Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχουν παρομοια χρηματα και ειναι οντως το αντιστοιχο του pro, ναι αξιζει να περιμενεις. Αν ομως εχουν διαφορα χρηματων αντίστοιχη με του pro δεν ειμαι σιγουρος οτι αξιζει... οκ τη μερα θα χεις βάσει των reviews πραγματικα μεγαλυτερη αναλυση (νυχτα και τα 2 πεφτουν στα 12 για να χεις 1.6 microns)... αξίζει ομως; Μονο για κροπαρισμα τη μέρα αξίζει αν και με 0.8 microns θα το σκεφτομουν πολυ πριν κροπαρω...

 

Κατα τα αλλα για τη xiaomi μιλαμε. Παντα θα χει στα σκαρια μια επομενη συσκευη... αν περιμενεις συνέχεια την καλυτερη απλά δεν παιρνεις ποτέ συσκευη :lol:. Και ολα αυτα χωρις να ξέρουμε αν θα έχει τον samsung ή sony αισθητηρα. Κατα τα αλλα να πω οτι μια χαρα τα πάει και αυτός με gcam. Σας λεω με σιγουρια οτι με gcam τρωει πολλες ναυαρχιδες ;) . Είναι τετοιο το επίπεδο που χει φτάσει που δυσκολευομαι να πιστεψω οτι θα χει καλυτερα αποτελεσματα ο sony (με gcam).

Καλά πάντα μιλάμε για κάποιον που δε βιάζεται να αλλάξει τηλέφωνο. Αν βιαζομουν θα το είχα πάρει ήδη. Αλλά κάποιος που θέλει απλά να κάνει μια αναβάθμιση και έχει το χρόνο αξίζει να περιμένει. Άλλωστε αυτονόητο ότι όταν βγει το 7s θα ξεκινάει η κατασκευή του 8 και πάει λέγοντας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλά πάντα μιλάμε για κάποιον που δε βιάζεται να αλλάξει τηλέφωνο. Αν βιαζομουν θα το είχα πάρει ήδη. Αλλά κάποιος που θέλει απλά να κάνει μια αναβάθμιση και έχει το χρόνο αξίζει να περιμένει. Άλλωστε αυτονόητο ότι όταν βγει το 7s θα ξεκινάει η κατασκευή του 8 και πάει λέγοντας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν μη τι αλλο θα πεσει και αλλο η τιμη του απλου 7. ;)

Link to comment
Share on other sites

με τα πολλά άργησα κι εγώ να κάνω την κίνηση και τώρα μόλις είδα ότι βγάζει ένα παρόμοιο η sam με το Α50

 

μιλάμε πάντα για την έκδοση με τα 128g

 

είναι λίγο πιο ακριβό, αλλά αξίζει λέτε να πάω στην σάμι που έχω παρατήσει εδώ και χρόνια;

 

πιο καθαρό λογισμικό ποια από τις 2 έχει;

 

ή να περιμένω αυτό το 7s που λέτε πιο πάνω;

 

ευχαριστώ

Η οικονομικη διαφορα ειναι μεγαλη φιλε,120 ευρο ειναι σεβαστο νουμερο σε αυτην την κατηγορια τιμης.

Εαν θες καλυτερη καμερα παρε το 7 τωρα.....:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαντάζομαι θα είναι το pro για τη παγκόσμια αγορά, η τουλάχιστον ένα σαν το pro με πραγματικό 48αρι αισθητήρα. Οπότε καλά κάναμε και περιμέναμε τελικά. Eδω και τα πρώτα δείγματα φωτογραφίας και σε low light

https://www.indiatoday.in/technology/news/story/redmi-note-7s-48mp-camera-samples-show-superb-low-light-detailed-daylight-photos-1527058-2019-05-17

Και αυτο 48αρι εχει,ο επεξεργαστης ζοριζεται....για εμενα με την gcam δεν υπαρχει λογος αναμονης,και την διαφορα στα οικονομικα σουβλακια και μπυρες!:)

Θα τρως για καιρο σουβλακια.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά η μπαταρία δεν με ικανοποιεί.

 

 

Τι να πω...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά η μπαταρία δεν με ικανοποιεί.

 

 

Τι να πω...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι είχες πριν από αυτό;;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά η μπαταρία δεν με ικανοποιεί.

 

 

Τι να πω...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν γινεσαι και λιγο πιο συγκεκριμενος φιλε?

Τι εννοεις?

8-9 ωρες sot ειναι λιγο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσω κι εγώ... Όταν το έχεις με WiFi και δεν το σκαλίζεις όπως αυτή τη στιγμή εγώ , έχει φτάσει τις 4 μέρες με 7.5 ώρες SOT και έχω και 9 % με μια κάρτα Sim.

Αν όμως είσαι με 4g και το σήμα μέτριο προς κακό με ίδιες ώρες SOT μέρα στο τσακ αν θα βγει.

Στο ίδιο σημείο όμως το redmi note 4 με τρία χρόνια στη πλάτη και δύο ενεργές σιμ βγάζει άνετα 9 ώρες sot και μέρα.

Κάτι παίζει για μένα εκεί... Βέβαια θα πείτε το 4 έχει 5.5 ιντσες οθόνη και αυτό 6.3...

Πάντως συμφωνώ με τον Κώστα ότι οι 8-9 ώρες είναι αρκετές αν και αυτό είναι γνώμη μου και οι ανάγκες του καθενός διαφορετικές.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει 7.5 ώρες sot με 4 μέρες αναμονή πρέπει να είναι η εξαίρεση. Εμένα τόσο βγάζει σε 2 μέρες στη καλύτερη (με μεικτή χρήση). Όχι ότι είναι μικρή. Μπόμπα είναι. :)

 

Κατά τα άλλα δεν νομίζω να φτάσει χρόνους rn4x λόγω soc και μεγέθους οθόνης. Παραμένει όμως πολύ δυνατή αυτονομία και μου φαίνεται περίεργο να φαίνεται σε κάποιον μικρή. Ίσως θέλει μερικές μέρες ακόμα στρώσιμο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια,ενα που εχω δωσει σε ανιψιό μου 17 ετων βγαζει 1,5 μερα.......καταλαβαινετε τι σκίσιμο τρωει....:lol:

Δεν κανουν αλλη δουλεια........πολυ καλη η μπαταρια του,για εμενα τουλαχιστον.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στη παρέα σας, είμαι στο στήσιμο, χορταστική οθόνη προς το παρών μετά το iPhone 6s :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στη παρέα σας, είμαι στο στήσιμο, χορταστική οθόνη προς το παρών μετά το iPhone 6s :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλώς ήρθες στην παρέα, είναι φοβερή συσκευή με καλή μπαταρία και κάμερα, μπορείς να περάσεις και gcam σαν απλό app και να την εκτοξεύσεις σε απόδοση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα;

 

Καμία φορά μπορεί να μείνει στο επιπεδο φωτεινότητας και να μην αλλάζει από τυχόν αλλαγές συνθηκων. Συνήθως διορθώνεται οταν σύρεις από πάνω την κουρτίνα. Μερικές σπάνιες φορές μπορεί να χρειαστεί να σβήσεις και να ανάψεις την οθόνη.

 

Το έχει παρατηρήσει άλλος; Είμαι στην 10.3.5.0 (official global).

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όχι, είναι νωρίς βέβαια :) Το 4x4 grid της αρχικής οθόνης δεν αλλάζει; Να βάλω περισσότερα εικονίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όχι, είναι νωρίς βέβαια :) Το 4x4 grid της αρχικής οθόνης δεν αλλάζει; Να βάλω περισσότερα εικονίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε poco launcher. Της xiaomi είναι. Θα με θυμηθείς

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε poco launcher. Της xiaomi είναι. Θα με θυμηθείς

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Θύμησέ μου, δουλεύει και double tap για κλείδωμα οθόνης; Αυτή τη στιγμή βέβαια το χω στήσει με nova launcher (prime)

Link to comment
Share on other sites

Θύμησέ μου, δουλεύει και double tap για κλείδωμα οθόνης; Αυτή τη στιγμή βέβαια το χω στήσει με nova launcher (prime)

Αστο μια χαρα ειναι με τον nova,και σε πολλες συσκευες μου αυτον εχω.

Πολλες επιλογες να κανεις οτι θες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αστο μια χαρα ειναι με τον nova,και σε πολλες συσκευες μου αυτον εχω.

Πολλες επιλογες να κανεις οτι θες.

 

Πιο πολύ ενημερωτικά ρώτησα για φιλους :)

 

Εννοείται ότι δεν αλλάζω. Ειδικά τώρα που το χω και στήσει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει double tap to sleep . Εννοείται καλυτερος ο nova. Κι εγώ nova έχω απλά το πρότεινα στον φίλο που δεν έχει τίποτα. Ο nova δεν είναι και free

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

O poco launcher νομίζω παίρνει και τα εικονίδια του εκάστοτε θέματος. Ο νόβα όχι

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όχι, είναι νωρίς βέβαια :) Το 4x4 grid της αρχικής οθόνης δεν αλλάζει; Να βάλω περισσότερα εικονίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θύμησέ μου, δουλεύει και double tap για κλείδωμα οθόνης; Αυτή τη στιγμή βέβαια το χω στήσει με nova launcher (prime)
Με poco launcher έχεις και double tap to sleep

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές δεν μου δουλεύει το double tap για κλείδωμα οθόνης και μου ζητάει να ξαναδηλώσω τον προεπιλεγμένο launcher.

Όσοι το δουλεύουν με nova launcher (prime) έχουν παρατηρήσει κάτι τέτοιο ή μόνο σε μένα το κάνει;

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές δεν μου δουλεύει το double tap για κλείδωμα οθόνης και μου ζητάει να ξαναδηλώσω τον προεπιλεγμένο launcher.

Όσοι το δουλεύουν με nova launcher (prime) έχουν παρατηρήσει κάτι τέτοιο ή μόνο σε μένα το κάνει;

 

Το εβαλες αυτοματη εναρξη το app του nova ?

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλες αυτοματη εναρξη το app του nova ?

Το έβαλα, ελπίζω να μην το ξανακάνει.

Ευχαριστώ.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αγοράσει φορτιστή quick charge 4;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αγοράσει φορτιστή quick charge 4;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά κάπου διάβασα νομίζω εδώ στο my phone ότι έχει παρατηρηθεί πρόβλημα με φορτίστες blitzwolf και συσκευή xiaomi. Δε ξερω κατά πόσο ισχύει ( δύσκολο μου φαίνεται) αλλά εγώ θα το απέφευγα καλού κακού

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αγοράσει φορτιστή quick charge 4;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ με qc3 το χω δοκιμάσει μόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έβαλα, ελπίζω να μην το ξανακάνει.

Ευχαριστώ.

 

Σε ότι συσκευή με miui είχα μου το έκανε και μένα αυτό το πρόβλημα. Αλλά με το που το έβαζα αυτόματη εναρξη δεν το ξαναέκανε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...