Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia


kage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JustMe! (18 Δεκ. 2004 , 14:07)

 

To photoshop σε όλο του το μεγαλείο εε?

 

Nαι...:blink:

Λες να εκαναν ολοκληρη σελιδα με το photoshop;

 

http://www.mobiado.com/

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη λογική φίλε μιχάλη,εσένα αυτή η σελίδα σου θυμίζει αληθινή σελίδα ή το καπρίτσιο και την όρεξη για κέφι καποιου βλάκα??

Εγώ πάλι πιστεύω ότι και να υπάρχει δε θα ναι νοκια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JustMe! (18 Δεκ. 2004 , 18:13)

 

Με αυτή τη λογική φίλε μιχάλη,εσένα αυτή η σελίδα σου θυμίζει αληθινή σελίδα ή το καπρίτσιο και την όρεξη για κέφι καποιου βλάκα??

Εγώ πάλι πιστεύω ότι και να υπάρχει δε θα ναι νοκια!

 

 

Και ομως συμφωνα παντα με την σελιδα ειναι και νοκια εσωτερικα

Δειτε αυτο

http://www.mobiado.com/interior.htm

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως τα κουμπια ειναι Χρυσα.

 

Κατι αντιστοιχο δεν ειχε κανει κ η Motorola EDIT: η Siemens (@Woca Φχαρηστηθηκες τωρα???:p) με την πλατινενια προσοψη και τα σβαροφσκι?

 

Μονο προσθετο βαρος και μουρη για Ψωνια ειναι κατι τετοια πραγματα σε κινητα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Οχι, η siemens ειχε κατι τετοια μοντελα τα οποια δεν θυμαμαι πως ακριβως τα ονομαζε... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν λέτε για τα Xelibri,αυτά τουλάχιστον είναι σε πολύ πιο λογικές τιμές!!(όχι για τις δυνατότητες τους αλλά σύμφωνα με τον fashion χαρακτήρα τους!
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται έχουν βγάλει τόσα πολλά φράγκα εκεί στη ΝΟΚΙΑ που πια πειραματίζονται άφοβα με μαζική παραγωγή και τέτοιων κινητών :p :p

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Φρικτό.....

 

 

Η εκτέλεση του καλού γούστου.

 

 

Ειλικρινά, μόνο στον Αγιο Βασίλη θα ταίριαζε ένα τέτοιο τηλέφωνο.

Πάει με τα ρούχα του. Αλλιώς.....

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια γεια σας καλη χρονια και χρονια πολλα.

Εχω κατεβασει το λογισμικο για νοκια 6230 5.24 και προσπαθω να το περασω στο κινητο μου αλλα μου βγαζει σφαλμα οταν παει να περασει την MCU (error codes[12:BBBB] flashing MCU FAILED.

Το εχει καταφερει κανεις; GRIFFIN 2.861 .Και ποτε επιτελους θα μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση το 6630;

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο φιλε leosedf; δεν το γνωριζω εγω χρησιμοποιω το GRIFFIN και μ'αυτο δεν μπορω να κανω.Ακομη που μπορω να τα βρω ολα αυτα και πως δουλευουν ;
Link to comment
Share on other sites

polaw egw to PKD-1 me to activation key fusika gia opoion endiaferetai as steilei pm.

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πιστεύω οτι πρέπει να δημιουργηθεί ένα θέμα που να γίνει συγκριση μεταξύ flasher και προγραμμάτων. Είμαι ήδη κάτοχος ενός griffin box και χρειάζεται να ξαναπάρω άλλο ένα box ,αλλά σκέφτομαι γιατί να πάρω griffin και όχι UFS-3 Tornado Flasher αφού με τα ίδια λεφτά θα υποστηρίζω samsung kai motorola ? Ναι αλλά τι υποστήριξη έχω από την μία πλευρά και τι από την άλλη? Μετά υπάρχουν και άλλοι flasher. Θα ήθελα να αναφέρετε την γνώμη σας σχετικά με τους flasher που έχετε δουλεψει , αν σας άρεσε ,αν άξιζε τα λεφτά που δώσατε κτλ.

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

UFS-3 : Nokia , Sony-Ericsson , Samsung , Motorola (μόνο παλιά μοντέλα) , Siemens (όχι καινούργια και περισσότερο για ξεκλείδωμα)

Αλλά με τα καλώδια του για Motorola μπορείς μαζί με το Original πρόγραμμα (PSΤ) και λίγες "παρακάμψεις" (bypass τον έλεγχο του Dongle) να κάνεις όλα τα μοντέλα. (Αλλά πρέπει να ψάξεις για το πρόγραμμα και τις αναβαθμίσεις - ειδικά τις Ελλήνικες)

Link to comment
Share on other sites

Stinker Πάρε twister. Εχει καλύτερο online support απο όλα τα flashers έχει ΔΥΟ support sites που μπορείς να κατεβάζεις και επίσης δωρεάν alcatel, SE, Motorola (motolora logs κοστίζουν 45 δολλάρια το ένα για MPX200)

Το έχω και αυτό και απο προσωπική εμπειρία σου λέω οτι είναι πολύ αξιόπιστο.

Επίσης βγήκε και το SE-TOOL2 το οποίο μπορεί να χρησιμοποιηθεί με twister για SonyEriccson χωρίς logs.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
exei kukloforisei to redbox II to opoio kaluptei mia megali gkama apo kinita. exei akousei kanenas tipota?

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κυρια υπορτιρηζόμενη μάρκα είναι τα LG. Εχει δωρεάν support αλλα μετά απο κάποιο καιρό πληρώνεις νομίζω.

Μπορείς να δείς επίσης και το Blazer.

αλλα επίσης ακόμα καλύτερο είναι το Vygis

http://www.vygistoolbox.com

 

Tο καλό με το redbox (είτε στην παλία έκδοση είτε στην καινούρια, είναι το ίδιο κουτί απλώς έχουν προσθέσει θύρες)

είναι οτι υποστιρήζει πολλά τηλέφωνα

το κακό όμως είναι οτι τα περισσοτερα είναι για ξεκλείδωμα και όχι για φλασάρισμα.

350 ευρώ περίπου το redbox και 170 το Vygis με το οποίο μπορείς να φλασάρεις όσα τηλέφωνα θές ταυτόχρονα και σβέλτα.

Link to comment
Share on other sites

kalo einai na exeis kai UFS kai RedBox... Griffin v.2.0861 exei provlima me 6230, kai v2.087 exei ginei .... :( akoma xerotero...olo provlimata... den ksero ti na po :lol: ... omos UFS apsoga ta analamvanei :) ... epishs kai ola ta Samsung (ektos D500, pros to paron) ... Siemens kalitera na flashareis me ta serial cables... RedBox -LG... ta alla den exo dokimasei... auta fthanoune :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να χρησιμοποιείς τα original μηχανήματα των κατασκευαστών. Ετσι είσαι πάντα πρώτος και σίγουρος.

 

Να και ένα καλό κουτάκι

http://www.phoenixblackbox.com

Link to comment
Share on other sites

telika pira ufs-3 .den to exw kanei egkatastasi akoma alla mou fenetai poli kalutero apo griffin. i timi pou ta pira 210 euro........ erwtisis ... to plugin gia k700 pou akousa ... ti akribws paizei ? free den paizei na brethei ?

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την επιλογή.

Ενοείς το SE-Tool2 standalone http://www.setool.net

To έχω σαν plugin στο twister ΑΨΟΓΟ. Στο gsmhosting θεωρείται αυτή τη στιγμή το καλύτερο SEMC software. 150 ευρώ δεν είναι τίποτα εμένα τα έβγαλε σε μια μέρα. Ειναι πολύ γρήγορο και σταθερό πρόγραμμα.

Οσο για Free λίγο δύσκολο το βλέπω γιατί ο the_laser το έχει προστατέψει πολύ καλά το πρόγραμμα.

Το πολύ καλό είναι οτι έχει συνέχεια updates

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...