Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α τέλος το Redmi Note 7?

που πήγες?

 

Προσωρινα σε ενα mi a3 που το χα και περιεργεια και μετα βλέπω. Λογικά oneplus 7 θα καταληξω με τις τιμες που χει πλεον στα κινεζομάγαζα. Εκτος αν παιξει καμια δελεαστική προσφορά το Mi9t pro.

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλές εφαρμογές έχω πρόβλημα με τον ήχο!όταν ερχεται ειδοποίηση από κάποια εφαρμογή δεν χτυπάει το κινητό, ούτε το εμφανίζει ό,τι κάτι ήρθε!παρά μόνο το βλέπω όταν τραβάω την μπάρα προς τα κάτω!διάβασα ότι με τα xiaomi πρέπει να ενεργοποιώ κάποιες άδειες για να δουλέψουν!μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια, έχω το κινητό εδώ και κανένα 15ημερο, πρέπει να δώσω άδειες σε κάθε εφαρμογή χωριστά; Σημειωτέον ότι έρχομαι από redmi Note 3 με miui 10, android 6, με το οποίο δεν είχα τέτοια προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλές εφαρμογές έχω πρόβλημα με τον ήχο!όταν ερχεται ειδοποίηση από κάποια εφαρμογή δεν χτυπάει το κινητό, ούτε το εμφανίζει ό,τι κάτι ήρθε!παρά μόνο το βλέπω όταν τραβάω την μπάρα προς τα κάτω!διάβασα ότι με τα xiaomi πρέπει να ενεργοποιώ κάποιες άδειες για να δουλέψουν!μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Άν πάς Ρυθμίσεις-->Οθόνη κλειδώματος&ασφάλεια--> Σύνθετες ρυθμισεις και πάς στην οθόνη κλειδώματος και βάλεις προβολή όλων των ειδοποιήσεων δεν φτιάχνει η κατάσταση; ή πρίν μπείς στις σύθετες ρυθμίσεις τσέκαρε αν έχεις ενεργοποιημένο το ''Ενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις''

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια, έχω το κινητό εδώ και κανένα 15ημερο, πρέπει να δώσω άδειες σε κάθε εφαρμογή χωριστά; Σημειωτέον ότι έρχομαι από redmi Note 3 με miui 10, android 6, με το οποίο δεν είχα τέτοια προβλήματα.

...android 6....

Που το θυμήθηκες αυτο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Άν πάς Ρυθμίσεις-->Οθόνη κλειδώματος&ασφάλεια--> Σύνθετες ρυθμισεις και πάς στην οθόνη κλειδώματος και βάλεις προβολή όλων των ειδοποιήσεων δεν φτιάχνει η κατάσταση; ή πρίν μπείς στις σύθετες ρυθμίσεις τσέκαρε αν έχεις ενεργοποιημένο το ''Ενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις''
Εμένα έφτιαξε με το δεύτερο, στα αγγλικά "Show icons for incoming notifications". Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Προσωρινα σε ενα mi a3 που το χα και περιεργεια και μετα βλέπω. Λογικά oneplus 7 θα καταληξω με τις τιμες που χει πλεον στα κινεζομάγαζα. Εκτος αν παιξει καμια δελεαστική προσφορά το Mi9t pro.

 

πως το βλεπεις συγκριτικα με το 7?

(οθονη κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το viber που ειπε ενα παιδι πιο πανω μου το κανει κ μενα..αλλα το κανει μονο στο note 7 , στις αλλες συσκευες δεν το κανει...μηπως δεν φταιει το viber τελικα?
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλές εφαρμογές έχω πρόβλημα με τον ήχο!όταν ερχεται ειδοποίηση από κάποια εφαρμογή δεν χτυπάει το κινητό, ούτε το εμφανίζει ό,τι κάτι ήρθε!παρά μόνο το βλέπω όταν τραβάω την μπάρα προς τα κάτω!διάβασα ότι με τα xiaomi πρέπει να ενεργοποιώ κάποιες άδειες για να δουλέψουν!μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

επίσης πάνε από διαχείριση εφαρμογών σε κάθε εφαρμογή που σε ενδιαφέρουν οι ειδοποιήσεις της και ενεργοποίησε την "αυτόματη έναρξη" και από την εξοικονόμηση... βάλε "χωρίς περιορισμούς"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το gps και το εικονίδιο του καιρού που δεν αναγνωρίζει την τρέχουσα τοποθεσία πως ρυθμίζεται ;
Link to comment
Share on other sites

Και για τους μη ρουτ έχω την εντύπωση πως μπορεί να γίνει με εντολή από το macrodroid.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτη την εντολη την εχουμε?λειτουργει?

Link to comment
Share on other sites

πως το βλεπεις συγκριτικα με το 7?

(οθονη κλπ)

 

Επειδή μου κάναν παρόμοια ερώτηση δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7909542#post7909542

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η gcam περνιεται ευκολα?

Ποια απο τις εκδοσεις που προτεινονται ειναι η καλυτερη για καποιον που δεν θελει να επεμβαινει σε ρυθμισεις? (ουσιαστικα να ειναι αυτοματη η ρυθμιση για καθε φωτογραφια απο την εφαρμογη)

Σε ποια σελιδα του θεματος αναφερονται?

Link to comment
Share on other sites

Ok! Ποια βγαζει τις καλυτερες φωτογραφιες, χωρις να παιζουμε με ρυθμισεις καθε φορα?

 

Τα γραφω όλα αναλυτικα στο post. Διαβασε και δες ποια σου ταιριάζει καλύτερα ;):)

 

Δες το link updated οδηγος gcam. Οι ρυθμισεις ειναι φιξ για την καθε προταση.

Link to comment
Share on other sites

αυτη την εντολη την εχουμε?λειτουργει?
Δες στα templates και γράψε στην αναζήτηση πάνω πάνω charge και θα σου βγάλει διάφορα. Τροποποίησε αν θες το 100% σε 90% ή όσο θες εσύ και...... λειτουργεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην γελάσετε. Κατέβασα την πρώτη gcam και κάνω δοκιμέςμε την οικογένεια; Γιατί όμως μας βγάζει ανάποδα; Δηλαδή εγώ είμαι αριστερά και η γυναίκα δεξιά και μετά πάω στη φωτό και μας έχει αντιθετα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην γελάσετε. Κατέβασα την πρώτη gcam και κάνω δοκιμέςμε την οικογένεια; Γιατί όμως μας βγάζει ανάποδα; Δηλαδή εγώ είμαι αριστερά και η γυναίκα δεξιά και μετά πάω στη φωτό και μας έχει αντιθετα

Για την μπροστα μαλλον μιλας,εχει επιλογη να το γυρισεις.

Αλλα κοιτα το λογο αυτο με την Κυρια σου........:lol:(πλακιτσα.....:p)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για την μπροστα μαλλον μιλας,εχει επιλογη να το γυρισεις.

Αλλα κοιτα το λογο αυτο με την Κυρια σου........:lol:(πλακιτσα.....:p)

 

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη στις gcam. Τουλαχιστον οχι σε αυτές που εχω ανεβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη στις gcam. Τουλαχιστον οχι σε αυτές που εχω ανεβάσει.

 

Άρα το κάνει και σε εσένα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Άρα το κάνει και σε εσένα αυτό;

 

Ναι. Και κανονικά από τη φορά που δε τραβάει αυτή είναι η πραγματική φωτογραφία. Άλλο αν εμείς θέλουμε να κάνουμε καθρέφτη. Φαντάσου πως θα έβγαινες αν σε έβγαζε από απέναντι κάποιος φωτογράφος. Βγαίνει από τη φορά που σε "κοιτάει"

 

Αν ενοχλεί πολύ μπορείς με γρήγορη επεξεργασία να την περιστρέψεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και κανονικά από τη φορά που δε τραβάει αυτή είναι η πραγματική φωτογραφία. Άλλο αν εμείς θέλουμε να κάνουμε καθρέφτη. Φαντάσου πως θα έβγαινες αν σε έβγαζε από απέναντι κάποιος φωτογράφος. Βγαίνει από τη φορά που σε "κοιτάει"

 

Αν ενοχλεί πολύ μπορείς με γρήγορη επεξεργασία να την περιστρέψεις

 

Όπως το λες έχεις δίκιο. Μας βγάζει και λίγο ηλιοκαμμενους :). Αυτό είναι θέμα ρυθμίσεων; Πάντως η ευκρίνεια κορυφαία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...