Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και χρονια πολλα. Παρατηρω στα edges πρασινο φωτισμο στην ευθεια το οποιο δεν ειναι ορατο αν στραφει υπο γωνια. Δειτε κι εσεις και πειτε μου αν ειναι φυσιολογικο ή οχι.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

IMG-3bb26bb67319d52e1b0f75b347385a6d-V.jpg

 

IMG-60162c962ef07c967a02bf34a9e9e89a-V.jpg

 

Πρόκειται για το κλασικό φαινόμενο που συναντάμε στα Mate 20 Pro με οθόνες boe. Θεωρητικά είναι κάτι αποδεκτό στις amoled με edge αλλά προσωπικά το βρίσκω ενοχλητικό. Στο note 9 για παράδειγμα δεν έχω δει ποτέ κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα. Παρατηρω στα edges πρασινο φωτισμο στην ευθεια το οποιο δεν ειναι ορατο αν στραφει υπο γωνια. Δειτε κι εσεις και πειτε μου αν ειναι φυσιολογικο ή οχι.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

IMG-3bb26bb67319d52e1b0f75b347385a6d-V.jpg

 

IMG-60162c962ef07c967a02bf34a9e9e89a-V.jpg

 

Γυρνατο πισω.

Εαν σου πουν τα παραμυθια περι edge , Oled κτλ.οτι ετσι ειναι ολα εσυ απαιτησε τα χρηματα πισω .Μην παρεις μεχρι να βγουν καινουργιες παρτιδες.

Link to comment
Share on other sites

Από 21 Μαρτίου το έχω. Θα το σκεφτώ γενικά είμαι πολύ προσεκτικός αν κ το φοβάμαι λίγο..

Από Γερμανό το πήρα. Μου λέει ένας γνωστός με κινητά κτλ βάζω τζαμακι με 12 ευρώ αλλά δεν θα πιάνει η αφή αλλά το προστατεύει... Εκτός κ πάρω ένα φθηνό και του κάνω καμιά τρύπα να βάζω κ το χέρι πιο εύκολα πάνω χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Από 21 Μαρτίου το έχω. Θα το σκεφτώ γενικά είμαι πολύ προσεκτικός αν κ το φοβάμαι λίγο..

Από Γερμανό το πήρα. Μου λέει ένας γνωστός με κινητά κτλ βάζω τζαμακι με 12 ευρώ αλλά δεν θα πιάνει η αφή αλλά το προστατεύει... Εκτός κ πάρω ένα φθηνό και του κάνω καμιά τρύπα να βάζω κ το χέρι πιο εύκολα πάνω χα χα

 

Αρε θεουλη....

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γυρνατο πισω.

Εαν σου πουν τα παραμυθια περι edge , Oled κτλ.οτι ετσι ειναι ολα εσυ απαιτησε τα χρηματα πισω .Μην παρεις μεχρι να βγουν καινουργιες παρτιδες.

 

Ειναι ετσι σε ολους που πηραν τις πρωτες παρτιδες? Θεωρειται προβλημα οθονης ετσι; Τρεχα γυρευε τωρα να βρω το σωστο..αν το γυρισω πισω θα μου δωσουν αλλη συσκευη που θα εχει παλι την πρασινιλα να υποθεσω, λογω της παρτιδας..

Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung δεν υπαρχει native τετοια λειτουργία οπως σε ios η αλλες android συσκευές.

Θεςε τριτη εφαρμογή η καλύτερη όλων glimpse notification που εχει πλήθος επιλογών ακομα και πόσο χρονικό διάστημα να παραμείνει ανοιχτή η οθόνη σε καθε ειδοποίηση.

Μάλιστα η συγκεκριμένη εφαρμογή ταιριάζει γάντι και με edge lighting notification να δουλεύει αξιόπιστα και απρόσκοπτα με ολες τις εφαρμογές διοτι native για τα μπάζα ειναι όποτε το θυμηθεί δούλευε και ανάλογα τα κέφια του.

 

Μόλις την κατέβασα. Απλά της δίνω δικαίωμα ειδοποιήσεων και είναι έτοιμο η χρειάζεται καποια περεταίρω ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ετσι σε ολους που πηραν τις πρωτες παρτιδες? Θεωρειται προβλημα οθονης ετσι; Τρεχα γυρευε τωρα να βρω το σωστο..αν το γυρισω πισω θα μου δωσουν αλλη συσκευη που θα εχει παλι την πρασινιλα να υποθεσω, λογω της παρτιδας..

 

Το εαυτο σου να κοιτας στην προσωπικη σου αγορα οχι τι κανουν οι αλλοι.

Εγω θα σου πω ενα φανταστικο σεναριο...

Εαν η Samsung βγαζει εμπριμε οθονες εσυ θα το παρεις γιατι το πηραν οι αλλοι?

Πηγαινε πισω παρε τα χρηματα σου και οταν η συσκευη θα εχει ομοιομορφο πανελ ξανα αγορασε τη.

Δεκαδες συσκευες εχουμς παρει και ξερουμε τι γινεται.

Εκτος εαν θελεις να παραμεινεις ετσι οκ προβλημα σου γιατι βλεπω απο τα λεγομενα σου να βαριεσαι....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ετσι σε ολους που πηραν τις πρωτες παρτιδες? Θεωρειται προβλημα οθονης ετσι; Τρεχα γυρευε τωρα να βρω το σωστο..αν το γυρισω πισω θα μου δωσουν αλλη συσκευη που θα εχει παλι την πρασινιλα να υποθεσω, λογω της παρτιδας..

 

 

 

Εμένα σε ευθεία δεν φαίνεται τίποτα όταν το γυρνάω στο πλάι τότε φαίνεται κάτι! ; λες να έχω θέμα; να πάω να πάρω mate αν είναι που όταν μεγαλώσει θέλει να γίνει κρυπτονιτης κ hulk :lol:

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το εαυτο σου να κοιτας στην προσωπικη σου αγορα οχι τι κανουν οι αλλοι.

Εγω θα σου πω ενα φανταστικο σεναριο...

Εαν η Samsung βγαζει εμπριμε οθονες εσυ θα το παρεις γιατι το πηραν οι αλλοι?

Πηγαινε πισω παρε τα χρηματα σου και οταν η συσκευη θα εχει ομοιομορφο πανελ ξανα αγορασε τη.

Δεκαδες συσκευες εχουμς παρει και ξερουμε τι γινεται.

Εκτος εαν θελεις να παραμεινεις ετσι οκ προβλημα σου γιατι βλεπω απο τα λεγομενα σου να βαριεσαι....

 

Ο λογος που το ρωταω ειναι για να δω την εκταση του θεματος και αν ειναι εν μερει φυσιολογικο γιατι ενας αλλος φιλος πιο πανω εγραψε οτι ειναι αποδεκτο στις amoled. Σημερα ειναι η 7η ημερα απο την παραλαβη και ευελπιστω να ειναι ο κωτσοβολος ανοιχτος παρα την μερα..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αλλά αν είναι να την πάρεις 200 ευρώ πιο ακριβά καλύτερα skroutz και 35 ευρώ στον ξηρογιαννοπουλο.
Ξηρογιαννοπουλος και γενικά Generalli τέλος η ασφάλεια κινητού εδώ και περίπου τρεις εβδομάδες...

 

Κάποιοι μάλλον το ξεφτυλισαν....κλασσικα

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που το ρωταω ειναι για να δω την εκταση του θεματος και αν ειναι εν μερει φυσιολογικο γιατι ενας αλλος φιλος πιο πανω εγραψε οτι ειναι αποδεκτο στις amoled. Σημερα ειναι η 7η ημερα απο την παραλαβη και ευελπιστω να ειναι ο κωτσοβολος ανοιχτος παρα την μερα..

Εαν ειναι σωστες οι φωτο που ανεβασες και δεν εχει γινει καποιου ειδους αντανακλαση ειναι απαραδεκτο.Τι ροζ,τι κιτρινακι ,τι πρασινακι αυτο δεν ειναι οθονη αλλα γρανιτα 7 φρουτων ειναι και εντονα κιολας δεν ειναι αντε να πεις λιγο....Κανε τα κουμαντα σου τι αλλο να σου πω...Αμα θες να ζησεις με αυτο ζησε δικο σου ειναι αλλωστε...

Link to comment
Share on other sites

Ξηρογιαννοπουλος και γενικά Generalli τέλος η ασφάλεια κινητού εδώ και περίπου τρεις εβδομάδες...

 

Κάποιοι μάλλον το ξεφτυλισαν....κλασσικα

 

Εδω λενε μεχρι 6 μηνες και καινουργια.Δεν εχω παρει ακομα τηλεφωνο, σας λεω οτι λεει το site.

Ξερει κανεις κατι παραπανω...

 

http://www.globy.gr/insurance/index.php/content/infopage/3?lang=greek

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την κατέβασα. Απλά της δίνω δικαίωμα ειδοποιήσεων και είναι έτοιμο η χρειάζεται καποια περεταίρω ρύθμιση;

 

Δώσε δικαιώματα και έτοιμος.

Δες όμως και λίγο μέσα στις ρυθμίσεις να δεις τις επιλογές δίνει.

Είναι εξαιρετικη εφαρμογή και δουλεύει πάντα άψογα.

 

Έτσι το είχα εγώ.

 

6ea8ce8298b6d98ef056b40bbe356b2f.jpg

 

b5a2cde3208a92a0e5a419e4b283cc11.jpg

 

423eaad5bc50f3a489b65d33781a948a.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω λενε μεχρι 6 μηνες και καινουργια.Δεν εχω παρει ακομα τηλεφωνο, σας λεω οτι λεει το site.

 

Ξερει κανεις κατι παραπανω...

 

 

 

http://www.globy.gr/insurance/index.php/content/infopage/3?lang=greek

Δεν υφίσταται η υπηρεσια...Δυστυχώς

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την κατέβασα. Απλά της δίνω δικαίωμα ειδοποιήσεων και είναι έτοιμο η χρειάζεται καποια περεταίρω ρύθμιση;

 

 

Προσεξε λιγο αυτο που λεει στην περιγραφη:

 

''Edge lighting and Glimpse Notifications try to solve the same problem. To avoid conflicts, it is recommended to disable Edge lighting or at least remove Glimpse Notifications from Edge lighting.''

 

anergos13 οκ σ'ευχαριστω

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Προσεξε λιγο αυτο που λεει στην περιγραφη:

 

''Edge lighting and Glimpse Notifications try to solve the same problem. To avoid conflicts, it is recommended to disable Edge lighting or at least remove Glimpse Notifications from Edge lighting.''

 

anergos13 οκ σ'ευχαριστω

 

Αυτά τα έχω απενεργοποιήσει από την αρχή. Δεν χρησιμοποιώ καμία λειτουργία edge

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι σωστες οι φωτο που ανεβασες και δεν εχει γινει καποιου ειδους αντανακλαση ειναι απαραδεκτο.Τι ροζ,τι κιτρινακι ,τι πρασινακι αυτο δεν ειναι οθονη αλλα γρανιτα 7 φρουτων ειναι και εντονα κιολας δεν ειναι αντε να πεις λιγο....Κανε τα κουμαντα σου τι αλλο να σου πω...Αμα θες να ζησεις με αυτο ζησε δικο σου ειναι αλλωστε...

 

Κλειστα τελικα..ελπιζω αυριο να δεχτουν το doa αν και αυριο ειναι η 8η μερα..θα παει για αλλαγη φιλε μου..δεν θα το κρατησω ετσι αφου ειναι ελλατωματικο.. Και ευχαριστω γενικα για την γρηγορη αποκριση

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα ενώ έχεις ενεργοποιήσει την απόκρυψη περιεχομένου στις ειδοποιήσεις να μπορέσεις να το δεις στην οθόνη κλειδώματος έπειτα από αναγνώριση προσωπου; όπως γίνεται στο iPhone που μόλις το κοιτάξεις και ξεκλειδώσει σου εμφανίζει το κρυφό περιεχόμενο;
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο update!!!120c5041d5db907703125b42c656d1eb.jpg

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Εγώ πριν λίγο έκανα αναζήτηση για ενημέρωση αλλά δεν μου το έβγαλε. Αγορασμενη αππ wind η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις :)

 

Άμεσο ξεκλείδωμα βλέπω με το δάχτυλικό. Πρίν έκανε να μικρο animation και καθηστερουσε για δέκατα. Τώρα αυτό δεν υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που δεν εχει κανενα προβλημα στην οθονη να αναφερει ημερομηνια παραγωγης? Χρησιμοποιησα το sammobile info απο playstore. Εχω ημερομηνια παραγωγης 26/02/2019

 

Μιλησα με samsung usa σε live chat. Οι οθονες ειναι ειτε samsung ειτε boe λογω μεγαλης ζητησης δεν προλαβαιναν για mass production μονο samsung οθονων. Ειναι ενημεροι για το θεμα. Με διαβεβαιωσε οτι σε μελλοντικο update θα εξομαλυνθει αλλα ειναι μπουρδες.. Δεν μπορει ο καθε ενας που εχει πληρωσει 1000ρικο να ρωτα τι οθονη φοραει και να λαμβανει τετοιες απαντησεις.. Οποιος εχει παρομοιο προβλημα να παει για αλλαγη.

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρέλαβα χθες το s10 plus. Είναι πρώτη φορά που έχω Samsung κινητό. Είναι καταπληκτικό το τηλέφωνο. Να ρωτήσω σε κάποιον που έχει το plus κάτι. Σε τηλεφώνημα και όταν ανοίγω το speaker phone μόνο το κάτω ηχείο ακούγεται. Το πάνω όχι. Έτσι πρέπει να είναι;; Καλά ακούγεται αλλά είδα ένα βίντεο review και λέει για πρώτη φορά στο s10 σε loudspeaker call δουλεύουν και τα δύο. Δείτε που τι λέει. Το λέει στα 3:32 στο βίντεο.

Μήπως κάνει λάθος ο reviewer; Ευχαριστώ αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

 

Σας παρακαλώ πολύ μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο χθεσινό μου post... Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...