Jump to content

Οι xειρότερες ταινίες


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι :( :cry:

 

Παίρνεις τηλέφωνο τον ταξιδιωτικό σου πράκτορα. Ζητάς εισιτήριο για Λος Άντζελες. Κανονίζεις λιμουζίνα να σε περιμένει.

Φτάνεις στο Λ.Α. Αγοράζεις χάρτη με τα σπίτια των σταρ και μια σκάλα (αν σου χρειάζεται). Βρίσκεις το σπίτι του Will Ferell. Χτυπάς το κουδούνι, σου ανοίγει, του ρίχνεις μπουνιά και φωνάζεις "that is not funny".

Πάς στο αεροδρόμιο και πετάς πίσω.

 

(Με αφορμή την υπογραφή σου, δεν κρατήθηκα. :lol: :lol: :lol: ).

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χειροτερew ταινιες

Plan 9 from outer space

evil dead 1+2

Bulletproof monk

βασικα οι τρεις πρωτες ειναι τοσο χαλια που σου φερνουν γελιο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μια ούτε δύο. Βέβαια το γούστο του καθενός διαφέρει αλλά οι παρακάτω για μένα είναι εκτός συναγωνισμού οι χειρότερες...

  • 29 Palms
  • Freedy Got Fingered
  • Don Juan (98)
  • Night at the Museum
  • Ocean's Twelve
  • Alexander
  • The Matrix Revolutions
  • Stuck on You

Το The Matrix Revolutions κυρίως με απογοήτευσε αφού το πρώτο μου είχε αρέσει πάρα πολύ. Το ίδιο μάλλον και το Alexander και το Ocean's Twelve.

Ίσως αυτές οι 3 να μην αξίζουν το ίδιο λίγο με τις υπόλοιπες αλλά σύμφωνα με το budget τους και τις προσδοκίες που μας είχαν δημιουργήσει ήταν απογοητευτικές...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ειναι μια ταινια γαλλικης παραγωγης,φτιαγμενη απο τους δημιουργους του Asterix & Obelix (το λενε στο εξώφυλλο για διαφημιση).ΠΡΟΣΟΧΗ,μην την δειτε,θα κλαιτε τα λεφτα για την ενοικιαση αλλα πιο πολυ την ΤΟΣΗ ωρα που χασατε βλεποντας την.

Λεγεται Rrrrrr!!!!!!

Υποθεση...ξεκαρφωτη!

Διαλογοι.....ξεκαρφωτοι!

ΌΛΗ η ταινια...ξεκαρφωτη!

 

ΥΓ Παιζει κ ο ζεραρ ντε παρτιε(Ελεος!)

ΥΓ Εγω παντως,σαν καλος ανθρωπος σας προειδοποίησα..

 

κορυφεα ταινιουλα!πολυ γελιο:lol: :lol: :lol:

 

ΟΧΙ ρε συ!!!

η ταινία είναι απίστευτη!!:happy::D

 

ακριβώς για τους λόγους που ανεφέρεις;)

 

+1

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειδα προχτες ενα με την Jennifer Aniston το "Friends with money"

Φριχτο απο ολες τις αποψεις...βαρετο...χωρις βασικο στορυ κ με το πιο ανοητο τελος που εχω δει ποτε:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειδα προχτες ενα με την Jennifer Aniston το "Friends with money"

Φριχτο απο ολες τις αποψεις...βαρετο...χωρις βασικο στορυ κ με το πιο ανοητο τελος που εχω δει ποτε:wacko:

 

+1

Οπως και το Tenacious D in The Pick of Destiny με τον Jack Black, όπως και το Αρωμα, πολύ ξενέρωμα ειδικά το πρώτο αν και κάνουν περάσματα οι: Tim Robbins, Ben Stiller και ο Dio μιλάμε για μεγάλη βλακεία. Αυτές τις είδα πρόσφατα και την έχω πρόσφατη την αηδία :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ειδα προχτες ενα με την Jennifer Aniston το "Friends with money"

Φριχτο απο ολες τις αποψεις...βαρετο...χωρις βασικο στορυ κ με το πιο ανοητο τελος που εχω δει ποτε:wacko:

 

Εμένα πάλι μου είχε αρέσει αυτό.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

κορυφεα ταινιουλα!πολυ γελιο:lol: :lol: :lol:

 

 

 

+1

 

Εξαρτάται απ τη διάθεση που έχεις όταν τη βλέπεις. Την πρώτη φορά που την είδα δε μου άρεσε αλλά όταν την ξαναείδα μετά απο καιρό με καλή παρέα λύθηκα στο γέλιο. Και αν θυμάμαι καλά ο τίτλος είναι Grrrrrr! και όχι Rrrrr! ;)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου είχε αρέσει αυτό.

 

Δεν κρινω συνηθως ασχημα μια ταινια..μπορεις να μου πεις ακριβως τι σου αρεσε σε αυτη την ταινια?Απο περιεργεια κ μονο...:p

Ηταν τοσο βαρετη κ το τελος ειναι απο αυτα που λες "ε..τωρα τελιωσε?"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα έξυπνο, witty που λένε, χωρίς να είναι επιφανειακό όμως. Και μου άρεσε πολύ το καστ. Είμαι πολύ φαν της Catherine Keener ειδικά.

Και γενικότερα μου αρέσουν αυτές οι νεο-γουντυ-άλεν τύπου ταινίες, που είναι κυρίως διαλογικές.

Αλλά εντάξει, καταλαβαίνω πώς μπορεί να μην άρεσε σε κάποιον ή να την βρήκε βαρετή.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα έξυπνο, witty που λένε, χωρίς να είναι επιφανειακό όμως. Και μου άρεσε πολύ το καστ. Είμαι πολύ φαν της Catherine Keener ειδικά.

Και γενικότερα μου αρέσουν αυτές οι νεο-γουντυ-άλεν τύπου ταινίες, που είναι κυρίως διαλογικές.

Αλλά εντάξει, καταλαβαίνω πώς μπορεί να μην άρεσε σε κάποιον ή να την βρήκε βαρετή.

 

 

Ισως...τι να πω γουστα ειναι αυτα..εγω μια ελαφρια ταινιουλα ηθελα να δω αν ειχε τοσο βαθυ νοημα παω πασο:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1)Katepsigmenos me louis define (den ksero pos grafete)

2)Day after tommorow

3)lord 2

4)lord 1

5)lord 3

6)the signs

7)planet of apes

8)inependent's day

9)auto pou theloun oi ginekes

10)terminator 3

11)cat woman

12)moulin rouge

13)aorato agigma

14)i ekdikisi tis ksanthias

15)siriana

 

exo na po oti se opous den arese vanilla sky vazo stixima oti den tin katalavate den eiparxei alli eksigisi???? (oxi oti itan kati to toso diskolo alla leme tora)

episeis afti pou lene gia to i zoi einai orea apla aporo tipote allo?

φ=1,6180.......................................................
Link to comment
Share on other sites

1)Katepsigmenos me louis define (den ksero pos grafete)

2)Day after tommorow

3)lord 2

4)lord 1

5)lord 3

6)the signs

7)planet of apes

8)inependent's day

9)auto pou theloun oi ginekes

10)terminator 3

11)cat woman

12)moulin rouge

13)aorato agigma

14)i ekdikisi tis ksanthias

15)siriana

 

exo na po oti se opous den arese vanilla sky vazo stixima oti den tin katalavate den eiparxei alli eksigisi???? (oxi oti itan kati to toso diskolo alla leme tora)

episeis afti pou lene gia to i zoi einai orea apla aporo tipote allo?

 

Εγω οταν ειχα παει να δω το Vanilla sky τo μισο κοινο εφυγε στη μεση της ταινιας κ το αλλο μισο πεταγε ποπ κορν στην οθονη..το οτι απλα μπορει να μην μας αρεσε γιατι δεν ειναι εξηγηση?

Κ εγω δεν καταλαβαινω πως μπορει μια ταινια σαν το Moulin Rouge να την θεωρεις στις χειροτερες αλλα οκ γουστα ειναι αυτα...δεν ειναι οτι ειναι ανεξηγητο:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Little miss sunshine" δε μου άρεσε καθόλου απορώ πως ήταν κ υποψήφια για τόσα oscar και καλά ότι δεν ήταν η κλασσική αμερικάνικη ταινία κ είχε ας το πούμε την "ανατροπή"??Τι να πω!!

 

Επίσης πριν λίγο καιρό είχα δει το "Χαμένοι στη μετάφραση"που παίζει κ η Scarlett Johansson!Δεν άντεξα φυσικά να την δω ολόκληρη!Πραγματικά θα ήθελα πολύ να μάθω το λόγο ύπαρξης αυτής της ταινίας (κ φυσικά πολλών άλλων ίδιας κατηγορίας)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πριν λίγο καιρό είχα δει το "Χαμένοι στη μετάφραση"που παίζει κ η Scarlett Johansson!Δεν άντεξα φυσικά να την δω ολόκληρη!Πραγματικά θα ήθελα πολύ να μάθω το λόγο ύπαρξης αυτής της ταινίας (κ φυσικά πολλών άλλων ίδιας κατηγορίας)

 

Φυσικά και ο καθένας έχει προσωπική γνώμη , εξάλλου τα γούστα διαφέρουν από άτομο σε άτομο ... αλλά σίγουρα μιλάς γι' αυτό το έργο? : Lost in Translation (2003) ... θα σου πρότεινα να το ξαναδείς ολόκληρο όμως - δεν είναι κάνα έργο τέχνης , αλλά όχι και ανάμεσα στα χειρότερα! Δεν είναι τυχαίο και το 7.9/10 από 79.971 ψήφους! Anyway ... :happy:

P.s. ... μην ξεχνάμε και τον Bill Murray :respect: που παίζει καταπληκτικά!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ο καθένας έχει προσωπική γνώμη , εξάλλου τα γούστα διαφέρουν από άτομο σε άτομο ... αλλά σίγουρα μιλάς γι' αυτό το έργο? : Lost in Translation (2003) ... θα σου πρότεινα να το ξαναδείς ολόκληρο όμως - δεν είναι κάνα έργο τέχνης , αλλά όχι και ανάμεσα στα χειρότερα! Δεν είναι τυχαίο και το 7.9/10 από 79.971 ψήφους! Anyway ... :happy:

P.s. ... μην ξεχνάμε και τον Bill Murray :respect: που παίζει καταπληκτικά!

 

Ναι όντως μπορεί να φταίει το ότι δεν την είδα ολόκληρη..τι να πω!!

Καλά κ οι 2 ταινίες που είπα εχουν πολύ υψηλή βαθμολογία στο imdb!Τι να πω είμαι πολύ αντικειμενική τελικά:p

Link to comment
Share on other sites

το them,γαλλικο ηταν!πιο μουφα εργο δεν πρεπει να υπαρχει!:blink:

αφηστε που ελεγε πανω στο dvd ενα απο τα καλυτερα θριλερ ολων των εποχων!παραπλανηση!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγαίνουμε σινεμά με την παρέα μου, και ανησυχούμε για το εάν η ταινία που θα δούμε είναι καλή η όχι, παρηγοριόμαστε μεταξύ μας λέγοντας ....

"ό,τι και να ναι, δε θα είναι χειρότερη από το MARS ATTACKS"... !!!!!

 

αυτό τα λέει όλα !!! ακόμα μου το χτυπάνε που τους πήγα να τη δούν ... και τους κράτησα και με τα δόντια έως το τραγελαφικό τέλος !!!

Melvin Udall: Judging from your eyes, I'd say you were fifty.

Carol: Judging from your eyes, I'd say you were kind.

 

-->"As Good As It Gets"

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου αρεσε το mars attacks; Απο τις καλυτερες μαυρες κωμωδιες.

 

Απο ξενα θυμαμαι παλιοτερα που μετανιωσα που ειδα το Anaconda και το Batman & Robin. ΑΠο τοτε βλεπω μονο τα blockbaster. Επαθα και εμαθα.

 

Απο ελληνικα ΟΛΑ !!! :lol: :lol: :lol:

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξεχάσω το Shicago (το μιούζικαλ). Το είχα δει στο village park και έπαιζε πάρα πολύ δυνατά τη μουσική και τα χρώματα ήταν τόσο έντονα, με αποτέλεσμα στα πρώτα 5 λεπτά να με πιάσει το κεφάλι. Σαν διαφήμιση για παυσίπονο ήταν το σκηνικό...:hypno:

 

Άλλες μούφες που μου ΄ρχονται τώρα στο μυαλό, είναι η Ονειροπαγίδα και φυσικά το Red rose (η Βίλλα στα ελληνικά):down: . Και τα δύο είναι τρόμου και καλά... Ειδικά το Red rose είναι απίστευτο χάλι, 4.5 ώρες ταινία και δείχνει ότι πιο μούφα υπάρχει...

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Α θυμηθηκα κι αλλο ενα,οπου εφυγα στα μισα της ταινιας.

"Φονικη συχνοτητα"..πριν 6-7 χρονια...χ α λ ι α:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α θυμηθηκα κι αλλο ενα,οπου εφυγα στα μισα της ταινιας.

"Φονικη συχνοτητα"..πριν 6-7 χρονια...χ α λ ι α:X

Δε σου αρεσε η φονικη συχνοτητα??? Εγω ξετρελαθηκα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε σου αρεσε η φονικη συχνοτητα??? Εγω ξετρελαθηκα!!!

 

Αφου εφυγα..μαλλον οχι:p

Οχι οτι το θυμαμαι αλλα θυμαμαι σιγουρα οτι δεν μαρεσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...