Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια , διαβαζω +- στο θεμα και ειναι λογικο.

οι απαιτησεις του καθενα ειναι διαφορετικες.

μετα απο 5 μερες χρησης , εγω αυτο που βλεπω ειναι μια συσκευη ωπου σχεδον σε ολα ειναι βελτιωμενη σε σχεση με τον προκατοχο του , ειδικα στον τομεα του ηχου και συγκεκριμενα στα μεγαφωνα.

η μπαταρια του για την δικια μου χρηση ειναι μια χαρα απο την στιγμη που μου δινει ευκολα περιπου 6 λειτουργιας μεσα στην μερα .

νομιζω πως ειναι η πιο ολοκληρωμενη συσκευη συμφωνα με τα δικα μου στανταρ.

1039 ευρω δεν θα εδινα , τωρα με τις δωροεπιταγες που βρωμισε ο τοπος και την απαλλαγη φπα ειναι καπως πιο δροσερο το αγγουρι για καποιον που ειναι αποφασισμενος να το παρει.

 

θεουλης...

ετσι ειναι ομως, απο τα πιο πληρη, αν οχι το πιο πληρες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θεουλης...

ετσι ειναι ομως, απο τα πιο πληρη, αν οχι το πιο πληρες.

 

Και γω αυτήν την άποψη έχω πολύ καλύτερη εμπειρία χρήσης αποτι samsung. Είχα. Κ τα είχα τα περισσότερα.. Note 2. 3. 4. S3 s7 edge. S8 plus s9 plus

Μόνο στις νυχτερινές μου τα χάλασε η σαμι για να δούμε θα δώσει κάνα mode ... Στο ζουμ που χάνει το δικό μας απτό p30 pro δεν με πολύ νοιάζει αν και για τη θάλασσα θα είναι ότι πρέπει για τα brazil των κορασίδων

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη η μπαταρία είναι εξαιρετική και σε Εμάς που "χαιδευουμε" την συσκευή και δεν παίζουμε με τις 5-6 ενεργοβόρες Εφαρμογές....Αλλά με 5-6 light..Και τα έχουμε ΟΛΑ ανοικτά AOD κλπ με full αναλύσεις ηχο διαπασων και συνδεδεμένα μόνιμα gear s3 και buds....

 

 

e0143d18b9c6ba2ace9ec0e06f967e22.jpgc86a703b430893d9eadbd8e5cf74ede9.jpg

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτήν την άποψη έχω πολύ καλύτερη εμπειρία χρήσης αποτι samsung. Είχα. Κ τα είχα τα περισσότερα.. Note 2. 3. 4. S3 s7 edge. S8 plus s9 plus

Μόνο στις νυχτερινές μου τα χάλασε η σαμι για να δούμε θα δώσει κάνα mode ... Στο ζουμ που χάνει το δικό μας απτό p30 pro δεν με πολύ νοιάζει αν και για τη θάλασσα θα είναι ότι πρέπει για τα brazil των κορασίδων

 

Η μερα που θα δηλωσεις εδω επισημα οτι εισαι ικανοποιημενος με μια καμερα κινητου θα πεταξω το δικο μου απο τον 4ο οροφο...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...Δεν έχω το S10+ αλλά διάβασα για πράσινες γραμμές στην edge οθόνη,και πρόσεξα στο Ν8 που έχω οπότε το έχω σε πλάγια θέση και κοιτάω από γωνία βλέπω στην edge οθόνη μια πράσινη γραμμή,όταν το γυρνάω κανονικά η σε οριζόντια θέση εξαφανίζεται...Μου έχει κάνει εντύπωση...Απλά είμαι επαρχία και αν θέλει service,και πως το στέλνω είναι θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και πιστεύω οτι τελικά ο μόνος Ποιο ευχαριστημένος που εχει την συσκευή ειμαι εγώ......

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση...Δεν έχω το S10+ αλλά διάβασα για πράσινες γραμμές στην edge οθόνη,και πρόσεξα στο Ν8 που έχω οπότε το έχω σε πλάγια θέση και κοιτάω από γωνία βλέπω στην edge οθόνη μια πράσινη γραμμή,όταν το γυρνάω κανονικά η σε οριζόντια θέση εξαφανίζεται...Μου έχει κάνει εντύπωση...Απλά είμαι επαρχία και αν θέλει service,και πως το στέλνω είναι θέμα...

 

Βάλε μια φώτο να δούμε γιατί αρκετοί εδώ μέσα μέχρι και φαντάσματα βλέπουν στης οθόνες

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και πιστεύω οτι τελικά ο μόνος Ποιο ευχαριστημένος που εχει την συσκευή ειμαι εγώ......

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάλε μια φώτο να δούμε γιατί αρκετοί εδώ μέσα μέχρι και φαντάσματα βλέπουν στης οθόνες

 

Έβγαλα screenshot αλλά δεν το ανεβάζω γιατί είναι όπως τα λέω...τώρα ας πούμε γράφω το μήνυμα και έχω την συσκευή σε οριζόντια θέση,οι γωνίες στην edge είναι καθαρές,το κάνω με λίγη κλήση και υπάρχει τότε η πράσινη γραμμή...Δεν λέω φίδια,αλλά εξήγηση δεν μπορώ να δώσω...Θα κάνω ένα τεστ με ένα S9+ που έχει ένας φίλος στο νησί,και θα βγάλω άποψη...Απλά είναι πολύ δύσκολο να το στείλωservice μιας και κάνω δουλειά με το κινητό κάθε μέρα...Και δεν προβλέπεται να πάω Αθήνα σύντομα...Θα μιλήσω αύριο και με startec και βλέπω...Αν βγάλω το screenshot στο Flickr,δεν θα δένεται τπτ,και γι'αυτό δεν το κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Με screenshot Δεν γίνεται να φανεί μόνο άμα τι βγάλεις με άλλη κινητό μπορεί να φανεί

 

Θα το προσπαθήσω αύριο που θα έχω και μια δεύτερη συσκευή,αλλά θα προσπαθήσω να βρω και τον φίλο με το S9+,και βλέπουμε...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η μερα που θα δηλωσεις εδω επισημα οτι εισαι ικανοποιημενος με μια καμερα κινητου θα πεταξω το δικο μου απο τον 4ο οροφο...

 

Μα γράφω ρε wind ότι είμαι ξετρελαμενος με το s10+ γενικά σαν συσκευή κ την μέρα είναι σούπερ μας έλεγαν για bright sight οι της Samsung κ από αυτό σε καινούργια συσκευή δεν είδαμε.... Τα xiaomi κ τα Huawei που έχουν night mode. Κ δεν εννοώ αυτό που έχουμε επαγγελματική που κάνει θαύματα αλλά σε mode όπως έχουν τα άλλα... Περιμένω να δω και γω αν με κάνα update όπως κυκλοφορεί θα μας το φέρουν... Αν είμαι τόσο λάθος τι να σ πω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα νεα

 

https://www.phonearena.com/news/Samsung-executive-hints-at-update-bringing-faster-charging-and-better-low-light-photography-to-Galaxy-S10-line_id114895

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άντε επιτέλους αυτά ζητάω για νυχτερινές ....

Η πιο γρήγορη φόρτιση θα έρθει κ σε μας ή μονο στο 5g;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μα γράφω ρε wind ότι είμαι ξετρελαμενος με το s10+ γενικά σαν συσκευή κ την μέρα είναι σούπερ μας έλεγαν για bright sight οι της Samsung κ από αυτό σε καινούργια συσκευή δεν είδαμε.... Τα xiaomi κ τα Huawei που έχουν night mode. Κ δεν εννοώ αυτό που έχουμε επαγγελματική που κάνει θαύματα αλλά σε mode όπως έχουν τα άλλα... Περιμένω να δω και γω αν με κάνα update όπως κυκλοφορεί θα μας το φέρουν... Αν είμαι τόσο λάθος τι να σ πω...

 

 

Τετοιο επιπεδο φωτο που ζητας θα δεις απο την επομενη ναυαρχιδα που για πρωτη φορα η Sammy μετα απο καιρο θα φυγει απο τα 12αρια και dual pixel τεχνολογιες και θα παει σε περισσοτερα .Η αρχη γινεται με την σειρα Α που θα παρουσιαστει καπου 10 Απριλη με event παρουσιαζοντας συσκευες στη μεσαια κατηγορια με 32 και 48αρες καμερες.Εκει θα παρουμε μια ιδεα για τα επερχομενα S11 κτλ.Τα οποια θα εχουν μεγαλες αλλαγες.Φετος η sammy εδωσε εμφαση στο Ui αλλα αυτο δε σημαινει οτι το S10 δεν ειναι καλο.Απλα εδωσε συγκρατημενα .Το ορια εξαντλουνται ,τα μπεζελς εξαφανιζονται δεν υπαρχει αλλο περιθωριο για στενεμα...Η εποχη των αναδιπλουμενων ξεκινα.

Link to comment
Share on other sites

Μα γράφω ρε wind ότι είμαι ξετρελαμενος με το s10+ γενικά σαν συσκευή κ την μέρα είναι σούπερ μας έλεγαν για bright sight οι της Samsung κ από αυτό σε καινούργια συσκευή δεν είδαμε.... Τα xiaomi κ τα Huawei που έχουν night mode. Κ δεν εννοώ αυτό που έχουμε επαγγελματική που κάνει θαύματα αλλά σε mode όπως έχουν τα άλλα... Περιμένω να δω και γω αν με κάνα update όπως κυκλοφορεί θα μας το φέρουν... Αν είμαι τόσο λάθος τι να σ πω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Άντε επιτέλους αυτά ζητάω για νυχτερινές ....

 

Η πιο γρήγορη φόρτιση θα έρθει κ σε μας ή μονο στο 5g;

 

 

Πάντως αν δεις σε αυτό στο συγκριτικό ειδικά τις νυχτερινές θα πάθεις πλάκα. Σε ένα σημείο ζουμ άρουν και τα δυο x10.. Εξωπραγματικές διαφορες. Και εκεί είναι η επένδυση στο μέλλον..Στο ζουμ

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τετοιο επιπεδο φωτο που ζητας θα δεις απο την επομενη ναυαρχιδα που για πρωτη φορα η Sammy μετα απο καιρο θα φυγει απο τα 12αρια και dual pixel τεχνολογιες και θα παει σε περισσοτερα .Η αρχη γινεται με την σειρα Α που θα παρουσιαστει καπου 10 Απριλη με event παρουσιαζοντας συσκευες στη μεσαια κατηγορια με 32 και 48αρες καμερες.Εκει θα παρουμε μια ιδεα για τα επερχομενα S11 κτλ.Τα οποια θα εχουν μεγαλες αλλαγες.Φετος η sammy εδωσε εμφαση στο Ui αλλα αυτο δε σημαινει οτι το S10 δεν ειναι καλο.Απλα εδωσε συγκρατημενα .Το ορια εξαντλουνται ,τα μπεζελς εξαφανιζονται δεν υπαρχει αλλο περιθωριο για στενεμα...Η εποχη των αναδιπλουμενων ξεκινα.

 

 

 

Ναι κ γω υπέρ των αναδιπλωμενων είμαι..

Δεν ξερω αν θα τη συνεχίσω αυτή την αλλαγή του κάθε μισού κ ενός έτους... θέλω να έχω μια συσκευή για 3 χρόνια μέχρι. Στιγμής εδώ είμαι πολύ καλά... Αν δεν φέρει το δυνατό update κ εδώ.. Ίσως χρειαστεί κ. Μια αλλαγή σε εταιρεία... Εδώ είναι το επετειακό κ έπρεπε να είναι δυνατό...

Οσο κ αν γουστάρω σαμι δεν θα χαϊδεύω τα αυτια μου ούτε κανενός ... Βλέπει ότι οι Κινέζοι έχουν ανέβει πάρα πολύ κ οφείλει να είναι πρώτη το νυχτερινό που έβαλε που βγάζει το φεγγάρι είναι κάτω του μετρίου... Οκ τουλάχιστον με το φλας είναι δυνατή...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με αγορα 23/3 χωρις προπαραγγελια μου ήρθε μόλις mail για τα ακουστικά ότι θα μου σταλούν.. προλαβετεεεε

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

23/03 έκανα παραγγελία γιατί δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο το κινητό, έχω προτιμολόγιο λέτε να μπορέσω να κάνω αίτηση όταν έρθει;;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Για να δούμε τι θα δούμε... Στην αναμονή λοιπόν για κάτι καλό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

23/03 έκανα παραγγελία γιατί δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο το κινητό, έχω προτιμολόγιο λέτε να μπορέσω να κάνω αίτηση όταν έρθει;;

 

Μέχρι 8 Μαΐου είναι η προθεσμία μίλησα χθες με σαμι μέσω τσατ

Μου είπε αφού μπέρδεψες τα στοιχεία θα σ πούνε αν δε τα δεχτούν να στείλεις τα σωστά ελπίζω να πάρω και γω τα ακουστικά δώρο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιεί κάποιος τα HD Widgets; Έχω ρολόι και καιρό στην αρχική οθόνη και δεν ανανεώνει την ώρα, παρά μόνο αν πατήσω και μπω π.χ. στον καιρό. Έχω ανοίξει όλα τα permissions στην εφαρμογή, αλλά το πρόβλημα παραμένει.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Θα το προσπαθήσω αύριο που θα έχω και μια δεύτερη συσκευή,αλλά θα προσπαθήσω να βρω και τον φίλο με το S9+,και βλέπουμε...

 

Λοιπόν έκανα σύγκριση και με το S9+,και έχει και αυτό την γραμμή στις edge πλευρές όταν το γυρνάω σε πλάγια θέση....

Link to comment
Share on other sites

 

Αν και στα Ισπανικά, το SD μοντέλο τελειώνει το τεστ με 4% μπαταρία και ο Exynos με 17%. Το βίντεο είναι καινούριο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

 

Αν και στα Ισπανικά, το SD μοντέλο τελειώνει το τεστ με 4% μπαταρία και ο Exynos με 17%. Το βίντεο είναι καινούριο.

 

Βλέπω μεγάλη βελτίωση μετά το update σε stand time και χρήση (Εξινος). Πάμε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μεγάλη βελτίωση μετά το update σε stand time και χρήση (Εξινος). Πάμε καλά :)

20 φορές την ημέρα κάνω αναζήτηση για το update αλλά ακόμη δεν έχει έρθει κάτι (συσκευή αγορασμένη από Public).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...