Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)Με το 9 plus στη χειρότερη με ένα μισάωρο σφήνα φορτισμα άνετα βγαζεις τη μέρα...Αν παίζεις παιχνίδια μπορεί να μη βγαζεις και 3ωρο όποτε αυτό δεν είναι κριτήριο.Το Xs max που έχω οκ σε αναμονή καίει λιγότερο αλλά καίει παραπάνω στη χρήση με αποτέλεσμα στο τέλος της μέρας κάπου στα ίδια είναι...

 

2)Το led προφανώς καλό είναι να το έχει αλλά λόγω που έχει την άψογη AoD προσωπικά έχω πάψει να το βλέπω.Οπως και να χει το να το βάλουν καλό θα ναι.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S10+ bill of materials estimated at $420

 

the estimation lists the display as the single most expensive element at $86.50, with the chipset coming in second at $70.50. The combined cost of these two has remained nearly unchanged compared to the S9+, with the larger and more complex punch hole display now $9 more expensive, but the newer Exynos 9820 actually cheaper by $10 due to falling wafer prices.

 

https://www.techinsights.com/about-techinsights/overview/blog/samsung-galaxy-s10plus/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να ενημερωσω τελικα οτι για οσους απο μας καναμε ηλεκτρονικη παραγγελια απο Γερμανο με χρεωστικη καρτα Εθνικης και πληρωμη,οι ποντοι τελικα μπηκαν οπως ειδα μολις στην εφαρμογη.

 

Με λιγα λογια οπως ειχα γραψει στο forum στην πρωτη σελιδα οταν το ειχα δει,στο καταστημα για αλλη μια φορα ηταν ασχετοι οι υπαλληλοι(θελω να ελπιζω οτι δεν υπηρχε δολος στο να πουνε ψεμματα) με την εν λογω προσφορα,μιας και ο εκει υπαλληλος μου ειχε πει οτι δεν πιανει η προσφορα στα νεα κινητα γιατι λεει τα χρηματα δεν στα τραβαει πριν παραλαβουν το κινητο που θα κοπει και η αποδειξη.Ειχα ρωτησει στην πρωτη σελιδα αν το ειχε ρωτησει κανεις αλλος ή αν παιζει γνωριζει καποιος αλλα στα σιγουρα αλλα απαντηση δεν πηρα.

Βεβαια εριξα καλου κακου μια παραγγελια και εστειλα και μνμ στην Εθνικη (περιμενω αυριο το email της επιβεβαιωσης μην μπηκαν καταλαθως οι ποντοι και τους βγαλουν,για ολα τους εχω ικανους).Κοινως 3λαλουν και 2 χορευουν με τον Γερμανο αν οντως ισχυει για αλλη μια φορα.

Στο site του Γερμανου εντομεταξυ δεν το ανεφεραν αυτο για τα galaxy κινητα οπως στις αλλες συσκευες για τους ποντους επιστροφης που τους ανεφεραν κανονικα διπλα σε καθε συσκευη..........

 

Με λιγα λογια το βασικο S10+ 128gb που εριξα παραγελια εβγαινε σχεδον στα 650ευρω.

Στα χρηματα αυτα κανω γαργαρα τον Exynos αντι του snapdragon :P

 

Τελος αφου ερχεται και προεγκατεστημενο με ακριβο οπως φαινεται screen protector(30ευρω λεει οτι θα το χρεωνει η Samsung)με γλυτωσε προς το παρον και απο αλλα 50ευρω απο την αγορα του Whitestone Dome που φαινεται οτι θα ειναι οτι καλυτερο απο πλευρας ακριβης προστασιας που να λειτουργει το δακτυλικο σιγουρα.

https://www.whitestonedome.com/product/galaxy-s10-dome-glass/

εκτος αν βγει τερμα μαπα το εργοστασιακο screen protector με το καλημερα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Δλδ σου μπήκαν οι πόντοι χωρίς να έχει κοπεί απόδειξη.....?

 

Πώς σου βγήκε 650€....

 

Αφού το s10 128gb έχει 939€ -20% =751€

 

Χάνω κάτι?

 

Στην ίδια κουβέντα έφαγα 2 ώρες στα τηλέφωνα με τα Media Markt κεντρικά και κατάστημα για την προσφορά της Eurobank με το 20%. την τελευταία μέρα της προσφοράς. (28/2)

 

Ενω στην αρχή στα Κεντρικά που τηλεφωνήσα μου είπε κάποιος υπάλληλος οκ ισχύει για s10 αρκεί να πάτε σε καταστημα...και ήμουν έτοιμος να πάω στο. Κατάστημα.(Ήθελα να κόψω τιμολόγιο)...λέω δεν παίρνω ένα τηλ και εκεί να είμαι Σίγουρος?

Εκεί λοιπόν είπαν ότι δεν ισχύει για το S10.....ξαναπαιρνω κεντρικά....άλλος υπάλληλος...."ξερετε είναι εκτός το S10"

 

Ρωτάω που τα αναφέρετε γιατί στο site της Eurobank λέει ότι εκτός προσφοράς είναι μόνο προϊόντα της Apple....

 

Αοριστες απαντήσεις....έκανε λάθος ο συνάδελφος...είναι εκτός λίστας.....που είναι η λίστα παρακαλώ?....θα σας την στείλω με mail. (Ακόμα έρχεται)

 

Ξαναπηρα Φυσικό κατάστημα....δικαιολογία...δεν υπάρχει σε στοκ....γι αυτό είναι εκτός....

 

Δυστυχώς ήταν τελευταία μέρα προσφοράς και δεν μπορούσα να το κυνηγησω παραπάνω και μεσω Eurobank....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω στα γρηγορα τι κοιταξα.

 

Εβαλα πληρωμη με καρτα(απλη χρεωστικη)και να μου ερθει σπιτι μιας και αντικαταβολη δεν παιζει ουτως ή αλλως.

Μπηκα πριν λιγη ωρα στην εφαρμογη της Εθνικης Go4more και ειδα τους ποντους που μπηκαν λεει απο την συναλλαγη που ειχα κανει πριν μερικες μερες(τελευταια στιγμη πριν τελειωσει),που σημαινει οτι λογικα μου εχουν τραβηξει ηδη τα χρηματα απο την καρτα(αυτο θα το τσεκαρω αυριο).

 

Εστειλα επισης και email στην Εθνικη(στο τμημα του go4more τελος παντων) με το email που επιβεβαιωνε την προπαραγγελια και αγορα απο τον Γερμανο για να τους ρωτησω αν τελικα θα μπουν ή οχι οι ποντοι για να ξερω αν ειναι να ακυρωσω(λογικα θα μου στειλουν email απαντησης αυριο).

 

Με αλλες καρτες δεν γνωριζω τι παιζει με τα δικα τους προγραμματα και ειναι βασικα η πρωτη φορα που αγοραζω κατι με ποντους επιστροφης μιας και πιο παλια διαβαζα πολλα παραπονα με προβληματα με τις εν λογω τραπεζες στους ποντους επιστροφης(πχ τωρα τις γιορτες).

 

Οσον αφορα την Mediamarkt που ανεφερες,εχω την εντυπωση οτι το ανεφερε μεσα στο site τους οτι απο την ενεργεια αυτη δεν καλυπτονται τα νεα galaxy ολως τυχαιως.

 

Επισης δεν ξερω αν παιζει ρολο ο τροπος εξοφλησης μιας και αναφερεις το τιμολογιο.

Βεβαια περιμενω αυριο/μεθαυριο επισημη απαντηση να σιγουρευτω μην τυχον και εγινε κανενα λαθος και μου ακυρωθουν οι ποντοι.

Ολως τυχαιως και ο Κωτσοβολος που εβγαλε το προγραμμα 20% με Εθνικη που ισχυει μεχρι 9του μηνα(ολως τυχαιως μια μερα μετα το launch των νεων galaxy)και δεν συμπεριλαμβανεται κανενα κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Κράτα μικρό καλάθι, το πιθανότερο είναι να στους τραβήξουν πίσω τους πόντους. Όπως και είναι αναμενόμενο βέβαια για αγορά brand new συσκευής. Αυτές οι προωθητικές έρχονται από την ίδια την Εθνική και όχι από τα καταστήματα μεμονωμένα. Γι'αυτό και όλα έχουν το ίδιο policy.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω στα γρηγορα τι κοιταξα.

 

Εβαλα πληρωμη με καρτα(απλη χρεωστικη)και να μου ερθει σπιτι μιας και αντικαταβολη δεν παιζει ουτως ή αλλως.

Μπηκα πριν λιγη ωρα στην εφαρμογη της Εθνικης Go4more και ειδα τους ποντους που μπηκαν λεει απο την συναλλαγη που ειχα κανει πριν μερικες μερες(τελευταια στιγμη πριν τελειωσει),που σημαινει οτι λογικα μου εχουν τραβηξει ηδη τα χρηματα απο την καρτα(αυτο θα το τσεκαρω αυριο).

 

Εστειλα επισης και email στην Εθνικη(στο τμημα του go4more τελος παντων) με το email που επιβεβαιωνε την προπαραγγελια και αγορα απο τον Γερμανο για να τους ρωτησω αν τελικα θα μπουν ή οχι οι ποντοι για να ξερω αν ειναι να ακυρωσω(λογικα θα μου στειλουν email απαντησης αυριο).

 

Με αλλες καρτες δεν γνωριζω τι παιζει με τα δικα τους προγραμματα και ειναι βασικα η πρωτη φορα που αγοραζω κατι με ποντους επιστροφης μιας και πιο παλια διαβαζα πολλα παραπονα με προβληματα με τις εν λογω τραπεζες στους ποντους επιστροφης(πχ τωρα τις γιορτες).

 

Οσον αφορα την Mediamarkt που ανεφερες,εχω την εντυπωση οτι το ανεφερε μεσα στο site τους οτι απο την ενεργεια αυτη δεν καλυπτονται τα νεα galaxy ολως τυχαιως.

 

Επισης δεν ξερω αν παιζει ρολο ο τροπος εξοφλησης μιας και αναφερεις το τιμολογιο.

Βεβαια περιμενω αυριο/μεθαυριο επισημη απαντηση να σιγουρευτω μην τυχον και εγινε κανενα λαθος και μου ακυρωθουν οι ποντοι.

Ολως τυχαιως και ο Κωτσοβολος που εβγαλε το προγραμμα 20% με Εθνικη που ισχυει μεχρι 9του μηνα(ολως τυχαιως μια μερα μετα το launch των νεων galaxy)και δεν συμπεριλαμβανεται κανενα κινητο.

1039-20%=831 νομίζω;

939-20%=751 πάλι νομίζω;

Link to comment
Share on other sites

Τελος αφου ερχεται και προεγκατεστημενο με ακριβο οπως φαινεται screen protector(30ευρω λεει οτι θα το χρεωνει η Samsung)με γλυτωσε προς το παρον και απο αλλα 50ευρω απο την αγορα του Whitestone Dome που φαινεται οτι θα ειναι οτι καλυτερο απο πλευρας ακριβης προστασιας που να λειτουργει το δακτυλικο σιγουρα.

 

Παντως δεν φαινεται και τοσο ποιοτικη...

 

https://twitter.com/WhitestoneGlass/status/1101300718374277120

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Καλά προφανώς ένα γυαλί δεν μπορεί να συγκριθεί με μια μεμβράνη. Άλλα υλικά.

 

Πάντως η μεμβράνη εξυπηρετεί περισσότερο κόσμο αφού δε δίνει τον ίδιο όγκο και δε δημιουργεί πρόβλημα με θήκες.

 

Κι όπως έπιασα τα s10 δεν κατάλαβα καν στην αφή πως φοράνε μεμβράνη. Μετά το είδα όταν τα κοίταξα υπό γωνία.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τα συγκριτικά αυτά δυστυχώς δεν αποτυπώνουν το θέμα με την κάκιστη αυτονομία σε αναμονή. Ένα 35%θα χασει κι ας κάθεται το κινητο χωρίς χρήση, από το πρωί μέχρι το βράδυ (κι αυτό αφορά όλα τα Samsung των τελευταίων ετών, αν έχεις τα πάντα ανοιχτά - GSM, GPS, nfc, wifi κλπ και μπολικα push email accounts) .

 

Δυστυχως, δεν... Σε κανενα απο τα note, s, series, η υποθεση αναμονη δεν φτιαχτηκε με update. Και ο λογος ειναι ενας. Απειρα processes να τρεχουν στο παρασκηνιο... Τα samsung καθονται και χανουν μπαταρια σαν τρελα. Κι αυτο δεν αλλαζει ουτε με το s10. Αντε να δουμε στο μελλον τι θα κανουν με αυτο το τεραστιο αγκαθι...

 

 

Πραγματικά, έχω βαρεθεί σε κάθε θέμα samsung να βλέπω θάψιμο. Τι τα κάνετε τα κινητά σας κάποιοι; S9+ το άφησα χθες βράδυ όλα ανοιχτά κι έκαψε 4% στις 7 ώρες που καθόταν... Σε flight mode καίει 1-2%. Και δεν έχω καθίσει ακόμα να παραμετροποιήσω κάποια πράγματα που θέλω, από τότε που πήρα pie και έκανα επαναφορά εργοστασιακών. Όλα τρέχουν!

 

Σε Galaxy s9+ για να βγάλει την ημέρα πρέπει να ρίξω την οθόνη σε hd, όχι παιχνίδια κτλπ.απλή απαιτητική χρήση χωρίς να το έχω σκαλίσει α.Δυστυχώς χωλαινουν στο τομέα της μπαταρίας μέχρι τώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάω συχνά σε βουνά εκδρομές, συνέχεια 4g ανοιχτό και να ψάχνει για σήμα μόνιμα. Παίζω παιχνίδια μέχρι να πάμε, κατεβάζω χάρτες, βγάζω κατ' ελάχιστο 500 φωτογραφίες, έχω ανοιχτό gps να καταγράφει διαδρομή, στο γυρισμό πάλι παιχνιδάκια, τσεκάρω φωτογραφίες, γενικά το σκαλίζω, και τέλος πάντων επιστρέφω μετά από 12-14 ώρες με σίγουρα διψήφιο ποσοστό μπαταρίας, δε νομίζω ποτέ κάτω από 20. Οθόνη full hd και φωτεινότητα στο auto. Με αυτά που διαβάζω εδώ, μάλλον μου το φορτίζει κάποιος πάνω στα βουνά και δεν το παίρνω είδηση... Ή εκτός αν η ενέργεια του βουνού ενεργοποιεί το wireless charging :lol:

 

Τώρα για αντοχή στο χρόνο, τι να πω, αυτή θα φανεί. Προς το παρόν το έχω 7 μήνες και δεν έχει πέσει η απόδοση.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

1039-20%=831 νομίζω;

939-20%=751 πάλι νομίζω;

 

Σωστος,βαλε και τα 150ευρω ακουστικα που με γλυτωσε απο το να τα αγορασω(μιας και με ενδιεφεραν)? :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κράτα μικρό καλάθι, το πιθανότερο είναι να στους τραβήξουν πίσω τους πόντους. Όπως και είναι αναμενόμενο βέβαια για αγορά brand new συσκευής. Αυτές οι προωθητικές έρχονται από την ίδια την Εθνική και όχι από τα καταστήματα μεμονωμένα. Γι'αυτό και όλα έχουν το ίδιο policy.

 

Εννοειται,γιαυτο και το ανεφερα κιολας προς ενημερωση ουτως ή αλλως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως δεν φαινεται και τοσο ποιοτικη...

 

https://twitter.com/WhitestoneGlass/status/1101300718374277120

 

Δεν περιμενω θαυματα απο εργοστασιακη ζελατινα,αλλα δεδομενου οτι παιζει θεμα συμβατοτητας αυτη την φορα με διαφορα τζαμακια και η Whitestone κοστιζει ενα 50ρικο,απο το τιποτα ειναι καλυτερα.

Ασε γιατι καθε φορα μου βγαινει η πιστη στην εγκατασταση ενος screen protector για φουσκαλες και ειδικα στα κινητα με edge οθονες ειναι δωρο εξ ουρανου να εχεις προ εγκατεστημενο screen protector με τελεια εφαρμογη.

 

Προφανως οποιος θελει το αλλαζει επι τοπου με καποιο αλλο ή και το εχει το κινητο χωρις καθολου προστασια.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα και σύγκρινα σε 4K video from YouTube ανάμεσα στο s10 plus vs Mate 20 pro,και η διαφορά υπέρ του mate 20 pro ήταν εντυπωσιακή στην απεικόνιση παιδιά.

Δεν μπορώ ακόμα να το πιστέψω. Κατά τα αλλα σε κάμερα οι διάφορες από το λίγο που είδα είναι αμελητέες. Εκεί που πραγματικά έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά είναι στον στοκ launcher που πλέον το τηλ δείχνει λες και έχεις εγκαταστήσει nova,η κάτι άλλο.

Επίσης από ότι διαβάζω και η μπαταρία του είναι εξαιρετική.

Το βάρος του και το κράτημα του επίσης εξαιρετικό.

Απλά με χάλασε πολύ η σύγκριση με το mate 20 pro στο video.

Το περίμενα πολύ καλύτερο λόγο και της καλύτερης οθόνης που διαθέτει τουλάχιστον στα χαρτιά!!!

Μετά από αυτό αν τελικά πάω σε αλλαγή θα περιμένω να δω και το fold και αν ικανοποιήσει και βολέψει μάλλον θα πάω προς τα εκεί.

Υ/σ

Αν βρει και κάποιο άλλο μέλος από εδώ το τηλ να του έκανε κάτι αντίστοιχο θα ήταν μια καλή ευκαιρία μπάς και σε εμένα είχε κάποιο θέμα στα χρώματα κτλ στην οθόνη.

Ας το έχουμε υπόψην μας και αν γίνει κάτι αντίστοιχο ας ποστάρει κάποιο άλλο μέλος.

 

 

Νίκος P20 pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα και σύγκρινα σε 4K video from YouTube ανάμεσα στο s10 plus vs Mate 20 pro,και η διαφορά υπέρ του mate 20 pro ήταν εντυπωσιακή στην απεικόνιση παιδιά.

Δεν μπορώ ακόμα να το πιστέψω. Κατά τα αλλα σε κάμερα οι διάφορες από το λίγο που είδα είναι αμελητέες. Εκεί που πραγματικά έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά είναι στον στοκ launcher που πλέον το τηλ δείχνει λες και έχεις εγκαταστήσει nova,η κάτι άλλο.

Επίσης από ότι διαβάζω και η μπαταρία του είναι εξαιρετική.

Το βάρος του και το κράτημα του επίσης εξαιρετικό.

Απλά με χάλασε πολύ η σύγκριση με το mate 20 pro στο video.

Το περίμενα πολύ καλύτερο λόγο και της καλύτερης οθόνης που διαθέτει τουλάχιστον στα χαρτιά!!!

Μετά από αυτό αν τελικά πάω σε αλλαγή θα περιμένω να δω και το fold και αν ικανοποιήσει και βολέψει μάλλον θα πάω προς τα εκεί.

Υ/σ

Αν βρει και κάποιο άλλο μέλος από εδώ το τηλ να του έκανε κάτι αντίστοιχο θα ήταν μια καλή ευκαιρία μπάς και σε εμένα είχε κάποιο θέμα στα χρώματα κτλ στην οθόνη.

Ας το έχουμε υπόψην μας και αν γίνει κάτι αντίστοιχο ας ποστάρει κάποιο άλλο μέλος.

 

 

Νίκος P20 pro

 

Τι σχέση έχει η οθόνη με την κάμερα ? Από s10 το έβλεπες το βίντεο ? Μήπως τα έχεις μπερδέψει ?

Πάντως τα mate 20 pro γενικά δεν είχαν καλό βίντεο οπότε μου κάνει εντύπωση αυτό που λες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μετά από 3 χρόνια. Αφήνω πίσω μετα απο 3 χρονια το καταπληκτικό κινητό s7 edge.Την 1η Μαρτιου έκανα προπαραγγελία απο Πλαισιο το s10 plus ceramic white 512gb/8gb και λογικά από ότι ενημερώθηκα ως τέλος εβδομάδος θα το εχω στα χέρια μου με απαλλαγή ΦΠΑ στα 1047.58ε συν δώρο τα ακουστικά.Παρακολουθω το νήμα για να ενημερώνομαι για διαφορά tips και σας ευχαριστώ.Επισης καλορίζικο σε όλους όσους παράγγειλαν αυτό το κόσμημα. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η οθόνη με την κάμερα ? Από s10 το έβλεπες το βίντεο ? Μήπως τα έχεις μπερδέψει ?

 

Πάντως τα mate 20 pro γενικά δεν είχαν καλό βίντεο οπότε μου κάνει εντύπωση αυτό που λες..

Δεν είπα ότι έχει σχέση η οθόνη με την κάμερα. Απλά κάνω μια περιγραφή γενικά για το τηλέφωνο, και για την οθόνη και για την κάμερα και γενικά έκανα μια σύγκριση. Και λέω ότι ενώ στην κάμερα σε σχέση με το mate 20 pro οι διαφορές είναι πολύ κοντά, στην απεικόνιση του βίντεο 4k από το YouTube που τα συγκρινα ήταν πολύ υπέρ του mate 20 pro το αποτέλεσμα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έχει σχέση η οθόνη με την κάμερα. Απλά κάνω μια περιγραφή γενικά για το τηλέφωνο, και για την οθόνη και για την κάμερα και γενικά έκανα μια σύγκριση. Και λέω ότι ενώ στην κάμερα σε σχέση με το mate 20 pro οι διαφορές είναι πολύ κοντά, στην απεικόνιση του βίντεο 4k από το YouTube που τα συγκρινα ήταν πολύ υπέρ του mate 20 pro το αποτέλεσμα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείνα παίζουν ρόλο οι ρυθμίσεις στην οθόνη που είχε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έκαναν pre-order, διαβάστε εδώ για το πως θα πρέπει να διεκδικήσετε τα ακουστικά,

 

Διαδικασία Συμμετοχής: Για να διεκδικήσει ο Δικαιούχος το Δώρο που του αντιστοιχεί, θα πρέπει να

επισκεφτεί την εφαρμογή Samsung Members και: Α) Να συνδεθεί στο Samsung Account, Β) Να επιλέξει

στο tab Πλεονεκτήματα (Benefits) την Προωθητική Ενέργεια, Γ) Να καταχωρήσει στη Φόρμα

Συμμετοχής τα παρακάτω στοιχεία: Oνοματεπώνυμo, Email, Ημερομηνία γέννησης, Διεύθυνση, Πόλη,

Χώρα, Ταχυδρομικός Κωδικός, Όνομα Προϊόντος, Απόδειξη αγοράς (φωτογραφία του παραστατικού

αγοράς του Προϊόντος), Ημερομηνία αγοράς του Προϊόντος, αποδεικτικό προ-παραγγελίας

(φωτογραφία του email επιβεβαίωσης της προ-παραγγελίας). Διευκρινίζεται ότι σε περίπτωση που το

κατάστημα δεν εκδίδει αποδεικτικό προ-παραγγελίας τότε η Διοργανώτρια θα ζητά επιβεβαίωση της

προ-παραγγελίας βάσει ΙΜΕΙ από το κατάστημα αγοράς. Σε αυτή την περίπτωση, για οποιαδήποτε

αμφισβήτηση, οι Δικαιούχοι καλούνται να απευθύνονται στο κατάστημα αγοράς. Κατόπιν

συμπλήρωσης των παραπάνω στοιχείων, θα πρέπει να επιλέξει ‘’Επόμενο’’ και ‘’Περίληψη’’ για να

λάβει επιβεβαίωση ότι έχει συμπληρώσει σωστά τα απαιτούμενα πεδία και κατόπιν αυτού, “Εγγραφή”

για να καταχωρηθεί η συμμετοχή του. Η συμμετοχή θα ελεγχθεί ως προς τη συμμόρφωση της με τους

παρόντες Όρους και εφόσον πληροί τις σχετικές προϋποθέσεις, ο συμμετέχων θα λάβει ένα email

επιβεβαίωσης (εντός 7 εργάσιμων ημερών) με τις λεπτομέρειες παραλαβής του Δώρου.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έκαναν pre-order, διαβάστε εδώ για το πως θα πρέπει να διεκδικήσετε τα ακουστικά,

 

Διαδικασία Συμμετοχής: Για να διεκδικήσει ο Δικαιούχος το Δώρο που του αντιστοιχεί, θα πρέπει να

επισκεφτεί την εφαρμογή Samsung Members και: Α) Να συνδεθεί στο Samsung Account, Β) Να επιλέξει

στο tab Πλεονεκτήματα (Benefits) την Προωθητική Ενέργεια, Γ) Να καταχωρήσει στη Φόρμα

Συμμετοχής τα παρακάτω στοιχεία: Oνοματεπώνυμo, Email, Ημερομηνία γέννησης, Διεύθυνση, Πόλη,

Χώρα, Ταχυδρομικός Κωδικός, Όνομα Προϊόντος, Απόδειξη αγοράς (φωτογραφία του παραστατικού

αγοράς του Προϊόντος), Ημερομηνία αγοράς του Προϊόντος, αποδεικτικό προ-παραγγελίας

(φωτογραφία του email επιβεβαίωσης της προ-παραγγελίας). Διευκρινίζεται ότι σε περίπτωση που το

κατάστημα δεν εκδίδει αποδεικτικό προ-παραγγελίας τότε η Διοργανώτρια θα ζητά επιβεβαίωση της

προ-παραγγελίας βάσει ΙΜΕΙ από το κατάστημα αγοράς. Σε αυτή την περίπτωση, για οποιαδήποτε

αμφισβήτηση, οι Δικαιούχοι καλούνται να απευθύνονται στο κατάστημα αγοράς. Κατόπιν

συμπλήρωσης των παραπάνω στοιχείων, θα πρέπει να επιλέξει ‘’Επόμενο’’ και ‘’Περίληψη’’ για να

λάβει επιβεβαίωση ότι έχει συμπληρώσει σωστά τα απαιτούμενα πεδία και κατόπιν αυτού, “Εγγραφή”

για να καταχωρηθεί η συμμετοχή του. Η συμμετοχή θα ελεγχθεί ως προς τη συμμόρφωση της με τους

παρόντες Όρους και εφόσον πληροί τις σχετικές προϋποθέσεις, ο συμμετέχων θα λάβει ένα email

επιβεβαίωσης (εντός 7 εργάσιμων ημερών) με τις λεπτομέρειες παραλαβής του Δώρου.

Ούτε δάνειο από τη τράπεζα να παίρναμε...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ποτέ μα ποτέ δε με ενόχλησε η μπαταρία στο standby.

Από την εποχή του S6 Edge+ κάθε βράδυ μπαίνει η συσκευή στη wireless βάση φόρτισης της και τελείωσε το παραμύθι.

Είτε είναι με 70% μπαταρία, είτε με 50%, είτε με 20%.

Δε θα βάλω άλλο ένα άγχος στη ζωή μου μήπως δε με φτάσει η μπαταρία την επόμενη μέρα για να έχω μερικές ώρες παραπάνω οθόνη ή αναμονή.

Συμφωνώ απολύτως. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο ένα κινητό πρέπει να βγάζει 9 ώρες sot ή 2 ημέρες χρήσης. Όταν νιώσω ότι θα χρειαστώ το κάτι παραπάνω (εξαιρετικά σπάνια) θα μπει fast charge για μισή ώρα και τέλος. Μάλλον μερικοί αρέσκονται να γκρινιάζουν για οτιδήποτε.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο ένα κινητό πρέπει να βγάζει 9 ώρες sot ή 2 ημέρες χρήσης. Όταν νιώσω ότι θα χρειαστώ το κάτι παραπάνω (εξαιρετικά σπάνια) θα μπει fast charge για μισή ώρα και τέλος. Μάλλον μερικοί αρέσκονται να γκρινιάζουν για οτιδήποτε.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Καλά δεν το λες και fast charge αυτό της Samsung

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος προπαραγγελια στον Κωτσοβολο να μου πει αν έλαβε mail?

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έκαναν pre-order, διαβάστε εδώ για το πως θα πρέπει να διεκδικήσετε τα ακουστικά,

 

Διαδικασία Συμμετοχής: Για να διεκδικήσει ο Δικαιούχος το Δώρο που του αντιστοιχεί, θα πρέπει να

επισκεφτεί την εφαρμογή Samsung Members και: Α) Να συνδεθεί στο Samsung Account, Β) Να επιλέξει

στο tab Πλεονεκτήματα (Benefits) την Προωθητική Ενέργεια, Γ) Να καταχωρήσει στη Φόρμα

Συμμετοχής τα παρακάτω στοιχεία: Oνοματεπώνυμo, Email, Ημερομηνία γέννησης, Διεύθυνση, Πόλη,

Χώρα, Ταχυδρομικός Κωδικός, Όνομα Προϊόντος, Απόδειξη αγοράς (φωτογραφία του παραστατικού

αγοράς του Προϊόντος), Ημερομηνία αγοράς του Προϊόντος, αποδεικτικό προ-παραγγελίας

(φωτογραφία του email επιβεβαίωσης της προ-παραγγελίας). Διευκρινίζεται ότι σε περίπτωση που το

κατάστημα δεν εκδίδει αποδεικτικό προ-παραγγελίας τότε η Διοργανώτρια θα ζητά επιβεβαίωση της

προ-παραγγελίας βάσει ΙΜΕΙ από το κατάστημα αγοράς. Σε αυτή την περίπτωση, για οποιαδήποτε

αμφισβήτηση, οι Δικαιούχοι καλούνται να απευθύνονται στο κατάστημα αγοράς. Κατόπιν

συμπλήρωσης των παραπάνω στοιχείων, θα πρέπει να επιλέξει ‘’Επόμενο’’ και ‘’Περίληψη’’ για να

λάβει επιβεβαίωση ότι έχει συμπληρώσει σωστά τα απαιτούμενα πεδία και κατόπιν αυτού, “Εγγραφή”

για να καταχωρηθεί η συμμετοχή του. Η συμμετοχή θα ελεγχθεί ως προς τη συμμόρφωση της με τους

παρόντες Όρους και εφόσον πληροί τις σχετικές προϋποθέσεις, ο συμμετέχων θα λάβει ένα email

επιβεβαίωσης (εντός 7 εργάσιμων ημερών) με τις λεπτομέρειες παραλαβής του Δώρου.

 

Καλησπερα εμενα που μου ηρθε εμαιλ για την ευχαριστηση για την προπαραγγελεια πως θα το κανω ;

 

1.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να παραλάβεις το κινητό πρώτα και μετά να ακολουθήσεις την διαδικασία παραπάνω.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο θα ηταν τα ακουστικα να τα εστελνε η Samsung στον πωλητη και αυτος με την σειρα του να τα εδινε στους πελατες(ή να τα εστελνε).

 

Τσαμπα διαδικασια ειναι αυτη αλλα τελος παντων.

 

Στα της φορτισης,ισως και να το εχει κανει επιτηδες η Samsung το συστημα που εχει για την γρηγορη φορτιση για την υγεια της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο θα ηταν τα ακουστικα να τα εστελνε η Samsung στον πωλητη και αυτος με την σειρα του να τα εδινε στους πελατες(ή να τα εστελνε).

 

Τσαμπα διαδικασια ειναι αυτη αλλα τελος παντων.

 

Στα της φορτισης,ισως και να το εχει κανει επιτηδες η Samsung το συστημα που εχει για την γρηγορη φορτιση για την υγεια της μπαταριας.

 

Προφανώς για αυτό το έχει κάνει καθώς σε αυτές τις ταχύτητες σχεδόν φορτίζει εδώ και χρόνια.. Ξέρουν ότι τα φτύνει η μπαταρία στις μεγάλες θερμοκρασίες που αναπτύσσει η πολύ γρήγορη φόρτιση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...