Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα έχανε σε 2% την ώρα σε standby, βέβαια έκανα ατσαλο setup καθώς πρώτη φορά σε miui, πέρασα και από το προηγούμενο κινητό μέσω backup, οπότε το ξενασετάρησα από την αρχή καθαρό και τώρα χάνω το 8ωρο 4-5% με διπλή sim και χάλια σήμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι από τις αγγελίες όλο κάτι περίεργο έχουν;;;Απλά σε ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το πάρω από εκεί;;;Πρέπει κάτι να προσέξω,η να ρωτήσω τον πωλητή;;;Αλλιώς θα ψάξω σε Σκρουτζ Best Pice κλπ...

Δεν έχω ασχοληθεί με Xiaomi ιδιαίτερα,γι'αυτό ρωτάω... Ευχαριστώ

 

Εννοώ ότι, κάποιοι πωλητές δεν βάζουν τιμή αλλά 1€, κάποιοι άλλοι πουλάνε διαφορετικό χρώμα (πχ μπλε) ενώ θέλω μαύρο κλπ.

Σε έναν απ' αυτούς προσπάθησα να στείλω μήνυμα και βγήκε απάντηση ότι δεν δέχεται μηνύματα!

Έστειλα ερώτηση αλλά δεν πήρα απάντηση.

Γενικά, νομίζω ότι η αγορά του συγκεκριμένου νέου κινητού, ως μεταχειρισμένου, δεν είναι η καλλίτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι, κάποιοι πωλητές δεν βάζουν τιμή αλλά 1€, κάποιοι άλλοι πουλάνε διαφορετικό χρώμα (πχ μπλε) ενώ θέλω μαύρο κλπ.

Σε έναν απ' αυτούς προσπάθησα να στείλω μήνυμα και βγήκε απάντηση ότι δεν δέχεται μηνύματα!

Έστειλα ερώτηση αλλά δεν πήρα απάντηση.

Γενικά, νομίζω ότι η αγορά του συγκεκριμένου νέου κινητού, ως μεταχειρισμένου, δεν είναι η καλλίτερη επιλογή.

Προσωπικη και εμπειρική αποψη το παρακατω σχολιο.

Σε οτι εχει να κανει με το παραπανω,στα μεταχ/να καλο ειοναι να προτιμήσουμε αγορα απο Ελληνικο καταστημα με 2 χρονια εγγυηση,δεν θα προτεινα σκρουτζομαγαζο,μην πεσετε να με φατε παλι,και ειδικα απο insomnia προσεχουμε ο πωλητης ναι εχει πολλες αξιολογησεις,πανω απο 70-80 θα ελεγα σιγουρα.

Και εαν τυχεται σε προσφορες τσιμπατε τα.....στα 200 καλα ειναι.

2 τεμαχια τα πηρα παλι σημερα.....:p

2-myphone.jpg

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

"πανω απο 70-80 θα ελεγα σιγουρα"

 

Αυτος δεν ειναι πωλητης αυτο ειναι καταστημα :P

Εαν ψαχνεις αξιόπιστο πωλητη εκει πας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη και εμπειρική αποψη το παρακατω σχολιο.

Σε οτι εχει να κανει με το παραπανω,στα μεταχ/να καλο ειοναι να προτιμήσουμε αγορα απο Ελληνικο καταστημα με 2 χρονια εγγυηση,δεν θα προτεινα σκρουτζομαγαζο,μην πεσετε να με φατε παλι,και ειδικα απο insomnia προσεχουμε ο πωλητης ναι εχει πολλες αξιολογησεις,πανω απο 70-80 θα ελεγα σιγουρα.

Και εαν τυχεται σε προσφορες τσιμπατε τα.....στα 200 καλα ειναι.

2 τεμαχια τα πηρα παλι σημερα.....:p

 

Καλές και χρήσιμες οι συμβουλές σου και, μάλλον, σ' αυτή τη λύση καταλήγω, αλλά αν συνεχίσεις με το ρυθμό αυτό, ,,, δεν θα μείνει κανένα για εμάς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα και ένα camera ring από ebay. Έχει κανείς εμπειρία; Κάνουν δουλειά;

link αν θέλετε για ring και προστατευτικό τζαμάκι.

Edited by fiwi
Link to comment
Share on other sites

δώστε link αν θέλετε για ring και προστατευτικό τζαμάκι.

Κατι τετοιο?

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=xiaomi+redmi+note+7+camera+ring&_sacat=0

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη και εμπειρική αποψη το παρακατω σχολιο.

Σε οτι εχει να κανει με το παραπανω,στα μεταχ/να καλο ειοναι να προτιμήσουμε αγορα απο Ελληνικο καταστημα με 2 χρονια εγγυηση,δεν θα προτεινα σκρουτζομαγαζο,μην πεσετε να με φατε παλι,και ειδικα απο insomnia προσεχουμε ο πωλητης ναι εχει πολλες αξιολογησεις,πανω απο 70-80 θα ελεγα σιγουρα.

Και εαν τυχεται σε προσφορες τσιμπατε τα.....στα 200 καλα ειναι.

2 τεμαχια τα πηρα παλι σημερα.....:p

2-myphone.jpg

 

Γιατι τα παιρνεις δυο,δυο?Τα ζευγαρωνεις??:lol::lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

link αν θέλετε για ring και προστατευτικό τζαμάκι.

 

Επειδη ειναι αγνωστη η ποιότητα θα σας πρότεινα να βάλετε μονο το ring.

Με το τζαμάκι ίσως χάσετε σε οξύτητα ή να έχετε περισσότερο flare.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τα παιρνεις δυο,δυο?Τα ζευγαρωνεις??:lol::lol:

To ενα δωρο......:cool:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks και για τζαμάκι για την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Που το ειδες εσυ οτι δεν λειτουργει φιλε?:blink:

εχεις τη συσκευη?

 

εγω την είχα κάνα 3 βδομαδο είχα και εγώ το ίδιο θέμα (και αρκετά άλλα) αλλα εμένα δεν με ενόχλησε καθώς κάνω χρηση μονο bluetooh btw μετά από κάποιο update λύθηκε και το άλλο από οτι βλέπω όπως και στο frankenstain mi a2 και εδώ παίζουν 500 παραλλαγές στο hardware

Link to comment
Share on other sites

εγω την είχα κάνα 3 βδομαδο είχα και εγώ το ίδιο θέμα (και αρκετά άλλα) αλλα εμένα δεν με ενόχλησε καθώς κάνω χρηση μονο bluetooh btw μετά από κάποιο update λύθηκε και το άλλο από οτι βλέπω όπως και στο frankenstain mi a2 και εδώ παίζουν 500 παραλλαγές στο hardware

Μάλιστα καταλαβα...

Μάλλον αστειεύεσαι σχετικά με τις παραλλαγές.....αυτό πάλι από πού το συμπερανες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα καταλαβα...

Μάλλον αστειεύεσαι σχετικά με τις παραλλαγές.....αυτό πάλι από πού το συμπερανες?

οταν λεω παραλλαγες

5 6 προμηθευτες για μνημες 5 6 προμηθευτες για camera κλπ

 

αυτό έπαιζε με το mi a2 (Έχω ανοίξει αρκετά ξέρω (προφανώς όχι για αυτόν τον λόγο απλά για εγκυκλοπαιδικούς λόγους τα κρατούσα στην μνημη)

κακό δεν είναι αυτό απλά καποιες φορές για διαφορές παραλλαγές θέλει και διαφορετικό driver calibration σαν αποτέλεσμα αν δεν ασχοληθεί αρκετά η εταιρεία (να ξοδέψει χρόνο και χρήμα δλδ) έχουμε παρομια αποτελέσματα... μια συσκευή παιζει ΤΕΛΕΙΑ άλλη δεν παιζει το ένα άλλη δεν παιζει το άλλο και να βλέπεις ξαφνικά να λύνονται με ενα update.......... η να χαλάνε....

 

παντός η συσκευή για τα λεφτά της ειναι suepr duper να την εχεις για δεύτερη συσκευή .... για πρώτη δυστιχος πρέπει να ακουμπήσεις το ταβάνι..............

 

και τώρα με το πρόγραμμα της wind με της απόσυρσις με 160 ευρώ τσίμπησα ένα για δωράκι στην φίλη μου

Link to comment
Share on other sites

και τώρα με το πρόγραμμα της wind με της απόσυρσις με 160 ευρώ τσίμπησα ένα για δωράκι στην φίλη μου

 

Ποιο είναι αυτό το πρόγραμμα;

Έχεις link;

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω παραλλαγες

5 6 προμηθευτες για μνημες 5 6 προμηθευτες για camera κλπ

 

αυτό έπαιζε με το mi a2 (Έχω ανοίξει αρκετά ξέρω (προφανώς όχι για αυτόν τον λόγο απλά για εγκυκλοπαιδικούς λόγους τα κρατούσα στην μνημη)

κακό δεν είναι αυτό απλά καποιες φορές για διαφορές παραλλαγές θέλει και διαφορετικό driver calibration σαν αποτέλεσμα αν δεν ασχοληθεί αρκετά η εταιρεία (να ξοδέψει χρόνο και χρήμα δλδ) έχουμε παρομια αποτελέσματα... μια συσκευή παιζει ΤΕΛΕΙΑ άλλη δεν παιζει το ένα άλλη δεν παιζει το άλλο και να βλέπεις ξαφνικά να λύνονται με ενα update.......... η να χαλάνε....

 

παντός η συσκευή για τα λεφτά της ειναι suepr duper να την εχεις για δεύτερη συσκευή .... για πρώτη δυστιχος πρέπει να ακουμπήσεις το ταβάνι..............

 

και τώρα με το πρόγραμμα της wind με της απόσυρσις με 160 ευρώ τσίμπησα ένα για δωράκι στην φίλη μου

Φιλε δεν υπαρχει εταιρια που να μην προμηθεύεται απο διαφορετικους προμηθευτές υλικα και αξαρτηματα.

Ακομα και η αγαπημενη μηλοεταιρια το εχει κανει κατα επαναληψη.

Το κντακι ειναι vfm αυτην την στιγμη πιστευω,για το ποσο δεν ξερω.

Θα χαρει και η κοπελα σου.:p

Εαν θες κατι καλυτερο ριξε μια ματια στις αγγελιες,εχω κατι ιδιαιτερο......855 τον λενε......

Τωρα αυτο με το εχεις ανοιξει δεν το σχολιαζω,για ευνοητους λογους.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό το πρόγραμμα;

Έχεις link;

τελειοσε

ουσιαστικά πας ενα χαρχάλι συσκευή (αρκεί εξωτερικά να είναι οκ) και εχεις έκπτωση απο την wind 100 ευρώ για συσκευή 200 ευρω και up

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=477838

 

μαζί με μια θήκη βγήκε 160 64 έκδοση (ελληνικό με εγγύηση της inoquest το οποίο ήταν και ζητούμενο αφου πάει για δωράκι)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

τελειοσε

ουσιαστικά πας ενα χαρχάλι συσκευή (αρκεί εξωτερικά να είναι οκ) και εχεις έκπτωση απο την wind 100 ευρώ για συσκευή 200 ευρω και up

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=477838

 

μαζί με μια θήκη βγήκε 160 64 έκδοση (ελληνικό με εγγύηση της inoquest το οποίο ήταν και ζητούμενο αφου πάει για δωράκι)

Αστο ρομπα εγιναν παλι εκει στην γουιντ.....τους κραξανε και τα πεταλα.........ολο παπαντζες πια......απιστευτοι ειναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο μενου μπαταρία και απόδοση που έχει μια επιλογή χρήση προσαρμοστικης μπαταρίας την έχετε ενεργή ή όχι;

Ενεργη ειναι απο το εργοστασιο,δεν την εχω αλλαξει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αστο ρομπα εγιναν παλι εκει στην γουιντ.....τους κραξανε και τα πεταλα.........ολο παπαντζες πια......απιστευτοι ειναι.

 

αστο εμενα το λες............ ειχα παει σε τοσα και τόσα καταστήματα σε ενα βρήκα άκρη... ευτυχώς δεν λες....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με την εξοικονομηση ενεργη εχασε 1% σε 8ωρες.
Πού το ενεργοποιείς αυτό;

 

Παιδιά μια βοήθεια για τον ήχο κλήσης που ίσως δε καταλαβαίνω. Καμιά φορά που θέλω να παίξω παιχνίδι και χαμηλώνω από τα πλάγια κουμπιά τον ήχο, αυτό αυτόματα χαμηλώνει και την ένταση του ήχου κλήσης. Τώρα πχ που είμαι εντός ρυθμίσεων, χαμηλώνω από πλάγια και δε χαμηλώνει και η μπάρα του ήχου κλήσης. Δε καταλαβαίνω υπό ποιες προϋποθέσεις κάνει αυτό το διαχωρισμό; Χάνω κάτι;

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πού το ενεργοποιείς αυτό;

 

Παιδιά μια βοήθεια για τον ήχο κλήσης που ίσως δε καταλαβαίνω. Καμιά φορά που θέλω να παίξω παιχνίδι και χαμηλώνω από τα πλάγια κουμπιά τον ήχο, αυτό αυτόματα χαμηλώνει και την ένταση του ήχου κλήσης. Τώρα πχ που είμαι εντός ρυθμίσεων, χαμηλώνω από πλάγια και δε χαμηλώνει και η μπάρα του ήχου κλήσης. Δε καταλαβαίνω υπό ποιες προϋποθέσεις κάνει αυτό το διαχωρισμό; Χάνω κάτι;

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Νομιζω δουλεύει κλασσικά όπως σε όλες τις συσκευές. Δηλαδή όταν εχεις ενεργο app (πρωτο παραθυρο, μπροστα) με ηχο, θα χαμηλωσει το multimedia. Αν εισαι στην αρχικη οθόνη ή σε app που δεν εχει multimedia (πχ ρυθμίσεις... app ειναι και αυτο), τότε θα χαμηλώσει τους ηχους κλησεις.

 

Πάντως, την πρωτη φορα που πατας volume button εμφανιζει απλά τη μπάρα. Ισως ειναι πιο βολικό να πατάς στα καπακια τις 3 τελειες απο κάτω και να ρυθμισεις ο ιδιος το multimedia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...