Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς το δικό μου φαίνεται να έχει πρόβλημα στην απόδοση του λευκού χρώματος. Είναι σαν να έχει ένα blue filter. Το έβαλα δίπλα στο note 9 και είναι η μέρα με τη νύχτα. Δοκιμάζω λίγο τα settings μπας και άλλα με βλέπω μάλλον για αλλαγή..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

me > you
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου φαίνεται να έχει πρόβλημα στην απόδοση του λευκού χρώματος. Είναι σαν να έχει ένα blue filter. Το έβαλα δίπλα στο note 9 και είναι η μέρα με τη νύχτα. Δοκιμάζω λίγο τα settings μπας και άλλα με βλέπω μάλλον για αλλαγή..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ωχ....

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου φαίνεται να έχει πρόβλημα στην απόδοση του λευκού χρώματος. Είναι σαν να έχει ένα blue filter. Το έβαλα δίπλα στο note 9 και είναι η μέρα με τη νύχτα. Δοκιμάζω λίγο τα settings μπας και άλλα με βλέπω μάλλον για αλλαγή..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Άμα σου πω ότι κάτι τέτοιο κατάλαβα και σε αυτό που έχει στα media markt της Κηφισίας στο Μαρούσι τι θα πεις? Έβλεπα το Note μου και έλεγα μέσα μου έχει χάλια οθόνη ή εγώ νομίζω ότι δε βλέπω καλά ? Ίσως να είχαν πειράξει τίποτα δεν το έψαξα όμως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου φαίνεται να έχει πρόβλημα στην απόδοση του λευκού χρώματος. Είναι σαν να έχει ένα blue filter. Το έβαλα δίπλα στο note 9 και είναι η μέρα με τη νύχτα. Δοκιμάζω λίγο τα settings μπας και άλλα με βλέπω μάλλον για αλλαγή..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ήταν εμφανές ή το παρατήρησες οταν τα είδες δίπλα δίπλα με note;;; Ελπίζω να μην έχει θέμα η οθόνη όπως με το mate :worry:

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Ρε πάω να παραλάβω και διαβάζω τέτοια.. ...Σουτ! :D

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΝΕΑ SAMSUNG GALAXY S10 / S10+ ΗΡΘΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΕΙΩΣΟΥΝ. ΑΠΟΚΤΗΣΕ ΤΑ 150€ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΟΥ ΕΚΠΤΩΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΟ xxxxx. ΕΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ COSMOTE-ΓΕΡΜΑΝΟΣ Ή ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟ GERMANOS.GR ΕΩΣ ΤΙΣ 23/3 ΚΑΙ ΕΠΩΦΕΛΗΣΟΥ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

 

Παιδιά είναι -150€ ή μέχρι 150€ ξέρει κανείς;;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήταν εμφανές ή το παρατήρησες οταν τα είδες δίπλα δίπλα με note;;; Ελπίζω να μην έχει θέμα η οθόνη όπως με το mate :worry:

 

Κανενα θεμα δεν εχει η οθονη. Διαφορετικη φωτεινοτητα και θερμοκρασια λευκου εχει απο τα note 9. Αν δεν εχει διχρωμια (ανομοιομορφιες και uneven brightness - πραγμα σπανιο, πλεον, απο το s9+ και μετα, σε αντιθεση με κατι mate, xiaomi, oneplus που ειναι βουτηγμενα στη "διχρωμια") δεν προχωρας σε αλλαγη, γιατι απλα... δεν υπαρχει defect...

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΤΑ ΝΕΑ SAMSUNG GALAXY S10 / S10+ ΗΡΘΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΕΙΩΣΟΥΝ. ΑΠΟΚΤΗΣΕ ΤΑ 150€ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΟΥ ΕΚΠΤΩΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΟ xxxxx. ΕΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ COSMOTE-ΓΕΡΜΑΝΟΣ Ή ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟ GERMANOS.GR ΕΩΣ ΤΙΣ 23/3 ΚΑΙ ΕΠΩΦΕΛΗΣΟΥ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

 

Παιδιά είναι -150€ ή μέχρι 150€ ξέρει κανείς;;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

150 ευρω εκπτωση στην τιμη λιανικης.

Καπου στο Πασχα εκτιμω οτι θα δουμε συνδυασμο εκπτωσης με "κουπονια" και επιστροφη 20% απο τραπεζες (eurobank, εθνικη, πειραιως)....

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα το πρωι απο cosmote s10+ ceramic white, με τιμιλογιο και με ενα κουπονι το πηρα 926 ευρω

 

Untitled-1.jpg

host an image

Edited by CHRISTOSTZANID
Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά αξίζει η μετάβαση από s9+?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα το πρωι απο cosmote s10+ ceramic white, με τιμιλογιο και με ενα κουπονι το πηρα 926 ευρω

 

Untitled-1.jpg

host an image

 

Με υγεία να το χαρείς. Οκ στο θέμα μνήμης έχει μεγάλη διαφορά κ κάπως το λύνεις αν θες με κάρτα SD το κεραμικό με το απλό πόσο διαφορά έχει είναι πιο όμορφο; δεν γρατσουνιεται; τι το κάνει ξεχωριστό;

Άρχισα να το σκέφτομαι για μετάβαση αλλα λέω μήπως αξίζει η μετάβαση σε αναδιπλωμενο σε κάνα 6μηνο ;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους παρέλαβαν!!

 

Πάμε κι εμείς σπίτι

 

0318715d147aa58bcfbd694ad81583a1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά αξίζει η μετάβαση από s9+?

 

ΘΑ αξιζει σε 3 μηνες που το σ10 θα πεσει 200 ευρω και το σ9 θα πεσει 50...κατα τα αλλα, αν δεν θες βελτιωσεις σε καμερα και μπαταρια τοτε μονο ισως δεν αξιζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά αξίζει η μετάβαση από s9+?

 

 

Για το s10 plus με 128gb

Οι διαφορές είναι 600mh παραπάνω μπαταρία

+2 gb ram +64 μνήμη ρομ

+μια κάμερα πίσω με ultra wide + άλλη μια μπροστά κ λογικά καλύτερες έστω λίγο με 4k video μπροστά

Φόρτιση με την πίσω όψη στην πλάτη

Μηδενικά μπεζελς αλλά με τις κάμερες στην οθόνη που συνηθίζεται

Κ λιγάκι καλύτερο επεξεργαστή κ οθόνη στην θεωρία γιατί σε καθημερινή χρήση δεν ξέρω αν θα φανουνε διάφορες...

Δαχτυλικο αποτύπωμα στην οθόνη

Δεν ξερω αν μ ξέφυγε κάτι.. Σίγουρα τώρα είναι πλήρες όπως θα έπρεπε να είναι..

Για το s11 βλέπω 4 κάμερες πίσω με επιπλέον ψηφιακό ζουμ κ 5g όπως η ακριβή έκδοση που θα έρθει και η καμερα να βγαίνει από το πάνω μέρος pop up κ θα λένε ΜΟΝΟ οθόνη κτλ

Τώρα αν αξίζει τα 400 με 640 τα επιπλέον χρήματα θα δείξει αν τα αξίζει

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα εξαιρετικό... Σε σχέση με το s9 plus πολύ καλύτερο ηχείο, προσεγγίζει πλέον επίπεδο iPhone.

Λίγο το αποτύπωμα με προβληματίζει αλλά θα δείξει. Μην είμαι αρνητικός.

Εξαιρετική αίσθηση στο χέρι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα εξαιρετικό... Σε σχέση με το s9 plus πολύ καλύτερο ηχείο, προσεγγίζει πλέον επίπεδο iPhone.

Λίγο το αποτύπωμα με προβληματίζει αλλά θα δείξει. Μην είμαι αρνητικός.

Εξαιρετική αίσθηση στο χέρι πάντως.

 

Αν το έχεις να σ βγει τέλειο..

Νομίζω έχει αφήσει πίσω τον ανταγωνισμό..

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλορίζικο σε όσους παρέλαβαν!!

 

Πάμε κι εμείς σπίτι

 

0318715d147aa58bcfbd694ad81583a1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να το χαρείς

Περιμένουμε εντυπώσεις κ διάφορες απτά προηγούμενα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κανένας από s9 η note 9 που παρέλαβε να μας πει πως του φαίνεται η απόδοση των χρωμάτων.

 

Το δικό μου είναι σαν να έχει γίνει apply ένα blue light με μικρό transparency, αν μπορώ να το περιγράψω σωστά. Δεν έχω ένα τρίτο κινητό να σας βάλω φωτογραφίες δίπλα δίπλα να δείτε πως φαίνεται το λευκό.

 

Είναι σαν ξεπλυμένα τα χρώματα σε σχέση με note 9. Προσπαθώ να τα φέρω στο πιο κρύο manually, κατεβάζοντας το κόκκινο και το πράσινο, με το μπλε τερματισμένο αλλά πάλι δεν είναι ακριβώς ίδιο.

 

Δεν είμαι expert στα χρώματα ή στις οθόνες. Ξέρω ότι η απόδοση χρωμάτων στο Note 9 μου αρέσει περισσότερο από το s10+.

 

Για πείτε όσοι παραλάβατε.

 

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

me > you
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα το πρωι απο cosmote s10+ ceramic white, με τιμιλογιο και με ενα κουπονι το πηρα 926 ευρω

 

Untitled-1.jpg

host an image

 

Το πήρες με την απαλλαγή ΦΠΑ και ταυτόχρονα χρησιμοποιήσες και κουπόνι?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους παρέλαβαν!!

 

Πάμε κι εμείς σπίτι

 

0318715d147aa58bcfbd694ad81583a1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο και καλοδουλευτο α!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας ξανα βρηκα παιδια με την συσκευη αυτη την φορα. Να ρωτησω την διαδικασια για τα ακουστικα πως την κανουμε ρε παιδια ; Επειδη δεν βρησκω κατι στο Samsung Member που να λεει για Πλεονεκτηματα: μιλησα με την Samsung Hellas οπου τους ειπα οτι το εκανα προπαραγγελεια παρελαβα την συσκευη και μ ειπαν οτι ειναι προβλημα το οποιο επιλυθηκε στην Ελλαδα ομως στην Κυπρο θα επιλυση το σαββατοκυριακο και θα βγει αναβαθμιση της Samsung Member εφαρμογης και ολα καλα για να δουμε λοιπον. Ειχε κανεις αλλος τετοιο θεμα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Κανένας από s9 η note 9 που παρέλαβε να μας πει πως του φαίνεται η απόδοση των χρωμάτων.

 

Το δικό μου είναι σαν να έχει γίνει apply ένα blue light με μικρό transparency, αν μπορώ να το περιγράψω σωστά. Δεν έχω ένα τρίτο κινητό να σας βάλω φωτογραφίες δίπλα δίπλα να δείτε πως φαίνεται το λευκό.

 

Είναι σαν ξεπλυμένα τα χρώματα σε σχέση με note 9. Προσπαθώ να τα φέρω στο πιο κρύο manually, κατεβάζοντας το κόκκινο και το πράσινο, με το μπλε τερματισμένο αλλά πάλι δεν είναι ακριβώς ίδιο.

 

Δεν είμαι expert στα χρώματα ή στις οθόνες. Ξέρω ότι η απόδοση χρωμάτων στο Note 9 μου αρέσει περισσότερο από το s10+.

 

Για πείτε όσοι παραλάβατε.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

 

 

Υποθετω πως δεν εχει ενεργοποιηθει το blue light option... σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδουλευτο σε οσους το πήρατε,ποιο χρωματακι πιστεύετε ότι είναι πιο ωραίο?:)

 

Όλα ωραία τα χρώματα, θεωρώ όμως πως ξεχωρίζουν λευκό και μαύρο, άνετα...

Καλορίζικο σε όσους παρέλαβαν!

Link to comment
Share on other sites

Στη μαύρη έκδοση ο φορτιστής, τα ακουστικά και το καλώδιο φόρτησης ειναι σε μαύρο χρώμα! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Τα χρώματα της οθόνης φαίνονται διαφορετικά σε σχέση με το α8. Βασικά πρέπει να ρυθμίσω την οθόνη στο έντονο, στο φυσικό φαίνονται πιο ξεθωριασμένα.

Ανάλυση έχω τη 4κ.

 

f4d3d4973e4a05c7d82bebe761fb7986.jpg5565262c4de5b9ce445058a3141b775a.jpgbaef1705d9dfc5915c51f4f8060b2e45.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...