται σα να βλέπω κασέτα VHS των 90s..!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία....πραγματικά όμως....Γιατί σκέφτομαι να δοκιμάσω το p30pro....Αλλά απ την άλλη πόσοι από εμάς βγάζουμε φωτο με zoom....Εγώ παααρα πολυ σπάνια......
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία....πραγματικά όμως....Γιατί σκέφτομαι να δοκιμάσω το p30pro....Αλλά απ την άλλη πόσοι από εμάς βγάζουμε φωτο με zoom....Εγώ παααρα πολυ σπάνια......

 

Για μένα λέει το ζουμ όπως έλεγε και το ultra wide που το έχω λιώσει στο v30.. Παρόλα αυτά ναι το ζουμ δε το δουλεύεις τόσο συχνά όμως πολλές φορές χρειάζεται. Είτε γιατί θες να βγάλεις από το κάδρο σου κάτι που ενοχλεί και δεν μπορείς να πλησιάσεις είτε γιατί θες να πιάσεις κάτι πολύ μακρινό και το θες λίγο πιο κοντά..όπως και να έχει ένα χρήσιμο. Παρόλα αυτά μόνο για ζουμ δε θα θυσίαζα αρκετά από εδώ..όπως ωραίο σχέδιο, κάρτα μνήμης, θύρα ακουστικων, ευχρηστο και πλήρες μενού, πιο ρεαλιστικά χρώματα, καλύτερο βίντεο. Αυτά μου αρκούν.

Από την άλλη νυχτερινες αν η διαφορά είναι τόσο μεγάλη ίσως αξίζει για δοκιμή το p30 pro αλλά όλα αυτά επιλογές είναι.. Τα βάζεις κάτω και διαλέγεις, απλά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε εφαρμογή για να έχεις led της μπροστινής κάμερας αν ψάξεις πιο πίσω θα το βρεις.. Θέλω να πιστεύω θα μας το φέρουν με κάποιο update

Αυτο περιμενω..

Γενικα 3rd party εφαρμογες στις ειδοποιησεις τις αποφευγω. Αν δεν ερθει συντομα αναβαθμιση, θα το σκεφτω σοβαρα.

Απλα μια ερωτηση. Το εφε στην εναλλαγη της καμερας ή στο ξεκλειδωμα, ειναι led μεσα στο μπροστινο camera module ή απλα ενεργοποιειται η οθονη γυρω απο αυτο;

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...