Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανδρεα μπορεις να δεις λιγο τις φωτο που ανεβασα και να με πεις τη γνωμη σου σε παρακαλω?

 

Αυτή εχει μαλλον λιγο χαμηλότερο το noise reduction και λιγο πιο ανοιχτες τις σκιες IMG_20191229_151055_1

 

Μονο αυτο μπορω να καταλαβω...

Link to comment
Share on other sites

Στα δικα μου ματια απο τα 2 ζευγαρια φωτογραφιων, οι πρωτες απο καθε ζευγαρι εχουν πιο φυσικο αποτελεσμα σε σχεση με τις αλλες δυο. και αν ζουμαρω σε ολη την εικονα παλι φαινεται πιο "ομαλο" αποτελεσμα στις πρωτες.

για την ιστορια και μονο, οι πρωτες ειναι με την gcam 7.2.014 και οι δευτερες με την hypercam και το τελευταιο config που ανεβασε ο Βαγγελης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Έχω το εξής πρόβλημα. Ακούω ραδιόφωνο με ακουστικά αλλά όταν προσπαθώ να γυρίσω τον ήχο στο ηχείο δεν γίνεται τίποτα.

Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

Στα δικα μου ματια απο τα 2 ζευγαρια φωτογραφιων, οι πρωτες απο καθε ζευγαρι εχουν πιο φυσικο αποτελεσμα σε σχεση με τις αλλες δυο. και αν ζουμαρω σε ολη την εικονα παλι φαινεται πιο "ομαλο" αποτελεσμα στις πρωτες.

για την ιστορια και μονο, οι πρωτες ειναι με την gcam 7.2.014 και οι δευτερες με την hypercam και το τελευταιο config που ανεβασε ο Βαγγελης.

 

Μάλλον προτιμας χαμηλοτερο θορυβο και λιγοτερο ανοιγμα σκιων.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να ειμαι στη κοντρα ενώ δεν ανεφερα τιποτα για αλλη συσκευη;

Επισης πως γινεται να ζηταω κατι τοσες μερες και να με χετε γραμμενο μη πω που... ενω εγω έχω σκιστεί για όλους σας.

Μετα μου λες οτι δεν παιζουν ταυτοχρονα ενω βασει highland πρεπει να παιζουν.

Και μετα μου πετας ενα ακυρο με 1+ που δεν το ανεφερα ποτε.

 

Σορρυ αλλα πως θες να τα πάρω ολα τα παραπανω; Και ο λογος που το ζητάω δεν ειναι για να δειξω αν ειναι καλυτερη μια gcam που έστησα ΠΡΙΝ 8 ΜΗΝΕΣ με τις τότε gcam αλλα για INFO. Εννοειται πως με το καιρο θα βγαίνουν καλυτερες.

Ok σε τρολαρα αφού αυτό θέλεις να πιστεύεις

 

Εμένα με Android 10 δεν την κάνει εγκατάσταση ούτε και με clone, αν θέλεις με πιστεύεις αν θέλεις όχι.

 

Για το OP ήταν χιούμορ

 

Για την βοήθεια που έχεις δώσει θα ήθελα να σε ευχαριστήσω αλλά για το ύφος και τα γραφόμενα σου θα ήθελα να γυρίσω τον χρόνο πίσω και μην είχα ζητήσει ποτέ την βοήθεια σου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την βοήθεια που έχεις δώσει θα ήθελα να σε ευχαριστήσω αλλά για το ύφος και τα γραφόμενα σου θα ήθελα να γυρίσω τον χρόνο πίσω και μην είχα ζητήσει ποτέ την βοήθεια σου

 

Ενταξει τωρα πραγματικα το τερματισες...

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Έχω το εξής πρόβλημα. Ακούω ραδιόφωνο με ακουστικά αλλά όταν προσπαθώ να γυρίσω τον ήχο στο ηχείο δεν γίνεται τίποτα.

Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι ανάλογο?

 

Δε το εχω δουλεψει ποτε το ραδιο, μολις το δοκιμασα και οντως κανει και σε μενα το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δε το εχω δουλεψει ποτε το ραδιο, μολις το δοκιμασα και οντως κανει και σε μενα το ιδιο.
Άμα βάλεις χώρα Ελβετία μήπως δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε το εχω δουλεψει ποτε το ραδιο, μολις το δοκιμασα και οντως κανει και σε μενα το ιδιο.
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Έχω το εξής πρόβλημα. Ακούω ραδιόφωνο με ακουστικά αλλά όταν προσπαθώ να γυρίσω τον ήχο στο ηχείο δεν γίνεται τίποτα.

Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι ανάλογο?

Έχει να κάνει με τα ακουστικά.

Στις γυναίκας μου, που το δοκίμασα

με κάτι μάπα έπαιζε μόνο στο ηχείο, με το που έβαλα του γιο μου τα ακουστικά έπαιξε και στο ηχείο και στα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Άμα βάλεις χώρα Ελβετία μήπως δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειμαι με την τελευταια xtrv της ελληνικης κοινοτητας. δε βλεπω να υπαρχει επιλογη να αλλαξω το region, εκτος κι αν ειναι χαντακωμενο καπου και δε το βρισκω..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την τελευταια xtrv της ελληνικης κοινοτητας. δε βλεπω να υπαρχει επιλογη να αλλαξω το region, εκτος κι αν ειναι χαντακωμενο καπου και δε το βρισκω..
Δεν έχει region η xtrv

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την τελευταια xtrv της ελληνικης κοινοτητας. δε βλεπω να υπαρχει επιλογη να αλλαξω το region, εκτος κι αν ειναι χαντακωμενο καπου και δε το βρισκω..

 

Κάποια περίοδο οι xtrv δεν είχαν region. Οπότε δεν ξέρω αν έχεις.

 

Γράψε στο search των ρυθμίσεων region αν το έχεις σε αγγλική γλώσσα. Στα ελληνικα νομίζω θέλει χώρα..

Link to comment
Share on other sites

Η Ε3 αντικαθιστά του BSG ή αυτήν με τις ρυθμίσεις του Αντρέα;

Όταν κατεβάζεις την Ε3, σου πετάει έξω του Ανδρέα. Τουλάχιστον έτσι συνέβει σ' εμένα.

Του bsg την κράτησε κανονικά.

 

edit: Ανδρέα, πρώτος εγώ θα είχα ανεβάσει συγκριτικά, εκτιμώντας τη βοήθεια που κατά καιρούς μου έχεις προσφέρει.

Αυτό όμως προϋποθέτει να απεγκαταστήσω την Ε3 και να εγκαταστήσω εκ νέου τη fu.

Έχει δίκιο ο vag74. Και οι δύο μαζί δεν παίζουν. Τη δική σου την εξαφάνισε αμέσως μόλις κατέβασα την Ε3.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζεις την Ε3, σου πετάει έξω του Ανδρέα. Τουλάχιστον έτσι συνέβει σ' εμένα.

Του bsg την κράτησε κανονικά.

 

edit: Ανδρέα, πρώτος εγώ θα είχα ανεβάσει συγκριτικά, εκτιμώντας τη βοήθεια που κατά καιρούς μου έχεις προσφέρει.

Αυτό όμως προϋποθέτει να απεγκαταστήσω την Ε3 και να εγκαταστήσω εκ νέου τη fu.

Έχει δίκιο ο vag74. Και οι δύο μαζί δεν παίζουν. Τη δική σου την εξαφάνισε αμέσως μόλις κατέβασα την Ε3.

Από όσο την έχεις χρησιμοποιήσει (την Ε3) αξίζει η αντικατάσταση, ειδικά για τα νυχτερινά;

Επίσης Ε3 με gcam 7 parrot παίζουν μαζί;

Link to comment
Share on other sites

Δίνω έμφαση στη φωτογραφία, χωρίς ωστόσο να είμαι και ο πλεόν σχετικός.

Κατά την ταπεινή μου άποψη, δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω από του Ανδρέα. Ή για να το θέσω πιο σωστά, ακόμα κι αν έχει, το δικό μου απαίδευτο μάτι δεν το πρόσεξε.

Απλά προτίμησα την Ε3 γιατί με του Ανδρέα, κάποιες φορές, οι πρώτες φωτό μου έβγαιναν καμένες.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή ένα μήνα ,και περίμενα τόσο για να μου επιτραπεί να ξεκλειδώσω bootloader, αμέσως μόλις ξεκλειδώσα ,πέρασα twrp με adb και όταν πήγα να κάνω boot από twrp μου ζητούσε κωδικό , ξαναπέρασα με miflash pro την official για να ξεκολλησει πάω να ξαναξεκλειδωαω άλλες 100 ώρες αναμονή. Φτάνει σήμερα η μέρα ξεκλειδώνω μπουταρει κανονικά βάζω κωδικό για να είμαι μάγκας , κλείνω φλασαρω twrp ,boot ζητάει κωδικό βάζω δεν είναι αυτός λέει ...

Τι γίνεται ρε παιδιά ;

Ξσναπερασα οφισιαλ ξεκλειδώσω πάλι bootloader και ψάχνω λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά.Εχω από gcam την 6.2.030 ,δουλεύει ζάχαρη αλλά από αυτά που διαβάζω έχω μπερδεύτει ποια είναι η ποιο καλή.Αν μπορεί κάποιος να με κατευθεινει με κάποιο λινκ.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή ένα μήνα ,και περίμενα τόσο για να μου επιτραπεί να ξεκλειδώσω bootloader, αμέσως μόλις ξεκλειδώσα ,πέρασα twrp με adb και όταν πήγα να κάνω boot από twrp μου ζητούσε κωδικό , ξαναπέρασα με miflash pro την official για να ξεκολλησει πάω να ξαναξεκλειδωαω άλλες 100 ώρες αναμονή. Φτάνει σήμερα η μέρα ξεκλειδώνω μπουταρει κανονικά βάζω κωδικό για να είμαι μάγκας , κλείνω φλασαρω twrp ,boot ζητάει κωδικό βάζω δεν είναι αυτός λέει ...

Τι γίνεται ρε παιδιά ;

Ξσναπερασα οφισιαλ ξεκλειδώσω πάλι bootloader και ψάχνω λύση.

 

Τον κωδικο ποτε στον ζηταει? οταν παει να μπουταρει στο twrp ή στην rom που περασες?

ποιο twrp βαζεις?

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να Μπουτάρω στο twrp για να φλασαρω την eu

 

τον κωδικο τον ζηταει λογο της κρυπτογραφησης του partition data..

αυτο παρουσιαζεται στις εναλλαγες μεταξυ των custom rom και συνηθως συνιστουν format του data πριν περασεις καποια rom.

ποιο twrp βαζεις?

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να Μπουτάρω στο twrp για να φλασαρω την eu

 

Για αρχή βάλε orangefox recovery.

Ο κωδικός αν έχεις βάλει μοτίβο είναι ο συνδυασμός των αριθμών που αντιστοιχούν σε κάθε κουκίδα του μοτίβου με την σειρά που τις αγγίζεις. Σκέψου το grid του μοτίβου σαν ένα αριθμητικό keypad από το 1 έως το 9

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...