Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα πως κυκλοφόρησε η gcam 7.0 όπου μπορεί να μπει και στο redmi note 7. Έχει κανείς ασχοληθεί με αυτό; Αν είναι πχ καλύτερη;

 

Την δοκιμάζω αυτό το καιρό. Θα την έλεγα διαφορετική. Όχι καλύτερη. Ίσως προτιμότερη για κάποιους. Θα επανέλθω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σε 7αρι φίλου, όταν τον καλούν στο mesentzer, με βιντεοκλήση, δεν βλέπει τον συνομιλητή του.. Όταν καλεί αυτός, είναι οκ! Τι κουλό είναι αυτό; Ξέρει κανείς;

Ευχαριστώ

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω την έκδοση 10.3.6.0 MIUI πότε θα πάρω την επόμενη; Έχω την PFGEUXM που λογικά είναι η ευρωπαική global και όχι η παγκόσμια..

 

Όταν και αν βγει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω την έκδοση 10.3.6.0 MIUI πότε θα πάρω την επόμενη; Έχω την PFGEUXM που λογικά είναι η ευρωπαική global και όχι η παγκόσμια..

Καλύτερα που δεν βγήκε για μας. Και εγώ έχω PFGEUXM. Η επόμενη που έχει βγει για την Global τρώει τη μπαταρία με γοργό ρυθμό όπως γράφουν...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πως κυκλοφόρησε η gcam 7.0 όπου μπορεί να μπει και στο redmi note 7. Έχει κανείς ασχοληθεί με αυτό; Αν είναι πχ καλύτερη;

γραφεις #gcam στο https://t.me/LavenderOfficial

ή

γραφεις #gcamlavender στο https://t.me/RedmiNote7ProPhotography/

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμάζω αυτό το καιρό. Θα την έλεγα διαφορετική. Όχι καλύτερη. Ίσως προτιμότερη για κάποιους. Θα επανέλθω σύντομα.
Η τελευταία v2 δείχνει να είναι πολύ κοντά στην δική σου με φοβερές λεπτομέρειες και φυσικότητα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζω το δικό μου rn7 βγάζει το εικονίδιο γρήγορης φόρτισης κ το γράφει κιόλας.. Φορτίζω της γυναίκας κ δεν βγάζει εικονίδιο ούτε λέει γρήγορη φόρτιση... Από κάπου ρυθμίζεται αλλά δεν θυμάμαι που..??
Link to comment
Share on other sites

Με δεν έχει ταχυφορτιστη το rn7.

Εσένα πως σου βγάζει ταχεία φόρτιση;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με δεν έχει ταχυφορτιστη το rn7.

Εσένα πως σου βγάζει ταχεία φόρτιση;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Έχω έναν blitzwoif qc3 με αυτόν φορτίζω...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. γιατι ενώ όλοι ειναι μεχρι 10.3.12 εμεισ έχουμε μείνει στήν 10.3.6 ακομα?? Θα παμε με την μια 11???
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία v2 δείχνει να είναι πολύ κοντά στην δική σου με φοβερές λεπτομέρειες και φυσικότητα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με παραπάνω όμως θόρυβο. Για αυτό λέω διαφορετική. Ίσως κάποιος να την προτιμήσει. Περιμένω να βγει έκδοση με denoise να παίξω. ;)

 

Βασικά μίλαγα για την 1.1 αλλά δεν νομίζω να χουν μεγάλες διαφορές. Θα το δω όταν έχω χρόνο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω βάλει μερικές εφαρμογές να είναι κλειδωμένες και να τρέχουν στο παρασκήνιο (με την κλειδαριά) αλλά πολλές φορές όταν πατάω την εκκαθάριση μνήμης εξαφανίζονται και πρέπει να τις ανοίξω εκ νέου.

Γιατί γίνεται αυτό; Μήπως πρέπει να έχω ενεργοποιημένη και την αυτόματη έναρξη; Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

 

Υ.Γ να σημειωθεί πως τις εν λόγω εφαρμογές τις έχω χωρίς προορισμούς.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχουμε κάτι για αυτό ρε παιδιά; Υποτίθεται πως πρέπει να μένουν στο παρασκήνιο έτσι δεν είναι; Το χρειάζομαι περισσότερο για την εφαρμογή macrodroid.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάτι για αυτό ρε παιδιά; Υποτίθεται πως πρέπει να μένουν στο παρασκήνιο έτσι δεν είναι; Το χρειάζομαι περισσότερο για την εφαρμογή macrodroid.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γενικα για εφαρμογές που θες να μενουν στο background πρέπει το λιγοτερο να εχει ενεργη την αυτόματη έναρξη. Απο εκει και περα μπορεις να το εξαιρεσεις απο την εξοικονομηση και στη χειροτερη να του βαλεις και λουκετάκι (αν για καποιο λογο πατάς συχνα εκκαθάριση). Αλλα γιατι να καθαρίζεις το background? Αυτο ειναι κακή πρακτική γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα για εφαρμογές που θες να μενουν στο background πρέπει το λιγοτερο να εχει ενεργη την αυτόματη έναρξη. Απο εκει και περα μπορεις να το εξαιρεσεις απο την εξοικονομηση και στη χειροτερη να του βαλεις και λουκετάκι (αν για καποιο λογο πατάς συχνα εκκαθάριση). Αλλα γιατι να καθαρίζεις το background? Αυτο ειναι κακή πρακτική γενικά.
Ανοίγω πολλές εφαρμογές και όταν κάνω εκκαθάριση εκκαθαρίζει 200mb περίπου.

Εκτός από 5-6 εφαρμογές που τις χρησιμοποιώ συχνά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω πολλές εφαρμογές και όταν κάνω εκκαθάριση εκκαθαρίζει 200mb περίπου.

Εκτός από 5-6 εφαρμογές που τις χρησιμοποιώ συχνά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και γιατί το θεωρείς καλό αυτό;

 

Ελεύθερη ram = άχρηστη ram

 

Προσωπικά δεν πατάω ποτέ εκκαθάριση και το αφήνω μόνο του το λογισμικό να τα διαχειρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί το θεωρείς καλό αυτό;

 

 

 

Ελεύθερη ram = άχρηστη ram

 

 

 

Προσωπικά δεν πατάω ποτέ εκκαθάριση και το αφήνω μόνο του το λογισμικό να τα διαχειρίζεται.

Το θέμα είναι όταν φτάσει το OS να την σκοτώνει είναι ενα είδους lag ουσιαστικά σκοτώνει όταν πας να ανοίξεις την εφαρμογή και δεν έχει που να την φορτώσει, σαν συνέπεια είναι χρονοβόρα διαδικασία. Μαι ο χρήστης το αντιλαμβάνεται σαν λοξιγκα.

Το ιδανικότερο είναι και στην μνήμη να παραμένουν και ελεύθερη να έχει, δλδ θέλουμε μπόλικη ram απλά

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όταν φτάσει το OS να την σκοτώνει είναι ενα είδους lag ουσιαστικά σκοτώνει όταν πας να ανοίξεις την εφαρμογή και δεν έχει που να την φορτώσει, σαν συνέπεια είναι χρονοβόρα διαδικασία. Μαι ο χρήστης το αντιλαμβάνεται σαν λοξιγκα.

Το ιδανικότερο είναι και στην μνήμη να παραμένουν και ελεύθερη να έχει, δλδ θέλουμε μπόλικη ram απλά

 

Σωστό αλλά που βοηθάει αυτο με τη χρήση του φίλου που κάνει μόνος του εκκαθάριση;

 

Τεσπα. Καλό είναι να μην κάνει εκκαθάριση. Εκτός αν το αφήσει πολλές ώρες αχρησιμοποίητο το κινητό και θέλει να μειώσει το battery drain.

Link to comment
Share on other sites

Στο Android αφηνουμε το λειτουργικο να διαχειριστή της εφαρμογες,δεν υπαρχει λογος να κανουμε εμεις κινησεις.

Ακομα και την μπαταρια θα κρινει και θα διαχειριστη αναλογα,εκτος εαν εχουμε μια πολυ κακογραμενη rom,η καποιο apk ειναι....ατακτο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς που λέει ο Κώστας.

Δεν τίθεται θέμα στη μπαταρία εκτός εάν η εφαρμογή είναι "άτακτη" καταναλώνει background.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σε 7αρι φίλου, όταν τον καλούν στο mesentzer, με βιντεοκλήση, δεν βλέπει τον συνομιλητή του.. Όταν καλεί αυτός, είναι οκ! Τι κουλό είναι αυτό; Ξέρει κανείς;

Ευχαριστώ

 

Παλικάρια, μπορούμε να κάνουμε κάτι με αυτό; ο κουμπάρος μου είναι έτοιμος να το σαλτάρει....και του το είχα προτείνει εγώ να το πάρει.

(έχω το 6 εγώ)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια, μπορούμε να κάνουμε κάτι με αυτό; ο κουμπάρος μου είναι έτοιμος να το σαλτάρει....και του το είχα προτείνει εγώ να το πάρει.

 

(έχω το 6 εγώ)

Απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά της εφαρμογής, προσοχή να δώσει όλες τις απαραίτητες άδειες σε κάμερες μικρόφωνα όταν του ζητηθούν κατά την έναρξη της βιντεοκλήσης
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά της εφαρμογής, προσοχή να δώσει όλες τις απαραίτητες άδειες σε κάμερες μικρόφωνα όταν του ζητηθούν κατά την έναρξη της βιντεοκλήσης

 

Εννοείται ότι έγιναν αυτά και Τζιφός....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Με adaptive battery στο off, το standby drain είναι πολύ καλύτερο. Από τις 12 μέχρι τις 7 το πρωί έχασε 3%. Επιπλέον παρατήρησα ότι μπαίνει κανονικά σε deep doze, πράγμα που παλιότερα σπάνια έκανε μεταπήδηση από light doze σε deep τις νύχτες.

Υ.Σ και με σήμα χάλια 1e960d73aa424757e39f2674421ef6b0.jpg4af4815abe22d250c4a92115df6d323c.jpg

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ποια ει άι η τελευταία λειτουργική gcam? Θέλω να την βάλω στο κινητό του γιου μού

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ποια ει άι η τελευταία λειτουργική gcam? Θέλω να την βάλω στο κινητό του γιου μού

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλες είναι λειτουργικές ,το θεμα είναι τι θέλεις ,στην πρώτη σελίδα έχει κάποιες ,πας και διαλέγεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...