Jump to content

Ιδιωτικά πτυχία πιστοποίησης γνώσεων Η/Υ. Απάτη;


silvertaur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνω ΑΠΛΗ αναφορά του παρακάτω γεγονότος: στην σχολή μου (Εφαρμογή Ξένων Γλωσσών στην Διοίκηση και το Εμπόριο, ΤΕΙ Ηπείρου, Παράρτημα Ηγουμενίτσας) στο πρώτο εξάμηνο είχαμε ένα μάθημα το οποίο ονομαζόταν Ηλεκτρονική Επεξεργασία Κειμένου. Εκεί κάναμε πολύ καλά το Word και αρκετά πράγματα στο Excel. Για εμένα το συγκεκριμένο μάθημα ήταν η μεγαλύτερη βαρεμάρα γιατί τα περισσότερα τα ήξερα. Φτάνουν λοιπόν οι εξετάσεις του εργαστηρίου σε αυτό το μάθημα. Μόλις τέλειωσα τις ερωτήσεις που είχε βάλει ο καθηγητής τον ενημερώνω, κοιτάει αν είναι όλα εντάξει και μου βρήκε 2 λάθη μόνο, που τα έκανα από βλακεία. Ο βαθμός μου ήταν 9, το μοναδικό στο τμήμα μου (στα εργαστήρια μας χωρίζουν σε τμήματα). Τα υπόλοιπα ήταν από 7 και κάτω. Αργότερα έμαθα ότι κόπηκαν άτομα (και στο τμήμα μου και στα υπόλοιπα) τα οποία είχαν το ECDL. Μάλιστα σε κάποιο τμήμα υπήρχαν 2-3 άτομα τα οποία είχαν ECDL και ειρωνευόντουσαν τον καθηγητή συνεχώς λέγοντάς του "Α αυτό δεν είναι έτσι κ.λ.π." . Φυσικά κόπηκαν... 2 φορές έτυχε να μπω να παρακολουθήσω μάθημα σε αυτό το τμήμα. Ο συγκεκριμένος καθηγητής λοιπόν έκανε τρομερή δουλειά. Έπαθα πλάκα με τα φυλλάδια που είδα αλλά και με την παράδοση που έκανε.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 111
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ ότι αυτό ου έκαναν οι συμφοιτητές σου δεν είναι και η καλύτερη συμπεριφορά προς έναν καθηγητή. Νομίζω όμως πως με τον ίδιο τρόπο συμπεριφερθήκαμε οι περισσότεροι στους καθηγητές των λυκείων μας ακόμα και των σχολών μας όσον αφορά το μάθημα των αγγλικών. Πάντα αλαζονεία και πάντα στο τέλος την πατάγαμε! Επίσης έχω ξεχάσει να αναφέρω πως όταν πήγαινα λύκειο (πριν 2 χρόνια) η καθηγήτρια μας προέτρεπε να δώσουμε το ecdl στο σχολείο για να αποφύγουμε τα μετέπειτα μαθήματα και μάλιστα υποστήριζε πως η σχολική ύλη κάλυπτε την εξεταστέα ύλη του πτυχίου. Τι σημαίναει αυτό? Για μένα σημαίνει πως το ίδιο το κράτος προσπαθούσε να λανσάρει το Ecdl με κάθε τρόπο γιστί απλά το θεωρεί ως προσόν, τουλάχιστον στις μέρες μας.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι αυτό ου έκαναν οι συμφοιτητές σου δεν είναι και η καλύτερη συμπεριφορά προς έναν καθηγητή. Νομίζω όμως πως με τον ίδιο τρόπο συμπεριφερθήκαμε οι περισσότεροι στους καθηγητές των λυκείων μας ακόμα και των σχολών μας όσον αφορά το μάθημα των αγγλικών. Πάντα αλαζονεία και πάντα στο τέλος την πατάγαμε! Επίσης έχω ξεχάσει να αναφέρω πως όταν πήγαινα λύκειο (πριν 2 χρόνια) η καθηγήτρια μας προέτρεπε να δώσουμε το ecdl στο σχολείο για να αποφύγουμε τα μετέπειτα μαθήματα και μάλιστα υποστήριζε πως η σχολική ύλη κάλυπτε την εξεταστέα ύλη του πτυχίου. Τι σημαίναει αυτό? Για μένα σημαίνει πως το ίδιο το κράτος προσπαθούσε να λανσάρει το Ecdl με κάθε τρόπο γιστί απλά το θεωρεί ως προσόν, τουλάχιστον στις μέρες μας.

Φιλε μου,λογω ηλικιας συγχωρεισαι σε καποια πραγματα.Δες το πρωτο μηνυμα μου και προσπαθησε να καταλαβεις την ουσια του-οι λεξεις κλειδια ειναι:ΣτΕ,ΑΡΝΗΤΙΚΗ,ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΗ,ΑΠΟΦΑΣΗ.

Επισης ΦΕΚ:σε κανενα δεν αναφερεται ως προσον η ιδιωτικη πιστοποιηση.

Το σημαντικοτερο λαθος που κανεις ειναι που προσομοιωνεις ανομοια μεγεθη και αξιες.Εσυ συγκρινεις πτυχια με..απλα χαρτια.Και αφου σκεφτεσαι με τη λογικη των 19 ετων και οπως λες πολλες φορες τιποτα δε σημαινει τιποτα,μπαινοντας σε αυτη την ηλικιακη λογικη θα σου πω οτι αν σε πιασουν για κατι παραμονο και πας στο δικαστηριο..πες τους δε σημαινει τιποτα,το κανουν και αλλοι..Θα σε αθωωσουν..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι άσκοπο να συνεχίσουμε να συζητάμε για το παρόν θέμα γιατί δεν πρόκειται να βρούμε ποτέ άκρη. Επίσης η τακτική "δεν καταλαβαίνεις λόγω ηλικίας" δημιουργεί εντυπώσεις. Εγώ ξεκαθαρίζω πως δεν θέλω να πείσω κανέναν να πάρει τέτοιο πτυχίο. Εσύ κάνεις όμως το αντίθετο. Δηλαδή θες να πείσεις πως το όλο σύστημα είναι απάτη, την στιγμή που δεν υπάρχει άλλος τρόπος πιστοποίησης γνώσης χειρισμού Η/Υ. Είναι ο μόνος αναγνωρισμένος τρόπος που μπορείς να πεις σε κάποιον ξέρω κάτι λίγα για Η/Υ (και βέβαια τα πτυχία σχολών). Δεν μπορεί να μιλάς για απάτη επειδή μια εταιρεία ή ένας άνθρωπος ίδρυσε την πανέξυπνη εταιρεία ECDL επειδή εκμεταλεύτηκε το πρόβλημα της έλλειψης τέτοιας πιστοποίησης. Το ECDL χρησιμοποιεί ένα γραφείο με 5 κοπέλες που σηκώνουν τηλέφωνα και όλα τα φροντιστήρια που δουλεύουν για πάρτη τους. Μιλάμε για ανυπολόγιστα καθαρά κέρδη. Αν σε ενοχλεί αυτή η επιτυχία τότε είναι άλλο θέμα πάντως δεν θα με χάλαγε να μπορώ να εκμεταλλευτώ κάτι για να θυσαυρίσω. Από την άλλη πλευρά τώρα. Ο απλός πολίτης που παίρνει το χαρτί και ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ γιατί να έχει πρόβλημα? Συμφωνώ πως το επίπεδο του πτυχίου είναι χαμηλό αλλά κάνει την δουλειά του. Και στην τελική αν θεωρείς απάτη το ECDL, πήγαινε δώσε εξετάσεις για το Microsoft ή το Cambridge. Δεν νομίζω να μην έχεις σε υπόληψη την μεγαλύτερη εταιρεία υπολογιστικού υλικού στον κόσμο και ένα από τα μεγαλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου? Και πάλι όμως και τα 3 αυτά χαρτιά-πτυχία χρησιμεύουν για ένα σκοπό. Για να υποδείξουν στον εργοδότη ότι ξέρεις αυτά που ζητάει. Αν δεν έχεις κάποιο χαρτί, σημαίνει επαγωγικά ότι δεν μπορείς να αποδείξεις αυτά που πιθανόν ξέρεις καλύταρα, επομένως είσαι εκτός συναγωνισμού. Τώρα αν κάποιος εργοδότης ασχολειθεί μαζί σου, τότε είσαι τυχερός και αυτός είναι η εξαίρεση. Θα ήθελα και τα άλλα μελη του φόρουμ να πουν την γνώμη τους.
Link to comment
Share on other sites

χαρτια-πτυχια;;ελεος παιδια!!!πτυχιο η πιστοποιηση;;;

Επισης δεν αναφερομαι μονο στο ecdl(για την ακριβεια δεν αναφερομαι εγω,αλλα το δικαστηριο του οποιου οταν δεις το σκεπτικο της αποφασης θα καταλαβεις πολλα),αλλα και στα αλλα.

Πιστοποιηση κρατικη παιρνεις ΜΟΝΟ απο τα ΚΕΚ.

Τελος ο εργοδοτης που θα σε προσλαβει επειδη εσυ αναφερεις στο βιογραφικο σου οτι εχεις πιστοποιηση(αν εχεις πτυχιο ΑΕΙ/ΤΕΙ αλλαζει)) δεν ειναι σοβαρος εργοδοτης.Στον ιδιωτικο τομεα ολοι δοκιμαζονται στη πραξη.Προφανως δεν ξερεις πως λειτουργει ο ιδιωτικος τομεας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μιλάω για κρατική πιστοποίηση αλλά για πιστοποίηση αναγνωρισμένη από το κράτος. Όπως έχω ήδη πει δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα (άρα λογικά κάτι γνωρίζω γι' αυτόν). Γιατί δεν έχεις να πεις κάτι ανάλογο για τα πτυχία Palso? αυτά δεν είναι κοροϊδια και τρώνε τα λεφτά του κόσμου? Με μια πρώτη ματιά είναι αλλά κατά βάθος οι φροντιστές παραπέμπουν σ' αυτήν την εξέταση για να μπουν οι νέοι μαθητές στο πνεύμα των εξετάσεων. Και τελοσπάντων το ECDL και τα άλλα αναγνωρισμένα πτυχία είναι αυτήν την στιγμή να αποδείξεις σε κάποιον ότι έχεις γνώση χειρισμού Η/Υ. Αυτήν την στιγμή δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Ότι σου αποδίδεται έπειτα από εξετάσεις είναι πτυχίο. Πιστοποίηση και βεβαίωση δίνεται όταν απλά παρακολουθήσεις κάποιες ώρες σε κάποιο σεμινάριο. Γι' αυτο και οι απλές βεβαιώσεις των κέντρων δεν είναι αναγνωρισμένες. Γιατί πολύ απλά μπορεί να τις πάρει ο οποιοσδήποτε χωρίς να εξεταστεί.
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που δε ξερεις τι ειναι πτυχιο(αν σπουδαζες θα το καταλαβαινες) και τι ειναι πιστοποιηση,δεν εχει νοημα..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απο τη στιγμη που δε ξερεις τι ειναι πτυχιο(αν σπουδαζες θα το καταλαβαινες) και τι ειναι πιστοποιηση,δεν εχει νοημα..

silvertaur την είδες στην τηλεόραση την διαφήμηση για το ecdl και το οποίο λέει ότι είναι σημαντικό εφόδιο ζωής?Και στο τέλος της διαφήμησης λέει αναγνωρισμένο από το ελληνικό δημόσιο???Σε βλέπω τώρα να τρέχεις να το βγάζεις και εσύ που ήσουν τελείως αντίθετος και ότι είναι απάτη κτλ!!Άντε γειά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μας είχες ζαλίσει ότι θα κλαίμε τα λεφτά μας γι'αυτα κτλ.!!!Και ότι θα δούμε την τελική απάντηση η οποία θα είναι αρνητική!Την πήρες λοιπόν την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Με εκανες και γελασα φιλε μου...Κοιτα(καλυτερα γραψτο στο video) στο κατω μερος της οθονης ενα μηνυμα με ταχυτητα φορμουλας 1 που γραφει ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ 31/12/2005 (μεχρι τοτε δεν προκειται να βγει αλλωστε κανενα ΦΕΚ με θεσεις για δημοσιο που να απαιτει προσοντα Η/Υ).Οποτε φιλε μου,ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!
Link to comment
Share on other sites

Με εκανες και γελασα φιλε μου...Κοιτα(καλυτερα γραψτο στο video) στο κατω μερος της οθονης ενα μηνυμα με ταχυτητα φορμουλας 1 που γραφει ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ 31/12/2005 (μεχρι τοτε δεν προκειται να βγει αλλωστε κανενα ΦΕΚ με θεσεις για δημοσιο που να απαιτει προσοντα Η/Υ).Οποτε φιλε μου,ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!

Σε αυτο εχει δικιο ο silvertaur. Τα πτυχια ECDL κλπ ισχυουν μεχρι τελους του χρόνου (ακομα και αν βγουν θεσεις δημοσιου) μετα θα βγει κατι αλλο που θα πρεπει να ισχυει.Ειτε καποια δημοσια πιστοποιηση ,είτε ολα μαζι

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Με εκανες και γελασα φιλε μου...Κοιτα(καλυτερα γραψτο στο video) στο κατω μερος της οθονης ενα μηνυμα με ταχυτητα φορμουλας 1 που γραφει ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ 31/12/2005 (μεχρι τοτε δεν προκειται να βγει αλλωστε κανενα ΦΕΚ με θεσεις για δημοσιο που να απαιτει προσοντα Η/Υ).Οποτε φιλε μου,ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!

 

ειδαμε καμποσες φορες τη διαφημιση (δεν ηξερα οτι ξαναπαιζει απο σενα το εμαθα...) αλλα δεν το ειδα αυτο που λες..Εισαι σιγουρος;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ρε παιδιά μια ερώτηση:confused:Μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να ψάχνω τόσες σελίδες..:O

Όλα τα ΦΕΚ που ζητάνε θέσεις μέσω ΑΣΕΠ γράφουν πως το δίπλωμα ισχύει έως 31/12/2007 (Κανείς βέβαια δεν μας ειπε πως το διπλωμα θα ισχύει για 3 χρόνια όταν το δώσαμε..:mad:τελος πάντων..). Τώρα που λήγει, τι γινεται λοιπόν? Το ξαναανανεώνουμε για άλλα 3 χρόνια?Αυτή η δουλειά θα γίνεται? Και πως γίνεται η ανανέωση?Πάλι με εξετάσεις? Στο εξεταστικό κέντρο που πήρα τηλ. μου παν θα ξέρουν μετά τις 15 Οκτώβρη όπου το ελληνικό κράτος θα έχει βρει μια λύση. Αλλά μου παν πως προσανατολίζονται στην καταβολή 50-70 ευρώ παράβολου και εξετάσεις όλων των ενοτήτων σε 1 φορά..Ξέρει κανείς κάτι?:(

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικα΄πανεπιστήμια εντάχθηκαν μαθηματα σχετικά με υπολογιστές και πλέον όταν δίνεις ΑΣΕΠ δε χρειάζεται ECDL η κάτι άλλο!!!

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει όταν έχεις 4 μαθήματα σχετικά με υπολογιστές είτε απο ΤΕΙ ή ΑΕΙ ή μάστερ και πιάνεται και ΑΘΡΟΙΣΤΙΚΑ. Δυστυχώς έχω 3 ..:(
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Τώρα προσπαθουνε να τα κάνουνε 4 για να μην έχουε πρόβλημα τα παιδιά.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση:confused:Μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να ψάχνω τόσες σελίδες..:O

Όλα τα ΦΕΚ που ζητάνε θέσεις μέσω ΑΣΕΠ γράφουν πως το δίπλωμα ισχύει έως 31/12/2007 (Κανείς βέβαια δεν μας ειπε πως το διπλωμα θα ισχύει για 3 χρόνια όταν το δώσαμε..:mad:τελος πάντων..). Τώρα που λήγει, τι γινεται λοιπόν? Το ξαναανανεώνουμε για άλλα 3 χρόνια?Αυτή η δουλειά θα γίνεται? Και πως γίνεται η ανανέωση?Πάλι με εξετάσεις? Στο εξεταστικό κέντρο που πήρα τηλ. μου παν θα ξέρουν μετά τις 15 Οκτώβρη όπου το ελληνικό κράτος θα έχει βρει μια λύση. Αλλά μου παν πως προσανατολίζονται στην καταβολή 50-70 ευρώ παράβολου και εξετάσεις όλων των ενοτήτων σε 1 φορά..Ξέρει κανείς κάτι?:(

 

Σε αυτό που ρώτησα κανείς?:O

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

αναλογα την θεση για την οποια το θελεις..

σε ιατρους πχ δε πολυκοιτανε ποτε το πηρες...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια λιστα σχολων αει κ τει που αν εισαι αποφοιτος δεν απαιτειται κανενα χαρτι αποδειξης γνωσης χειρισμου υ/η (οταν φυσικα ειναι προυποθεση για τη θεση δημοσιου που ζητας), αλλιως θες ecdl το οποιο δεν ειμα σιγουρος αν πρεπει καποτε να το ανανεωσεις.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση:confused:Μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να ψάχνω τόσες σελίδες..:O

Όλα τα ΦΕΚ που ζητάνε θέσεις μέσω ΑΣΕΠ γράφουν πως το δίπλωμα ισχύει έως 31/12/2007 (Κανείς βέβαια δεν μας ειπε πως το διπλωμα θα ισχύει για 3 χρόνια όταν το δώσαμε..:mad:τελος πάντων..). Τώρα που λήγει, τι γινεται λοιπόν? Το ξαναανανεώνουμε για άλλα 3 χρόνια?Αυτή η δουλειά θα γίνεται? Και πως γίνεται η ανανέωση?Πάλι με εξετάσεις? Στο εξεταστικό κέντρο που πήρα τηλ. μου παν θα ξέρουν μετά τις 15 Οκτώβρη όπου το ελληνικό κράτος θα έχει βρει μια λύση. Αλλά μου παν πως προσανατολίζονται στην καταβολή 50-70 ευρώ παράβολου και εξετάσεις όλων των ενοτήτων σε 1 φορά..Ξέρει κανείς κάτι?:(

δυστυχως και εγω αυτην την απορια εχω. καποιος μου ειπε οτι πας στο κεντρο που εβγαλε την πιστοποιηση που ειχες παρει και ζητας για ανανεωση...και με λιγο καιρο την εχεις.!!! Δεν ξερω αν ισχυει αλλα θα το κανω

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

καποιος μου ειπε οτι πας στο κεντρο που εβγαλε την πιστοποιηση που ειχες παρει και ζητας για ανανεωση...και με λιγο καιρο την εχεις.!!! Δεν ξερω αν ισχυει αλλα θα το κανω

 

Μακάρι να ναι έτσι και να μην χρειάζεται εξετάσεις..Θα δούμε:confused:. Πάντως η σχολή μου στην λίστα με τα ΑΕΙ δεν είναι:(

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να την έχω αυτή τη λίστα?

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΤΛΟΙ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑΣ – ΜΕΤΑΔ/ΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΓΝΩΣΗΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ Η/Υ

(όπως αυτοί προσδιορίζονται στα άρθρα 6, 14 και 19 του π.δ. 50/2001 όπως ισχύει)

ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

 

Α) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

 

• Πληροφορικής

• Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών

TEΥΧΟΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΩΝ Α.Σ.Ε.Π. 5193

• Ηλεκτρολόγου Μηχανικού και Μηχανικού Υπολογιστών

• Εφαρμοσμένης Πληροφορικής

• Ηλεκτρολόγου Μηχανικού και Τεχνολογίας Υπολογιστών

• Μηχανικού Η/Υ και Πληροφορικής

• Επιστήμης Υπολογιστών

• Ηλεκτρονικού και Μηχανικού Υπολογιστών

• Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων

• Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων

• Επιστήμης και Τεχνολογίας Υπολογιστών

• Επιστήμης και Τεχνολογίας Τηλεπικοινωνιών

• Ηλεκτρονικού Μηχανικού και Μηχανικού Υπολογιστών

• Ηλεκτρονικής και Μηχανικoύ Υπολογιστών

• Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοϊατρική

• Μηχανικών Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών

• Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ

• Πληροφορικής (Ε.Α.Π.)

• Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων

• Επιστημών και Πολιτισμού – Κατεύθυνση Η/Υ (Π.Σ.Ε.)

ή άλλος ισότιμος τίτλος αντίστοιχης ειδικότητας σχολών της αλλοδαπής.

 

Β) ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

 

• Πληροφορικής

• Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων

• Τεχνολογίας Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών

• Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και Πολυμέσων

• Βιομηχανικής Πληροφορικής

• Πληροφορικής και Επικοινωνιών

• Γεωπληροφορικής και Τοπογραφίας

• Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών

• Τηλεπληροφορικής και Διοίκησης

• Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων Η/Υ (Π.Σ.Ε.)

• Επιχειρηματικού Σχεδιασμού και Πληροφοριακών Συστημάτων

• Εφαρμογών Πληροφορικής στη Διοίκηση και στην Οικονομία

• Διαχείρισης Πληροφοριών

ή άλλος ισότιμος τίτλος σπουδών αντίστοιχης ειδικότητας, σχολών της ημεδαπής ή

αλλοδαπής.

 

ΜΕΤΑΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

 

• α) Δίπλωμα Επαγγελματικής Κατάρτισης Ι.Ε.Κ. οποιασδήποτε ειδικότητας του τομέα Πληροφορικής ή

• β) Πτυχίο Α΄ ή Β΄ κύκλου σπουδών Τεχνικού Επαγγελματικού Εκπαιδευτηρίου:

− Οποιασδήποτε ειδικότητας του τομέα Πληροφορικής − Δικτύων Η/Υ,

− Ειδικότητας Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων του Ηλεκτρονικού Τομέα,

• γ) Απολυτήριος τίτλος:

− κλάδου Πληροφορικής Ενιαίου Πολυκλαδικού Λυκείου,

− τμήματος Προγραμματιστών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών, Τεχνικού Επαγγελματικού Λυκείου, ή

− ειδικότητας Υπαλλήλων Χειριστών Η/Υ, Τεχνικής Επαγγελματικής Σχολής.

ή άλλος ισότιμος και αντίστοιχος τίτλος, σχολικών μονάδων της ημεδαπής ή αλλοδαπής.

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αφου βγανουν καινουριες εκδοσεις office λογικο δεν ειναι να θελει ανανεωση;

Οσοι το χρειαζεστε πηγαιντε και παρτε το οταν θελησετε να βγειτε στην αγορα εργασιας ωστε να μην χρειαστει να το ανανεωσετε οταν ληξει. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...