Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia


kage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to mono pou me xalaei me to griffin einai oti disleitourgei ligo me ta dct-3 pou den mporei na kanei update faid kai xreiazetai na xreisimopoieis kai alla kalodiakia sun oti den exw kataferei na kanw anabathmisi akoma se 3210 ......

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

oso gia tin apantisi ston filo Prof.Wizard tha tou elega oti den apeutheinetai se xristes alla tha mporouse an skeftei kaneis oti mporei na exeis stin katoxi sou arketes suskeues i kai apo filous sou...... sou sunistw pantws oti an den to xreiazesai pragmatika den axizei na mpeis ston kopo afou tha prepei na xereis ti kaneis kai pws giati mporeis na mpeis se mpelades.......

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δουλεύει κανονικά. Και 3210 εχω αναβαθμίσει.

Η καινούρια έκδοση πάντως λέει οτι διορθώνει αυτα τα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

basika mou eixan pei oti ftaiei to kalwdio pou dinei mazi me to griffin gia to 3210 oti to deutero kalvdiaki prepei na mpei se alli thesi.... den thumamai akribws........ telospantwn perasmena xexasmena.......... pou to thimithika twra to 3210?????

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια γεια σας, εχω προβλημα με ενα νοκια 7600.Δοκιμασα να του περασω την ν4.03.Την περασα αλλα το τηλεφωνο δειχνει να εχει γεματη μνημη.Οταν παω στην καμερα μου λεει να διαγραψω αρχεια απο την εκθεση και μου λεει οτι η μνημη ειναι γεματη.Η εκθεση ειναι αδεια χωρις καθολου αρχεια.Δοκιμασα να το κανω φορματ με το Griffin αλλα δεν γινεται.(FAIL)

Οταν το ψαχνω στο Griffin μου βγαζει μηνυμα οτι πρεπει να ανοιξω το τηλεφωνο και να πατησω ναι, αλλα οταν παταω οχι μου κατεβαζει τα στοιχεια του τηλεφωνου κανονικα (δηλαδη το βρισκει).

Περναω MCU 4.03bt PPM 4.03h.Το εχω δοκιμασει και με cp files και χωρις αλλα καμια διαφορα.

Μπορει καποιος να βοηθησει;

Εχει καποιον κωδικο για format του 7600; Δοκιμασα τον *#7370# αλλα δεν τον δεχεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PIT ( 5 Οκτ. 2004 , 19:29)

 

Παιδια γεια σας, εχω προβλημα με ενα νοκια 7600.Δοκιμασα να του περασω την ν4.03.Την περασα αλλα το τηλεφωνο δειχνει να εχει γεματη μνημη.Οταν παω στην καμερα μου λεει να διαγραψω αρχεια απο την εκθεση και μου λεει οτι η μνημη ειναι γεματη.Η εκθεση ειναι αδεια χωρις καθολου αρχεια.Δοκιμασα να το κανω φορματ με το Griffin αλλα δεν γινεται.(FAIL)

Οταν το ψαχνω στο Griffin μου βγαζει μηνυμα οτι πρεπει να ανοιξω το τηλεφωνο και να πατησω ναι, αλλα οταν παταω οχι μου κατεβαζει τα στοιχεια του τηλεφωνου κανονικα (δηλαδη το βρισκει).

Περναω MCU 4.03bt PPM 4.03h.Το εχω δοκιμασει και με cp files και χωρις αλλα καμια διαφορα.

Μπορει καποιος να βοηθησει;

Εχει καποιον κωδικο για format του 7600; Δοκιμασα τον *#7370# αλλα δεν τον δεχεται.

 

 

format kaneis

 

kratas patimena to 3 to * tin klisi(prasino) kai anigis to kinito meta apo 3deftera afinis ta koumpia kai arxizei to format!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν πιανει ουτε αυτο (3 to * tin klisi(prasino) kai anigis to kinito) στο 7600.Δεν ξερω πως να το κανω φορματ.Το κινητο το αναβαθμισα τελικα (7600) αλλα μου παρουσιασε αλλο προβλημα,δεν κανει κλησεις.Δηλαδη ξεκιναει να κανει κληση αλλα μετα απο λιγο επιστρεφει πισω (σαν να πεφτει η γραμμη).Εχω ρυθμισει και την επιλογη του δικτυου στο GSM μονο αλλα τιποτε.Φαινεται σαν να εχει κολλησει σε αλλη επιλογη δικτυου.Το δοκιμασα με διαφορετικες καρτες αλλα σε ολες τα ιδια

Το παραξενο ειναι οτι το τηλεφωνο μπορει και στελνει μηνυματα.Εχει κανεις καποια ιδεα; Τι να του κανω δεν ξερω.Το ιδιο τηλεφωνο μου παρουσιαζε αδεια την μνημη χωρις να χωραει τιποτε (γεματη μνημη διαγραψτε δεδομενα) ,το επανεφερα στην παλια ν3.05 και εμφανισε την μνημη γεματη και τα περιεχομενα της.Τα εσβισα λιπον με το χερι (γιατι με την αναβαθμιση δεν σβιναν) και μετα του περασα την ν4.03. Οταν το δοκιμασα ομως δεν εκανε κλεισεις ,μονο μηνυματα.

ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites

to 7600 den einai symbian gia na kanei format me to sundiasmo twn pliktrwn. mono anabathmisi mporeis na tou kaneis kai na ruthmiseis full factory reset i apo ta special fuctions na kaneis epanafora ergastasiakwn ruthmisewn i format user area na kai nomizw to teleutaio den isxuei gia to 7600. mipws den exeis kaneis unlock meta to flash ? to exeis dokimasei me alli karta sim? diaforetikis etairias?

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Φιλε stinker ευχαριστω για το ενδιαφερον σου ,αλλα ολα αυτα δεν πιασαν στο συγκεκριμενο τηλεφωνο.

Το επανεφερα λιπον στην εκδοση 3.05 του περασα pm files και unlock.

Το τηλεφωνο ετσι αρχισε να κανει κλεισεις.Στην συνεχεια του εκανα αναβαθμιση 4.03 ,του περασα pm files και unlock (αν και με παιδεψε παλι γιατι στην αρχη δεν ειχε σημα με cosmote,αλλα με μια καρτα της vodafon επανηλθε).

Ετσι τελικα το εφτιαξα και το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι τα συγκεκριμενα τηλεφωνα (7600) μετα το τελος καθε αναβαθμισης θελουν pm files.Ακομη προσεξα οτι η αναβαθμιση δεν τα καθαριζει (format) και αφηνει υπολλειματα απο το προηγουμενο λογισμικο.(δεν ειναι σιγουρο για ολα τα τηλεφωνα αλλα καλα θα ηταν να τα προσεχουμε πριν την αναβαθμιση)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Link to comment
Share on other sites

kalws irthes sto forum ....... alla eisai se lathos thread...... kalutera na koitaxeis sta Nokia Series 40 , uparxei thema sxetiko me ta 6230 i mporeis na kaneis anazitisi me lexeis kleidia gia na breis ayto pou theleis.............

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ 7210 ΚΑΙ6610 ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ EXTRACTING CONTENT PACKAGE FAILED ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΥΠΟΨΙΝ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ FLASH ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα .

Θα ηθελα την βοηθεια σας σε ενα προβλημα αναβαθμισης που εχω.

Το αντιμετωπιζω σε 2 νοκια 5210.Τα εχω αναβαθμισει και με full flash α εχω κανει faid με το rolis 18 και αλλαγη ΙΜΕΙ στου τηλεφωνου αλλα οταν βαζω καρτα sim μου την βγαζουν ακυρη η' μη αποδεκτη.

Τα εχω αναβαθμιση και με rolis 4.79 και με geoflash αλλα συνεχεια το ιδιο προβλημα.Δεν ξερω τι αλλο να κανω.Μπορει καποιος να με βοηθεισει;

Ακομη τα τηλεφωνα εχουν τσιπακι intel και ενω δοκιμασα να τα αναβαθμισω και με το griffin εν μπορεσα γιατι δεν ευρισκε τα αρχεια fls (τα εκανα extrackt στο φακελο wintesla).

Μπορει να μου πει καποιος που βαζουμε τα αρχεια των dct-3 τηλεφωνων στο griffin; και πως κανουμε αναβαθμισεις;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου είναι hardware εκτός αυτού πώς πάς απο FIA Files?

Τα αρχεια DCT-3 καλό θα ήταν να βρίσκονται στοC:\Wintesla.

 

synko αυτό είναι γνωστό πρόβλημα των συγκεκριμένων τηλεφώνων και δέν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξεις flash το πρόβλημα λύθυκε με την έκδοση 2.0861

Link to comment
Share on other sites

Apoti diabase ekanes faid alla oxi sp locks ........ xekleidvse ta kleidwmata kai meta des to........ oi anabathmisi pou exeis exei extension .fls efoson einai full flash . to griffin xreisimopoiei tis authentikes anabathmiseis apo wintesla pou exei xexwrista to mcu kai to ppm . psaxe na breis tin anabathmisi olokliri gia to wintesla kai den tha exeis kanena problima me to griffin ........ apla meta tha prepei me to rolis i kapoio allo programma na ftiaxeis to faid kai kai ta sp locks. elpixw na boithisa.

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

mporei na mou pei kapoios pws tha anabathmsisw to 3120 me to griffin ? bgazei error 4449999 kapws etsi ........ to tilefwno bgainei gia tin agora tis sigkampouris kai xreisimopoiei to software tou 3100 afou eina parallagi to tilefwno tou 3100. Exw katebasei software , to kalwdio einai to idio me to 3100 alla kati allo tha thelei , fia ,pm den xerw.... exw koitaxei kai se xena site alla mpa..... tipota .............. HELP .!!!!!!

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ stinker αυτα που μου λες τα εχω κανει ολα και τα ξεκλειδωματα, αλλα δεν βγαινει τιποτε.Εκτος αν δεν μπορει να παρει την full flash,δεν μπορω να βρω αλλη να δοκιμασω.

Με το Griffin εχω ολα τα αρχεια στο φακελο wintesla mcu & ppm ολα τα πακετα αλλα δεν τα βρισκει το Griffin.Δεν ξερω τι κανω λαθος, τσεκαρω το dct-3 βαζω mcu & ppm και παταω flash αλλα μου βγαζει σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

otan egkatastises to paketo me software tou flash sou petaxe ena message to opoio sou elege an itheles na egkatastaseis kai ta fia files kai oti o upologistis sou idi exei neotera....... mipes patises nai ? dimiourgei problimata....... mpes sto griffinteam kai pare ta fia gia dct-3 ena exe arxeio ..... alliws steile pm na psaxw na sto steilw.......

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Και τα κουμπιά με τι θα τα παταμε,με πινέζες? :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chryant (17 Δεκ. 2004 , 19:34)

 

k para poli fthino :o

 

 

Ναι τσαμπα πραγμα... :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...